Обикновен линк или aff.php?aff=

IBMcho

Member
Здравствуйте :)
Тук четох някакви неща за линк билдинг 2014 и пишеха, че не е вървежно да има сателитни блогове, ами сайтовете трябва да са направени като отделни такива с някакви линкове към основния сайт и различна хуис информация и прочие... и т.н. като си му е реда
Мисълта ми е ще има ли разлика ако линковете към основния сайт ще са директни или ги направя като някаква афилейт програма. Т.е. не са www. domain .com ами www. domain .com/aff.php?aff=100 да кажем...
Или само различната хуис информация и ИР адрес пак вършат раута :wink:

поздрави :)
 
От: Обикновен линк или aff.php?aff=

Не виждам смисъл да ги правиш да приличат на афф линкове, щом си линкваш към твой си сайт. Идеята на различните IP-та и различната или скритата whois информация е - да симулираш, че някой друг е линкнал към теб, т.е. да скриеш, че сам си градиш линкове :) Така се правят блог мрежи.
 
ММ, не мисля, че трябва да се направи по този начин. Просто от контент и това е, директен линк, дори към някоя статия и си готов. Това с афф, няма смисъл според мен.

Достатъчно е да си ликва като все едно от чужд място. ;)
 
От: Обикновен линк или aff.php?aff=

Идеята на различните IP-та и различната или скритата whois информация е - да симулираш, че някой друг е линкнал към теб
Идеята на това нещо с афф линка е уж и пак да симулирам, че съм някой друг :Д
Но щом няма ползи от цялата работа, няма смисъл да се занимавам да ги правя линковете по трудния начин :)


Достатъчно е да си ликва като все едно от чужд място.
А само с афф линка няма ли да мога да ги излъжа, че съм друг потребител, който прафи афф към моя сайт? :)
 
От: Обикновен линк или aff.php?aff=

А само с афф линка няма ли да мога да ги излъжа, че съм друг потребител, който прафи афф към моя сайт? :)

Не. Само ще си усложниш работата. Ако сложиш някакъв измислен "афф" линк към сайта ти, резултатът ще е 404, защото няма да е към съществуваща страница.

За да е към съществуваща страница и същевременно да изглежда като афф линк, ще трябва да правиш редиректи 301 или 302. А пък да градиш линкове към редиректи, вече си става съмнителна и биеща на очи работата :)
 

Горе