Нов "златен" правителствен сайт

Re: От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

гледам едно телевизонно шоу по ФЛН където брокер води една двойка на три огледа и им избира жилище House Hunters или нещо подобно беше... там ще видите какво представлява тази услуга и защо струва 6% от цената на жилището
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Защо си мислиш, че някоя телевизия, освен може би СКАТ, ще даде публичност на нещо подобно...

:D Нова няма как да се скрият, ако се обединим. Ама това се случва рядко, ти как си мислиш, че стана лудницата и за циганите с портретите и за доста други неща. Иначе на една дума да само скат и канал 3 ще дадът такава трибуна ама нямат гледаемост.

Само ще допълня, че всичко живо гледа от нета! Така, че ние сме една от най-големите сили.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Понеже вече имам преки впечатления как се усвояват пари по проекти мога спокойно да ви кажа, че който е правил сайта е взел най-много половината от парите, сигурно и по-малко. Има един куп разходи, които изяждат бюджета. Искат да назначаваш специални счетоводители, управители на проекта и куп други такива щуротии, като нямаш право да ползваш фирмения си счетоводител. Трябва да са други хора задължително! Определен процент от бюджета трябва да го дадеш, за да съобщиш на света, че си взел пари по проект. Има още един куп други щуротии, които са задължителни и накрая в кеш остава само един дебел, космат, мазен... Сумата може да изглежда космическа, но със сигурност голяма част е изхарчена за глупости и това е било неизбежно без значение кой е изпълнителят. Все пак е можело да сменят дизайна на секцията за админ входа или поне да я защитят с .htaccess парола. Не че пак нямаше да можем да разберем, че е на Джумла.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

:D Нова няма как да се скрият, ако се обединим. Ама това се случва рядко, ти как си мислиш, че стана лудницата и за циганите с портретите и за доста други неща. Иначе на една дума да само скат и канал 3 ще дадът такава трибуна ама нямат гледаемост.

Само ще допълня, че всичко живо гледа от нета! Така, че ние сме една от най-големите сили.

За интернет, социалните мрежи и т.н. ясно. Имах предвид, че не се сещам за много телевизии, които са готови да отделят медийно време, за да обяснят как правителството или някои негови представители са врътнали поредната далаверка. Тази поне е в прилично малки мащаби на фона на всички останали за милиони
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Понеже вече имам преки впечатления как се усвояват пари по проекти мога спокойно да ви кажа, че който е правил сайта е взел най-много половината от парите, сигурно и по-малко. Има един куп разходи, които изяждат бюджета. Искат да назначаваш специални счетоводители, управители на проекта и куп други такива щуротии, като нямаш право да ползваш фирмения си счетоводител. Трябва да са други хора задължително! Определен процент от бюджета трябва да го дадеш, за да съобщиш на света, че си взел пари по проект. Има още един куп други щуротии, които са задължителни и накрая в кеш остава само един дебел, космат, мазен... Сумата може да изглежда космическа, но със сигурност голяма част е изхарчена за глупости и това е било неизбежно без значение кой е изпълнителят. Все пак е можело да сменят дизайна на секцията за админ входа или поне да я защитят с .htaccess парола. Не че пак нямаше да можем да разберем, че е на Джумла.

Отчасти си прав, но доколкото разбрах става дума за 30 000, които са само за изработката на сайта. Парите за публичност, екип и т.н. са отделно перо от бюджета... Просто явно са дали оооще повече:confused:
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Така както е написано според мен са 30 000 лв. общо за всичко.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

За интернет, социалните мрежи и т.н. ясно. Имах предвид, че не се сещам за много телевизии, които са готови да отделят медийно време, за да обяснят как правителството или някои негови представители са врътнали поредната далаверка. Тази поне е в прилично малки мащаби на фона на всички останали за милиони

За да ти се отдели медийно време в днешно време, то трябва или да си от герб, или да направиш огромен скандал. Аз това имах предвид. ;)
 
Re: От: Нов "златен" правителствен сайт

Ами хайде като знаете как седят нещата, някои тук се познавате лично, някои тук разбирате повече, защо не се обадите на Нова ТВ или ТВ7 примерно и да направите едно интервю да обясните на хората как седят нещата? за този и всички останали сайтове? Аз си мисля че ще им е интересно на тв-тата и няма да откажат едно сутрешно шоу.
Абе няма какво да се притеснявате. Схемата е ясна - някаква малка фирма е поела проекта за макс 3К, а разликата е прибрала посредника. Това е цялата схема. Не е редно да се обвинява дигиталната агенция или студио, защото и на мен да ми пуснат проект за 500 лева (примерно, защото може и да не е 3К), няма как да им дам продукт, който да изглежда за 30К.

Комисионерът е причината нещата да се дънят по веригата. Или по-скоро неговата алчност. Ако беше задал сайт за 10К, в момента нямаше да я водим тази дискусия, защото с такъв бюджет можеше като нищо да изглежда за 30К. Разликата е голяма, но от опит знам, че е възможно. Естествено, ако се работи с професионалисти, а не мърлячи.

