Някой занимава ли се активно с Affiliate Marketing?

Ico Hristov

New Member
Здравейте! От няколко дни проучвам как се прави Affiliate Marketing. Днес посетих този форум за първи път и видях, че има постове за Affiliate Marketing още от 2007 година. Mогат да се правят пари с този бизнес модел или е оставял?

Green Bars

Well-Known Member
Правят си се пари, в последните години приходите са ми основно от афилиейт, адсенса го занемарих.

canopus

Member
Green Bars За БГ ли говориш или САЩ?
Питам понеже мисля да пробвам как са нещата с profitshare но гледам доста разнообразни мнения има по въпроса. Имаш ли някакви наблюдения за тях?

N1ck

Active Member
Аз се занимавах с това доста активно до преди една година.

Ще бъда кратък.

Първо като цяло и съвсем грубо affiliate marketing може да се раздели на две групи.

Първата група е ако рекламираш стоки и услуги,например хостинг, хапчета, обучения, и тн.

Втората група са в стил Charles Ngo където се рекламират разни lead gen, email submit, sweeps и да не ги изброявам всички.

Който и модел да избереш можеш да печелиш по над 10к на месец, някой печелят много повече, но болшинството не печелят нищо или се радват на жълти стотинки.

Това е бизнес като всеки друг и иска адски много четене, мислене и опит. Трябва да му се посветиш за да научиш кое как работи, как се прави и тн.

Има вариант да си докараш полу-пасивен доход но не се заблуждавай - не е лесно.

Аз никога не съм работил на българския пазар и не знам нищо за него. Всичките ми сайтове и кампании са били на английск, но имам много приятели които тагретират non english world където конкуренцията е по малка.

Като цяло може да се се разчита на псевдо безплатен трафик (плащаш с време и труд) или реклами където освен труд даваш и пари за трафик. Втория вариант дава по бързи резултати, но изисква стабилен бюджет.

Много мога да говоря по въпроса на базата на 10+ години опит но предполагам да се чуем защото материята е толкова огромна че трябва да изпиша цяла книга.

Питай ако имаш въпроси.

Blinky

Owner
Здравейте! От няколко дни проучвам как се прави Affiliate Marketing. Днес посетих този форум за първи път и видях, че има постове за Affiliate Marketing още от 2007 година. Mогат да се правят пари с този бизнес модел или е оставял?
Здравей. Все още може. За разлика от някои ад мрежи, афф маркетинга винаги съм го смятал за в пъти по-доходоносен. За жалост има някой неща, които са леки минуси - едно от тях е, че нещо социалните мрежи не се кефят много на сайтове, пълни с афф. линкове. Доколкото знам, не съм пробвал де, но режат ги. И все си мисля, че има начини да се мине. Да речем, че ползваш някоя от програмите, споделени тук: https://www.predpriemach.com/forums/Афилиейт-Програми-affiliate-programs.15/

То определено може да се печели добре. Да речем сайта ти има около 300 посещения на ден, конверсията на ревютата в сайта ти са 1:50, то реално средно би трябвало да имаш около 6 продажби на ден. Средната комисионна е около $40 на продажба. И това автоматически прави едно $240 на ден или $7200. Доста оптимистично, но е и в същото време доста реално. :)

Само ще кажа, че афилиейт маркетинга е един от най-бързите, да не кажа най-бързия, начин да ускориш продажбите на бизнеса си, ако предлагаш такава програма. Ако си афилиейт, промотиращ продуктите на сайта си, е един от най-симпатичните начини да правиш пари. На практика ти само развиваш сайта си, докарваш трафик, пренасочваш този трафик и ги превръщаш в купувачи. След всеки месец взимаш своята събрана комисионна, която ако имаш добър трафик и желан продукт е никак малка. :) Какво по-хубаво. Не се занимаваш с клиенти, не сменяш мейли постоянно, не се занимаваш с нищо от бизнеса модела на човека, предоставящ този продукт, ти си се грижиш за твоя си модел - трафик, който конвертираш в продажби. И това е. :)

Ico Hristov

New Member
Здравей. Все още може. За разлика от някои ад мрежи, афф маркетинга винаги съм го смятал за в пъти по-доходоносен. За жалост има някой неща, които са леки минуси - едно от тях е, че нещо социалните мрежи не се кефят много на сайтове, пълни с афф. линкове. Доколкото знам, не съм пробвал де, но режат ги. И все си мисля, че има начини да се мине. Да речем, че ползваш някоя от програмите, споделени тук: https://www.predpriemach.com/forums/Афилиейт-Програми-affiliate-programs.15/

То определено може да се печели добре. Да речем сайта ти има около 300 посещения на ден, конверсията на ревютата в сайта ти са 1:50, то реално средно би трябвало да имаш около 6 продажби на ден. Средната комисионна е около $40 на продажба. И това автоматически прави едно $240 на ден или $7200. Доста оптимистично, но е и в същото време доста реално. :)

Само ще кажа, че афилиейт маркетинга е един от най-бързите, да не кажа най-бързия, начин да ускориш продажбите на бизнеса си, ако предлагаш такава програма. Ако си афилиейт, промотиращ продуктите на сайта си, е един от най-симпатичните начини да правиш пари. На практика ти само развиваш сайта си, докарваш трафик, пренасочваш този трафик и ги превръщаш в купувачи. След всеки месец взимаш своята събрана комисионна, която ако имаш добър трафик и желан продукт е никак малка. :) Какво по-хубаво. Не се занимаваш с клиенти, не сменяш мейли постоянно, не се занимаваш с нищо от бизнеса модела на човека, предоставящ този продукт, ти си се грижиш за твоя си модел - трафик, който конвертираш в продажби. И това е. :)
Кой е най-добрият начин да докарам трафик и продажби към сайта на продавача ? Според мен с Instagram influencers или със собствен блог.

