Нужда от съвет за първи сайт

От: Нужда от съвет за първи сайт

Съгласна съм. :) Благодаря за подкрепата!
Днес се сетих за един сайт,който бях разглеждала преди време (вече не го помня) - в него се предлагат безплатни ресурси за сваляне, но за да можеш да свалиш даден файл те кара да го споделиш в фейсбук, туитър или гоогле. Ако откажеш да го споделиш не ти дава даунлоад линка.
Някой да знае името на подобен плъгин? :rolleyes: Ако може и да е безплатен! :lol: Още нямам достатъчно пари за платени джаджи. :mrgreen:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Какво общо имат тея 11 закона на Вселената с графичния дизайн? :)
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Виждането ми за сайта е, че трябва да изразява вътрешния ми свят и да ми доставя удовлетворение, а не просто за да "спечеля малко мангизи". Доставя ми удоволствие да чета подобни работи и не виждам защо да не ги споделям с другите. Все пак едно от най-важните неща за работата е доброто обкръжение. :)

Иначе си намерих джаджата, която търсех, но засега ще послушам съвета на колегата и няма да я използвам. Ако на някой друг му трябва се казва SocialLocker. Използва се супер лесно, дори за индианец като мен. :lol:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Малко работа за един колега от форума:
8132129h.png

8132130A.png
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Тъй като не пиша много интригуващо, а и допускам грешки, предлагам, ако има някой желаещ да разменим умения.
Аз ще направя дизайна на сайта му или някакъв каталог/обработка на снимки срещу статии в моя. :)
 
От: От: Нужда от съвет за първи сайт

Тъй като не пиша много интригуващо, а и допускам грешки, предлагам, ако има някой желаещ да разменим умения.
Аз ще направя дизайна на сайта му или някакъв каталог/обработка на снимки срещу статии в моя. :)

Това не го разбрах, честно! :D
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Затова търся кой да ми пише статиите! хахаах :lol:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Или просто си плащай на някого за да ти ги пише, във форумът има доста хора на сравнително добри пари.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Нещо много повече ми хареса да публикувам мотивиращи/вдъхновяващи статии в сайта ми, а не това му беше целта. :mrgreen:
Замислям се да направя един сайт на английски с тази цел, но се чудя от подобно нещо може ли да се изкарат някакви парички, ако имам да речем 1000 посещения дневно? Афилиейт мисля, че не може да се използва, тъй като нищо духовно не мога да продавам. :mrgreen: Може би платена реклама на други сайтове след като се развие малко? Или пък някаква е-книга? Дизайна й мога да го направя само трябва и нея да измисля. :lol: Някакви съвети? :)

Сега се досетих също да попитам - хостинга ми е към СуперхостингБг и с плана, който закупих мога да регистрирам до 150 домейна на него, но дали е подходящ за англ. сайт или ще трябва да закупя хостинг от Хостгатор, Коолице и т.н.?
 
Последно редактирано:
От: Нужда от съвет за първи сайт

Потребител съм, не съм разработчик на сайтове. Естествено, целият пълнеж си го давам и трябваше да казвам кое как да изглежда, къде да бъде поставено. Дори се учих да работя с Джумлата, за да правя елемнтарните редакторски корекции.... Не ми е работа, ама...
Сега за новия сайт ми искаха дори да си намеря шаблоните и да си ги харесам. Е, не ми харесаха предложените от дизайнера. Оказа се, че гледа само безплатните шаблони и не може да ги обработи, промени - примерно да смени заглавната снимка.
Къде може да намеря шаблони, между които да избирам според темата на сайта?
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

... И, ако сред четящите тук има разработчици на ЛОГО, много моля да ми пишат не на лични, защото и там нямам право да отговарям, ами на пощата: [email protected]
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

... И, ако сред четящите тук има разработчици на ЛОГО, много моля да ми пишат не на лични, защото и там нямам право да отговарям, ами на пощата: [email protected]

Пукни бе спамер !!!
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Предварително се извинявам на модераторите на сайта, ако сбърках нещо с постването на мейла. Но... честно и открито давам напред! :)
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Пукни бе спамер !!!

Табелката "Спамер" май я слагате на всички, които са нови и не са се научили още как се действа тук?
Добре, де... кажете как се качва рейтинг, вот, квота или каквото е там, че да може спокойно да се пишат съобщения, а не само да се четат?
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Писах на модератора Blinky, обясни ми правилата набързо, но не разбрах как да си кача квотата? Не можах да го попитам допълнително, защото системата ме отряза и не ми даде да изпращам повече никакви съобщения. Ако някой от вас може да обясни - голямо БЛАГОДАРЯ!
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Също така, съвсем открито ще попълня и профила си, че да не съм спамер или някой от членовете на тайните служби. ;) Обаче и това не ми позволява! Обяснете как?! И имайте милост към новодошлите и неопитните зайци! :|
 

Горе