Нов вид измами по GSM телефона?

blog.veni.com - Friday, August 3, 2012
Това че е възможно технически, не се наемам да споря.
А дали вече се прави наистина?
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Интересна статия, само не разбрах как знаят в кой момент къде се намирам за да са в радиус от 1,5 километра и да имитират релейка. Ще ми е интересно Вени Марковски да обясни.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

хахах, тоя 'па
100% това е преразказ на едно предаване..хаха
ако е имало подобна измам - до сега да се е разбрало/

в предаването едни лица обикалят по къщите се представяха, че са от банката и казват, че е в близкия хипермаркет са откраднати ноомерата на картите - те дават на хората един номер на когото да се обадят - те го правят веднага и се оказзва, че разговарят с човек в бус на една пресечка от тях...
разира се без проблем искат на хората - имена, номер на карти, адреси, егн и т.н.

а този Вени просто иска да направи сензация... глупак
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Партенка е това и аз така мисля. Чак па клетка ще имитират. Ами ако съм... да речем на работа и не ме лови?
Чак пък: "Внимание, Внимание".... всички мишки на събрание е май. :)
 
Това технически Е възможно. Отделно като са те проучили ще знаят и къде живееш, и къде работиш! Остава да налеят толкова пари за подобно нещо и да не си направят труда да ти цъфнат пред блока ;)

Има и допълнителни фактори са да се вържеш към тяхната клетка - телефона трябва да ти е на автоматичен режим - така ще избере тяхната клетка, заради по-силния сигнал.

Много пъти са обвинявали моб. оператори че използват слабо кодиране на сигнала, но те няма какво да направят докато хората използват мобилни устройства от преди десетилетие.
 
От: Re: Нов вид измами по GSM телефона?

Това технически Е възможно. Отделно като са те проучили ще знаят и къде живееш, и къде работиш! Остава да налеят толкова пари за подобно нещо и да не си направят труда да ти цъфнат пред блока ;)

Има и допълнителни фактори са да се вържеш към тяхната клетка - телефона трябва да ти е на автоматичен режим - така ще избере тяхната клетка, заради по-силния сигнал.

Много пъти са обвинявали моб. оператори че използват слабо кодиране на сигнала, но те няма какво да направят докато хората използват мобилни устройства от преди десетилетие.

Ако теоритически това е възможно, аз бих се насочил към системите на мобилните оператори като източник на изтеклтие данни, защото от договорите в тяхната система могат да се взмемат описаните в статията данни както и текущото ти местоположение.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Казаха ми че най опасни са тези последните най нови модели на GSM - именно те били податливи на подобни манипулации с прихващания и даже и подслушвания. Каза ми го човек работил в сервиз за GSM. За това реших да си карам със старата NOKIA па нека да ми се смеят че съм старомоден. :wink:
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

каза: "Стратфор" не е НРС, ФСБ, Мосад или ЦРУ, че да
Интересни буквосъчетания ползва този сайт. 8)
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Интересното е че съм виждал как работи схемата с телефоните
0999 е телефона на Ванко
0998 е телефона на Бабата на Ванко
0777 е телефона на измамника

когато измамника реши да се обади на бабата на Ванко той звъни от неговия телефон а на Бабата изписва че звъни Ванко.

Тая схема съм я виждал как изписва на телефона че те търси твой приятел с номера му а в действителност е друго лице от друг телефон.

Тъпото е че на бабите в полицията никой не им вярва за това като го казват, понеже куката знае че да вари ракия му трябва казан захар джибри и дърва за огън..... и то май само това знае
 
От: От: Нов вид измами по GSM телефона?

Интересното е че съм виждал как работи схемата с телефоните
0999 е телефона на Ванко
0998 е телефона на Бабата на Ванко
0777 е телефона на измамника

когато измамника реши да се обади на бабата на Ванко той звъни от неговия телефон а на Бабата изписва че звъни Ванко.

Тая схема съм я виждал как изписва на телефона че те търси твой приятел с номера му а в действителност е друго лице от друг телефон.

Тъпото е че на бабите в полицията никой не им вярва за това като го казват, понеже куката знае че да вари ракия му трябва казан захар джибри и дърва за огън..... и то май само това знае

хайде утре да ми се обадиш на 0888817676 от 0878742297... ако това стане ще ти изпратя сркомната сума от $100 в paypal акаунт, който ми изпратиш на лично.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Незнам как става тоя факир.... ама съм го виждал лично.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Незнам как става тоя факир.... ама съм го виждал лично.

Именно, понеже аз искам да го видя лично и предлагам да си платя за демонстрацията.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Незнам как става тоя факир.... ама съм го виждал лично.

къде си го гледал? по телевизията ли :lol:

Именно, понеже аз искам да го видя лично и предлагам да си платя за демонстрацията.

аз за 100 долара не бих ти казал дори, че имам такава техника :wink:
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

За да може една собственоръчно направена мобилна "клетка" да заглуши сигнала на няколко в района, където се намирате, трябва да има доста мощност или да е доста близо до вашия GSM.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

аз за 100 долара не бих ти казал дори, че имам такава техника :wink:

мисля че за едноминутна демонстрация без да искам лична среща с него са повече от достатъчни, а ако е сериозен може и повече да изкара.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

мисля че за едноминутна демонстрация без да искам лична среща с него са повече от достатъчни, а ако е сериозен може и повече да изкара.

и за едносекунда не бих се съгласил :p
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Как набързо натропахте автора, че е глупак, без дори да се поинтересувате кой е. :)
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Как набързо натропахте автора, че е глупак, без дори да се поинтересувате кой е. :)

не е Господ, със сигурност - това ми стига
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Как набързо натропахте автора, че е глупак, без дори да се поинтересувате кой е. :)

Всички тук, занимаващи се с интернет от 1997-98-а, знаят кой е Вени Марковски. А някои дори знаят, че той портеше вся и всьо за да заеме по-висока длъжност. Накрая замина за USA.
 

Горе