Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Къде точно е написано, че няма нужда да се регистрираш, ако купуваш услуга от друга евродържава (според сегашното законодателство възниква задължение за регистрация)?
 
Не знам къде пише - може и никъде да не пише. Може и да не е така. Но моята логика е такава - на мен (частното лице, краен потребител на услуги) би трябвало да ми е еднакво лесно да пазарувам както в България, така и където и да е другаде в ЕС - това е идеята на свободният европейски пазар. Т.е. или трябва да не се регистрирам никъде за да мога да пазарувам кактото съм решил, както от България, така и от която и да е друга държава от ЕС. Или ако ще се регистрирам - същата регистрация трябва да е нужна за пазарене както от БГ, така и от ЕС.
Е тъй едва ли ще ме накарат да се регистрирам някъде, за да мога да бъда потребител в собствената си страна, не би трябвало да ме карат да се регистрирам някъде, за да бъда потребител в ЕС.
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

То идеята беше да има свободен пазар. А се оказа не точно така - квоти, субсидии, евродирективи (криви краставици, щастливи кокошки, красиви плодове и зеленчуци). Европейските етатисти-плановици (евроетатисти) имат друго мнение за това какво е свободен пазар.
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Преди малко разховарях със служител от супер хостинг, и да имат я тази услуга да ти заредят пари в Adwords, но + ДДС + 5% комиисонна .. е ако ще ти начисляват ДДС защо да им давам тези 5% като и аз сам мога да си заредя пари :)
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Ако имаш фирма регистрирана по ддс няма смисъл да им го даваш тези 5% :)
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Тъй като аз зареждам по 1000$ на месец средно дори и малко повече май ще ми е по изгодно да направя фирма по ДДС ( + разходите и ) от колкото да плащам на някой друг. Така ще мога спокойно и да отчитам тези пари като разход.
Но нали от 1 ви Януари влезе в сила това: ( добавете http - защото ня мога да поставя линк ) ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/telecom/index_en.htm[/url] за което май дори и още НАП нямат конкретен отговор точно за ДДС-то.
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Имам го, но просто тук още нямам 10-поста за да имам права и аз да го постна. И да видим точно заради това решение как ще стоят нещата с ДДС-то към google и дали ще може да бъде осчетоводено като разход. Защото преди няколко месеца си направих тест да заредя 200 лева от името на фирмата която не е по ДДС и счетоводителите ми казаха, че не могат да го осчетоводят като разход ..
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Защото преди няколко месеца си направих тест да заредя 200 лева от името на фирмата която не е по ДДС

Фирмата ти вече е в нарушение. Срока за регистрация беше 7 дена преди да платиш на Google...

НАП трябва да благодари на Google за приходите от глоби
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Както споменах тази фактура не е осчетоводена :) май ще благодаря на себе си :)
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

А не е ли нарушение от банковата сметка на фирмата да излизат едни пари и да не се осчетоводят?
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

happyslacker - не смяташ ли, че съм помислил и за това, предварително :)
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Не е нужно регистрация по зддс !!!
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Добре де, 20 мнения се изказаха - нужно е, не е нужно, кой е прав в крайна сметка?!?
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Не е нужно регистрация по зддс !!!

Поясни : Не е нужно, но не може да отчетеш тези пари като разход на фирмата?
Или ето един от горните постове:
Фирмата ти вече е в нарушение. Срока за регистрация беше 7 дена преди да платиш на Google...

НАП трябва да благодари на Google за приходите от глоби
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Прочети закона, а не мнения по форумите за да си сигурен.
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

1. Прочетете внимателно първото ми мнение в темата за регистрацията по ДДС..

2. ДДС не е разход. Води се данъчен разход когато ползвате данъчен кредит, тоест имате повече покупки, отколкото продажби и можете да използвате този данъчен кредит в срок от 60 дни, за да си приспаднете ДДС-то, което имате да взимате, от ДДС-то което имате да внасяте. Но това е работа на вашия счетоводител, а не ваша…

3. Доброволна регистрация по ДДС можете да направите и без да сте минали 50 000 лева за минал период, при положение че покупките/разходите/ ви значително надхвърлят продажбите и са с ДДС.
Прост пример – ако имате разходи/покупки/ на месец за 12 000 лева, ДДС е 2 000 лева, което, ако сте регистриран, можете да изисквате да ви се върне. Но преди това трябва да приспаднете ДДС-то от вашите продажби – примерно 1200 лв., от които ДДС-то 200 лв.
Така сумата която може да изискате да ви се върне е: 2 000 – 200 = 1 800 лв.
При това положение има смисъл да се регистрирате по ДДС, но ако продажбите са ви по-големи от разходите, няма смисъл, защото всеки месец ще трябва да внасяте ДДС.

4. Разходи са: Наем, Консумативи, Енергия, Лихви, Командировъчни, Застраховка, Заплати и още доста такива.
Също разходи, но за продажбите са: Реклама, Представяне, Вложени материали, Транспорт, въобще всичко, което ви помага при продажбата на един продукт.
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Сигурен съм, че това не се отнася при положение, че получаваш доходи от Гугъл и ФБ в Европа. Там има други правила. Но и аз самият не ги знам, щото 20 счета или хора от форума казват 20 различни неща...
 
От: Нужна ли е регистрация по ЗДДС за фактури от Google Adwords и Facebook

Това,че не си осчетоводил фактурата ама изобщо не те спасява, защото гугъл си описва фактурите в т нар. VIES декларации и после ще се търсят тук защо не е внесено ДДС. А гугъл си измива ръцете с "* Услуги, подлежащи на самоначисляване – сумата по ДДС е дължима от получателя съгласно член 196 от Директива 2006/112/ЕО на Съвета"

Относно получаването на доходи от Адсенс , не е нужно да питаш който и да е , влизаш в профила си и в иконката за помощ хората са се постарали да ти предоставят информацията за това дължат ли се данъци и какви дори преведена на български.
 

Горе