Нужда от съвет за начало

Вече повече от една година от февруари 2011 е премахнат члена в закона за зашита на потребителите, който забраняваше продажбат на хранителните добавки оналйн (в българия) пиша с малка буква щото това заслужават че им трябваха 5 години да синхронизират един закон с европейското законодателсво... преди прослувутия закона имаше тънко добавени едни хранителни добавки за да може фармацефтичното лоби да си лапа*

само лекарства не може вече ... и то лекарства по лекарско предписание... изм. ДВ. бр.18 от 1 Март 2011г. (гласуван е е 20 дни преди това)

хербалките и това което е без рецепта вече не може да ви закачат по никакъв начинн

http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678
Чл. 51. (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г., изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Забранява се предлагането и продажбата чрез сключване на договори за продажба от разстояние на лекарствени продукти, отпускани по лекарско предписание.

*
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Нужда от съвет за начало

Иначе аз ги правя ордер страниците така:
http://www.hoodia-absolute.com/order.php

Не знам чий е този сайт, но репутацията му е ... меко казано зле. Не е най-добрият пример.
Вече доста хора имат добавка "MyLot" и само като видят за даден сайт, че свети "ЧЕРВЕНО" и ... бягат надалече.

http://www.mywot.com/en/scorecard/hoodia-absolute.com
 
От: От: Нужда от съвет за начало

P.S. Купи си американски хостинг. Също си вземи и whois privacy, щото от форума имаше изгорял потребител...

Но нали в призовката, която е получил колегата, чийто случай цитираш, е точно от някаква американска служба и хостинга му е в САЩ (ако написаното в призовката е истина, а не измислица, за да се вземат парите) ? Защото примерно в нашия закон вече няма онова ограничение, но ако утре на хамериканците им хрумне друга глупост (не че е изключено и в друга държава да им хрумне глупост) ?
 
От: Нужда от съвет за начало

Здравейте!
Много мислих и мисля да започна с Affiliate marketing но първо се нуждая от няколко съвета
1. Да започна от домейна.Задължително ще е на собствен домейн, аз лично не бих купил стока от сайт с под-домейн. Харесал съм си няколко имена но .com и .net са заети :(

Защо? Аз например нарочно използвам само под домейни, защото когато си купих домейн не осетих никаква разлика(( Същата рабоата е и с хосингите защо да купуваш нещо щом може да го имаш без пари..
 
От: Нужда от съвет за начало

Но нали в призовката, която е получил колегата, чийто случай цитираш, е точно от някаква американска служба и хостинга му е в САЩ (ако написаното в призовката е истина, а не измислица, за да се вземат парите) ? Защото примерно в нашия закон вече няма онова ограничение, но ако утре на хамериканците им хрумне друга глупост (не че е изключено и в друга държава да им хрумне глупост) ?

Не съм много наясно с правото, но според мен хостингът няма значение. Ако доставяш до дадена страна, значи си търговец в нея и трябва да се съобразяваш със законодателството им. На колегата са му казали, че има оплакване, вероятно потребителско. Ако в Холандия някой реши да си купи същите хапчета и реши, че е подведен от грешна информация в сайта, и се оплаче, ще стане същото. От тази гледна точка хостингът няма значение.

Щом са оправили закона страшно няма, пък и не разчитам на българския пазар.

Проблемът на посочения от мен колега не е свързан с този закон, а идва от САЩ. Затова ти казвам да се презастраховаш и да си вземеш whois privacy, пък и не е нещо скъпо, че да се двоумиш.
 
Всъщност в сащ няма проблем с хранителните добавк... съвсем свободно си се продават...и абсолютно никакъв (ама все пак си вземи хуис праиъси - страх лозе пази ) или напиши данните на афилиейт програмата в панела на домейна ако си правите ваши продуктови сайтове и ви гони параноя... Ако правите инфо сайтове и линквате с банери или линкове към продуктовите сайтове на програмата няма да имате проблеми с това някой да се обърка че вие продавате...

Вецков стана жертва на обстоятелствата - покрай истерията със свинския грип ( и това че бълагрския министър на здравеопазването тогава търсеше "от къде" да купи спешно протоивогрипното тамифлу) компания доставяща такива продукти за та се оплаква "случайно" в българия от този сайт предлагащ нещо билково конкурентно* и му пишат глоба... (понеже си е написла адреса в българия– ако беше си написал финладския нищо нямаше да стане) която първо не може по никакъв начин да издържи в съда (нищо че е размотаване)... второ сега с променения закон ще отпадне оправдателно... (както отпадна това на банкерите дето са давали лоши кредити 94,95,96 (щото промениха закона за даване на необезпечените кредити) просто трябва да завърши процедурата по обжалване...

