Обратен пример - да си биеш камшика от София

Зидовете, градините, басейните, гаражите/паркоместата и летните кухни малко променят нещата, но ако не се търси никакъв лукс или кой знае какви удобства си прав.

Язе тъй съм живеял на 4 села. Никакъв лукс - и удобства. Но и зимата имахме дърва...

Кенефа беше външен. Е и.....
 
Зидовете, градините, басейните, гаражите/паркоместата и летните кухни малко променят нещата, но ако не се търси никакъв лукс или кой знае какви удобства си прав.

Бабите ми НИКОГА не са имали баня 365 дни. Имахме вана в градината и помня огромен леген в коридора. В него се къпеше зимно,време баба и пикаеше при -20.... тоест при АНТИ - КЛИМАТИЧНИ УСЛОВИЯ.

В Интерес на историята нощем рядко сме пикаели във външния кенеф. Особенно зимата...
 
Зидовете, градините, басейните, гаражите/паркоместата и летните кухни малко променят нещата, но ако не се търси никакъв лукс или кой знае какви удобства си прав.

Сега един био-външен кенеф е около 300 лв. И не копаеш яма кат побъркан.
 
Всичко има и най-важното по-всяко време, всеки ден! Решиш да кръшнеш, излезнеш за час и готово. В хубаво кварталче, хубаво апаратментче, гараж и кола и нямаш никакви проблеми, остава кеш-а да е стабилен и няма да мислиш за Югозападен регион.

Всеки новодошъл от моят кръг издържа около 3-10 г. После се връща в Габрово защото му вдигнали наема с 200 лв.
 
Аз бях в София за следването си, работих също докато следвах и няколко госини след това продължих да живея в столицата. В крайна сметка не ми потръгнаха нещата както ми се искаше и реших едно лято да си намеря по специалността работа във Варна (родния ми град), за да отпусна малко, че ме бяха натоварили адски много на предната работа и вече не си струваха парите. В крайна сметка 5 години по-късно съм на същата работа, на която започнах уж за едно лято и всъщност съм най-горе в стълбицата. Определено съм много доволен финансово и като допълнителни придобивки. А в София ходя когато ми е кеф да се напивам с приятели. :) Не се знае от къде ще изкочи късмета. И все пак много ми харесва града - с времето се превръща в голяма европейска столица. Е разбира се има много какво да се желае, но върви в правилния път. Не е изключено един ден пак да живея там. С най-голямо удоволствие бих се комадировал, за да изпълня някой обвкт в София. Малко на моменти ми липсва духа на града.
 
Аз бях в София за следването си, работих също докато следвах и няколко госини след това продължих да живея в столицата. В крайна сметка не ми потръгнаха нещата както ми се искаше и реших едно лято да си намеря по специалността работа във Варна (родния ми град), за да отпусна малко, че ме бяха натоварили адски много на предната работа и вече не си струваха парите. В крайна сметка 5 години по-късно съм на същата работа, на която започнах уж за едно лято и всъщност съм най-горе в стълбицата. Определено съм много доволен финансово и като допълнителни придобивки. А в София ходя когато ми е кеф да се напивам с приятели. :) Не се знае от къде ще изкочи късмета. И все пак много ми харесва града - с времето се превръща в голяма европейска столица. Е разбира се има много какво да се желае, но върви в правилния път. Не е изключено един ден пак да живея там. С най-голямо удоволствие бих се комадировал, за да изпълня някой обвкт в София. Малко на моменти ми липсва духа на града.

Странно, че ти харесва толкова.. на мен ми прилича на неуредена, разкопана помия, пълна с коли и трафик.
 
Странно, че ти харесва толкова.. на мен ми прилича на неуредена, разкопана помия, пълна с коли и трафик.

Разбира се, че е разкопана помия с коли и трафик. Все пак е столица. Градът с най-голям годишен бюджет, респективно най-много работа и най-много хора.
Определено, ако трафика и пренаселването те дразнят, това не е твоя град. Но няма как да се избегне. В крайна сметка всичко е за хубаво. Няма и да се превърне в уреден и спокоен град, защото е най-големия в България и всеки иска там.
За качеството на ремонтите не искам да отварям тема, защото се занимавам именно със строителство и имам много какво да кажа, но обобщено на кратко - това е максимума, който може да се получи при изграждане на обекти за обществено ползване или още наречените “обществени поръчки”.

