Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

kruxdoom - Ако имаш такава Нокия - Щракни някой предмет на бял фон като за магазин да видиме какво ще излезе
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Тази Nokia 1020 е за 900 лв сега, защо някой ще снима с телефон за толкова пари като може да снима и с някой за 250 лв :) А пък ако някой има пари да се гъзарчи с такъв телефон, защо да не си купи и някой свестен фотоапарат за да си снима стоките с него :)
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако имаш Lumia с камера PureView не ти трябва никакъв DSLR за продуктови фотографии. С по-евтини телефони също става, ако обектът е осветен както трябва. Аз не си падам по скъпи телефони, но който дава пари за такива неща спокойно може да си спести парите за отделен фотоапарат. Не му трябва.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Хубаво е да си споделяте мненията, но не и да говорите глупости, че ДСРЛ-а не бил по-добър от телефонна камера. Нека да сравним две мои снимки(необработени), снимани при едно и също осветление.
Камера на Самсунг 12МП: Виж файлът 11593
Камера Никон ДСЛР 24МП: Виж файлът 11594

С никона все още си цъкам на авто настройки и за седмица си върнах инвестираните пари - 60% увеличение на продажбите. Сериозно да Ви кажа, не съм почитател на нищо. Ако можех с телефона да постигна по-добра конверсия - изобщо нямаше да си купувам фотоапарат. Но пазара определя нашите действия и си длъжен да се съобразяваш.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Force, според мен снимките са еднакви... и двете еднакво не се отварят :lol: :cry:
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Същите линкове са това. Ти като цъкнеш на тия линкове, на теб какво ти излиза?

Чакай да не става флууд... Test, тия сравнения идат да покажат, че телефона се справя по-добре в дадено отношение - резолюция. Което е хубаво, защото бъдещите фотоапарати ще стават още по-добри. Айде и един линк да има към снимки от ревю на този телефон, но си е скъпа джаджа и скоро ще се обезмисли: http://www.photographyblog.com/reviews/nokia_lumia_1020_review/sample_images/
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Асероа има смисъл да си купиш такъв телефон защото аз раница всеки ден последно съм носили преди много години - и не ми се става шерп на дърти години.

Никога не знаеш кога ще ти излезе нещо интересно да снимаш а не може по цял ден да влачиш раницата с фотоапарата. Фотоапарата го взимам само когато ще излизам специално да снимам или като мръднеме някъде на почивка за уикенда или малко по дълго - Иначе то е смешна работа да тръгна по магазините и да си влача раницата.

Форс научи се накрая да прикачваш файлове - На мен ми се получава при вторият път - първият ми става линк като твоя но хората не ги виждат - като до него обаче го кача още веднъж и се получава
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Тази Nokia 1020 е за 900 лв сега, защо някой ще снима с телефон за толкова пари като може да снима и с някой за 250 лв :) А пък ако някой има пари да се гъзарчи с такъв телефон, защо да не си купи и някой свестен фотоапарат за да си снима стоките с него :)

Къде ги гледаш тези цени :D Телефона е под 500лв чисто нов. Хубавото на такъв телефон е, че ти е винаги под ръка и можеш да снимаш неща в движение... защото кой е този който си носи професионалната техника винаги с него...
Ако пък говорим изцяло за любителска фотография, такъв телефон напълно замества отделен фотоапарат и пак е много по-удобно защото е винаги с теб.

Кой е този телефон за 250лв, който снима с подобно качество? Дай го насам да го видим... :wink:
 
Последно редактирано:
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

kruxdoom - Проблема на тази Нокиа е че трудно може да мине за смарт телефон с хубава камера - Това по скоро е хубав компактен фотоапарт с враден ГСМ модул и ако си го купя ще трябва да си нося и още един смартфон с мене.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

mantaman, защо така мислиш... напълно нормален телефон си е според мен.
Windows Phone е много добра ОС за мен. Тук там по някое приложение е поорязано откъм функции или не го ъпдейтват често, но не е болка за умиране.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

mantaman, защо така мислиш... напълно нормален телефон си е според мен.
Windows Phone е много добра ОС за мен. Тук там по някое приложение е поорязано откъм функции или не го ъпдейтват често, но не е болка за умиране.

Както казваш - Напълно нормален телефон - Да де ама на мене ми трябва смартфон - Преди 3 години на щерката купих смарт телефон с по добри характеристики и след една години ми каза че иска друг че тоя бил много зле.

На 4 инча с такава разделителна даже и айфон вече не правят - За процесора и рамта да не говориме - Отделно че вероятно голяма част от приложенията които ползвам ги няма за тази операционна
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

4.5 инча е, като разделителната способност е нормална - 768р, а и все пак това е телефон вече на 2 години
... и въпреки това е с по-голяма плътност на пикселите от новия Iphone 6.
РАМ има 2 GB / iphone 6 е с 1GB/, като е толкова единствено заради огромния сензор и повечето информация която се обработва при oversamplingа
реално Windows върви еднакво добре и на 512МБ, 1GB или повече, няма значение.

Процесора тук обаче наистина е леко поостарял защото говорим за огромен сензор за телефон, усеща се забавяне при съхраняването на снимките. Затова трябва да извадят много скоро нов модел с добра камера и по-съвременен процесор - очаква се до лятото...

За приложенията, така е. Все още се намират апликации които липсват, а други са с по-стар дизайн или липса на някои функции.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Да грешката е моя гледал съм 808 pure wiew - 1020 е по добър като характеристики на телефона но е и ужасно голям за 4.5 дисплей. От друга страна камерата май е по шумна от на 808
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Здравейте,

да се възползвам от темата.
Какво ще кажете за тоя фотоапарат?
Нужен ми е по-скоро за лични цели.
Интересно

Характеристиките на апарата са супер. Особенно зума 60x.
Единствения проблем е че не е DLSR и обектива му не е сменяем...
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Винаги съм се питал като снимате с полупрофесионален апарат полупрофесионалисити ли сте ?
Също така на врътката на режимите има две букви "Р" и "А"
"Р" дали идва от професионалист , а "А" от аматьор

това в рамките на шегата , да не се засегнете :)))))))

Още един съвет - "зуум" е маркетингов трик , никъде във фотографията няма такова понятие :)
 

Горе