Овлажняващи Капки за Очи ?

rtrtrt

Member
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Капките не са много добра идея.
Опитай да пиеш достатъчно вода. Достатъчно е 30мл/кг тегло. Вода. Не кола, чай, кафе, сок. Гола вода:)

acsbg

New Member

най добре е без медикаменти, аз ползвам само студена вода през 1-2 часа

vasiltsakov

New Member

И аз съм се ядосвал на производителите на капки за очи, че са големи разфасовки, а пък срока им на годност малък. Затова отскоро използвам единични дози на SYSTANE. Доволен съм и като се отвори моно дозата ми стига за три - четири пъти и свършва - идеално за мен.

2fast4you

Well-Known Member

E какъв е тоя срок на годност не мога да си обясня?
Аз ползвам вече няколко месеца от тези големите туби и действат чудно без никакво раздразнение на очите.

AMOUN

Well-Known Member

Няма по-добри от ВИЗИН-а! ;-)
Еййй напълни се форума с наркомани ей :lol::lol::lol:

Blinky

Owner
Моите капки станаха на 6 месеца и май ще ги подменя. Казаха, че на година вече си губят 100% свойствата. Иначе по етикет срока е година и половина, след отварянето им. Почти са познали. :) Но не знам кои. Вие, вашите на колко време ги сменяте. Не вярвам да ползвате повече от година едни и същи капки, дори и след 6-тия месец сигурно се замисляте да ги смените. ;)

dobrevbranding

New Member

Всъщност най-елементарния и същевременно един от най-ефективните методи е просто да имаш едно на ум, че проблема с очите при работата с компютър идва главно от по-рядкото мигане. Ако си създадеш навик да "мигаш по-често" (колкото и тъпо да звучи), няма нужда от капки. И също така честите и кратки почивки са полезни. Иначе, относно Визина - това НЕ СА изкуствени сълзи и не трябва да се ползват като такива!

Green Bars

Well-Known Member

До сега лятото нямах проблем и не полсвах капки, ама нормално - повече навън, разходки и т.н
Ама сега като започнат студените месеци и повече висене пред компа очите повече се натоварват.
Та за годността .. при положение че ги ползвам само зимата не е толкова от значение.

Blinky

Owner
Моите са на година и още имат ефект. Но скоро ще ги сменя, защото имам чувството, че ще си загубят след някой друг месец свойствата. И нормално де. :)

Някаква препоръка с какво да ги сменя и ценички. :)

dobrevbranding

New Member
От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Едно време работих във фармацевтична компания и тези - systane.bg/Dry-Eye-Drop.aspx бяха хит.

Blinky

Owner
Re: От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Едно време работих във фармацевтична компания и тези - systane.bg/Dry-Eye-Drop.aspx бяха хит.
Ама какво са? Изкуствена сълза? Нали не са някакви тежки, в смисъл като Визина? Или?

dobrevbranding

New Member
От: Re: От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Ама какво са? Изкуствена сълза? Нали не са някакви тежки, в смисъл като Визина? Или?
За овлажняване са, да - изкуствени сълзи. Визина няма нищо общо с изкуствените сълзи. Той не е овлажняващо средство, а вазоконстриктор. Това ще рече, че работата му е да свива кръвоносните съдове (в случая локално - в окото, има и системни лекарства от тоя тип). Тъй като при различни дразнения и алергични реакции на окото, основното нещо, което се случва, е вазодилатация (разширяване на кръвоносните съдове) в окото и от там отделяне на някои части от кръвта през стените на съдовете и от там - зачервяване, дразнене, евентуално възпаление. В този случай Визина се използва за свиване на тези съдове и спиране на тези ефекти. Използването му при нормално състояние на окото води до прекомерно свиване на съдовете, което от своя страна може да причини исхемия - недостатъчно кислород от дефицитно кръвоснабдяване на окото. Когато това се случва често, може да е опасно и да предизвика различни заболявания на окото. Заради това - в никакъв случай не ползвайте симпатомиметици (какъвто е Визина) за овлажняване!

