Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

flash

New Member
Здравейте, обмислям да започна свой проект, но преди всичко считам, че е редно да проведа свое си проучване. Вече се допитах да няколко познати, които си нямат идея от интернет бизнес, сега ми се иска да се допитам и до опитни и успели предприемачи. Вашето мнение наистина е ценно за мен! :beer:
Мисля да създам скрипт, който след това да препродавам. Примерно за онлайн магазин, за обяви, за запознаства и тн. примери много. Защото в днешно време доста хора проявяват интерес към интернет бизнеса, и предполагам, че подобен продукт - добро качество, приемлива цена и добър маркетинг би се харчел или то поне да си избие разходите. Но не мога да реша, какво точно да бъде. Ще се радвам да си дадете мнението!

За много години на всички, и успехи във всичките ви начинания. :)
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Е пъ, ако уцелиш скрипта може 4 години да си живуркаш кат пич докато намериш какво друго по-доходно да захванеш. няма да визирам никого хъхъ
Ама трябва да предложиш най-доброто на пазара и да си много търпелив. Моя скрипт еволюира за тия години сигурно 20 пъти и не спирам да го развивам според това кой какво иска. Но така се прави - клиента винаги иска някакви пълни простотии ама не може да отказваш :(
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Баси заглавието
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Примерно за онлайн магазин, за обяви, за запознаства и тн. примери много.
Tука има един паралия, ще го купи!
Ся сериозно - има толкова безплатни примерни проекти, защо ти е да се занимаваш от нулата? И кой би си купил от теб?
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Ся сериозно - има толкова безплатни примерни проекти, защо ти е да се занимаваш от нулата? И кой би си купил от теб?

Не е баш тъй. Просто трябва да сондираш пазара - какво се търси. То има и за групово пазаруване купища фрии, пък аз без реклама и без нищо да правя получавам поне по 10 запитвания за подобни сайтове на месец, но съм много тръстед, имам добра репутация в нета, градена с години, но далаверата е да продаваш навънка, в България си е слабо.
Но вече цената за такъв сайт не е като едно време 200-300 лв., а няколко хиляди с всички прищевки, мога да си позволя да отказвам или да сортирам, по-изгодно е вече 3 сайта на месец за големи суми, отколкото 20 за по 300. Щото всеки клиент после го съпортваш месеци, някои години и все измислят нови неща.

Ето тук е разковничето - ако смяташ да продадеш нещо, което клиента не разбира, като скрипт примерно, и после мислиш да забравиш за него след като му вземеш парите - няма да стане, ще остане недоволен и с усещане, че си го излъгал и ще напише в нета, че не е доволен и гориш.
Само за пример - който ме е забелязвал във форума знае, че продадох на един пич своя сайт киви.бг - вземах доста суха пара и си викам отървах се. Да ама не :shock: Вече 2 години сайта не е мой, но се виждаме, чуваме, пишем всеки ден и оправяме, доправяме, поправяме всякакви неща по сайта му, пък и той се оказа голям пич и сме си като дружки, но няма отърване от поддръжка. Така е с още десетки сайтове, 30-40 писма на ден в пощата за преправяне на нещо си е ежедневие, подготви се добре за това :D А най-обичам от Казахстан като ми звънне някой в 7 сутринта шото там вече е 12 часа и нещо не знаел как се прави. Ама нема начин - взел си парите, трябва да остане доволен... Което пък е добре за мен или би било добре за теб, като имаш количество клиенти никога не оставаш без работа, съответно без пари, винаги има някой дето иска смяна на дизайна, което е най-простото нещо. Едни 5-600 лева за 2 дни са си екстра. Сещаш се - както ме учиха в университета - клиента винаги е прав!
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Kaк си я мислиш тая работа да направиш електрически магазин, по-добър от тия с отворен код? По спомен 1300 файла, колкото и груба оценка да е за обем работа. Плъгините - отделно. Писано е от много народ, дават ти го без пари, и нещеш! Тия работи само нашия чичко-паричко от горно Рио ги прави!
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Kaк си я мислиш тая работа да направиш електрически магазин, по-добър от тия с отворен код? По спомен 1300 файла, колкото и груба оценка да е за обем работа. Плъгините - отделно. Писано е от много народ, дават ти го без пари, и нещеш! Тия работи само нашия чичко-паричко от горно Рио ги прави!

Не му трябва да прави по-добър скрипт. Нужни са търговци, които да продадат продукта на някой, който не може да използва тези с отворен код. После да ги хоства на негов сървър и да ги чарджи за хостинг. Абе добри търговци трябват, другото лесна работа :)
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Сам ли ще го правиш този скрипт? Защото определено ти трябва екип, ако проекта ти е сериозен. Все пак тук говорим за доста стабилна работа по самия код, изчистване на бъгове и пропуски в защитата. Да не говорим и за постоянна поддръжка и обновявания на скрипта, за да е винаги в крак с модата и да не остава уязвим за атаки.
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Сам ли ще го правиш този скрипт? Защото определено ти трябва екип, ако проекта ти е сериозен. Все пак тук говорим за доста стабилна работа по самия код, изчистване на бъгове и пропуски в защитата. Да не говорим и за постоянна поддръжка и обновявания на скрипта, за да е винаги в крак с модата и да не остава уязвим за атаки.

Навярно няма да съм сам, все още не съм решил нищо, всичко е на база идея, евентуално като се спра на нещо конкретно ще помисля от какво имам нужда, и ще задействам нещата.
Искам искренно да благодаря на testkiwi за мнението му, наистина ми беше от полза. Колкото до това за съпорта, не мисля, че е проблем - даже плюс, със сигурност клиентите плащат някаква дребна месечна такса, което на теб са ти доходи. Доколкото съм събрал информация от некомпетентни лица(силно потенциални клиенти) скрипт в сферата на търговията, онлайн магазин да кажем ще се търси повече, там виждат парите хората, от продажби, а не от предлагане на услуги... но лично според мен, пазара там ми се вижда пренаселен, и си мисля, че нещо по нестандартно ще бъде по-добрият вариант. Отворен съм за идеи... :rolleyes:
 
От: Нов проект, вашите мнения са ценни за мен!

Според мен ще спечелиш със скрипт за обяви и ако го продаваш не само във България :)
Просто тука няма да изкараш много пари от това.

Какво би се искало от такъв скрипт:

- Бързина не да чакаш страницата да ти зареди 3 минути заради твоите прищявки към JS :)
- Лесен за работа :И най простият не (глупав иска да кажа човек който не разбира) да може да борави със него.
- Добър дизайн не натрупан.
 

Горе