Нов "златен" правителствен сайт

Аз ще съм с малко особено мнение в западна европа цената на такъв сайт щеше да е между 2-7000 евро , а само инсталцията на джумла е 1500 евро в холандия с няколко плъгина без донагласяне - такива са цените там за да може уебмастъра като иде в заведение където готвача прави по 2000 евро (което НЕ е висока заплата за гурме готвач) да си позволи да си купи нещо за ядене - бял човек - средна класа ... не за нещо по особено в средна класа по изисканост ресторант...

тоест този път западните цени само по две са ги надписали което е добре че не е по 200 и да е струвал три милиона така че що годе добре...
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Проблемът не е в парите, ако сайтът беше качествено направен, с модерна визия, не мисля че някой от нас щеше да се изкаже негативно. Просто някой е отбил номера и е взел някой лев.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Хм... 30000 лв от нашите данъци са отишли на вятъра.... или в нечии джоб:

1. Регистрация на домейна за 3 години: приблизително 210 лв.
2. Споделен хостинг (да кажем също за 3 години): 171 лв. (най-ниският пакет)
3. Инсталация на безплатна система + безплатен шаблон + безплатен модул: 0 лв.
4.Други (съдържание, изображения): да кажем 1000 лв

Хамалската ми сметка показва, че 30000 - 1381 = 28619 лв.

Искам и аз такъв комисион да правя от всеки един проект, който изпълнявам с безплатни системи. Или съм сбъркал някъде, трябва ми вуйчо владика да ме уреди :)
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Иска ти се да си купиш мерцедес втора ръка, ама нямааа :p
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Този сайт нищо не е, ако знаете какъв закон ви готвят...

Безкритично публикувана статия (copy/paste от другите медии): Проектозаконът за дейността на брокерите "пътува" към парламента

Критична статия (от времето когато започна да се говори, че такъв законопроект се пише): Законопроект затваря професията брокер на недвижими имоти

Познайте кой ще плати за гласуването на този закон (подсказка: задължителни застраховки, намаляване на конкуренцията заради безсмислени изисквания, платено обучение).

След като приемат закона, брокерите които продават онлайн ще бъдат принудени да повишат цените, защото ще ги принуждават насила (със закон) да имат офис, да плащат за обучение, да плащат за изпити, да плащат задължителна застраховка, ще плащат членски внос към организация, към която по закон са принудени да се присъединят и т.н. По същите причини и офлайн брокерите ще повишат цените. Конкуренцията ще намалее. А когато намалее конкуренцията няма нужда да обяснявам какво става, който не е екстремно тъп знае при намалена конкуренция кой губи.

За да се свари една жаба трябва температурата бавно да се повишава. Така жабата няма как да скочи, защото не разбира кога е време да напусне тенджерата. Нас ни третират като жаби в тенджера - бавно, но непрестанно гласуват нови и нови излишни антипазарни закони. Така не усещаме как си правят супа от нас...
 
Последно редактирано:
От: Нов "златен" правителствен сайт

Ако този сайт се продаваше тук във форума, сигурно никой не би дал и 100 лева за него :)
 
Re: От: Нов "златен" правителствен сайт

Проблемът не е в парите, ако сайтът беше качествено направен, с модерна визия, не мисля че някой от нас щеше да се изкаже негативно. Просто някой е отбил номера и е взел някой лев.

и ти си прав ама аз исках да по кажа че имаме положително развитие при пазаруването на сайтове :) а bulgariatravel.org как изглеждаше преди да го барнат наскоро... ама са забранили алексата в а беше излязъл три милиона :)

Хм... 30000 лв от нашите данъци са отишли на вятъра.... или в нечии джоб:

1. Регистрация на домейна за 3 години: приблизително 210 лв.
2. Споделен хостинг (да кажем също за 3 години): 171 лв. (най-ниският пакет)
3. Инсталация на безплатна система + безплатен шаблон + безплатен модул: 0 лв.
4.Други (съдържание, изображения): да кажем 1000 лв

Хамалската ми сметка показва, че 30000 - 1381 = 28619 лв.

Искам и аз такъв комисион да правя от всеки един проект, който изпълнявам с безплатни системи. Или съм сбъркал някъде, трябва ми вуйчо владика да ме уреди :)

По принцип да но не виждам нищо лошо да се ползва безплатна система като и дадеш съпорт за няколко години напред да е калкулирана в цената което ще я повиши -даже прилично дори за нашия пазар, както би имал комерсиален скрипт има официален съпорт (например в бюлетин)... или както трябва да има къстъм скрипт... такъв е модела на Ред Хет при линуксите.... - Иначе и мен ми се иска да знам какви са били условията за тръга на който трябва да отговаря изпълнителя ... и тези търгове трябва да има повече публичност както за откриването на сайта...




Ако този сайт се продаваше тук във форума, сигурно никой не би дал и 100 лева за него :)


100 лева можеби не ама ама за 200 вече излиза по евтино да си го сглобиш сам :)
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Каквото и да си говорим, това са страшно много пари! Аз за толкова се наемам да програмирам система като фейса, ама както и да е.