Systane по принцип се ползва за овлажняване на очите при симптоми на сухи очи, главно при болести на овлажняващите жлези в окото (и от там недостатъчно овлажняване). Същите обаче могат да се ползват и при сухо око, причинено от прекаленото ползване на компютър, просто честотата на прилагане е по-малка.

vassy

Active Member

Не е за овлажняване, а възможност да хвърлите очилата.

27592b38344e0b3863be6598eafa6585.jpg

ПК №17 за зрението

10 мл

ПЕПТИДЕН КОМПЛЕКС ЗА ЗРЕНИЕТО

Съдържа пептиди на кръвоносната и лимфната системи, мозъка, очната ябълка.

ПК № 17 се препоръчва при:
• профилактика на преждевременното стареене
• ангиопатия на ретината на фона на хипертония и диабет
• разслояване (отлепване) и дегенерация на ретината
• атрофия на зрителния нерв
• начални стадии на глаукома и катаракта
• патология на стъкловидното тяло
• спазма на акомодация

Състав: дестилирана вода, глицерин, метилпарабен, пропилпарабен, имидазолидинил урея, метилизотиазолинон, метилхлоризотиазолинон, пептиден комплекс А-3, пептиден комплекс А-5, пептиден комплекс А-10, биоантиоксидантен комплекс „Неовитин®“, пропилен гликол, ксантанова гума, рициново масло, етерично масло от лайка.

В област с лимфни възли се нанасят по 6-8 капки от пептидния комплекс и се втриват до пълното им попиване. Продължителност на курса - 3 месеца. Едновременно могат да се използват до 6 пептидни комплекса.

[video=youtube;CqFbVPghAUo]https://www.youtube.com/watch?v=CqFbVPghAUo[/video]

За повече информация, пишете ми на ЛС!

biber

Member

Тиърс натурал и Оксиал са много добри, според мен овлажняват бързо и за продължително време, отделно от тях има дозички с хиалуронова киселина и лайка, добри са и при носене на контакти лещи.

Ahinora

New Member

Аз също имах проблем с очите, моят лекар ми препоръча Сперсадекс, много добре ми действат, освен това са в малка опаковка :)
Правя и едно упражнение - на всеки час работа с компютър, 5 мин. взиране в най-налечната видима точка. Помага.

Blinky

Owner
Re: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз също имах проблем с очите, моят лекар ми препоръча Сперсадекс, много добре ми действат, освен това са в малка опаковка :)
Правя и едно упражнение - на всеки час работа с компютър, 5 мин. взиране в най-налечната видима точка. Помага.
Здравей и добре дошла / дошъл при нас. Мерси за хубавия коментар и ти пожелавам приятен престой тук.

Аз вече си харесах - Systane - мисля него да пробвам сега. ;)

zoomaniak

Well-Known Member
От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

DSC_2831.JPG

Кажете какво е безопасно :) не какво е ОПАСНО - 3 пъти съм ги ползвал и три пъти са ми докарвали ерекция в очната линия и не спирам да ги препоръчвам. А сега ако леваци прекаляват с тях - виновен е живота :) не продукта.

dobrevbranding

New Member
От: От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Виж файлът 11182

Кажете какво е безопасно :) не какво е ОПАСНО - 3 пъти съм ги ползвал и три пъти са ми докарвали ерекция в очната линия и не спирам да ги препоръчвам. А сега ако леваци прекаляват с тях - виновен е живота :) не продукта.
Просто функцията им не е тази. Визина има активна съставка, лекарство на практика, а не овлажнител. Проблема е, че поемаш страничните ефекти (макар да не ги усещаш и от там да мислиш, че няма) на едно лекарство, без действително да имаш нужда от него. Иначе никой не е казал, че няма да свършат работа и в случая - ще свършат разбира се, но има и доста по-безопасни и също толкова ефективни методи.

Сега, ако ги ползваш наистина толкова рядко - досега три пъти, а не системно, няма да имаш проблеми (всички знаем за какво още се ползват, без да създават проблеми). Тук става въпрос по-скоро за системното им приложение, което би било вредно.

Blinky

Owner
Да, Визина не става за постоянно ползване. Капки за очи, които да овлажняват окото. Това си го отпуска. Иначе, ако много....това е продукта, няма спор. И аз съм го ползвал, но сега ми трябва нещо като "смаска" и да продължа работния процес...мисля, е и повечето тук са така. ;)

Горе