и между впрочем Вецков от друг негов сайт е изкарал достатъчно че да седи цяло лято на морето 2010 :) просто не смята да им ги дава тези и пари... както и не смята да живее в държава мизерно отнасяща се с тези който се опитват да правят нещо смислено... без да крадат, правят далавери или разчитат на държавата да ги управи...

*Бойко Борисвов уволни този министър точно заради тази сделка с тамифлуто ... така че вадете си изводите....

Иначе закона беше направен както много закони така че да може да се използва за разчистват сметки с конкуренция (ама как го помислиха за конкуренция)

пп
 
Последно редактирано от модератор:
От: Нужда от съвет за начало

Дам проблема тогава беше с нашите тиквени кратуни за това за БГ нищо или нищо(тук е много мръсна играта). Като не ни щат парите нема да им се молим. :) Поне оправиха закона, който беше меко казано налудничав - едно и също нещо може да го продаваш без проблеми оффлайн, но не и онлайн.

Не знам чий е този сайт, но репутацията му е ... меко казано зле. Не е най-добрият пример.

Примера си е съвсем ОК за целта, за която го дадох.

Иначе закона беше направен както много закони така че да може да се използва за разчистват сметки с конкуренция (ама как го помислиха за конкуренция)
пп

По скоро май беше изкупителна жертва щото и медиите бяха яко набутани в играта да плюят.
 
Re: От: Нужда от съвет за начало

По скоро май беше изкупителна жертва щото и медиите бяха яко набутани в играта да плюят.
За това ги бива най-много нашите медии - да плюят и да дават грешна информация. Това е положението и няма да става по-добро. Поредната простотия бе с лекарствата и великие парцали 24 часа и Труд. Та все така си е тук, мизерия и корупция. Научих, че корония номер на медиите е да ходят при някой голям с пари или такъв дето има да цака, казват му, че ако не си плати, ще публикуват това, което са изровили за него. И иска не човечеца си плаща, ама и той е дробил гадории и няма мърдане. Та така се случват нещата. А най-силно за тях е преди изборите. Товага се цака и за клепане на конкуренцията. Абе гадна работа, но падат парички. А това е важно да има за насъщния. Нали? Другото е без значение.

Не очаквайте нещо хубаво в БГ. Тук е пиш, и даже да искаш да се отделиш с някой проект в чубина страдаш за това, че си се родил тук. Ебати бенефита, няма що. Кретените обаче оправиха закона. И всичко си е наред. Сега е много по-добре, но все пак гледайте да го направите така, че да сте защитени. Я чрез прайвъси, я чрез инфо сайт, водещ към продуктовия, я от домейн провайдър и всичко. Гледат се тези неща, защото тук те резват лошо, защото са корумпета и хейтъри, а на запад ще те стимулират, защото си си оредил раб. място, а с развитието му и бизнес, предоставящ раб. места. Сами правите разликата. Така, че малко умно и стратегически мислете като създавате нещо от тук за чужбина. Хейтът дебне от всеки ъгъл. :)
 
От: Re: Нужда от съвет за начало

Ако правите инфо сайтове и линквате с банери или линкове към продуктовите сайтове на програмата няма да имате проблеми с това някой да се обърка че вие продавате...

Аз мислех, че само това е начина да си афилиейт - линкове и банери с твоето ID, които отвеждат клиента на електронния магазин на програмата, когато си хареса нещо. Искаш да кажеш, че "магазина" (или нещо друго) може да се направи и на твоя домейн ли (в смисъл магазина си е на хостина на програмата и те си отговарят изцяло за него, обаче се отваря и от твоя домейн - все едно е твой) ?
 
Re: От: Re: Нужда от съвет за начало

Аз мислех, че само това е начина да си афилиейт - линкове и банери с твоето ID, които отвеждат клиента на електронния магазин на програмата, когато си хареса нещо. Искаш да кажеш, че "магазина" (или нещо друго) може да се направи и на твоя домейн ли (в смисъл магазина си е на хостина на програмата и те си отговарят изцяло за него, обаче се отваря и от твоя домейн - все едно е твой) ?

е някои прогрми дават темплейти който си слагаш на твой домейн и изглеждат като електронен магазин който води към билинга на аф програмата и така тракват поръчките ( прайвъ лейбъл рислиселър сайт) и Вецков за такъв го бяха объркали че той ги продава...

но при тях освен горното имаше проблеми с деинкесирането като индииските спам едитори се развихрят...

предимстовто е че не губиш ордери заради тракинга с кукита... и различните баузъри

(някои правят един такъв правивът лейбъл шоп изчистен от към конверсия - със сейлс тексотве) и инфо сайтове с информация за продукти и други стаии който преращат клиенти за поръчки от него (а и реордерите си тракваш добре)
 
От: Нужда от съвет за начало

Ахаааааааааа, сега разбрах какви са тия темплейти... Много ценно инфо, благодаря, Coolice! :)
 

Горе