Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Миш-машът и картофеното пюре са единственото кашесто ястие, което мога да ям. Миш-машът, когато си го правя аз е на едри парчета и не чак толкова сготвен, че да се смие. Хубава манджа си е, като за вегита..
Колкото до кръвното, Уни - аз по коледа го докарах на 80 на 70 и наистина щях да умра ! Бих те посъветвала да не се косиш, ама знам, че това са само пожелания - и аз ги популачавам в изобилие в момента ! Ще мине и тая фаза, ама си трябва време....
А класацията доказва, че трябва да търся похотлив шеф, податлив на изнудване ! От работа не се богатее - далаверка му е майката
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Адмирации просто за всички мъже, които готвят. Аз онзи ден щях да готвя фасул, че били някакви пости и мама ми пратила боб, само че някакъв странен - шарен. И сложих го да го варя със сода, обаче се наложи да изляза. Връщам се, цялата печка в червена вода, като за боядисване на яйца, изкипяла водата, обаче бобът загорял на дъното на тенджерата.
 
От: От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Адмирации просто за всички мъже, които готвят. Аз онзи ден щях да готвя фасул, че били някакви пости и мама ми пратила боб, само че някакъв странен - шарен. И сложих го да го варя със сода, обаче се наложи да изляза. Връщам се, цялата печка в червена вода, като за боядисване на яйца, изкипяла вода, обаче бобът загорял на дъното на тенджерата.
Шареният ми е любимия боб ! Как можа да го съсипеш, Лили ??? Най-много го обичам запечен на фурна или напълнен в червени чушчици...
И аз уважавам мъже, които готвят, но не искам да чистя след тях !:lol: За едни пържени яйца ще намърлят всичката посуда.
 
От: От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Шареният ми е любимия боб ! Как можа да го съсипеш, Лили ??? Най-много го обичам запечен на фурна или напълнен в червени чушчици...
И аз уважавам мъже, които готвят, но не искам да чистя след тях !:lol: За едни пържени яйца ще намърлят всичката посуда.

А, имам още към 1 кило сигурно. Ние пък сме направо, срам ме хваща - като свършат всички чинии и пр., зареждаме миялната и това е. Не съм примерна домакиня.
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Питай готвача Бастарди как се готви шарен бобец
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Питай готвача Бастарди как се готви шарен бобец
С удоволствие ще го попитам, но се опасявам, че ще даде някоя рецепта с пушено месо към боба ! Най-хубавият боб се готви в гърне, а ако му сложиш и гъбки и сухи чушки ...хммммм направо да се издъниш от ядене !
Edit:съветът май беше насочен към Лили... Нищо, ако шеф Бастарди даде рецепта, все някой ще се възползва.
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Готварски съвети не мога да давам, но ставам за дегустатор имам много фини вкусови рецептори и за сомелиер ставам, познавам долу горе сорта, ама както ги дават по филмите и годината и района чак такъв не съм
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Аз само ще се наслаждавам на чуждите кулинарни постижения :)
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Готварски съвети не мога да давам, но ставам за дегустатор имам много фини вкусови рецептори и за сомелиер ставам, познавам долу горе сорта, ама както ги дават по филмите и годината и района чак такъв не съм
От тия подробноси се интересуват само снобите ! Важното е да ометеш чинията и всичко налято в чашите и да кажеш ''чудесно беше, пак ша додя !'' - какво повече е нужно на един гостоприемен домакин...
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Нее, не съм доброто прасенце да си омита квото му сложат. Ако има муха в супата и утайка във виното няма да кусам
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Нее, не съм доброто прасенце да си омита квото му сложат. Ако има муха в супата и утайка във виното няма да кусам
Че кой е казал, че ще бъде така ???? Говорим (аз поне) за добър домакин, който умее да посреща гости.
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

По-добре някъде на заведение да идем - да се наплюскаме спокойно :) Без мръсни чинии и пр.
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Я, подкарали сте манджите.. :D Не че не мога да готвя, всичко мога да сготвя общо взето.. Но ми е забранено и само ми диктуват рецептите.. Както казва AmouN-a, всичко мяза на повръщано, щото повечето си е домашна манджа. Аз рядко си позволявам да хапвам навън, както и телефонът ми не прави от най-невероятните снимки. Това си е един обикновен блог, който даже доста от рецептите са чужди, не мои. В помощ на всички, търсещи и опитващи.. Гаранция за крайният резултат - Франция, както се казва :beer:
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Че кой е казал, че ще бъде така ???? Говорим (аз поне) за добър домакин, който умее да посреща гости.

Еми като съм претенциозен и маняк на тема хигиена и чистота, що ми викаш сноб
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

За тоя бобец гарантирам. А шареният наистина и за мен е най-хубавият. Жалко, че бабата заряза да копае и почна само да обикаля големите вериги хранителни магазини като обезумяла.
Питай готвача Бастарди как се готви шарен бобец
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Добре де, нормално ли е да пусне такава странна червена боя? Да не е някакъв генномодифициран боб, дето се пробвах да готвя?
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

А пък да не е от червения пипер, не знаем кво си слагала
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Аз въобще не стигнах до фаза червен пипер - просто го сложих със сода да се вари първата вода, щото не се сетих точно вареше ли се със сода или само се киснеше.
 
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

заголяло = ръждиво = червеникав цвят?

п.п. като си гледам рецептата, тая сода е на доста по-късен етап :)
 
Последно редактирано:
От: Нов начин за печалба: ако иска някоя колежка да ме целуне 10 лева!

Ами, ръжда чак няма как да е било, защото от неръждаем материал беше тенджерата, но може от загорялото да е. Почти съм сигурна, че не трябва да си се готви със сода вътре, а се изхвърля водата със содата. Амбицирах се, другата седмица пак ще готвя боб, ако успея, ще го снимам.

П.С. Уни като се пооправи, пак ще му стане лошо, когато види как сме развалили сексуално-еротичната му тема с низки кулинарни страсти.
 

Горе