Blinky

Owner
Кой е най-добрият начин да докарам трафик и продажби към сайта на продавача ? Според мен с Instagram influencers или със собствен блог.
Социалните мрежи са добър начин да докараш трафик. И то не лош. Но по мои наблюдения и винаги ме е прави впечатление - е трафика именно от търсачките, Google. Bing, Yahoo, и други. Определено трафика от там винагии е докарвал доста добри конверсии. Няма да забравя преди време как с позиции на първа страница дори и в не толкова напред, да се правят страхотни конверсии. И не само за главните, ами лонг тейла кл. думи - там вече си е друго, защото обхваща изцяло желанието (или поне в пъти по-голяма степен) на потребителя от нещо общо. Да речем продаваш подложки за мишки, но никой няма да напише това, ще напише подложка за мишка Стар крафт или нещо такова. Нещо, което си иска. Точно специфично. ;)

Лично аз бих заложил на органичния трафик, може би платен също, трафика от статии на релевантни сайтове, блогове, мейлинг листи, събирани от твоя сайт, с цел бъдещи кампании. Тематичните форуми. Да, социалните мрежи, няма как без тях. ;)

Според мен комбинацията от няколко канала е успешната стратегия, да не кажа на всички. Вече след време може да проследиш кой канал води качествен трафик и продажби и да се съсредоточиш върху него. От моя опит, това винаги е бил - ограничния от търсачките. :) Трудна работа, но веднъж добре направена - това ще ти е ресурса. Да, не е добре да се разчита изцяло на търсачките, особено когато говорим за сайт, разчиташ на афф., но пък и изграждането на бранд посредством тази оптимизация е редно да се мисли успоредно. ;)

emulous

Member
Здравейте,
доста стойностни мнения сте изказали.
И аз покрай изолацията се насочих към афилиейт маркетинга и изгледах доста видеа и няколко курса. Направих си регистрация в една от горепосочените програми и реших да пробвам да рекламирам някой продукти - не съм вкарвал пари в трафик (все още), но направих word press сайт & instagram профил за единия продукт, а за другите разчитах на спам в групи, свързани с другите продукти ( от фейк профили, признавам ).
Та имам следното питане: Мисля да вкарам пари в реклами на Гугъл Адс - да речем $ ХХ на ден и искам да попитам дали е добра идея да рекламирам направо рефералния си линк/ афилиейт линка(повечето от тях са с готови сайтове с видео и информация, които ако трябва да съм честен не мисля, че мога да ги направя по-добре) ?
Всъщност направих една продажба със спама във фейса- не е кой знае каква сума дори, но някак си ми дава надежда, че могат да се изкарват пари.
Предварително благодаря за отговорите ви, които могат да ми бъдат мног полезни :)

Sercilo1

Member
Няма да стане с твоя линк или линка на лендинг страницата, който са ти дали. Обикновено фб реже тези линкове съвсем, не дава да се постват в публикации и дори да се пращат на лично съобщение. Вариант е да си купиш домейн за доларче от godaddy и да пишеш на афилиейт мениджъра ти да ти помогне да го преместиш. Често се използват и пре-ленд страници, зависи за какво става въпрос. А щом спамиш в социалните мрежи подобни продукти, по-добре си приготви от сега още фейк профили.

От личния профил в Гугъл ли смяташ да рекламираш, защото е доста вероятно да го баннат по някое време?

emulous

Member
Няма да стане с твоя линк или линка на лендинг страницата, който са ти дали. Обикновено фб реже тези линкове съвсем, не дава да се постват в публикации и дори да се пращат на лично съобщение. Вариант е да си купиш домейн за доларче от godaddy и да пишеш на афилиейт мениджъра ти да ти помогне да го преместиш. Често се използват и пре-ленд страници, зависи за какво става въпрос. А щом спамиш в социалните мрежи подобни продукти, по-добре си приготви от сега още фейк профили.

От личния профил в Гугъл ли смяташ да рекламираш, защото е доста вероятно да го баннат по някое време?
Въпроса ми беше относно Гугъл Адс -дали мога да пускам кампания за афилиейт линк ( лендинг страница)?Относно ФБ разбрах, че спама не е удачна форма, именно заради това съм се насочил към Гугъл. Не мисля да рекламирам от личния си профил, за да избегна банване. Възможно ли е да пусна реклама в Гугъл адс примерно на този мой афилиейт линк и дали е добър вариант?

Sercilo1

Member
Не мога да ти отговоря конкретно за Гугъл Адс, но имай в предвид, че url shortener-а не ти крие аф. линка. Може да пробваш и така, но ти препоръчвам да дадеш $1 за домейн и да пишеш на аф. мениджъра ти.

Горе