Нов лаптоп или втора употреба

hino

New Member
Здравейте! Имам нужда от лаптоп, който ще ми е само за сърфиране в интернет и може би ще гледам филмчета на него, нищо повече.. Какво ще ми препоръчате втора употреба някой до 500-600лв или чисто нов и защо? Да вметна само, че не ми се обикаля по магазини, а по-скоро ще искам да си поръам онлайн :) Благодаря!
 
Препоръчвам втора употреба висок клас лаптоп.За 500-600лв нов е боклук!Казвам го от општ.Нов ми е HP разпадна се за 6 месеца пълна шитня!
 
Вземи си таблет, на мен лично лаптопа ми е малко неудобен както за сърфиране така и за филми.

Напълно съм съгласен. По-добре таблет за сърфиране и филми. Защото за 500лв няма да може да купиш лаптоп с голям екран, разликата ще ти е малка 2-3 инча най-много.
 
Не мисля, че ще му е удобно с таблет, а лаптопа с който съм в момента е втора употреба и е 350лв, който не е с малък екран :D Така, че до 600лв има какво хубаво да намериш, моя го взех от ардес-а , разгледай ги https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba втора употреба имат гаранция :) Ти си прецени, но определено има какво да си купиш до 600лв. :)
 
И ако има ssd, дори и малък ще лети - ще зарежда до 15 сек.
 
Ако с него ще изкарваш пари - нов. Разсъждавай като на инвестиция, не като придобивка. Не е изключено да попаднеш на нещо читаво и втора ръка, виждал съм го, но според мен няма по-добро от новичкото.
Втора ръка, рециклиран с гаранция даже и за под 500 ще намериш
Дай линк, че ми стана интересно. Сещам се за едно до пазара на Гео Милев, но нямат много много премиум модели от марките.
 
Защото за 500лв няма да може да купиш лаптоп с голям екран, разликата ще ти е малка 2-3 инча най-много.
Сефте чувам, че цената се определя от големината на екрана. :D
А едно време как беше, ехеее - тактовата честота на процесора, RAM-та, HDD/SSD, видеокартата и тн. определяха цената на машинките. :D

Таблетът е напълно непотребна вещ, който не си е взел, той не е разбрал. Особено, ако си вземеш от боклучавите в ценовия диапазон 100-200 лева - ще ти стопи лагерите. Като почне да ти лагва, лятото да грее, от постоянното ръчкане - да му се стопява батерията за отрицателно време и тн., все простотии, които дразнят. В пъти по-добре е да си вземеш лаптоп, дори и ноутбук. Все ще ти изникне и нещо да свършиш набързо, ще ти потрябва офиса, някоя друга програма под уиндоус, ще трябва да търсиш компютър да си свършиш работата.
 
Взимането на втора употреба лаптоп за мен е пълна безмислица. Ще вземеш за тея пари premium лаптоп и с каква гаранция, че няма да изгърми нещо. Задай си въпроса защо се продава лаптопа. Ако нещо ми върши работа няма да го продам. От опит ти казвам лаптоп за 500-600 лева няма да ти върши работа (Особено сега лятото ще грее като печка) ако ще го ползваш за работа дори и за игри. Ако само ще гледаш филми на него и ще влизаш в интернет - взимай няма проблем.
 
Хелп не си прав никак. Година и половина ползвам Dell precision4700 с 16ГБ рам , SSD и NVIDIA quatro 2 GB. Това струваше около 900 лв с ДДС и ми върши идеална работа и няма никакви ядове.Ползва се по 12-15 часа на ден ,батерията му драпа по 3-4 часа без видео разбира се .Избил си е парите вече от тук нататък всичко е бонус
 
И аз фиркам един по 10 часа+ всеки ден и си е избил парите отдавна. Даже съм склонен да го продам под цената за която съм го взел, да добавя малко парички и да взема нещо по-сносно. Ето и какъв е отговорът на:
Задай си въпроса защо се продава лаптопа. Ако нещо ми върши работа няма да го продам.
 
И аз фиркам един по 10 часа+ всеки ден и си е избил парите отдавна. Даже съм склонен да го продам под цената за която съм го взел, да добавя малко парички и да взема нещо по-сносно. Ето и какъв е отговорът на:
Точно това ми беше мисълта. Дава 500-600 лева за втора ръка лаптоп ползван всеки ден по 10 часа например в продължение на 2-3 години. Колко ще издържи този лаптоп според теб? И аз си мислех, че моя лаптоп е железен докато не му изгоря видео картата и до там. Натоварването води до разваляне на машинката. Ако грее ще избие я видео карта я нещо друго. Аз не налагам мнението ми. Просто изказвам позиция. Не бих си взел нито нов нито стар лаптоп за тези пари.

@nikipp относно цената от 500 лева до 900 лева са си 40% разлика. Говорим за ценови диапазон 500-600 лева.

Това си е мое мнение и не държа да го вземете под внимание. Просто съм развалил няколко лаптопа и знам до къде стигат нещата. Казвам го от гледна точка на опита ми.
 
Таблетът е напълно непотребна вещ, който не си е взел, той не е разбрал. Особено, ако си вземеш от боклучавите в ценовия диапазон 100-200 лева - ще ти стопи лагерите. Като почне да ти лагва, лятото да грее, от постоянното ръчкане - да му се стопява батерията за отрицателно време и тн., все простотии, които дразнят. В пъти по-добре е да си вземеш лаптоп, дори и ноутбук. Все ще ти изникне и нещо да свършиш набързо, ще ти потрябва офиса, някоя друга програма под уиндоус, ще трябва да търсиш компютър да си свършиш работата.
Да, който мисли да си купува таблет за работа, да забрави този филм. ;) Имал съм 3 таблета и са напълно безполезни за какъвато и да е вид работа при нас. Да, може да прегледаш и отговориш на някой друг мейл, в месинджъра, да погледнеш как изглежда някое приложение или мобилна версия на сайт през него, да зяпаш филмчета, да четеш нещо, но като цяло не става за работа.

Имам един в момента, който е в този диапазон 100-200 лева, но е за малките. И вече с черна черта през целия екран. И който е в дилемата лаптоп или таблет, значи наистина не му е нужно ни едното, ни другото. А просто иска да има нещо там за неясна работа. Винаги съм се чудел на тези, които имат таблети за по 1000 лева, да може да ги използват за презентации, но ако толкова искаш да презентираш, покани го в офиса, пусни му прожектора и готово. Да се дзвериш в 10" таблет не си е работа даже и за презентации, кратките могат и да минат с него.
 
за тия пари спокойно можеш да намериш лаптопче втора ръка с i5 - 3-4 поколение 4 гб поне рам 500 гб диск та дори и ссд 120 гб..и машинката ти ще лети.
 
Събери малко повече пари и си вземи някой лек ноутбук / ултрабук, на Xiaomi лаптопите изглеждат много добре, най-евтиният е към 1100-1200, 128 SSD/4GB RAM, 12.5 инча, FullHD.
 
Щом е само за сърфиране в нета и за филми взимай някакъв лаптоп за 500,600 лв с Линукс Минт и ще си доволен.
 

Горе