Нулева декларация за ЕООД

cremabox

Active Member
Нулева декларация за ЕООД (Solved)

Здравейте,
Трябва да подам няква нулева декларация за фирмата ми, която е ЕООД, но в сайта на НАП има толкова много бланки, че се обърках. Някой може ли да ми посочи, точната бланка, ако е подавал някой де ..?. А още нещо някадъде трябва ли да подам за недействала миналата година фирма?
Трябва ли да бъде толкова объркано това нещо.....

_______________________________________________________________
Искам да подредя стъпките и документите тук, че който има нужда да се възползва..

1 Стъпка: Декларацията я изтеглете от ТУК -> редактирайте червените места, а ако искате ги направете в черно или синьо - принтирате и след това печат и подпис в най-долната част на бланката. Отивате и го подавате в НАП, но за да не чакате там пр. във Варна на Централна поща има гише за подаване на такива декларации - 1.20лв. струваше....

2 Стъпка........ Очаквайте скоро и другите стъпки ( с помощта на vladko82 )
 

Прикачени файлове

  • godishna-deklaraciq-nap.doc
    108.5 KB · Преглеждания: 100
Последно редактирано:
От: Нулева декларация за ЕООД

Отиваш в НАП. Там раздават специални бланки за фирми без дейност. Това е просто една страничка, в която попълваш данните на фирмата и слагаш една отметка, че през 2014 г. не си имал дейност. После я подаваш на гишето. Цялата работа отнема не повече от половин час. Освен данъчната декларация, трябва да подадеш данни и до статистическия институт. По интернет става много лесно с електронен подпис. Третото нещо, което трябва да направиш е до края на юни да подадеш отчет до Търговския регистър. Ако го направиш по интернет пестиш 50% от държавната такса.

П.П. Ето линк за сваляне на точната бланка: Образец 1010а
Ако имаш въпроси за попълването, питай.
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Здравейте,
Трябва да подам няква нулева декларация за фирмата ми, която е ЕООД, но в сайта на НАП има толкова много бланки, че се обърках. Някой може ли да ми посочи, точната бланка, ако е подавал някой де ..?. А още нещо някадъде трябва ли да подам за недействала миналата година фирма?

Трябва ли да бъде толкова объркано това нещо.....

Пратих ти ЛС, колега
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Хубаво че ме подсетихте шото къфто съм завеян щях да стана пак длъжник на държаната,,, ил спонсор
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Хубаво че ме подсетихте шото къфто съм завеян щях да стана пак длъжник на държаната,,, ил спонсор

500 лв. на фирмата и 200 лв. на управителя е глобата. Хич не се май. :)
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Колегите обсъждат данъчната декларация за фирми които не са извършвали дейност през 2014 която трябва да се подаде до 31.03.2015. 50 лева е ГФО( годишен финансов отчет) който се подава до 30.06 или според зависи юридическото лице към Агенцията по вписванията. Също се подава ако не извършваш дейност. Ако го подадете по електронен път таксата е наполовина. Коментирано е по темите как-- Електронен подпис на ФЛ за да може да подаваш всичко което е на ФЛ и фирми (където си собственик) с един подпис.
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Къв отчет, като нямам алъш вериш?! тц тц
И на колко пари излиза цялата процедура? Чувал съм нещо от сорта на 50 лв. ама кое къде нз ?

Зависи колко ти виси
На мени ми беши беспплотно
Ама и за бчесплатното съм се путил
 
От: Нулева декларация за ЕООД

@kokovi4, Сигурен ли си, че и неизвършвалите дейност фирми трябва да подават ГФО. Не беше ли само някаква декларация към Статистиката?
 
От: Нулева декларация за ЕООД

@kokovi4, Сигурен ли си, че и неизвършвалите дейност фирми трябва да подават ГФО. Не беше ли само някаква декларация към Статистиката?

становище за публикуване на ГФО

и по точно точка 5 вътре в становището, че се подава ГФО независимо, че не извършва дейност дружеството.

Също за справка и тук:

ГФО за фирма без дейност
 
От: От: Нулева декларация за ЕООД

становище за публикуване на ГФО

и по точно точка 5 вътре в становището, че се подава ГФО независимо, че не извършва дейност дружеството.

Мерси, а еднотипен ли е този ГФО или всяка година е различна форма като декларациите 1010а? Аз ще откривам дейност от следващия месец, но за 2014г. ще трябва да пратя и ГФО явно...
 
От: Нулева декларация за ЕООД

По този въпрос най добре със счетоводител коментирай. Аз не мога да кажа.....
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Въпрос - фирмата е вече закрита , но продцедурата по закриване е започната средата на 2014 и сега приключва успешно. Трябва ли да се подава ГФО за 2014 за закритата фирма сега ?
 
Re: От: Нулева декларация за ЕООД

Въпрос - фирмата е вече закрита , но продцедурата по закриване е започната средата на 2014 и сега приключва успешно. Трябва ли да се подава ГФО за 2014 за закритата фирма сега ?
Закрита или замразена, горе говорят за замразени фирми.
 
От: Re: От: Нулева декларация за ЕООД

Закрита или замразена, горе говорят за замразени фирми.

щом е такава дълга процедура предполагам е закриване
по принцип трябва да , а и за по сигурно със сигурност трябва ;)
ГДД в нап, а ГФО до момента на закриването не ви ли искаха в ТР?
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Това ГФО е уникално тъпо да го искат и за фирми без дейност. Излиза, че имам да давам за 2 години - 2013 и 2014г, въпреки, че фирмата никога не е функционирала. Можело да се подадат с едно заявление и една такса- Въпроса е, да не се подсетят за глоба, след като ги пратиш. Как мислите?

Подавам, закривам и разпродавам всичко и повече никакви ядове с институции и чиновници. Човек да не реши да прави нещо и само ядове, бумащини и бюрокрация. В нормалните държави от години всичко е онлайн и се прави за секунди, но тука нали трябва да има хиляди пиявици на държавна работа и заплатка. Егати и държавата :shock:
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Колеги, може ли някой по-навътре да ме посъветва какво да правя при все още неподадена нулева декларация? Мислех че сроковете бяха до края на април а те били до март... а сега виждам за какви глоби става дума...
 
От: Нулева декларация за ЕООД

Повдигам малко стара тема. Сега си чистих спама в пощата и по случайност видях един имейл от националната бирническа агенция. ГФО с такса за вписване в ТР трябвало да подават и фирмите без дейност. Срок: 30 юни. Някой подавал ли е скоро? Ако може някой да пусне една бланка и да даде малко инфо, ще съм му много благодарен.
 

Горе