Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Сега като се загледах има някакви точки:

Latest Reputation Received (9717 point(s) total)

Latest Reputation Given (Reputation Power: 92)


Значи е нещо от рода на логиката:

1 KB = 1024 bytes или 92 реп = 9717 точки , т.е. трябва да се понатрупат повече точки за да се премине в следващата цифра
 
От: От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Сега като се загледах има някакви точки:

Latest Reputation Received (9717 point(s) total)

Latest Reputation Given (Reputation Power: 92)


Значи е нещо от рода на логиката:

1 KB = 1024 bytes или 92 реп = 9717 точки , т.е. трябва да се понатрупат повече точки за да се премине в следващата цифра

Така е, донякъде. Броят на точките, които ще получиш зависи от реп пауъра на даващия, т.е. ако съм с репутация -25 няма да се отрази веднага, а ще се натрупа към следващата, но при репутация над 100 мисля, че трябва да се вдигне моментално с поне една единица. Някои потребители ти качват директно с две единици, когато са с голям rep power. Точно затова ми е странно, че моите репутации не се отразяват изобщо.
Други идеи??? Anybody??? :)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Голяма драма с тия репутации :) Какво значение има колко реп си натрупал, важното е да е положителна и много по-важен е iTrader-а, където можеш все пак да видиш отзивите на другите, докато репа не е общодостъпен ;)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Голяма драма с тия репутации :) Какво значение има колко реп си натрупал, важното е да е положителна и много по-важен е iTrader-а, където можеш все пак да видиш отзивите на другите, докато репа не е общодостъпен ;)

Всъщност, няма никаква драма - просто искам да разбера системата. Драматично става, когато някой започне да поставя под въпрос правото да се коментират и изясняват неясни ситуации. :)

RealMoney, виждам, че вече си с една точка +. Може ли да споделиш дали това е от моя реп или междувременно си получил нова репутация?
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Всъщност, няма никаква драма - просто искам да разбера системата. Драматично става, когато някой започне да поставя под въпрос правото да се коментират и изясняват неясни ситуации. :)

RealMoney, виждам, че вече си с една точка +. Може ли да споделиш дали това е от моя реп или междувременно си получил нова репутация?

Не, получих от veni8 и от (9717 point(s) total) стана на (9726 point(s) total) или точно 9т. които има veni8 към момента.
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ако ти е толкова интересно и наложително да разбереш как се определя репутацията, прочети как е направена форумната платформа и ще разбереш, но едва ли ще си заслужава времето и усилията :lol:
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ако ти е толкова интересно и наложително да разбереш как се определя репутацията, прочети как е направена форумната платформа и ще разбереш, но едва ли ще си заслужава времето и усилията :lol:

След твоята репутация станаха (9837 point(s) total) от (9726 point(s) total) или 111 точки отгоре, въпреки, че Rep Power ти е 72...
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ще черпиш значи :D

Заповядай, можеш да я изпиеш като я налеят :D

giphy.gif
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ако ти е толкова интересно и наложително да разбереш как се определя репутацията, прочети как е направена форумната платформа и ще разбереш, но едва ли ще си заслужава времето и усилията :lol:

Много полезен съвет, Благодаря! Веднага започвам да чета.... :/

И пак нещо не ми се връзва, но експериментът продължава. Ако някой вече е чел ''форумната платформа'', може да внесе малко яснота по казуса.
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Е точно това не разбирам!!! Току що veni8 с rep power 10 ми е дал зелено, което ми покачи репутрацията моментално с една единица. А аз с 116 не мога да се отразя по никакъв начин на репутацията на получателя. :-o
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ей го тук по стандартите на системата.
http://www.vbforums.com/faq.php?faq=faq_item_reputation_group
Вече какви са настройките и имали ръчни такива админите ще кажат .
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Ей го тук по стандартите на системата.
http://www.vbforums.com/faq.php?faq=faq_item_reputation_group
Вече какви са настройките и имали ръчни такива админите ще кажат .

Тук няма нищо за точките, които се прибавят към репа, според репутацията на даващия или поне аз не видях. Много ти благодаря, въпреки това. Ще си получиш ''заслуженото'', веднага щом системата ми позволи. :)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Тук няма нищо за точките, които се прибавят към репа, според репутацията на даващия или поне аз не видях. Много ти благодаря, въпреки това. Ще си получиш ''заслуженото'', веднага щом системата ми позволи. :)

Here are some other rules and settings for reputations(which are subject to change):

You must give reputations to 10 different people before you can come back to the same person again. No giving just one person all your points!
For every 4000 counted posts — so not including chitchat — you get an extra point of reputation POWER.
For every year you have been with VBForums, you get an extra point of reputation POWER.
For every 1000 points of reputation you receive, you get an extra point of reputation POWER.

