Някой ползвал ли е PAXUM ?

GTA-RACER

New Member
Здравейте, искам да попитам някой има ли опит с PAXUM, понеже се регистрирах, попълних всичко което трябва, добавих сканираната ми лична карта, но пак ми пратиха писмо че акаунта все още ще ми бъде Unveryfied и са ми отхвърлили сканираната снимка с личната ми карта. Какво трябва да се направи за да стане акаунта ми Veryfied ? Ако някой има опит, нека да сподели - Благодарности предварително.:)
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Май трябваше и да направиш превод в сметката си там от тази, която си посочил като начин за плащане. По спомен говоря.
 
Казвай, има хора ползващи paxum. Значи, по принцип верификацията отнема време, да кажа по-конкретно това е от седмица до 2-3 седмици, има и случаи, в който може и повече. В зависимост от самото усложнение при верификацията. Аз лично ги тормозех много, за да ми го верифицират. Аз имах проблем със снимането на шофьорската книжка. И ми отне месец реално. Но се получи.

За да те чарджнат, а това се случва беше около 40$, което ти се появява или в баланса с "-" или някой ти зарежда (ако имаш текущо плащания към акаунта) от друг акаунт. И в двата случая си седят и ти ги взимат. Няма никакво място за притеснение. Моят съвет е да си ги тормозиш на мейл, аз така правя. Да, досадно е, но все пак си държиш нещата да ти се случват, както викаше бившия шеф.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Всъщност ако нямам верифициране, мога ли през това време да си добавя геймърския сайт в афилейт програмата която работи с PAXUM, и те ще могат ли да ми плащат там заработеното от афилейта ? Или трябва да е верифициран акаунта ми ?
 
Мне, лошото е, че може да ти изпищи, че няма такъв акаунт. Верификацията става бързо, гледай да я оправиш. Рикуестването на карта е по-бавно, да си знаеш. ;)

Виж тук: https://www.paxum.com/payment/faq.php?view=views/faq.xsl

5. What is the difference between unverified and verified accounts?
When you signup for an account with Paxum, your account is unverified by default. Unverified accounts have limits on transactions they can perform.
Under different international laws and know your customer rules we are required to identify all our clients. In order to verify your account and obtain higher transaction and withdrawal limit please send us a photo id that clearly states your name, date of birth and place of issue via your online account management interface or by fax.

Това реално не ми е се е случвало, но реално бързо го верифицирах (1-2 седмици, май до 3та се стигна). Проблема беше при получаването на картата..
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Предполагам нещо не се чете от снимката, като цъкнеш, пише защо е отхвърлен документа. Аз качих сканирани във висока резолюция версии, с оставено бяло поле отстрани в 5 ам ЕСТ в 1 пм същия ден ми беше верифициран акаунта. Преди това сканирах няколко пъти, докато излезе версия от която персонално да съм доволен и да отговаря на всичките им условия в примерите.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Аз нямах никакъв проблем с тях :)

Не съм сканирал личната карта, снимах я с апарат и всичко си беше 6

Опитай със снимка или пиши на съпорта да ти кажат за какво става на въпрос..
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Днес на обяд получих отговор от тях, и ето пействам отгвора им, ако някой е имал подобен отговор нека да обясни:

Paxum - Unable to verify your account

We have received your documentation, but your account cannot be activated for the moment since not all required documentation has been uploaded into your account.

In order for us to verify your account please make sure you also submit a proof of address (with your name on it). We accept documents such as:

- Driver license with address;
- bank statement;
- utility bill (cable bill; phone bill; Internet bill; electricity bill; running water bill; gas bill); and/or -telephone bill.

Please submit the proof of address in Profile Settings>> Street address confirmation >> Confirm now.

Please do not hesitate to contact us should you need additional information

Best regards!


Пратих им сканирана снимка на лична карта - отхвърлена. Виждам че пишат за някакви платени сметки и шофорски книжки... Значи ли че сега трябва сканирам примерно платена сметка от ток, вода или GSM ?
 
Re: От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Предполагам нещо не се чете от снимката, като цъкнеш, пише защо е отхвърлен документа. Аз качих сканирани във висока резолюция версии, с оставено бяло поле отстрани в 5 ам ЕСТ в 1 пм същия ден ми беше верифициран акаунта. Преди това сканирах няколко пъти, докато излезе версия от която персонално да съм доволен и да отговаря на всичките им условия в примерите.
Да, реално на мен проблема дойде от това, че като я снимах шофьорската книжка водния знак отразяваше светкавицата и не се виждаха части от лицето ми. Нямах скенер, а само фотоапарат с 3.2 мегапиксела и това се получи. Ако ви върнат нещо, за което сте обеден, че е ОК, попитайте ги. Важно е да се знае какво да не се допуска като грешка следващия път. Защото една от снимките беше с отрязан ръб и това пак ме върна в начална позиция. Да, точно така, не се виждаше заобления ъгъл на картата. ;)
 
От: Re: От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Да, реално на мен проблема дойде от това, че като я снимах шофьорската книжка водния знак отразяваше светкавицата и не се виждаха части от лицето ми. Нямах скенер, а само фотоапарат с 3.2 мегапиксела и това се получи. Ако ви върнат нещо, за което сте обеден, че е ОК, попитайте ги. Важно е да се знае какво да не се допуска като грешка следващия път. Защото една от снимките беше с отрязан ръб и това пак ме върна в начална позиция. Да, точно така, не се виждаше заобления ъгъл на картата. ;)

Аз уж със скенера си я сканирах, хем съм го задал на най високата крайна резоюция - 850 Dpi ама защо така... Ще ги питам каква е причината и ще чакам отговора. Ако има нещо пак ще попитам в темичката, или някой друг през това време да каже някакви насоки :)
 
Попитай ги, защото причините най-обикновено (поне при мен) са някакви безумни. Бях съгласен с едната за отражението на водния знак, но за това с ръба, дойде ми в повече. :) И така, да видиш как се правят 20 снимки на едно и също нещо. :) Направо мога да си пиша в CV-то фотография.

