Някой с договор към Спиди

Marlin

Member
Здравейте,
Мисля да подписвам договор със С.п.и.д.и. Ако има някой/и с договор може ли телефон за връзка, за да чуя реални мнения. Благодаря!
 
Здравейте, имахме намерение да сключим договор но по ред причини не го направихме. Четете между редовете и всичко подробно.
В нашия договор пишеше, че се начислява такса (някъде около 0,50лв. без ДДС) за превод на всеки наложен платеж/ппп по банков път. И ако днес имаш 30 пратки те не се изплащат с един превод, а всяка се води отделен и става 18лв. Абсурдно ми се видя и изрично го коментирах това с техен служител и не ни предложиха друг вариант.
Всички договори е добре да се четат подробно, а не само удебеления шрифт.
 
В нашия договор пишеше, че се начислява такса (някъде около 0,50лв. без ДДС) за превод на всеки наложен платеж/ппп по банков път. И ако днес имаш 30 пратки те не се изплащат с един превод, а всяка се води отделен и става 18лв. Абсурдно ми се видя и изрично го коментирах това с техен служител и не ни предложиха друг вариант.
Всички договори е добре да се четат подробно, а не само удебеления шрифт.
И какво ненормално има в това? Няма куриер, който да не чарджи за прибиране на кешовица. Даже ако не ги получаваш като ППП таксата е по висока.
И ако днес имаш 30 пратки те не се изплащат с един превод, а всяка се води отделен и става 18лв.
Това са глупости, всичко що е събрано до 12 на предния работен ден го получаваш наведнъж с опис на товарителниците, по които е събрано.
Освен това таксата не е за превода, към теб, а за това, че куриера/офиса размята пари кеш. Я иди в банката и изтегли/внеси пари кеш без такса.
 
Защо Спиди? Цените, може би? Един приятел за това ги избра. Има онлайн магазин и му предложиха по-добри цени от Еконт, разбира се не знам като е сравнявал качеството на двата, но мисля, че държи и Еконт. Клиентът сам си избира, Еконт или Спиди, като доставката и при двата се калкулира след избор, на края.
 
Защо Спиди? Цените, може би? Един приятел за това ги избра. Има онлайн магазин и му предложиха по-добри цени от Еконт, разбира се не знам като е сравнявал качеството на двата, но мисля, че държи и Еконт. Клиентът сам си избира, Еконт или Спиди, като доставката и при двата се калкулира след избор, на края.
Не сме толкова големи за Еконт и нямаме такива обороти :). Доста от пратките ще се изпращат със Спиди поща, в най- малката кутия, която е 2,55лв без наложен платеж и застраховка. Ако клиента държи Еконт ще изпращаме и с него, естествено.
 
Това са глупости, всичко що е събрано до 12 на предния работен ден го получаваш наведнъж с опис на товарителниците, по които е събрано.
Освен това таксата не е за превода, към теб, а за това, че куриера/офиса размята пари кеш. Я иди в банката и изтегли/внеси пари кеш без такса.
Благодаря!
 
Здравейте, имахме намерение да сключим договор но по ред причини не го направихме. Четете между редовете и всичко подробно.
В нашия договор пишеше, че се начислява такса (някъде около 0,50лв. без ДДС) за превод на всеки наложен платеж/ппп по банков път. И ако днес имаш 30 пратки те не се изплащат с един превод, а всяка се води отделен и става 18лв. Абсурдно ми се видя и изрично го коментирах това с техен служител и не ни предложиха друг вариант.
Всички договори е добре да се четат подробно, а не само удебеления шрифт.
Кой избрахте и с какво ви спечели?
 
И какво ненормално има в това? Няма куриер, който да не чарджи за прибиране на кешовица. Даже ако не ги получаваш като ППП таксата е по висока.
Това са глупости, всичко що е събрано до 12 на предния работен ден го получаваш наведнъж с опис на товарителниците, по които е събрано.
Освен това таксата не е за превода, към теб, а за това, че куриера/офиса размята пари кеш. Я иди в банката и изтегли/внеси пари кеш без такса.

Интересно. Ето и цитат от договора, който сме получили преди време и искахме разяснение на това:
.... Чл.12.5.1 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ изплаща на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ събраните суми от наложен платеж по банков път.
Реквизити на банковата сметка за изплащане на суми от наложен платеж на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ: IBAN КОД: ….………… и т.н.

