Някой работил ли е с: bigbuy.eu за дропшипинг

inlov4yy

Member
Ровех се из гоогле за дропшипинг партньори ми изкачи това:
https://www.bigbuy.eu/bg/dropshipping.html разгледах го има доста продукти, но ми направи впечатление, че полувината описание на това как става дропшипинга не е преведено, а това е супер несериозно. Чуда дали нпкой е работил с тях?
 
Последно редактирано:
Здравей!Аз работех с https://www.bigbuy.eu/ около 5 месеца. Наистина имат голямо разнообразие от артикули.Ако смяташ да продаваш нещата им в ибей или амазон , мога само да кажа че конкуренцията е много голяма и шансовете ти за печалба са много минимални.Те имат прекалено много потребители които купуват и на едро а за тях цената е по ниска от на дропшипърите и цените им на повечето неща са по ниски от тези които ти ще сложиш след като си калкулираш ДДС/ИМА УЛОВКА ПРИ ТЯХ ЦЕНИТЕ СА БЕЗ ДДС 21% - за Испания/, таксата за Ибей,таксата за Пейпал. Трябва да им плащаш и такса за ползване всеки месец 15 евро с ДДС 18 евро и еднократна такса за регистрация - 45 евро . Иначе са коректни в отношенията си с потребителите. Това е в общи линии което мога да кажа за тях. Решението е твое дали ще се справиш с тази платформа и да реализираш някаква печалба.
Успех!
 
И аз се интересувам за българския пазар. Работил ли е някой с тях и какво е впечатлението му?
 
Аз се опитвах да ги ползвам за нашия пазар, но описанията им не са коректни. Получавах определени стоки без кутии и документация, въпреки че в описанието беше посочено, че имат. Отворих кейс за разглеждане на случая, звънях на телефоните им, уж обещаха че ще разследвах, но не получих нито рефънд, нито извинение. За категория часовниците, продуктите бяха с изтощени батерии. Представям си при директен дропшипинг какви проблеми ще имам с клиентите...
 
Нищо не е вдигнато, още е същият мазалак , просто няма работници и управител, outlet и идват без опаковка продукти, клиента после си иска парите, защото е счупен на 70%, като цяло ако идват във вашият склад е топ, сам да оправяте всичко, иначе не.

Поздрави,
Станимир И
 
Нищо не е вдигнато, още е същият мазалак , просто няма работници и управител, outlet и идват без опаковка продукти, клиента после си иска парите, защото е счупен на 70%, като цяло ако идват във вашият склад е топ, сам да оправяте всичко, иначе не.

Поздрави,
Станимир И
Между другото, като видях сайта, поразгледах малко от него, не след дълго започна ремаркетинга във фйеса, което ми говори, че все още са активни и се опитват да развиват бизнеса. Никой не прави спонсорирани постове и реклами, ако не смятат да развиват и разширяват бизнес. Колкото до това какво се случва в кухнята, няма да как да знам. Това може би могъл да каже някой наскоро сблъсквал се с тях или който се е опитал да направи някакво партньорство. Дано има такъв тук да сподели. Все пак Дропшипинг пазара в БГ си върви нагоре и те го знаят, а е логично и да се възползва от това сега.
 
Между другото, като видях сайта, поразгледах малко от него, не след дълго започна ремаркетинга във фйеса, което ми говори, че все още са активни и се опитват да развиват бизнеса. Никой не прави спонсорирани постове и реклами, ако не смятат да развиват и разширяват бизнес. Колкото до това какво се случва в кухнята, няма да как да знам. Това може би могъл да каже някой наскоро сблъсквал се с тях или който се е опитал да направи някакво партньорство. Дано има такъв тук да сподели. Все пак Дропшипинг пазара в БГ си върви нагоре и те го знаят, а е логично и да се възползва от това сега.

Те правят, реклама и движат като всеки голям бизнес, просто е много голям и много стока, което води до много проблеми. Надявам се, да подобрят качеството на доставка.
 