Насоките са само едни - пращай и пробвай докато стане. Но се уведомявай кое не е правилното в дадения случай. Всичко може да е, повярвай. Даже не успях да повярвам, че са по-стриктни от PayPal. Никога не съм предполагам, че система като PAXUM ще е по-изискваща от PayPal. Все пак едните са идея по-големи и пазят името си със зъби и нокти, а другите прохождат.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Пратих им имейл със запитване каква е причината за отхвърлянето и им обясних че съм сканирал личната ми карта на най високата резолюция ( то си личи от далеч че е на най високата резолюция ) няма отрязани ръбове и какво още искат. Ето отговора им:

We have received your documentation, and we thank you for it. Your identity was verified, however, your account cannot be activated for the moment since not all required documentation has been uploaded into your account.

For the verification of your account please make sure you also submit a proof of address (with your name on it). We accept documents such as: Passport/Driver license with address; bank statement; utility bill (cable bill; phone bill; Internet bill; electricity bill; running water bill; gas bill); and/or telephone bill. Please submit the proof of address in Profile Settings>> Street address confirmation >> Confirm now.

Please do not hesitate to contact us should you need additional information

Best regards!
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Пратих им сканирана снимка на лична карта - отхвърлена. Виждам че пишат за някакви платени сметки и шофорски книжки... Значи ли че сега трябва сканирам примерно платена сметка от ток, вода или GSM ?

Трябва им доказателство за адреса ти (proof of address). Сканирай международен паспорт / шофьорска книжка / банково извлечение или платена сметка за комунални услуги (ток, вода, стационарен телефон, мобилен не става), на която има адреса и името ти.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Международният паспорт не е доказателство за адрес, защото на него не е написан адрес.

По същата причина личната карта не е доказателство за адрес - снимал си я само от едната страна, а адресът е от другата. Освен това може да не им хареса, че личната карта има две страни и адреса е на обратната страна.

Трябва да им пратиш доказателство за адрес. Например ако имаш сметки за ток, вода на твое име. Сметки за мобилен телефон вероятно няма да приемат (никой нормален бизнес не приема сметки за мобилен телефон като доказателство за адрес, освен когато са се объркали и не са разбрали какво им пращаш).

Много трудно става с документ издаден от банка (защото българските банки с голям зор издават документ с име и адрес на него, някои банки е невъзможно да ти дадат такъв документ).
 
Реално ти остават: bank statement; utility bill
Тук аз си дадох точно такава разпечатка от банката, която можеше да ми го уреди и сметка, която в моя случай беше фактурата от гражданската. Това пак е документ. Тъй като няма нищо на мое има като сметки. За това. Видях, че и това мина, но може да е индивидуален случай. Просто им обясних, че няма как. Даже телефона ми се води в група, на която аз не съм титуляр. :)

Бях готов да представя сметка от интернет провайдъра ми, там поне съм аз и само аз. Но не знаех дали ще я приемат защото е една летяща бележка, която всеки с малко повече време от 1 мин. би могъл да я направи. ;) Та за това реших да пробвам с по-добър документ.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Тази проверка от типа KYC е само заради тъпото им законодателство, никой не вярва, че подобни "доказателства за адрес" са надеждни.
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

Готово, най после ме одобриха и статуса ми на акаунта ми е вече Veryfied. :D Всъщност сканирах задната част на личната карта и този път нямаше проблем, до като преди това все им пращах предната част на личната карта, но там пък не пише адреса. Така че за в бъдеще ако някой колега реши да си прави акаунт в Paxum нека да знае от тази темичка, че задната част на личната карта като им прати - акаунта му ще бъде одобрен. :) Явно не е от значение че адреса ми го пише на български а не на английски, но важното е че този път ме одобриха и верифицираха акаунта. Само да имате на предвид че трябва да бъде сканирана на най високата резолюция, там за да могат да видят добре водните знаци и др. детайли. Ето отговора им:

paxum.com
Account Verification Completed


Your account has been successfully verified. All limitations of your account have been lifted. Please enjoy the exciting uncovered system features.

Please contact us for further information or to make your thoughts known to us.

Sincerely,
paxum.com team
 
От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

"Withdraw Money and Make Purchases Both Online and Offline With Your Prepaid MasterCard® card"

Само към тяхната Мастеркард ли мога да си дърпам парите ?

Искат $44.95 на година за нея

Виза електрон не приемат ли ?
 
От: От: Някой ползвал ли е PAXUM ?

"Withdraw Money and Make Purchases Both Online and Offline With Your Prepaid MasterCard® card"

Само към тяхната Мастеркард ли мога да си дърпам парите ?

Искат $44.95 на година за нея

Виза електрон не приемат ли ?

До колкото съм запознат да - само от тяхната MASTER-CARD. Ако искаш драсни им един имейл на съпорта, питай ги дали няма да приемат VISA ELECTRON. Аз също мисля да ги питам, ( имам VISA ELECTRON и също и VISA CLASSIC ) че много солени тия годишни такси. :)
 

Горе