Присетих се за още по-грешна дадени парички, за фб, и туитър, 100 000 лева. Нали си спомняте. ;)
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

@coolice Напълно съм съгласен с теб, но дълбоко се съмнявам някой да е заложил съпорт за години напред, актуализации и т.н. По-скоро (като почти всяка друга държавна поръчка), едни пари са усвоени за нещо, което би могло да се направи в пъти по-качествено. Тук явно разчитат на това, че няма прозрачност на търговете и мислят повечето хора за баламурници. Съгласи се, че с 30к бюджет дори да използваш безплатна система, би могъл да направиш чудеса от нея :)
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Никой ли не коментира проекта за закон? Само аз ли виждам нещо нередно?
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Мен ме съмнява изпълнителя да е взел 30к, по скоро 3-5к другите са отишли в нечий гербаджийски джоб. За това и резултата е такъв. :)
 
те и брокерите сега не са им ниски цените 6% от цената на имота за да запознаят продавача и купувача и не носят никаква отговрност за сделките... над 90% от тях нищо повече не правят за тези няколко хиляди евро комисион... за разлика от брокерите в сащ например... където има регулация и персонална отговорност както и застраховка професионална отговорност за сделката която предлагаш на клиента.... Трябва поне колкото в сащ може да го оправи този сектор.... така че един клиент като иде при брокер и да е спокоен че ако стане някакъв фал от брокера....Щото тук си говорим за човеши съдби Хепи хората теглят за по 20+ години кредити да си купят имот ... в някой сектори се налага
 
Re: От: Нов "златен" правителствен сайт

@coolice Напълно съм съгласен с теб, но дълбоко се съмнявам някой да е заложил съпорт за години напред, актуализации и т.н. По-скоро (като почти всяка друга държавна поръчка), едни пари са усвоени за нещо, което би могло да се направи в пъти по-качествено. Тук явно разчитат на това, че няма прозрачност на търговете и мислят повечето хора за баламурници. Съгласи се, че с 30к бюджет дори да използваш безплатна система, би могъл да направиш чудеса от нея :)

ами това е Ентепрайз клас солюшън и струва пари :) иначе вероятно е станало както казвате ти и гангстера
 
От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

тЩото тук си говорим за човеши съдби Хепи хората теглят за по 20+ години кредити да си купят имот ... в някой сектори се налага

Наистина ли вярваш, че така ще се намалят измамите? Какво им пречи на измамниците да сключват договорите без брокери? Или даже да ползват брокери?

Който желае може да се застрахова, който не желае защо да плаща за застраховки? По тази логика дай да задължим всички граждани да имат застраховка живот. Застрахователите ще бъдат много доволни, но не и повечето граждани. В пазарната икономика няма място за принуда - сделките се правят доброволно.

Комисионните на брокерите и сега са високи, като приемат новия закон още ще се повишат. Това ще откаже хората да им ползват услугите. Надявам се да не забранят сайтовете за безплатни обяви тогава... Пък и да ги забранят - винаги могат да се хостват в чужбина и да бъдат собственост на чуждестранни лица.

Кофти е за брокерите, обаче тук май няма много от бранша, затова и няма реакция...

Кофти е за всички, не само за брокерите. Всеки антипазарен закон пряко или косвено удря всички честни граждани. Облагодетелстват се само ограничен кръг от хора по нечестен начин.
 
Аз горе долу знам какво е на този пазар имах малък си дял от една агенция преди много много години... и съм виждал какви ги правят брокерите...

цената на услугата трябва да е обвързана с някакво минимално качество 6% комисион не са малка цифра например едно средно жилище в софия в среден + квартал може да се намери да кажем за 50 000 евро това са си 3000 евро за тях не трябва да се предлага услуга запознанство... ами да влючим проверка на всички докумменти по сделката ....

да не говорим че по форумите всички са вип и живеят в апартаменти от по 100 000+ евро демек брокера им е взел 6000+ евро да запзонае продавач и купувач...


например да се разбие на качество.... за 3% комисион толкова - половината документи, за 1% процент само запознанство и прибиране на парите за комисона от купувача и продавача и си тръгва пред вратата на жилището :) за запознанство толкова :) (клиента може да плати таксито че все пак са бедни брокери)




ПП Антипазарни закони трябва да има в някои области например медицината ... неможе всеки учил недоучил да прави мозъчни операции например... просто се налага
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Ами хайде като знаете как седят нещата, някои тук се познавате лично, някои тук разбирате повече, защо не се обадите на Нова ТВ или ТВ7 примерно и да направите едно интервю да обясните на хората как седят нещата? за този и всички останали сайтове? Аз си мисля че ще им е интересно на тв-тата и няма да откажат едно сутрешно шоу.

Защо си мислиш, че някоя телевизия, освен може би СКАТ, ще даде публичност на нещо подобно...
 

Горе