Овлажняващи Капки за Очи ?

От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Капките не са много добра идея.
Опитай да пиеш достатъчно вода. Достатъчно е 30мл/кг тегло. Вода. Не кола, чай, кафе, сок. Гола вода:)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

най добре е без медикаменти, аз ползвам само студена вода през 1-2 часа
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

И аз съм се ядосвал на производителите на капки за очи, че са големи разфасовки, а пък срока им на годност малък. Затова отскоро използвам единични дози на SYSTANE. Доволен съм и като се отвори моно дозата ми стига за три - четири пъти и свършва - идеално за мен.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

E какъв е тоя срок на годност не мога да си обясня?
Аз ползвам вече няколко месеца от тези големите туби и действат чудно без никакво раздразнение на очите.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Няма по-добри от ВИЗИН-а! ;-)

Еййй напълни се форума с наркомани ей :lol::lol::lol:
 
Моите капки станаха на 6 месеца и май ще ги подменя. Казаха, че на година вече си губят 100% свойствата. Иначе по етикет срока е година и половина, след отварянето им. Почти са познали. :) Но не знам кои. Вие, вашите на колко време ги сменяте. Не вярвам да ползвате повече от година едни и същи капки, дори и след 6-тия месец сигурно се замисляте да ги смените. ;)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Всъщност най-елементарния и същевременно един от най-ефективните методи е просто да имаш едно на ум, че проблема с очите при работата с компютър идва главно от по-рядкото мигане. Ако си създадеш навик да "мигаш по-често" (колкото и тъпо да звучи), няма нужда от капки. И също така честите и кратки почивки са полезни. Иначе, относно Визина - това НЕ СА изкуствени сълзи и не трябва да се ползват като такива!
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

До сега лятото нямах проблем и не полсвах капки, ама нормално - повече навън, разходки и т.н
Ама сега като започнат студените месеци и повече висене пред компа очите повече се натоварват.
Та за годността .. при положение че ги ползвам само зимата не е толкова от значение.
 
От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Едно време работих във фармацевтична компания и тези - systane.bg/Dry-Eye-Drop.aspx бяха хит.
 
Re: От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Едно време работих във фармацевтична компания и тези - systane.bg/Dry-Eye-Drop.aspx бяха хит.

Ама какво са? Изкуствена сълза? Нали не са някакви тежки, в смисъл като Визина? Или?
 
От: Re: От: Re: Овлажняващи Капки за Очи ?

Ама какво са? Изкуствена сълза? Нали не са някакви тежки, в смисъл като Визина? Или?

За овлажняване са, да - изкуствени сълзи. Визина няма нищо общо с изкуствените сълзи. Той не е овлажняващо средство, а вазоконстриктор. Това ще рече, че работата му е да свива кръвоносните съдове (в случая локално - в окото, има и системни лекарства от тоя тип). Тъй като при различни дразнения и алергични реакции на окото, основното нещо, което се случва, е вазодилатация (разширяване на кръвоносните съдове) в окото и от там отделяне на някои части от кръвта през стените на съдовете и от там - зачервяване, дразнене, евентуално възпаление. В този случай Визина се използва за свиване на тези съдове и спиране на тези ефекти. Използването му при нормално състояние на окото води до прекомерно свиване на съдовете, което от своя страна може да причини исхемия - недостатъчно кислород от дефицитно кръвоснабдяване на окото. Когато това се случва често, може да е опасно и да предизвика различни заболявания на окото. Заради това - в никакъв случай не ползвайте симпатомиметици (какъвто е Визина) за овлажняване!

Systane по принцип се ползва за овлажняване на очите при симптоми на сухи очи, главно при болести на овлажняващите жлези в окото (и от там недостатъчно овлажняване). Същите обаче могат да се ползват и при сухо око, причинено от прекаленото ползване на компютър, просто честотата на прилагане е по-малка.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Не е за овлажняване, а възможност да хвърлите очилата.

