Някой разбира ли от Стари Монети?

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Имам монета ( 1 one cent 1944 )

Ето това е моята: тук
Бях я намерил в Америка в една гора :) и сега пак ми се мерна и реших да питам

Погледах в нета... нямам големи надежди
 
Последно редактирано:
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

А твоята каква е?
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Ако е от стомана струва майка си и баща си (~ 100к $), ако е от мед - нищо не струва :)

Инфо ТУК и ТУК
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

И мен ме интересува, имам две монети от някъде 188х година по-времето на Николай, направени от царски двор. ама не знам колко струват. тук във форума наистина, нямали знаещи за монети? Не се шегувайте с тези неща,някой път струват яко пари.
 
От: От: Някой разбира ли от Стари Монети?

И мен ме интересува, имам две монети от някъде 188х година по-времето на Николай, направени от царски двор. ама не знам колко струват. тук във форума наистина, нямали знаещи за монети? Не се шегувайте с тези неща,някой път струват яко пари.

Пусни една снимка на монетите да погледна. :)
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Всяка стара и не толкова стара монета (или друга вещ) може да струва много, стига да има някаква история, или връзка с някоя известна личност, някое известно събитие и т.н. Доста хора-собственици и търговци си измислят такива. За пример ви давам историята за златния часовник на Буч. :lol:
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Ето това е моята: тук
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Снимките не станаха много добри
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Ако беше стоманената версия щеше да почерпи от 100те к.

ех де да беше.... щях да бъда доста щастлив
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Нищо де, пак си е добър спомен...
Състоянието и не е идеално но пак си е супер сувенир.

Колко хора в България имат такава?


Аз колекционирам монети, не знам колко имам не мога да ги преброя но за нуждите на този пост ги претеглих 3,6 кг.
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Попаднах на сайтче за колекционери, където може да си отворите профил със своята лична колекция от монети. Интересна идея и браво на реализатора. И аз имам малка колекцийка, но не й обръщам особено внимание. Сетих се за една и я проверих - ето я, но моята е пробита и едва ли има вече такава стойност.
 
От: Някой разбира ли от Стари Монети?

Ха, то се оказа че има бая нумизматици тука. Някой да събира пощенски марки? :)
 

Горе