Нов хостинг

VAsk0

Well-Known Member
Здравейте!
Днес успешно пуснахме хостинг сайт с колегите ми. Можете да видите сайта на ТОЗИ адрес. Скоро ще сме с нов домейн. Сайта все още го завършваме. Очакваме вашите критики, мнения, въпроси. Скоро ще увеличим капацитетите на пакетите.
 
Че що с нов домейн, какво му е на този?

Това също е уникално попадение:

Описание
Моля напишете за какво ще използвате хостинга.

Мисля, че другите фирми като видят и ще си сложат веднага и те.
 
От: Нов хостинг

http://www.qhoster.bg/ - Откраднали сте им favicon-ката. Пък собственика влиза, едва ли ще хареса да му крадат снимки.

Иначе сте трагедия, и аз съм на това мнение
 
От: Нов хостинг

Може ли да поясните, защо сме трагедия, за да може да оправим нещата?
 
От: Нов хостинг

Може ли да спрете с шегите?
Моля за предложения относно сайта и хоста.
 
От: Нов хостинг

За сега наистина е пълна трагедия.
Доста непрофесионално...
Сайта ви е с безплатен темплейт(под безплатен имам предвид напълно безплатен в нета).
И ми прилича леко на сайт за забавления.
Другото което е, „Правила за ползване“ ?
Не трябва ли да е „Общи условия“, „Условия за ползване“, „Изисквания към клиента“ и т.н ?
Имате ли фирма, за да ми издадете фактура при нужда ?
Ако тръгна да изреждам бая неща ще има.
 
Re: От: Нов хостинг

Сайта ви е с безплатен темплейт(под безплатен имам предвид напълно безплатен в нета).

... каза човека ползващ само nulled софтуер за "хостинг компанията" си :p

btw май нещо ви е паднал сървъра:

The connection has timed out
The server at compidev.com is taking too long to respond.
 
От: Нов хостинг

НЕ ни е паднал сървъра.
В момента сме в процес на преизграждане на хостинг платформата като цяло.
Това е друга тема, нека да не излизаме от темата, за която пишем.
Оставам с впечатлението, че в никой друг форум, освен Predpriemach.com не се спами толкова и то от хора, с голяма репутация.
 
От: Нов хостинг

Да го направите наново, с ясна идея какво ще представлява...
- в пакетите на нач. страница посочете различните характеристики на всеки, това неограничен брой навсякъде боде очите
- страницата за поръчки 'виси' в нищото
- не става ясно защо да се купи от вас, какво повече предлагате
- има правописни и пунтуационни грешки в толкова малко текст
- липсата на съпорт - е-мейл и скайп са абсолютно недостатъчни!
- не оставяте впечатление, че зад сайта стои фирма
- методите на плащане са ограничени - ако искам да платя с банков превод?
- няма демо на контролния панел, няма описания

.. има и още, уморих се някой друг да допълва
 
Re: От: Нов хостинг

НЕ ни е паднал сървъра. В момента сме в процес на преизграждане на хостинг платформата като цяло.

Ми сложете една бележчица там де, малко е непрофесионално така. Точно се бях засилил да взема един план.


Оставам с впечатлението, че в никой друг форум, освен Predpriemach.com не се спами толкова и то от хора, с голяма репутация.

Не знам, почти не пиша в други форуми, но до колкото съм чувал, впечатлението ти е съвсем правилно.
 
Оставам с впечатлението, че в никой друг форум, освен Predpriemach.com не се спами толкова и то от хора, с голяма репутация.

Защо да е спам? Мислех да напиша абсолютно същото мнение, което беше написано и от Васко. Ти с какво право си позволяваш да коментираш професионализма на колеги, като за 3-4 месеца в които "съществува" вашият хостинг, не намирахте 20 долара за да си платите лиценза за Billing системата?

Забележки към хостера, явно е, че сте реселър на qhoster, но наистина вземете си сложете ваша фавиконка, отделно на това:
1. Логото ви стои адски невзрачно и някак не на място - не е нещо което би се запомнило и привлякло внимание към организацията ви.
2. Наистина след като сте решили да предлагате такава услуга, ще ви трябва регистрирана фирма, като данните за тази фирма трябва да бъдат поместени в сайта, в противен случай рискувате доста неприятни глоби.
3. Кофти практика е да се дава директен линк към cpanel логина - нали се сещате, че така улеснявате с поне две стъпки евентуалния вредител, който би брутфорснал някой акаунт?
4. Е айде де - предлагате услуга, постарайте се поне да ме привлечете към нея. Какви са тея 10 думи като "новини".
5. В дясно от новините - заглавието в ляво, субтайтъл центрирано, логотата на компаниите също - не намирате ли нещо нередно в това?
6. Форумите бяха популярни преди 10 години. По-добре не си навличайте повече главоболия. Пуснете си тикет система и един knowlidge base, от колкото да разчитате на това. По-скоро ще ядосате някой клиент, като не му се отговори на въпроса във форума в продължение на 3-4 часа, от колкото да си донесете дивиденти.
7. Е то бива мързел, ама вашето е прекалено бе. Кви са тея правила за ползване?! С тези "условия", може да бъдете много лесно заобиколени, а след това ако нещо се случи с акаунта ми да си търся обезщетение по съдебен път.

