Нощта на музеите 2013

milavel

Member
Тази вечер е Нощта на музеите и галериите - пролетно издание за 2013 8). Смятате ли да посетите някое място? Ето линкче към програмата за София http://www.peika.bg/Nosht_na_muzeite_l.e_i.73354.html. Тази година ми изглежда най-интересна програмата на Музея на соц-а, а също и Национален археологически институт
 
От: Нощта на музеите 2013

Мерси много....май ще се ходи. То и после не е никак безинтересно:

Улица Staropramen, Музей на бирата

пл. „Батенберг”

16:00 до 2:00 ч. – За една нощ пражката улица Staropramen ще се пренесе в София на пл. „Батенберг”. Потопете се в духа на Прага, опитайте автентично чешко пиво и се запознайте с богата история на пражка бира №1 в света. Staropramen ще подари на най-добрите познавачи уикенд за двама в Прага.

Аз ще съм там, така, че ако някой ще ходи - да свирка. ;) Току виж се запознаем. :)
 
От: Нощта на музеите 2013

Мисля да видя дали ще е интересно в музея, в който ще са науките за космоса и после определено бих избил една бира. :) Както каза шефо, пък може се видим. :)
 
От: Нощта на музеите 2013

Мерси много....май ще се ходи. То и после не е никак безинтересно:



Аз ще съм там, така, че ако някой ще ходи - да свирка. ;) Току виж се запознаем. :)

Аз май ще ходя :D
 
От: Нощта на музеите 2013

Много гъчканица беше. Аз лично съм разочарован от организацията. Ще си помисля за следващия път много. ;)
 
От: Нощта на музеите 2013

Ужасно е просто. Пред офиса място за паркиране няма (по това време вечерта паркинга е празен), а има места за 50 коли и повече. Половината от "посетителите" не знаят какво гледат и май са обърнали по 200 грама преди "нощта". Хубава идея, но побългарена за мен.
 
От: Нощта на музеите 2013

Ужасно е просто. Пред офиса място за паркиране няма (по това време вечерта паркинга е празен), а има места за 50 коли и повече. Половината от "посетителите" не знаят какво гледат и май са обърнали по 200 грама преди "нощта". Хубава идея, но побългарена за мен.
Да, доста отнесени имаше. Такива, където не знаеха за какво са там. И така и така съм почнал. Единственият плюс на това бяха хората. Не бях виждал София толкова пълна и жива. Това ми допадна най-много от всичко. Иначе по педесет метровите опашки пред входовете бе масова гледка.

От горе на всичко Виваком, нали се сещате - оня оператор, като един от генералните спонсори, раздаваше флашки на всеки обиколил двайсет обекта. Дават ти карта-програма и на нея ти бият печат. Та, вече ми стана явно кой ще вземе хлашка - служителите и невидимия човек.

Физически бе невъзможно с подобни опашки да се добереш даже до входа, за да си вземеш печат, даже. А пък да разгледаш....ха....къде отиваш ти може би. Успях само в три да стъпя. Подчертавам стъпя. За разглеждане, малко бе трудно. яка година става все по зле организирано. Явно все по-прости го правят. И да им кажа тук на спонсорите, като ще раздавате награди, направете го така, че да могат да печелят хора.

И нямаше нито охрана, нито полиция, ама никъде. Да, вероятно защото успоредно играха ония пияници - Левски и Лодогорец. Но пак не е оправдание. Изпълнението е кофти. Няма какво да си кривия душата. А до скапаната им бира грам не стигнах. Аааа, и най-странното беше, че глупавите организатори не се бяха договори с общината да спрат движението или поне да разкарат колите от площат Батенберг, където реално беше прословутия бирен музей. На улицата брат.....смех. Обикновени капанчета за бира. Нищо особено. Не го правят както трябва. Някакси не изпитах духа на вечерта на музейте. :)
 
От: Нощта на музеите 2013

Е нали сме известни с алкохолния туризъм, що пък да си нямаме и алкохолни музейни обиколки :).
Поне пийнахте ли по няколко бири, да не е зян работата.
Чудех се дали да да мръдна до площада, на 5 мин ми е, ама като видях какви навалици, агитки и т.н. се мотат по улиците и си легнах..:)
 
От: Нощта на музеите 2013

чакайте сега
пиячката преди музеите ли беше :D
 
От: Нощта на музеите 2013

чакайте сега
пиячката преди музеите ли беше :D
Реално, пиячката беше с музеите. Бяха го направили като музей на бирата, или по-скоро улицата, която пренася духа на Прага. Но нищо подобно.

Ето няколко снимки, които успях да заснема от посещението на 2 от обектите, от общо около 30:

18052013175.jpg


18052013174.jpg


24772710151409072545880.jpg


Имаше и много други интересни, но няма как да видиш всичките. Наистина можеше по-добре да се направи.

