Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Вискяр всеки снима с каквото му е кеф и каквото има

Аз просто казвам че за непрофесионално снимане на продукти за сайтове не е задължително да се ползва ДСЛР - Който иска да има професионални снимки за сайта и с ДСЛР трудно ще си ги направи ако не е направил поне 50 000 снимки и не е разучил добре апарата и няма професионално осветление - За това по добре да отиде във фотоателие да му ги направят професионално.

Последното обаче въобще не е гараниця че и там ще стана защото за един от сайтовете ми преди 4 години бях решил че всичко ще е както трябва платих на професионален фотограф с ДСЛР 300лв за 100 снимки и като ги гледам сега тази дето я пуснах от айфона е по добра от тях.

Всичките тези работи ви ги говоря като човек дето е снимал хиляди снимки за продукти - като се почне от сапунерки - турбо сапунерки - телефони - та се свърши до ДСЛР-а

Всеки който си мисли че щото си е взел ДСЛР и снимките сами ще си стават много сериозно се е заблудил - Същото се отнася и за доста от профитата дето пишат тук в темата - Това че правиш хубави пейзажи не ти гарнтира че ще правиш хубави снимки за сайтове.

Гледам че няколко човека до тук показваха снимки ще се радвам да постнат и по някоя продуктова снимка за да видим колко по хубава ще е от тази с айфона
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

mantaman, за да минеш през телефони, сапунерки, DSLR-и и пак да се върнеш на телефони, вероятно просто не те бива в тая област :) Иначе аз не виждам проблем в това някой аматьор да си вземе професионален уред, особено пък фотоапарат. Тия устройства не са като едно време - да ти трябват знания, усет, практика. Всичко що снима в днешно време има автоматичен режим, ако е тоя зор. Просто някои снимачки правят по-качествени снимки понеже имат по-големи сензори и по-качествени стъкла. В средата на предишната страница дето са сравнени снимки с Nikon и Nokia ясно се вижда разликата - едната снимка е топпа и приятна, другата е мъртвешка.

И не само за продуктова фотография, автора иска да снима и себе си. Веднъж ще е на тази възраст, не е ли по-добре след години когато погледне архивите със снимки, те поне да са възможно най-качествени, макар и аматьорски? Ясно, телефоните са по-лесни - вадиш и снимаш, и пак снимаш, и пак снимаш... но никой не е казал, че трябва да снимаме само с телефони или само с професионална техника :) 5 снимки да са, ама да са като хората. На мен поне ми се повръща от снимки правени с телефони във време в което доста по-свестни фотоапарати са достъпни за всеки.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Гугъл предупреждава , че всичко което напишете ще се индексира и ще се чете , и ще ви се смеят после за това, което сте написали :lol:

Имам няколко статии с сайта ми в подписа ми, може да ги прочете , за да разберете колко неща не знаете за професионалната фотография . Например за цветовете , белия баланс и цветните таблици и калибрацията на мониторите .

Успех на всички !
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

До горните двама - Аз съм постнал снимка направена с телефон - даже не е и съпунерка - Като постнете някоя ваша снимка тогава продължаваме дискусията щото на книжни тигри съм се наслушал
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Беджев хубави са нещата но това можеш да го постигнеш без проблем със сапунерка - показал си неща лесни за снимане - Опитай се да снимаш сревнително светъл обект който прави отблясъци на светъл фон -каквато е снимката дето съм пуснал и тогава може да говорим пак

Не знам какво имаш в предвид под реалният бизнес - Все съм си мислел че точно там работя - Не снимам звездите по небето
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Вискяр всеки снима с каквото му е кеф и каквото има

Аз просто казвам че за непрофесионално снимане на продукти за сайтове не е задължително да се ползва ДСЛР - Който иска да има професионални снимки за сайта и с ДСЛР трудно ще си ги направи ако не е направил поне 50 000 снимки и не е разучил добре апарата и няма професионално осветление

Нали това писах в началото - след като няма сериозен опит е все тая колко пари ще потроши за техника.
Тези вечни дискусии "С какво да снимам?" са като сайтовете с УП - уж лесна система, едва ли не идеална, пък форума е пълен с теми за проблеми и неудачи.

Май имаше и някакъв съвет - как да снимаме ефтино с едно осветително тяло... :lol:
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Беджев сори но дрехи се снимат много по лесно от това което съм ти показал - Ако теб и дрехите те затрудняват - какво да кажа

Първо нямат тази "триизмерност" като тялото на луничката
Второ Нямат отблясъци като тялото на луничката
Трето снимал си ги подходящ фон - Какво правиме като ти се наложи да снимаш дреха с цвят близък до този фон - сменяш фон и снимките на сайта стават манджа с грозде от различни фонове
Четвърто релефът на платовете които си снимал е многократно по голям от релефа на повърхността на тялото на луничката - Загледай се колко финни драскотини има по него

Просто разликата е от земята до небето да не говорим че тази снимка е и доста по орязана от твоите 50к срещу 150к - освен това до колкото виждам си снимал и с професионално осветление и имаш претенции да си фотограф