Като цяло - Хасан трябва да изяде още бая ляб :)
 
От: Нов хостинг

Не ти е пораснала още пишката за подобно нещо. Нищо лично, но ти трябват поне 18 години за регистриране на фирма и някакъв начален капитал за осигуряване на рекламна кампания и съпорт. Да не говорим, че съм убеден, че ако възникне някакъв проблем, в повечето случаи ти няма да знаеш какъв е и как да ми помогнеш.

Да обобщим, за да стартираш успешен хостинг ти трябват:
1. Още няколко години.
2. Малко по-голямо салдо в банковата сметка.
3. Още много, много четене.
 
От: Нов хостинг

Така позволете ми и аз да се изкажа от позицията на непрофесионалист!
Преди време даже мисля, че бях пуснал такава тема Какво е необходимо за стартирането, на 1 хостинг компания?
пари
Много знания
стратегическо Планиране
поне за 12 месеца на пред.Като включва заплащане и внасяне осигуровките на служителите и инвестиране в подобряване качеството на предлаганите услуги.
И не на последно място грижата за клиента.
Това означава 24 часа в денонощието, да има качествен и отзивчив support.
С 2 думи: за стартиране на хостинг компания са необходими доста повече от 20$
И по мое мнение, че стартирането на предлагане на такъв тип услуга с такъв капитал, е меко казано несериозно.
 
От: Нов хостинг

Много енергия сте изхабили да им обяснявате.
Има предостатъчно примери наоколо що тоя бизнес не е за секи.

А, правите си гаргара викате?
Лошо нема.
 
От: Нов хостинг

Здравейте,

От дотук прочетеното съм съгласен с всяко едно от горните мнения.
Нека не засягаме други теми, а да коментираме тази.
С опасност да повторя(съжалявам, за което) :
Първото важно нещо е сайта ви(система,функционалност,визия,брандинг). Поработете върху това.
Второто - този reseller-ски пакет.
Поне си направете едни DNS сървъри бе хора, вместо да предлагате на клиентите си да ползват нейм сървърите на qhoster.
ns1.qhoster.net
ns2.qhoster.net

Ако нещо се случи със хостинга Ви, да приемем, че от qhoster Ви помогнат и фикснат проблема Ви.
Имате съпорт от тяхна страна.
Доста по-добре е човек да има пълен достъп до сървърите си, не, че няма да Ви дадат SSH достъп.
Логото Ви - доста непрофесионално.
Фавикона - доста е грозен, както казаха колегите по-горе.
Не можахте ли да изработите свой дизайн, вместо да откраднете този на smshosting.bg ?
То всъщност си е безплатен темплейт де.. друга тема.
Ако искам да платя чрез банков превод, какво правим ?
Ако искам да си осчетоводя разходите, ще ми издадете ли фактура ?
Брояч от tyxo.bg - доста непрофесионално.
Можехте да използвате awstats, или пък да си инсталирате един Piwik, който да ви следи посещенията.
Премахнете форума, няма нужда от него.
Скайп и имейл ?
Поне един GSM или стационарка дайте.
За „Правила за ползване“ няма да коментирам, един от колегите по-горе ти каза достатъчно.
Страницата за поръчки - няма как да не я коментирам.
Да речем, че направя поръчка.
Нямате страница, на която мога да видя задълженията си, да видя дали услугата ми е съспендната поради неплащане, да си я подновя, да си я управлявам общо взето.
Дали ще вляза в страницата контакти, и ще ви взема скайпа, за да ви пиша, или ще цъкна на линка Контакт чрез Скайп, според вас има ли разлика ?
Като цяло има още за коментиране, но взе да ме домързява.

Приятен ден!
 
От: Нов хостинг

Бобсане, попринцип има едно правило - никога не храни човек от твоята сфера, просто вреди. В такива моменти собствениците на хостинг просто трябва да замълчат, това си е неписано правило, защото освен на тях, вредиш и на себе си.
 

Горе