Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Това че кучетата и котките се мразят не е съвсем вярно. По природа е така, но това лесно се модифицира чрез несложна дресировка. Имал съм толкова пъти (преди години) куче и коте за домашни любимци и дори си спяха свити едно в друго. Само за храната се биеха чат-пат, но това си е нормално без значение дали са кучета, котки или кучета и котки. А ако толкова много държиш за СОТ е много важно да проучиш репутацията на конкретните фирми и коя от тях къде има стоянки на СОТ патрулите и така да прецениш патрулките на коя фирма ще пристигнат по-бързо при евентуална аларма. Аз лично мога да ти дам координати на една софийска (ако си от там) охранителна фирма (това може да се счете и за реклама), но на ЛС ако проявяваш интерес.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Ц. Не желая външни и платени източници на охрана.:)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Никой няма право да защитава крадците, с това че нямат работа...
Крадеца си е крадец, убиеца убиец!

ако имат работа хората по малко кражби с взлом ще има по частните домове
и няма да е нужно чак в крепости да превръщаме домовете си ..блиндираните врати и оръжия в моите представи все още са атрибути за престъпници или за екшън герои от филмите
 
От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Никой няма право да защитава крадците, с това че нямат работа...
Крадеца си е крадец, убиеца убиец!
Човек без прехрана се превръща в престъпник. Дали ще го наречен крадец или убиец зависи от типа престъпление.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Така е, но не забравяйте че живеем в България...
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Така е, но не забравяйте че живеем в България...
Да, България - страната на неограничените възможности. Тук можеш посред бял ден да убиеш човек на публично място пред стотици свидетели и после да бъдеш освободен поради липса на доказателства.
 
От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Никой няма право да защитава крадците, с това че нямат работа...
Крадеца си е крадец, убиеца убиец!

как пък стигна до извода , че някой защитава крадците :)
ако ще говорим по принцип кой тук може да каже кой е престъпник и кой не ......то в България май действително човек е виновен до доказване на противното :) според мен някой не е роден престъпник но всеки може да се превърне в такъв .........зависи от много неща ......би било чудесно ако е въпрос на личен избор само .

до безкрай може да се спори кой е престъпник в случая този който е влязал в чужд дом да краде и не е откраднал нищо или собственика който решил , че може да се саморазправя с оръжие и е убил " крадеца":)

просто кооперации, къщи ,офиси трябва да се стопанисват добре ..........
 
Последно редактирано:
От: От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Човек без прехрана се превръща в престъпник. Дали ще го наречен крадец или убиец зависи от типа престъпление.

Мисля, че здрав възрастен човек без работа и пари в София може да се нарече само мързеливец.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Че какво ние сме виновни, че нямат работа? Дори и възрастни да са и да са пенсионери вече, да са си организирали така нещата преди години, че сега да взимат по-голяма пенсия или да изкарват по друг начин пари, за да не крадът. Какви са тия оправдания? До къде стигнахме, да защитаваме престъпниците. Бога ми.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Най-добрата защита е да нямаш какво да ти вземат - сега няма кой да краде телевизори или компютри - ако е лаптоп, да, обаче по-едри работи не крадат. Ровят за пари и ценности. Също така, крадците често са хора, които те познават, наскоро чух разказ за такава нагла кражба - едно наркоманче, син на докторка, често се въртяло из болницата при нея и един ден докопало ключовете и парите на една медицинска сестра, метнало се на едно такси и влязло у тях(при положение че съпругът и си бил вкъщи, влязъл в хола, взел лаптопа, пари, бижута, каквото намерил и докато го усетят се изнизал. После се изпарил нанякъде, така че е станало хвани кьоравия и му извади очите...
Другата защита е да не се говори пред познати и непознати какво имаш и какво нямаш вкъщи. Кучето не е лоша идея - някакъв малък и злобен пес, който се отглежда лесно ще ги отказва още когато започнат да се опитват да влязат - не мисля че има крадец, който да рискува да влезе като чува кучешки лай.
 
От: От: От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Мисля, че здрав възрастен човек без работа и пари в София може да се нарече само мързеливец.


ТАКА Е !!! и не само в София - работа има навсякъде - ако все пак найстина неможеш да си намериш там къдфето си - хващай багажа и тръгвай да търсиш
нестава само да лежиш и да се оплакваш че няма работа !!!
Всеки иска лесното ама неможе здрав ли си - нямаш оправдание че си безработен !
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Моята защита е ZORAKI - MOD. 914 Cal. 9 mm
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Аз съм с традиционния руски, армейски Макаров 9х18 и газов Blow в колата, както и една скромна бухалка :)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Аз съм с традиционния руски, армейски Макаров 9х18 и газов Blow в колата, както и една скромна бухалка :)
Ясно- първо с газовия и после с бухалката :)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Досега не се е налагало и не знам реда на използване :)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Добри отношения с бдителна съседка - пенсионерка страдаща от безсъние... не се шегувам. Евтино и ефикасно.

ЕДИТ: Ако можеш да заделиш пари за датчици и аларма, нека първо на теб да звъни. Нали знаеш приказката за вълка и дебелия му врат. Добре е алармата да не вдига шум (тиха аларма, само ти звъни на GSM-а), или да вдига наистина адски много шум. Ако не свири достатъчно силно сирената, по-вероятно е просто да предупреди крадците и те по-експедитивно да се изселят от обекта. И трябва да имаш няколко съседа които ги знаеш че по една или друга причина си стоят у дома през деня (работят на смени, млади пенсионери и т.н.) и ги знаеш че биха реагирали адекватно на крадец (да не се правят на герои, ами да му запишат номера на колата например). Сещаш се, че като ти звънне алармата, трябва персонално да ги потърсиш тия хора по телефона. Ако продължим нататък, добра инвестиция е видеонаблюдение със скрити камери... но най-ефикасните (за цената си), поне според мен, са нещата които казах в началото. Важното е да се действа бързо и веднага, че после става по-сложно. Ако наистина имаш нещо много ценно и крадците го знаят, те ще са достатъчно подготвени и нищо не би ги спряло, дори и жива денонощна охрана. Така че всичко зависи от това колко ценно е това което пазиш у дома и съответно мотивацията и информацията която имат крадците. Ако никой не знае какво имаш у дома, едва ли ще станеш жертва на супер спецове за които прегради няма.
 
Последно редактирано:

Горе