Медиите ни няма да отразят такова нещо, ако няма интерес. А да настъпиш някой, който си е делнал тази сума, определено не е в ничии интерес. Скандалът ще обиколи социалните канали (най-много и форумите) и ще заглъхне. И се продължава до другата абсурдна издънка. Това е положението.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Понеже вече имам преки впечатления как се усвояват пари по проекти мога спокойно да ви кажа, че който е правил сайта е взел най-много половината от парите, сигурно и по-малко. Има един куп разходи, които изяждат бюджета. Искат да назначаваш специални счетоводители, управители на проекта и куп други такива щуротии, като нямаш право да ползваш фирмения си счетоводител. Трябва да са други хора задължително! Определен процент от бюджета трябва да го дадеш, за да съобщиш на света, че си взел пари по проект. Има още един куп други щуротии, които са задължителни и накрая в кеш остава само един дебел, космат, мазен... Сумата може да изглежда космическа, но със сигурност голяма част е изхарчена за глупости и това е било неизбежно без значение кой е изпълнителят. Все пак е можело да сменят дизайна на секцията за админ входа или поне да я защитят с .htaccess парола. Не че пак нямаше да можем да разберем, че е на Джумла.

Това не е ли за проекти с европейски пари? Това не вервам да е финансирано с евро пари.
 
От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

6% от цената на имота за да
Значи се е свил яко пазара. Преди взимаха 2-3%. Сега явно сделка година храни.
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Joomla! е безплатен софтуер под ГНУ/ГПЛ лиценз. Превод на български от Джумла! България.
Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 
Joomla! е безплатен софтуер под ГНУ/ГПЛ лиценз. Превод на български от Джумла! България.
Това къде го пише? Аз лично съм голям фен на безплатните CMS-и, но да знам, че е инвестирано зад и пред него. :) Иначе си е просто сглоби си сам. :)
 
От: Нов "златен" правителствен сайт

Добра стимулация за сайт , който може да ти даде след това и нова работа към Държавата примерно.
 
От: От: Нов "златен" правителствен сайт

Това не е ли за проекти с европейски пари? Това не вервам да е финансирано с евро пари.

Държавните сайтове сега на 99.9% се правят с европари, каквото и да пишат в медиите, за да си припише дивиденти правителството.
 
От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

например да се разбие на качество.... за 3% комисион толкова - половината документи, за 1% процент само запознанство и прибиране на парите за комисона от купувача и продавача и си тръгва пред вратата на жилището :) за запознанство толкова :) (клиента може да плати таксито че все пак са бедни брокери)

Това какво е длъжен да прави доставчика на една услуга го решава клиента. А не държавата! Клиента гласува с парите си на кой доставчик на услуги да даде своите пари. Не е редно лобистите (държавата) да решават това вместо клиента.


ПП Антипазарни закони трябва да има в някои области например медицината ... неможе всеки учил недоучил да прави мозъчни операции например... просто се налага

Да осъществиш посредничество при имот не е като да правиш мозъчна операция. От брокера се иска да свърже купувачите и продавачите. И всичко, което е написано в договора. Кой какво е длъжен да прави трябва да се договаря доброволно, не държавата да го налага с лобистки закони.
 
Re: От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

Да осъществиш посредничество при имот не е като да правиш мозъчна операция. От брокера се иска да свърже купувачите и продавачите. И всичко, което е написано в договора. Кой какво е длъжен да прави трябва да се договаря доброволно, не държавата да го налага с лобистки закони.
Съгласен съм с коолайс. Няма нищо общо, това е така. Но ако всеки започне да прави неща, за които не е учил и не му се отдават бързо ще финишира кризата с една голяма депресия. От принципа "това не е така, защото не е като онова" всеки ден ми се налага да общувам поне с 2-3ма некадърници, които реално и те не знаят какво правят на раб. си места.

Май се отклоняваме от фокуса на темата. Но като се замисля, не е много, защото и сайта е направен от хора, които реално са с доста изостанало мислене и далеч от идеята за нещо качествено. Не знам с какви очи ще се изправят пред чужденците, за да им кажат, че това е сайта, който ще ги информира за продажбите. Но ето какво бих направил аз, ако бях на тяхно място.

След като са събрали чрез линк байт линкове, от сайтове, социални мрежи и форуми, където се е обсъждало колко е зле сайта. Изчаквам 1 месец добре да ме раздухат колко зле съм се справил с работата в изготвянето на сайт и след като видя, че се ранквам насам натам, защото хората са ме споделяли, точно тогава сменям дизайна, редиректвам грозотиите, които са коментирали към добри лендинг пейджове, правя всичко супер професионално и така имам сайт за 30К + добра оптимизация към него. Оптимизацията му е абсолютно потребителска (нямам нищо общо, освен, че съм го анонсирал леко). Ето това е печелившата стратегия тук. Дано да я направят така. ;)
 
Re: От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

Това какво е длъжен да прави доставчика на една услуга го решава клиента. А не държавата! Клиента гласува с парите си на кой доставчик на услуги да даде своите пари. Не е редно лобистите (държавата) да решават това вместо клиента.



