Нов сайт. Ще има ли развитие ?

От: Нов сайт. Ще има ли развитие ?

Много, много обновление. Ежедневно.
Трябва да го добавиш в много директории...или да възложиш това на някого. Това, за да се появиш в Гугъл при търсене.
 
От: Нов сайт. Ще има ли развитие ?

Има естествено бъдеще, но според мен за да направиш подобен сайт ти трябва нещо повече от качествено съдържание, или дори много лесно и запомнящо се име. Трябва ти сайт, който да е така структуриран, че когато влезне човек, след не повече от 3 клика да си е намерил или да е започнал да търси точно този аватар който му трябва. В случая на мен лично ми се струва, че за такъв сайт използването на WordPress не е точно най - удачното решение. Ако все пак искаш такава платформа, в която да можеш и да пишеш повече по постовете може би Joomla би била по - подходяща, но това вече си е въпрос на личен избор. А относно въпроса ти: Да според мен такъв сайт има бъдеще и има начин да се развие, стига просто чичко Г. да те хареса, а и трябва да имаш нещо, което другаде го няма.
 
От: Нов сайт. Ще има ли развитие ?

Има естествено бъдеще, но според мен за да направиш подобен сайт ти трябва нещо повече от качествено съдържание, или дори много лесно и запомнящо се име. Трябва ти сайт, който да е така структуриран, че когато влезне човек, след не повече от 3 клика да си е намерил или да е започнал да търси точно този аватар който му трябва. В случая на мен лично ми се струва, че за такъв сайт използването на WordPress не е точно най - удачното решение. Ако все пак искаш такава платформа, в която да можеш и да пишеш повече по постовете може би Joomla би била по - подходяща, но това вече си е въпрос на личен избор. А относно въпроса ти: Да според мен такъв сайт има бъдеще и има начин да се развие, стига просто чичко Г. да те хареса, а и трябва да имаш нещо, което другаде го няма.

Като говорите за трафик от гугъл да му идва да ви питам как ще идва като той няма 5 реда съдържание написано. Какво по-точно ще захапе линковете или какво? За такъв сайт ако нямаш директни посещения не му виждам бъдещето.

Едит: За сайта в подписа. Абе човек какво SEO предлагаш като ти нямаш на сайта си за аватари дори мета описание и мета keywords????
 
От: Нов сайт. Ще има ли развитие ?

По принцип за такъв тип сайтове е добре да се ползват система за галерии, а не за блогове.
Такъв вид сайтове имат главен проблем по отношение търсачките. Ботовете на търсачките са графични далтонисти - букви вижадат, обаче картинките хич не им схващат съдържанието (което си е нормално като за бот). Ето защо е много важен атрибутът alt в img тагът. Кофтито на wordpress-а, че хаотично генерира атрибути като title (не говоря за тагът, а за title като атрибут на img) и alt. Да, по-добре е да има какви да е title и alt за картинка ако искаш по-добро класиране в търсачките, но в твоя случай картинките са ти самото съдържание и alt тагът ти трябва да съдържа името на картинката (не името на файла, а това как си решил да я кръстиш). Хубавото на wordpress-а за твоя случай са таговете. Ако е друга система, пак трябва да има нещо такова, като таговете трябва да са някакви категории или параметри (природа, абстрактно, филми....). Така се изгражда добър въртрешен link building.
Сега ще спомена и още един голям недостатък на wordpress-а. Той си няма идея какво е Description. Този параметър от една страна е заглавието на линка ти в търсачките, а от друга - един добър Description може да повиши класирането ти в търсачките, макар и тежестта на този показател да е малка. По мое лично мнение е по-добре да имаш повтарящ се Description отколкото да липсва. Този проблем лесно може да се корегира с редакция на template-а.

И колкото и странно да е за край, ще се върна в същността на темата и по-точно във въпроса в заглавието. Не мисля, че е логично да питаш другите въпроси от типа "Ще ям, ли?", "Ще спя, ли?" и тем подобни. Развитие дали ще има трябва сам да си решиш и след решението е време вече за действие.
Успех!
 

Горе