Няма ли вече да има PR?

uni-web

Well-Known Member
Направо ми писна да чакам ъпдейт тази година освен животни да пускат нищо друго. Тея от гошо се оляха тотално, вече направо не мога да ги дишам много се надявам този месец да го пуснат, че ми писна от техните глупости. :evil:
 
От: Няма ли вече да има PR?

Google искат да се отърват от PR-а. Не спират да повтарят, че е било грешка. И като се замисли човек логично е PR-а да подлъгва потребителите. Щото кво беше - нахакваш 3-4 линка в edu или сайтове с много висок рейтинг и си на върха, независимо, че полезността на съдържанието ти е кенеф. Всички сме го играли тоя филм :). За съжаление май вече е минало.
 
От: Няма ли вече да има PR?

Абе, PR. няма да се махне, по-скоро ще го смятат по нов начин или нещо от рода за това и се бави според мен толкова не е готов новия алгоритъм. :)

Google искат да се отърват от PR-а. Не спират да повтарят, че е било грешка. И като се замисли човек логично е PR-а да подлъгва потребителите. Щото кво беше - нахакваш 3-4 линка в edu или сайтове с много висок рейтинг и си на върха, независимо, че полезността на съдържанието ти е кенеф. Всички сме го играли тоя филм :). За съжаление май вече е минало.
 
От: От: От: Няма ли вече да има PR?

Статийки, туй-унуй! :D

Аха, щото аз го бях забравил, че съществува от бая време не го гледам. :mrgreen:

За съжаление ъпдейта на PR е като БГ администрацията: "Системата казва Не!". :D
 
От: Няма ли вече да има PR?

Въобще не трябва да се интересуваш вече от PR. Можеш да пробваш да направиш няколко текста с различни критерии за търсене в google и ще видиш, че много от резултатите на първа страница са от сайтове с по-нисък PR, спрямо сайтове, класирани на 2-ра и 3-та страница.
Пиши си читаво и интересно инфо и google ще се счупва да те индексира, без въобще да се интересува от pr-a ти. Такава е вече действителността.
 
От: Няма ли вече да има PR?

:D Айде де, аз от година и нещо пускаме по сумати и статии уникални на тема "игри" и нито една още не се е класирала в топа за игри. :shock:


Въобще не трябва да се интересуваш вече от PR. Можеш да пробваш да направиш няколко текста с различни критерии за търсене в google и ще видиш, че много от резултатите на първа страница са от сайтове с по-нисък PR, спрямо сайтове, класирани на 2-ра и 3-та страница.
Пиши си читаво и интересно инфо и google ще се счупва да те индексира, без въобще да се интересува от pr-a ти. Такава е вече действителността.
 
От: От: Няма ли вече да има PR?

:D Айде де, аз от година и нещо пускаме по сумати и статии уникални на тема "игри" и нито една още не се е класирала в топа за игри. :shock:
То може да уникално ама дали е интересно?
 
От: От: Няма ли вече да има PR?

:D Айде де, аз от година и нещо пускаме по сумати и статии уникални на тема "игри" и нито една още не се е класирала в топа за игри. :shock:


инвестирай 50 к в домейни с добър пр, да, па и след това знаеш какво да правиш :d

относно пр след няколко месеца ще стане ясно...
 
От: Няма ли вече да има PR?

Никога не съм залагал на PR, то си личи от обявите кой се интересува от това.
 
От: От: Няма ли вече да има PR?

:D Айде де, аз от година и нещо пускаме по сумати и статии уникални на тема "игри" и нито една още не се е класирала в топа за игри. :shock:

Явно бъркаш някъде доста сериозно. Щом за година не постигаш очакваните резултати, не ти е проблема в ПР ъпдейта, който явно чакаш с неприкрита охота.
 
От: Няма ли вече да има PR?

Пейдж ранг-а винаги почети не е влияел на SERP-a и винаги това животно Пейдж ранг е било много динамично. Това че в тулбара показва една и съща стойност, не означава че това е реалната стойност. Пейдж ранг-а се променя постоянно и не е цяло число.
 
От: От: От: Няма ли вече да има PR?

Не знам дали бъркам или просто гугъл ме е намразил и ми прави само мръсно вече. Поне да мине пр. да си го дигнат сайтовете, и да се държат един на друг.

Явно бъркаш някъде доста сериозно. Щом за година не постигаш очакваните резултати, не ти е проблема в ПР ъпдейта, който явно чакаш с неприкрита охота.
 
От: Няма ли вече да има PR?

PR в момента за нищо не става, аз за това въобще не го гледам. Ако започне да се пресмята по различен начин и се открие как да показва коя страница наистина е качествена, тогава ще е съвсем друго. В сегашния си вид е напълно излишен.
 
От: Няма ли вече да има PR?

Щом е излишен, някой да направи благотворителност и да ми пусне линкове от сайтове pr. 5+ :rolleyes:

PR в момента за нищо не става, аз за това въобще не го гледам. Ако започне да се пресмята по различен начин и се открие как да показва коя страница наистина е качествена, тогава ще е съвсем друго. В сегашния си вид е напълно излишен.
 
От: Няма ли вече да има PR?

Факт е, че PR не влияе директно върху позициите на сайта. Ако не купуваш/продаваш линкове, изобщо можеш да забравиш за него. Това е просто някакъв ориентир, който дава информация за тежестта (тръста) на изходящите линкове, нищо повече. Та ако си правил тъпа оптимизация, но имаш PR4 и пуснеш линк към сайт PR1 нищо чудно да те изпревари в класирането по дадени кл. фрази
 

Горе