Ако някой се интересува към 10.2023 мога да споделя скромен ,но горчив опит от работата с испанските мангали.Май месец направихме поръчка за 50 -Ина продукта на стойност около 2000 евро.Доставката им е скъпа ,но по-лошото е че българския доставчик /GLS / е на ниво доставка от Илиенци- нагли и просещи бакшиш.Над половината опаковки бяха в ужасно състояние и въпреки многократните рекламации не бяха уважени. Междувременно бяхме направили втора поръчка на подобна стойност и след като се убедихме , че няма да уважат претенциите ни по първата поръчка я отказахме.Очаквахме да ни възстановят сумат по втората поръчка , но по техните условия сумата се нарежда в “касичка” към профила ни ,каквото и да означава това.След пет месечна абсурдна кореспонденция с тях решихме все пак да усвоим сумата от “касичката “ и да забравим за случая. Направихме нова поръчка на продукти за лична грижа ,която към момента след 20 дневен период/на сайта изпълнението е 3-5 дни/ пристигна частично и със следните проблеми : 1 вид продукт с изтекъл срок на годност, 1 вид продукт със статут реновиран е тотал щета/дори не са си направили труда да мине през сервиз, директно са ни изпратили рекламациите си/. Дори не смеем да си помислим в какъв вид и кога ще пристигне останалата част от поръчката…
 
logo-bigbuy.svg


Big Buy е най-голямата европейска платформа за стоки на едро с над 1 милион продукта.

През платформата може да се пазарува само с фирмен акаунт и не е достъпен за физически лица.

Какво предлагам?

Поръчки през моя фирмен акаунт. Сумата на поръчката трябва да е между 100 и 1000 евро.

Как се плаща?

Директно влизате в моя акаунт и плащате с вашата карта в сайта. Няма да получите фактура за плащането

Как се доставя?

При поръчка посочвате вашия адрес за доставка. Стоката се доставя по GLS(Интерлогистика). Обичайно цената е между 10 - 50 евро в зависимост от обема на продуктите. До селата доставката се оскъпява.

Какво печеля аз?

Увеличавам оборота в акаунта си и така мога да мина на по-горно ниво за отстъпки.

За контакти:

Ако има заинтересовани да ми пишат на имейл [email protected]. Не ми пишете на ЛС във форума, не влизам често
 
Работя с bigbuy вече сигурно 3 години, като в началото бяха доста по-добре от сега. Имам качени доста продукти от тях и продавам само на българския пазар не използвам дропшинг платформата им, но да ви кажа последната година услугата им е просто ужасна. Имаше един период, в който почти на всяка пратка имах нещо дефектно. Абсолютно безобразно е да поръчаш някакъв продукт за 30-40 евро и да ти дойде счупен. После те карат да им пращаш 20 снимки на листа, който си получил, товарителницата, снимки в кашона, снимка на опаковка, снимка извън опаковка, общо взето всяка рекламация си е една малка фотосесия, като ако пропупуснеш нещо въобще не ги бърка и директно ти отказват рекламация и пиеш една студена вода за 50-100 кинта в повечето случай.

Съпорта им е ужасено бавен... Скоро правих една рекламация за забравен продукт и буквално след като ми върнаха отговор аз вече бях забравил че съм пуснал рекламация. Многократно са ми отказвали рекламация с някакви меко казано скандални доводи. Отделно имаше период, в който искаха да им връщам счупени продукти, но само по пощата и си представете сега как си губите часове да ходите до български пощи, за да върнете нещо обемно като сушилник за дрехи за 30 евро, тогава просто буквално им теглих една майна и сам си отказвах рекламациите... Просто ако не сте се захванали с тях и не сте си похабили стотици часове качване на техни продукти не се захващайте... Аз лично вече нови продукти от тях не добавям оставил съм си старите и колкото продам толкова, но за развитие с тях просто не си струва.
 
Това често го забелязвам при дропшипъри, които са пораснали и са станали небрежни, на не кажа аматьори. Персоналното отношение към всеки един техен локален дропшипър става лошо, а като цяло лежането на стари лаври е останало константна. Имаш съм преки наблюдения върху такива бизнеси. В някои случаи са на принципа, че могат да си позволят да загубят някой "малък" техен партньор, в друг - запускане на предлаганите услуги, защото всичко е пълна бъркотия от резкия им растеж. Доста често се среща и фактура на нарочно заличаване на малките и насочване на вниманието към големите или собствените си продажби с вече набраната си популярност. Тук ме знам кое точно е. Най-странните сценарии са, че просто не стават вече, защото са далеч от каквито и да е стандарти и норми на пазара, а усещането къде са те - липсва.
 

Горе