Ето това ти обяснява, защо репутациите от някои хора са по-стабилни от на други
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Here are some other rules and settings for reputations(which are subject to change):

You must give reputations to 10 different people before you can come back to the same person again. No giving just one person all your points!
For every 4000 counted posts — so not including chitchat — you get an extra point of reputation POWER.
For every year you have been with VBForums, you get an extra point of reputation POWER.
For every 1000 points of reputation you receive, you get an extra point of reputation POWER.

Ето това ти обяснява, защо репутациите от някои хора са по-стабилни от на други

Да видях го това, но не мисля, че то трябва да се отразява чак толкова. Поне практиката показва друго - хора с по-ниска репутация, регистрирани по същото време или дори по-скоро имат много по-голяма тежест в репутациите, отколкото аз в момента. Преди време, когато бях с по-ниска репутация, даденото от мен се отразяваше по-осезаемо.

Ще изплюя камъчето. Това, което ме човърка е дали, след като съм в черния списък на Блинки, не са ми ограничени по някакъв начин правата във форума - в случая, да са намалени точките, които мога да давам чрез репутациите? Вероятно е да звуча параноично и съмненията ми да са напълно неоснователни, за което се извинявам предварително. Хубаво е да получим отговор от админ. Надявам се поне Coolice да се включи.

Благодаря ти, все пак, slavchev. Ще има репутация и за теб, въпреки че файдата в моя случай е никаква. :)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Съмнява ме, че Блинки ще си играе да ти ограничава репутацията :) това му е най-малкия проблем вероятно :)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Съмнява ме, че Блинки ще си играе да ти ограничава репутацията :) това му е най-малкия проблем вероятно :)

Чак пък да си играе. Дано си прав, все пак. :) Отново мерси!
 
От: От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Да видях го това, но не мисля, че то трябва да се отразява чак толкова. Поне практиката показва друго - хора с по-ниска репутация, регистрирани по същото време или дори по-скоро имат много по-голяма тежест в репутациите, отколкото аз в момента. Преди време, когато бях с по-ниска репутация, даденото от мен се отразяваше по-осезаемо.

Ще изплюя камъчето. Това, което ме човърка е дали, след като съм в черния списък на Блинки, не са ми ограничени по някакъв начин правата във форума - в случая, да са намалени точките, които мога да давам чрез репутациите? Вероятно е да звуча параноично и съмненията ми да са напълно неоснователни, за което се извинявам предварително. Хубаво е да получим отговор от админ. Надявам се поне Coolice да се включи.

Благодаря ти, все пак, slavchev. Ще има репутация и за теб, въпреки че файдата в моя случай е никаква. :)

Няма такова нещо. Нито си ми в черния списък, нито хора в него биват третирани по някакъв "по-специален" начин. Просто няма как. Това не е нито в стила на форума, нито може да се очаква от нас. От мен сигурно, а и мисля, че и другия админ Кула е на същото мнение.

Кула ще му кажа да се включи в темата, защото едва ли ще ми повярваш или все тази какво ще кажа. Ще се обърне и той тук. ;)
 
От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Системата също зависи и от това към кой пост са дадени репутациите. Ако 5 човека дадат положителна репутация на един и същ пост на даден потребител, репутацията няма да се увеличи толкова колкото ако 5 човека дадат репутация на 5 различни постове.
 
От: От: Някой може ли да ми разясни системата за репутации?

Няма такова нещо. Нито си ми в черния списък, нито хора в него биват третирани по някакъв "по-специален" начин. Просто няма как. Това не е нито в стила на форума, нито може да се очаква от нас. От мен сигурно, а и мисля, че и другия админ Кула е на същото мнение.

Кула ще му кажа да се включи в темата, защото едва ли ще ми повярваш или все тази какво ще кажа. Ще се обърне и той тук. ;)

Всъщност, в Кула изобщо не се съмнявам, защото с него сме в добри отношения или поне не сме останали с лоши чувства, както с теб. Не занимавай човека - по-важно ми беше твоето мнение.
Радвам се, че нещата се изясниха. Ще продължавам да разучавам системата за репутации и отново се извинявам, ако съм те засегнала с предположението.
Темата остава отворена. Ако някой може да внесе още яснота, относно репутациите - да заповяда. :)
 

Горе