Въпреки всичко за моите 10г наблюдение над този град, мисля че се разви към много добро и продължава. След завършването на новия метро диаметър, ще сме наистина Европейска столица. Макар и не на европейско ниво в доста аспекти.
 
Разбъркан (обратното на уреден), с много мръсен въздух, копки по улиците, неудобен (изключвайки метрото, естествено), ама "всичко е за хубаво".
 
Странно, че ти харесва толкова.. на мен ми прилича на неуредена, разкопана помия, пълна с коли и трафик.

Каквото обществото - такава и Държавата, Столицата и т н.... не може да искаме касови бележки от Била - Метро и Кауфланд. А от кварталната Бакалия на лили да не искаме...

Тоест всички в София са непукисти до 90-99%...... невзискателни - некултурни - замърсяват а искат да им е чисто - не правят път, а искат да им правят път - въобще аз лично виждам хора, които не са ориентирани къде са и какви са.

Не става само пари и пари и пари.... или мразим циганите - но не ни пука когато кофите са препълнени.

Не става да пускате снимки само в "Забелязано в София" или "Моята Новина" и да се кефите ако ви покажат снимката или видеото по телевизията.

Нищо не става ако първо не се променят хората. За да се променят хората - трябва да приемат София и всичко за СВОЙ ДОМ.

Това ви прави различни от всички други - дори Румънските цигани не паркират колите си на Тротоара - за да го потрошат и после да се оплакват: "Ми то у наше село няма тротоари".

Направя забележка на някой дето паркирал на тротоара и не мога да мина пеша и тоя ми вади нож - аз му вадя пистолета. Ебахти обществото.
 
Ей така ще изглежда Нотрдам, след като Баце Бойко и Фандупкова им пратят "експертите" си. GP Group ще направят плочките
 

Прикачени файлове

  • sf.jpg
    sf.jpg
    123.5 KB · Преглеждания: 29
Чудя се аз ли съм сбъркан нещо... не се виждам да живея в някое по-малко населено място (от Варна съм и тук живея). Като мръдна някъде настрани и супер много ми липсва натовареността на големият град, не съм за спокойствие в гората или на село. Според мен живота е в големия град, там кипи, всичко се движи и ти се движиш къде напред къде назад, но си в играта. Парите, хората, всичко си е в града.

Искам да е busy покрай мене, иначе все едно ще умирам, трябва да има напрежение, трябва да има екшън, иначе не е интересно.

Относно София, кефи ме, ако имаше море щях там да се преместя, друго си е с 2 милиона човека около тебе. Хората въртят парите, колкото повече, толкова повече.

Другото, което ми харесва в града, излизаш, пиеш, ядеш,... и се прибираш и може всяка вечер на различно място абе друго си е, заслужава си нервите в трафика и псувните и клаксоните, карат ме тия работи да се чувствам жив и че съм в България, защото това сме ние, така сме си го направили, така си го живеем, не ми допада както са някъде на запад например много спокоен живот в кавички с колелета навсякъде и пълно с крави по поляните мирише целият град и не можеш една вода да пуснеш до някое дърво или да напсуваш някой мангал ше тте опандизят :).
 
И аз съм се замислял много. Но си се наблюдавах преди известно време. Останах на гости при едната ми баба във В. Търново, но след има няма 5 дни започна да не се чувствам на мястото си. Просто всичко ми изглеждаше като на забавен каданс, хората тичат и бързат с много по-малка скорост, дори сякаш времето течеше по-бавно. А на практика не беше така. И започнаха да ме хващаш лудите. Да, има много дейни хора и в такъв тип градове, като размери, но явно са на съвсем други вълни и скорости. Отделно не мисля, че е толкова добре развита IT сферата в градове като В. Търново, Стара Загора, Търговище, Шумен, Добрич. Но виж, във Варна, Бургас, Пловдив....там вече си има доста развит IT сектор, не като София, но все пак има хляб за хора с такива познания и то пак на едни добри пари.

Но за мен разликата между Варна и София не е чак толкова голяма. Дори почти не я намирам. Същите задръствания ги има, може би да са малко по-малки. Същите скапани и начупени улици и тротоари. Може би въздуха е по-добър.
 

Горе