27592b38344e0b3863be6598eafa6585.jpg

ПК №17 за зрението

10 мл

ПЕПТИДЕН КОМПЛЕКС ЗА ЗРЕНИЕТО

Съдържа пептиди на кръвоносната и лимфната системи, мозъка, очната ябълка.

ПК № 17 се препоръчва при:
• профилактика на преждевременното стареене
• ангиопатия на ретината на фона на хипертония и диабет
• разслояване (отлепване) и дегенерация на ретината
• атрофия на зрителния нерв
• начални стадии на глаукома и катаракта
• патология на стъкловидното тяло
• спазма на акомодация

Състав: дестилирана вода, глицерин, метилпарабен, пропилпарабен, имидазолидинил урея, метилизотиазолинон, метилхлоризотиазолинон, пептиден комплекс А-3, пептиден комплекс А-5, пептиден комплекс А-10, биоантиоксидантен комплекс „Неовитин®“, пропилен гликол, ксантанова гума, рициново масло, етерично масло от лайка.

В област с лимфни възли се нанасят по 6-8 капки от пептидния комплекс и се втриват до пълното им попиване. Продължителност на курса - 3 месеца. Едновременно могат да се използват до 6 пептидни комплекса.

[video=youtube;CqFbVPghAUo]https://www.youtube.com/watch?v=CqFbVPghAUo[/video]

За повече информация, пишете ми на ЛС!
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Тиърс натурал и Оксиал са много добри, според мен овлажняват бързо и за продължително време, отделно от тях има дозички с хиалуронова киселина и лайка, добри са и при носене на контакти лещи.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз също имах проблем с очите, моят лекар ми препоръча Сперсадекс, много добре ми действат, освен това са в малка опаковка :)
Правя и едно упражнение - на всеки час работа с компютър, 5 мин. взиране в най-налечната видима точка. Помага.
 
Re: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз също имах проблем с очите, моят лекар ми препоръча Сперсадекс, много добре ми действат, освен това са в малка опаковка :)
Правя и едно упражнение - на всеки час работа с компютър, 5 мин. взиране в най-налечната видима точка. Помага.

Здравей и добре дошла / дошъл при нас. Мерси за хубавия коментар и ти пожелавам приятен престой тук.

Аз вече си харесах - Systane - мисля него да пробвам сега. ;)
 
От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

DSC_2831.JPG

Кажете какво е безопасно :) не какво е ОПАСНО - 3 пъти съм ги ползвал и три пъти са ми докарвали ерекция в очната линия и не спирам да ги препоръчвам. А сега ако леваци прекаляват с тях - виновен е живота :) не продукта.
 
От: От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Виж файлът 11182

Кажете какво е безопасно :) не какво е ОПАСНО - 3 пъти съм ги ползвал и три пъти са ми докарвали ерекция в очната линия и не спирам да ги препоръчвам. А сега ако леваци прекаляват с тях - виновен е живота :) не продукта.

Просто функцията им не е тази. Визина има активна съставка, лекарство на практика, а не овлажнител. Проблема е, че поемаш страничните ефекти (макар да не ги усещаш и от там да мислиш, че няма) на едно лекарство, без действително да имаш нужда от него. Иначе никой не е казал, че няма да свършат работа и в случая - ще свършат разбира се, но има и доста по-безопасни и също толкова ефективни методи.

Сега, ако ги ползваш наистина толкова рядко - досега три пъти, а не системно, няма да имаш проблеми (всички знаем за какво още се ползват, без да създават проблеми). Тук става въпрос по-скоро за системното им приложение, което би било вредно.
 
Да, Визина не става за постоянно ползване. Капки за очи, които да овлажняват окото. Това си го отпуска. Иначе, ако много....това е продукта, няма спор. И аз съм го ползвал, но сега ми трябва нещо като "смаска" и да продължа работния процес...мисля, е и повечето тук са така. ;)
 

Горе