Да осъществиш посредничество при имот не е като да правиш мозъчна операция. От брокера се иска да свърже купувачите и продавачите. И всичко, което е написано в договора. Кой какво е длъжен да прави трябва да се договаря доброволно, не държавата да го налага с лобистки закони.

хепи ако имаш време :) от сайтовете може в http://forum.imoti.net/ да наминеш да видиш що за хора са брокерите :)
 
От: Re: От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

Съгласен съм с коолайс. Няма нищо общо, това е така. Но ако всеки започне да прави неща, за които не е учил и не му се отдават бързо ще финишира кризата с една голяма депресия. От принципа "това не е така, защото не е като онова" всеки ден ми се налага да общувам поне с 2-3ма некадърници, които реално и те не знаят какво правят на раб. си места.

Пак държавата майчица викате и чакате. По тази логика поне половината форум трябва да се изпразни - колко са учили или учат това, което се обсъжда тук.
И аз не би трябвало да садя домати, а да вися нейде на 400 лв заплата и да джуркам епруветки.
Заради тая държава майчица сме закрепостени към един нотариус до живот и той дере кожи и печели повече от цяла партийна група в парламента. :evil:
А за депресията - от 23 години сме си в депресия. С някои малки и леки подеми, когато хората вярваха и опитваха невъзможното, и успяваха. Но държавата бързо се усещаше и затапваше предприемаческия плам!
По тази логика никой никога нищо няма да научи. Брокера - защото няма да е в конкуренция, за какво да се пъне и развива. Клиента - защото ще разчита на държавата да го предпазва от собственото му невежество.
Прогрес има, когато има конкуренция. Няма ли конкуренция - те ти депресия.
Като има идиоти да дават по 6% комисиона, очаквайте скоро и по 8% да има. Като ти вземат таксата брокера и нотариуса, и вече лихвата по кредита ти изглежда символична и приемлива. :rolleyes:

След като са събрали чрез линк байт линкове, от сайтове, социални мрежи и форуми, където се е обсъждало колко е зле сайта. Изчаквам 1 месец добре да ме раздухат колко зле съм се справил с работата в изготвянето на сайт и след като видя, че се ранквам насам натам, защото хората са ме споделяли, точно тогава сменям дизайна, редиректвам грозотиите, които са коментирали към добри лендинг пейджове, правя всичко супер професионално и така имам сайт за 30К + добра оптимизация към него. Оптимизацията му е абсолютно потребителска (нямам нищо общо, освен, че съм го анонсирал леко). Ето това е печелившата стратегия тук. Дано да я направят така. ;)
Еееее, всичкото това иска още поне 60 000. ;)
 
От: Re: От: Re: Нов "златен" правителствен сайт

Но ако всеки започне да прави неща, за които не е учил и не му се отдават бързо ще финишира кризата с една голяма депресия. От принципа "това не е така, защото не е като онова" всеки ден ми се налага да общувам поне с 2-3ма некадърници, които реално и те не знаят какво правят на раб. си места.

Прочистването на пазара от некадърници е естествен процес и държавата не е нужно да се намесва. Най-добрия критерий дали някой е некадърен или не е пазара - ако има клиенти, които харесват това, което предлага (продукти, услуги) те ще гласуват с парите си за него. Пазарната икономика е форма на пряка демокрация - хората гласуват с парите си за тези фирми и лица, които подкрепят. Който предлага некачествени продукти и услуги ще бъде изхвърлен от пазара по естествен начин, не е нужно държавата да казва кой да е на пазара и кой не, пазарът се саморегулира много по-добре когато държавата не се меси.

В момента обаче държавата се меси твърде много. Това се нарича крони капитализъм (това е икономика, в която успеха зависи от тясната връзка между богати антикапиталисти и държавата - антикапиталистите плащат на политиците да гласуват за разрешителни и лицензионни режими, специални данъчни отстъпки за големи инвеститори, квоти, субсидии, излишни регулации, които поставят в неравностойно положение големите и малките фирми и най-вече определени големи фирми).

Защо ползвам термина "антикапиталист" вместо "капиталист"? Защото няма нищо капиталистическо в това една голяма корпорация да плаща на законодателите да гласуват закони в интерес само на тази корпорация (за сметка на всички останали честни капиталисти). Това не е капитализъм, въпреки че социалистическите лъжци твърдят обратното.

Разберете, че държавата не е бог - не може да очаквате от държавата да регулира целия ви живот и едновременно с това да сме богати. Плановата икономика се провали, сега се вижда как и планово-пазарната (с твърде много плановост) се проваля.

[video=youtube;0125-spjL9s]http://www.youtube.com/watch?v=0125-spjL9s[/video]
 

Горе