Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

misho0

Member
Имам нужда от съвет за основен цвят за сайта в подписа ми.

Купихме тази тема която е ХТМЛ колкото да видим как би изглеждал сайта, хареса ни и днес закупихме и същата тема за Wordpres.
Но започнахме да мислим какво още може да се направи и коригира по сайта и все повече започнахме да се замисляме за основният цвят за сайта / зеленото /.
Ще съм благодарен ако си дадете мнението за основният цвят.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Самолети, полети, небе - аз определено съм за някакъв вариант на светло синьо :)
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Какво се вижда при мен.
Не ми дава да кача снимката но дизайна доста се разминава на малка разделителна способност, в момента съм на малкия лаптоп.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Какво се вижда при мен.
Не ми дава да кача снимката но дизайна доста се разминава на малка разделителна способност, в момента съм на малкия лаптоп.

Да има проблем с резолюцията ...но както казах сега закупихме WP тема и там вече ще бъде финала...за това бихме приели критики и съвети, особено от към цветове.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Елементите са различни - бутони и главно меню с преливка на цветова, обаче фоновете на заглавията не са.
Квоподяволите, това са картинки. Според моето мнение, сайта ви е като циганско колело - много цветове и различни непасващи елементи. Пък при по-малка резолюция - ситуацията не е дори и за коментар.
Аз бих предложил син цвят като фон на цялата страница, с бял или тъмен текст. Може и да има и облаци и самолети като елементи на самата страница. Не съм погледнал валидацията на кода, обаче мисля, че не си струва времето да се провери.
Грозен дизайн като цяло. Доста грозен. 1/10 според моето оценяване.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Да верно е доста грозен, и шрифтове и всичко...пък е комерсиален сайт, мамка му. Би трябвало да му обърнат по сериозно внимание ако искат някой да си купи билет :)

@ediz доста си в час и имаш набито око. Що не вземеш да предлагаш услуга - професионалнни рецензии на сайтове :wink: Мое пък и аз да се възползвам :D
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Оо, може, може. Живот и здраве и ще стане. В момента уж уча и ако ми остане време - правя система за личния си сайт. Нали за да мога да предлагам, трябва да имам нещо за показване. Предпочитам да имам сериозен арсенал от знания, портфолио, имидж и бекраунд, преди да се комерсиализирам.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Елементите са различни - бутони и главно меню с преливка на цветова, обаче фоновете на заглавията не са.
Квоподяволите, това са картинки. Според моето мнение, сайта ви е като циганско колело - много цветове и различни непасващи елементи. Пък при по-малка резолюция - ситуацията не е дори и за коментар.
Аз бих предложил син цвят като фон на цялата страница, с бял или тъмен текст. Може и да има и облаци и самолети като елементи на самата страница. Не съм погледнал валидацията на кода, обаче мисля, че не си струва времето да се провери.
Грозен дизайн като цяло. Доста грозен. 1/10 според моето оценяване.

Ето това искахме да чуем, критики. Ще се вслушаме в съветите ви, но сегашният сайт не е финал, просто беше бързо начало.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Типичен дизайн на масовата УП еуфория. Никакво присъствие на нещо автентично.
Прекалено дълго скролване - 1440х900.
Доста ще трябва да покопаете...
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Аз само да вмъкна, че има много разновидности на "син" цвят.

Човекът вероятно пита само за цвета на фона, а не как изглежда цялата страница.

Предлагам му да си избере някой от тези :

color-chart.JPG

моя избор е номер 40

:)
 
  • Like
Реакции: wood
От: От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Аз само да вмъкна, че има много разновидности на "син" цвят.

Човекът вероятно пита само за цвета на фона, а не как изглежда цялата страница.

Предлагам му да си избере някой от тези :

Виж файлът 9063

моя избор е номер 40

:)

Браво Cassiopeia, така най добре може да се даде съвет.
Аз бих избрал основен 47 или 48 в комбинация с 6 или 7.
 
От: От: От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Аз бих избрал основен 47 или 48 в комбинация с 6 или 7.

Има сайтове, които се занимават само с цветовите комбинации. Доста е полезно човек да се съобрази с техните предложения. ;)
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Не колеги, не. Така цвят никъде в практиката не се избира, освен ако наистина има първостепенно важно значение и ако наистина не държите на точно същия цвят. И то само ако вие искате някой да ви направи сайта. Има толкова много уроци и теория относно цветовете, като например въздействието им върху посетителите на сайта, т.е. как да си увеличиш шансовете да ти купят продукта.
Пък за коментара на колегата отгоре - не харесвам "генераторите" на цветови схеми. Не ми изглеждат хубави, предпочитам colourlovers, където "палитрите" са напрвени не от алгоритми, а хора.
@wood, все още не съм забравил обещанието си :D
ще ти пиша asap, когато ми остане повечко време
 
От: От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Аз само да вмъкна, че има много разновидности на "син" цвят.

Човекът вероятно пита само за цвета на фона, а не как изглежда цялата страница.