Но е факт, че всяка година все повече хора посещават мероприятието. Това е похвално, имайки предвид колко интересни неща могат да се видят и обсъдят в последствие. ;)
 
От: Нощта на музеите 2013

Need, чета написани от теб собствените си размисли. Не знам дали музеите могат да създадат по-добра организация, все пак не може да кажат примерно - Влез за 3 мин. и излез, за да влезе следващият..по-скоро интересът нараства всяка година. На мен също ми направи много лошо впечатление, че движението около Батенберг не беше спряно, нито хората можеха да се движат спокойно, нито колите да минат безпрепятствено. Липсата на каквато и да е полиция също беше странна, верно че на мача сигурно "потребителите" са по-агресивни отколкото обикалящите по музеи и галерии, но пък 1 патрулка да няма на място, на което е събран половината град, не е нормално. Включването на Виваком с напечатаните програми и карта много ми допадна (помага доста ако си решил да обикаляш), но това с печатите беше зле измислено и както ти каза - неизпълнимо. Успяхме да видим 1 музей и половина.... и се предадохме. Опашките бяха гигантски, но най-необяснима ми беше опашката пред бирата - да чакаш 200 души, за да влезеш в Националната художествена галерия някак може и да го разбера, но да чакаш 200 души, за да пиеш бира, е не ми го побира главата...разходи се 3 преки и си купи една....
 
От: Нощта на музеите 2013

Политехническият музей си заслужаваше. Иначе това с бирата беше пълна простотия - много хора, малко бира (беше старопрамен, вероятно от българската), огромна опашка.

http://panorama-studio.eu/index.php/politehnicheski
 
От: Нощта на музеите 2013

Политехническият музей си заслужаваше. Иначе това с бирата беше пълна простотия - много хора, малко бира (беше старопрамен, вероятно от българската), огромна опашка.

http://panorama-studio.eu/index.php/politehnicheski

Да, бирата си беше тукашна май. Не знам, но определено бешв глупавичко. Бирата ми беше топ преживяването и то умря бързо като видях за какво става дума. ;)
 
От: Нощта на музеите 2013

Стига бре, надявам се не сте отишли само заради безплатната бира?
 
От: Нощта на музеите 2013

Стига бре, надявам се не сте отишли само заради безплатната бира?
Бирата не беше безплатна. А това реално беше последна спирка след като разгледаш един-два музея. Но нищо от плануването не се получи. Хората излезли да се радват на времето и изкуството, а тия смотаните даже не успяха да го направят като хората. И без това не е тяхна инициатива, защото се води Европейската нощ на музеите. Явно и бизнеса не знае как да се рекламира. Само Виваком и Старопрамен бяга като по отличени брандове, и трите популярни марки френски коли.

За жалост, на Старопрамен не им се получи много добре с тази бутка до паркираните коли, а Виваком нещо се опитаха да организират като игра, ама некакси не стана и то. :) От друг нищо не се чу. Не е като да врътнеш няколко хилки по телевизиятя, тук се иска креативност все пак. ИСКАМ ДА ПОЗДРАВЯ И БГ МАРКЕТИКГ МЕНИДЖЪРИТЕ. :)
 
От: Нощта на музеите 2013

Аз ако имах възможност да посетя събитието, щях да съм с кола и не бих си помислил за бира. Надявам се догодина да го посетя и да стана част от тази инициатива!
Ще поживеем и ще видим, евентуално :beer:
 
От: Нощта на музеите 2013

Аз ако имах възможност да посетя събитието, щях да съм с кола и не бих си помислил за бира. Надявам се догодина да го посетя и да стана част от тази инициатива!
Ще поживеем и ще видим, евентуално :beer:

С кола ще ти е трудно, поне в центъра. А реално там са най-многото музеи и галерии. Но за тези в другите квартали е ОК. И на мен началния план включваше кола, но реших да пия и бира, за това и пеша.

Аз за втора година си ходя и интереса определено расте, по мои наблюдения. Тази година бяха много повече. Май по статистики около 150 000 души. ;)
 
От: Нощта на музеите 2013

А защо ще е трудно с кола? Все ще се намери къде да се спре :rolleyes:
 
От: Нощта на музеите 2013

А защо ще е трудно с кола? Все ще се намери къде да се спре :rolleyes:
Трудно се намират места, а през колата ти минават много пешехотци, даже видимо шофьорите бяха леко изнервени, като им се точеха пред колата по 5 минути. :)

Но алтернативата може би е да се паркира от "епицентъра" и до музеите да се стигне ходейки. Иначе, в момента, не мога да направя сравнение между това коя опашка беше най-дълга. Колебая се между тази пред храм паметника Александър Невски и римското изкуство в това това пред президентството. Не знам как се нарича.

Заслужава си, но ще се съглася с повечето мнения, че можеше и по-добре да се направи. Все пак е културна вечер, не може ли някак си да се получи културна. :) Атмосферата беше доста положително заредена и наистина хората бяха доста усмихнати. ;)
 

Горе