И ... :
Чл.12.6.1
ПЛАТЕЦЪТ НА КУРИЕРСКАТА УСЛУГА не заплаща комисиона.
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ заплаща следната комисиона, но не по-малко от 0.50 лв. за всяка пратка:
- ако е избран начин за изплащане на суми от наложен платеж съгласно чл. 12.5.1:
 0,5% комисиона от изплащаната сума по наложен платеж
...............

Кой избрахте и с какво ви спечели?

Работим с Еконт. Клиентите си ги търсят- със сигурност не е случайно.
 
В поне 20% от пратките подготвени през техния портал нямаше отстъпка и за всяка трябваше да се водят телефонни разговори, за да се добави отстъпката съгласно подписания договор.
 
В нашия договор пишеше, че се начислява такса (някъде около 0,50лв. без ДДС) за превод на всеки наложен платеж/ппп по банков път. И ако днес имаш 30 пратки те не се изплащат с един превод, а всяка се води отделен и става 18лв.
Аз никъде не съм казал, че няма такса за ППП.

Я кажи колко те чарджат еконт за НП/ППП. Да не си мислиш, че там е безплатно :D
 
Спиди е най-мизерната куриерска фирма в страната - казвам го като краен потребител, а не като по-голям техен клиент. Вярвам (силно се надявам), че пазарът ще отсее некоректните електронни магазини, които задължават своите клиенти да влизат в отношения с тази смешна фирма.
Аз вече твърдо не пазарувам от места, които доставят само с този куриер. Готова съм да платя малко по-високата такса на Еконт, но да си спестя излишните нерви. Хвала на магазините, които предоставят избор на доставчик на своите клиенти.
 
Аз никъде не съм казал, че няма такса за ППП.

Я кажи колко те чарджат еконт за НП/ППП. Да не си мислиш, че там е безплатно :D


Пратка с НП/ППП 20лв. до 1кг. от офис до офис е около 3,80лв. Независимо как плаща получателя и как се изплаща- (в брой или банка) сумата на изпращача, независимо кой плаща доставката, цената е тази-3,80лв. В нашата сметка влизат 20лв. колкото е бил НП/ППП- няма удръжки, няма минимум комисионна 0,50лв., няма 0,5% от сумата и т.н. Такса превод няма. Всичко влиза в цената за доставка, която в нашия случай плаща клиента.
Таксата за НП или ППП е по- висока, когато пратката е до адрес, но всичко пак се калкулира в момента на подготовката на пратката и е ясно каква ще е цената.

Спиди е най-мизерната куриерска фирма в страната - казвам го като краен потребител, а не като по-голям техен клиент. Вярвам (силно се надявам), че пазарът ще отсее некоректните електронни магазини, които задължават своите клиенти да влизат в отношения с тази смешна фирма.
Аз вече твърдо не пазарувам от места, които доставят само с този куриер. Готова съм да платя малко по-високата такса на Еконт, но да си спестя излишните нерви. Хвала на магазините, които предоставят избор на доставчик на своите клиенти.

Ползваме ги като получател на международни пратки (DPD) и не мога да кажа, че са зле в това отношение. Но се познаваме вече и с куриерите. В началото не беше така за съжаление и издънки имаше често.
 
Пратка с НП/ППП 20лв. до 1кг. от офис до офис е около 3,80лв. Независимо как плаща получателя и как се изплаща- (в брой или банка) сумата на изпращача, независимо кой плаща доставката, цената е тази-3,80лв. В нашата сметка влизат 20лв. колкото е бил НП/ППП- няма удръжки, няма минимум комисионна 0,50лв., няма 0,5% от сумата и т.н. Такса превод няма. Всичко влиза в цената за доставка, която в нашия случай плаща клиента.
Таксата за НП или ППП е по- висока, когато пратката е до адрес, но всичко пак се калкулира в момента на подготовката на пратката и е ясно каква ще е цената.
Обаче, ако няма НП/ППП цената е друга :D
Абсолютно същото е и при спиди, само че нещата са разбити на доставка и такса за събирането на парите.
 