Предлагам му да си избере някой от тези :

Виж файлът 9063

моя избор е номер 40

:)
Само докато обиколя с колор дропъра върху някое квадратче и вече съм си "избрал" 10 вида от това синьо например.. ахах :)

Може да се ползват такива сайтове с палитри. Иначе дизайна и на мен не ми харесва. Не се отличава, не грабва, не ми продава нищо...
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Пък за коментара на колегата отгоре - не харесвам "генераторите" на цветови схеми. Не ми изглеждат хубави, предпочитам colourlovers, където "палитрите" са напрвени не от алгоритми, а хора.

:D
Точно това имах в предвид. Явно не съм попадал на автоматични генератори на палитри.
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Не колеги, не. Така цвят никъде в практиката не се избира, освен ако наистина има първостепенно важно значение и ако наистина не държите на точно същия цвят. И то само ако вие искате някой да ви направи сайта. Има толкова много уроци и теория относно цветовете, като например въздействието им върху посетителите на сайта, т.е. как да си увеличиш шансовете да ти купят продукта.
Пък за коментара на колегата отгоре - не харесвам "генераторите" на цветови схеми. Не ми изглеждат хубави, предпочитам colourlovers, където "палитрите" са напрвени не от алгоритми, а хора.
@wood, все още не съм забравил обещанието си :D
ще ти пиша asap, когато ми остане повечко време

Това е моят начин да предложа мнението си. Но щом никъде в практиката не се избира, помогнете на човека без коментари за общия изглед на страницата, а за цветовете само . Какво означава палитрата да е направена "от хора"? Пояснете, като се конкретизира върху цветове. За въздействието на цветовете пък е съвсем пета тема. Как разбираемо, няма да му предложим червено, за да не решим, че е мръсен комунистически цвят ... или има сигурно много други теории, които някои обясняват. След като са ме питали и знаят как ми въздейства небесно синьото и тюркоазеното, нали?
Друго си е, да вляза в тема, която още в заглавието си ясно показва "проблема" и да обясня колко дървено и некадърно изглежда сайта... пък стигнал до цветовете. Той един шрифт не може си оправи, за цветове ще ми пита. Все едно да си купи BMW отпреди 25 години и да ме пита какъв цвят да го боядиса ...
Хубавото е, че макар и с нежелание все пак се дават исканите съвети.

пп. и се пише "предвид" само, а не "в предвид". Това имах предвид (една Представка, а не две)
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

аз също съм на мнение за небесно синьо най-добре си поиграй с google gradient
 
От: От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Тъй като си дала неаналогичен пример с кола, ще се опитам да ти обясня с подобаващи примери.
Това е моят начин да предложа мнението си.
При катаджиите "моят начин да шофирам е от лявото платно" не важи. Както и тука.
Но щом никъде в практиката не се избира, помогнете на човека без коментари за общия изглед на страницата, а за цветовете само .
Само смяна на цветовете няма да спаси положението. При изхабен диференциал смяната на гуми не помага.
Какво означава палитрата да е направена "от хора"? Пояснете, като се конкретизира върху цветове.
Виж kuler на adobe и после виж сайта colourlovers. При първия случай, ако не можеш, сайта ти ще прилича на гардероба на Лейди Гага, пък във втория - хората са ти направили готови палитри и вероятността продуктът да ти прилича дрехи на безработни дизайнери е по-малка.
За въздействието на цветовете пък е съвсем пета тема. Как разбираемо, няма да му предложим червено, за да не решим, че е мръсен комунистически цвят ... или има сигурно много други теории, които някои обясняват.
По същата логика и Дядо Мраз е "мръсен комунист". И канадците са комунисти. И всички с червени коли са такива. Дори Марио и всички матадори са комунисти заради червения цвят.
След като са ме питали и знаят как ми въздейства небесно синьото и тюркоазеното, нали?
Питали ли са те накъде ще се обърне колата, ако врътнеш волана наляво? В повечето случаи ще познаеш, ако нещо много голямо не е объркано с колата. Същото е и с хората. Умните хора учат психология от векове и знаят въздействието на всичко върху психиката на хората.
Друго си е, да вляза в тема, която още в заглавието си ясно показва "проблема" и да обясня колко дървено и некадърно изглежда сайта... пък стигнал до цветовете. Той един шрифт не може (да) си оправи, за цветове ще ми пита.
Никой не те пита.
Все едно да си купи BMW отпреди 25 години и да ме пита какъв цвят да го боядиса ...
Колите в повечето случаи не се използват за продаване и представяне на продукт.
Хубавото е, че макар и с нежелание все пак се дават исканите съвети.
Да, и после се появява някой, който прави забележки на другите с цел да се компенсира.
пп. и се пише "предвид" само, а не "в предвид". Това имах предвид (една Представка, а не две)
Въпреки, че забележката не е към мен, ти знаеш ли за съюза "да"?
 
От: Нужен ми е съвет за цветове в един сайт

Добре. Благодаря за отговорът.

Но повече от това, ти Благодаря, че помогна все пак на автора. Надявам се и той да го оцени.

btw, въобще не прочетох и дума от това, което си ми отговорил. Някак ме "лъхна" на неприятно и предпочетох да прескоча. Приятен ден ти желая!
 

Горе