И най накрая пето - Ако начинаещ си купи ДСЛР ще извади ли снимка като твоята
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Аз с колеги не споря и не се заяждам . Не коментирам възможностите им . Пазара ги отсява .
относно луничката -
за лъскави метални повърхности се използват дифузери от матова полупропусклива хартия , така се контролират бликовете .
Слагат се пред софтбоковете
Други вариант е тесни софтбоксове специално направени за бликове . Но принципа е един и същ. Важното е да го знеш

пуснете темата в този форум за фотография http://photo-forum.net/bg/index.php

или пък в този за сток фотография да видим какво ще ви отговорят
http://www.bgstock.com/forum/portal.php
http://www.microstock-bg.com/forum/
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

До горните двама - Аз съм постнал снимка направена с телефон - даже не е и съпунерка - Като постнете някоя ваша снимка тогава продължаваме дискусията щото на книжни тигри съм се наслушал

Аз не снимам продукти, на мен мисълта ми е повече за лични снимки, пътувания и т.н. Но ако снимах, сигурно щях да използвам ефекта на прехваления дефокус, подобно на снимката със сладоледа. Самия ефект винаги се е използвал за това - акцентиране върху даден обект при наличието на допълващ фон. А и няма изгледи явно някога ефекта да "остарее", просто всеки го харесва, непреходен е :) С телефон да стане това обаче... късмет!

Щом искаш снимки, ето... но не са много за тази тема или форум, просто лични снимки: https://www.flickr.com/photos/125228432@N08/
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Да ползвам темата на колегата. И на мен ми трябва подобен фотоапарат, до 400 лв, но за правене на клипчета на продуктите, които продавам. Искам да им правя 1080p клипове. Кой мислите, че е най-добре за подобни пари?
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Беджев и аз не се заяждам просто твърдя че за непрофесионалисти които искат да си правят сами снимките на сайтовете могат да го правят и със сапунерки и със телефони - И без това нивото на БГ магазините на 90% е такова.

Във въпросните форуми няма смисъл и да пиша щото и тук дървените философи са ми достатъчни - Какво по различно могат да кажат от това че ДСЛР снима по хубаво от сапунерката и че ти трябва хубаво осветление и обективи и тн. Накарай ги обаче да ти направят снимки за един сайт половината ще се изложат като кифладжии а тези дето ще го направят добре ще ти поискат такива пари че свят ще ти се завие.
Всеки си мисли че като е снимал една лъжица и е станало хубаво ще се справи лесно да направи снимките за цял един сайт с разнородни продукти с различна големина и цветове които трябва да изглеждат и на еднакъв фон (ако не ги режат и поставят фон е почти невъзможно да се постигне) и тн.

Асесроа и твоите снимки са хубави но направи няколко продуктови снимки и ще видиш че не е като да се снимат пейзажи
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Прехваления iPhone никога не се е славил с хубава камера, дори обратно. Изгледал съм сумати демота от телефонни камери...
Ето и няколко примера
BBz10-photo.jpg

Compare-camera-Lumia-1020-iPhone-5s-and-Gionee-E7.jpg
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ето няколко от мен не претендирам че са нещо защото когато има повече стока всичко е яко зор.

Тези са със сапунерката

Виж файлът 11567

5141_4380.jpg

5127_4342.jpg

5123_4336.jpg

5035_4182.jpg

5035_4183.jpg

Тази е с DSLR

10914795_919858951371567_7453757818347014655_o.jpg

За мен беше доста трудно да правя снимките със сапунерката макар че е добра и има всички ръчни настройки. Сега пък откакто имам DSLR няма нова стока иначе с него е ми е много по-лесно да се направят снимките. Повече снимам за удоволствие.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Евалата Пламене - На тия снимки могат да завидят бая магазини правени с ДСЛР - Което за пореден път потвърждава тезата ми че е възможно да се направят сносни снимки за магазин със сапунерки

glndrk - Тези снимки потвърждават другото което казах - ДСЛР (в случая нокията явно и е добра матрицата) на тъмно правят по хубави снимки от сапунерките и нормалните телефони но реално за изложба (за ползване в сайт) пак не стават.
За сметка на това при добра светлина почти всички вадят доста задоволителни снимки, които спокойно покриват критериите за снимки в БГ сайт - От снимките на Пламен както се вижда и над средно ниво.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Малко встрани, но току що ми попадна:

50 mm Canon lens @ 3.5 with COKIN soft filter
Mount: Tripod
Camera: Canon 60 Da
Filters: -
Dates/Times: 27 August 2014
Location: Namibia-TIVOLI ASTROFARM, S 23° 27' 40,9" / E 18° 01' 02,2"
Exp. Details: 15 sec. at ISO 1600
More details: -
Processing: PS

2014_Mars_Saturn_setting_1100px.jpg




Mount: талпа върху маса
Camera: S4 zoom
Filters: -
Dates/Times: August 2014, Преди да изгрее Луната
Location: Градина Вискяр, 42.794896, 23.148066
Exp. Details: 16 sec. at ISO 1600
More details: -
Processing: NO!

Az_Polyarnata_Zvezda_i_Malkata_mechka_Gradina_Viskyar.jpg
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Всичко е светлина и малко знания, като при добра осветеност и със телефон или сапунерка можеш да постигнеш добри резултати...
Пример - lumia 1020

Виж файлът 11589
edit: alternative link -> http://1drv.ms/1uH05LE

Вече ако си вадиш хляба с това си трябва по-сериозна техника
 
Последно редактирано:

Горе