Значи, преди няколко седмици, може би месец, и аз пуснах онлайн магазин. Много четох тук, за да се ориентирам с кого да доставям, ама накрая избрах по-изгодното.

Да уточня - предлагам безплатна доставка офис - офис или офис - врата. Още имам много малки обеми, но са достатъчни, за да мога да го кажа: Спиди са супер! Цената (Стандарт 24 от сайта им) си е вярна (по-евтино ми е от Еконт!!!), нямал съм проблем с доставките (не са ми се обаждали клиенти), получавам си редовно парите.

Пиша всичко това не за да правя реклама, а за да върна услугата, която всички ми направихте, докато четох за магазина си. Дори напротив, ако конкурентите ми се дънят с доставката, ще има повече бизнес за мен (Шегичка, не ме подхващайте)

Ще го пусна и в другата тема, която четях.

Успех на всички!
 
Можеш ли да си повториш думите към днешна дата? Спиди в момента са пълен блокаж. Доставят ми към днешна дата пратки от 23 и 24.11 .
Даже и в жълтите сайтове ги украсиха-- ТУК

Ето пример: Доставка на пратка в същия град с услуга градски куриер 1 ден--> дори не си направиха труда да потърсят по телефона клиента и да му оставят пратката в удобен офис.Само движение на пратки от склада в буса и обратно, явно само това могат.

28.11.2018 14:15 Получена информация за пратка
гр. СТАРА ЗАГОРА [6000]
Очаквана дата за доставка: 29.11.2018
28.11.2018 17:17 Приемане от клиент гр. СТАРА ЗАГОРА
28.11.2018 21:16 Приемане от куриер/служител гр. СТАРА ЗАГОРА
29.11.2018 07:29 Предаване на куриер за доставка гр. СТАРА ЗАГОРА
29.11.2018 21:13 Връщане в офис гр. СТАРА ЗАГОРА
30.11.2018 08:19 Предаване на куриер за доставка гр. СТАРА ЗАГОРА
30.11.2018 18:05 Пристигане в офис гр. СТАРА ЗАГОРА

ПП. Приключих с тях. По добре по скъпо но сигурно!
 
Спиди винаги са били трагедия и няма значение кой ще ги купи ако ръководните им кадри остават същите. Учудвам се на мазохизма на всички, които продължават да ги ползват. Мижавите разлики в цените на доставка не струват колкото нервите похабени да се разпрвяте с тези дебили. Отделно се губят клиенти отказали поръчка от магазини, който не дава тяхна алтернатива. Твърде много са клиентите, които не искат и да чуят за Спиди.
 
На 100 про мога! Ти гледаш една пратка, аз гледам няколкото, които пуснах по еконт. Уж доставката на следващ ден им била стандарт, ама точно в кампанията си промениха правилата и стандарта стана 5 дни. А аз обещавам на клиентите, че утре ще е при тях. Спиди поне ме предупредиха

НИКОГА ПОВЕЧЕ ЕКОНТ!



Можеш ли да си повториш думите към днешна дата? Спиди в момента са пълен блокаж. Доставят ми към днешна дата пратки от 23 и 24.11 .
Даже и в жълтите сайтове ги украсиха-- ТУК

Ето пример: Доставка на пратка в същия град с услуга градски куриер 1 ден--> дори не си направиха труда да потърсят по телефона клиента и да му оставят пратката в удобен офис.Само движение на пратки от склада в буса и обратно, явно само това могат.

28.11.2018 14:15 Получена информация за пратка
гр. СТАРА ЗАГОРА [6000]
Очаквана дата за доставка: 29.11.2018
28.11.2018 17:17 Приемане от клиент гр. СТАРА ЗАГОРА
28.11.2018 21:16 Приемане от куриер/служител гр. СТАРА ЗАГОРА
29.11.2018 07:29 Предаване на куриер за доставка гр. СТАРА ЗАГОРА
29.11.2018 21:13 Връщане в офис гр. СТАРА ЗАГОРА
30.11.2018 08:19 Предаване на куриер за доставка гр. СТАРА ЗАГОРА
30.11.2018 18:05 Пристигане в офис гр. СТАРА ЗАГОРА

ПП. Приключих с тях. По добре по скъпо но сигурно!
 

Горе