Овлажняващи Капки за Очи ?

Green Bars

Well-Known Member
Какви овлажняващи капки за очи използвате ?
Напоследък си усещам очите сухи и преди месец си взех едни капки SensiVit.
По принцип съм доволен, ама имат следният недостатък: От както се отворят имат 28 дена трайност. Аз реално само няколко пъти съм ги ползвал и сега трябва да ги хвърля.

Та от тази гледна точка с трайността , търся си доста по трайни капки.

Какви са вашите впечатления, вие какви капки ползвате?

Моля споделете мнения!
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Това според мен е най-доброто http://www.marvi.bg/aboca-fitostill-kapki-za-ochi-edinichni-flakoncheta-0-5-ml-10-br-2386.html
10 флакончета и всяко едно има годност 24 часа след отварянето му.

Лично не използвам подобни капки. Пред компютъра смигаме много по-малко от обикновеното за това се поражда този ефект "сухота".

Ето и полезна статия http://bulgarian.cri.cn/827/2012/05/02/1s111959.htm
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз ще ти препоръчам да спреш капките и да се обърнеш към добрите стари пликчета чай от лайка. Преди години бях много зле с очите, какви ли капки не съм ползвала. В един момент теглих майна на всички капки тип изкуствени сълзи, започнах да се движа повече, да мигам по-често и да правя упражнения с очите и по две пликчета чай на очите ей така за разкош. Резултатът е, че от години не съм имала проблем с очите. Тъй че когато дойде време да се откажеш от капките си спомни за мен ;).
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

OXYAL - 60 дена
GenTeal - 12 седмици

Като първите са по-добри, но и вторите предполагам ще ти свършат работа. :)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Капките могат да се съчетаят с това http://www.workrave.org/. Има упражнения за очи и могат да се настроят задължителни микропочивки, които ти напомнят да мигаш. А срещу жълти стотинки можеш да си вариш лайка и да си мажеш очите. Върши същата работа като скъпите капки. Най-добре да се купи цял пакет с билката, а не хартиени пакетчета с чай. Така е по-евтино и ефектът е по-силен. Една чаена лъжица лайка се разтваря в чаша гореща вода и се оставя да кисне един час. Прецежда се и след това 2 дни може да се ползва за мазане. Ефектът е голям.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Проблема с изсъхване и раздразнение на очите идва от прекомерното седене пред компютъра. Това се получава, когато се съсредоточим върху нещо, започваме да мигаме много по-рядко, което води и до нежеланият ефект.
За мен решението е почивки на всеки час. Ако си пушач и пушиш пред компютъра, можеш да ставаш, за да изпушиш една цигара.
Ако не пушиш - пак ставай малко от компютъра.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Няма по-добри от ВИЗИН-а! ;-)

Да, но капките визин не са от типа "изкуствена сълза" каквата е нужна за хора работещи пред компютър. Визина изсушава окото.
 
От: Re: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

3 вида са за уморено очи, за лещи и най-новия е за блясък в очите, този го ползват ТВ водещи, маникени, модели и етц.

+1
Май има два вида обаче...
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Да, но капките визин не са от типа "изкуствена сълза" каквата е нужна за хора работещи пред компютър. Визина изсушава окото.

Визина ми действа изключително добре. От дълго време търся Refresh, днес успях да си намеря... Усеща се по-мазничко, наистина овлажнява и успокоява окото, но не ми действа добре на лигавицата. Не се очаква скоро поръчка от USA. Имат едни капки ClearEyes - уникални са. Мисля, че средната им сила бях пробвал и наистина ефекта е УАУ. Ако някой има познат, който скоро ще се връща - ще поръчам няколко бройки. А и аз ако намеря някой ще пиша тук, ако има желаещи да поръчат. Засега обаче се връщам към Визина.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Я да ви светна в една далавера.
Вземете си от големите туби почистваща течност за меки контактни лещи.
Струват някъде към 20лв. и имат дори по-добри свойства от капките за очи.
Презареждам си малкото шишенце от голямата туба вече няколко месеца и върши чудесна работа.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Я да ви светна в една далавера.
Вземете си от големите туби почистваща течност за меки контактни лещи.
Струват някъде към 20лв. и имат дори по-добри свойства от капките за очи.
Презареждам си малкото шишенце от голямата туба вече няколко месеца и върши чудесна работа.

Стига бе!чАК НЕ МИ СЕ ВЯРВА.Все пак това са живи очи:oops:
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

KISS , Като човекът, който е писал статията се радвам, че си я прочел. Иначе искам да подчертая, че Визина е опасен! Това не са изкуствени сълзи! Действат като адреналина - свиват кръвоносните съдове в окото и оттам идва избистрянето. Прилагането му продължително време може да доведе до неприятни последици като повишаване на вътреочното налягане и т.н. Най - добре са целуозните съединения ...напоследък се котира и хиалуроновата киселина, но на мен лично не ми се отразява добре. Физиологичният разтвор НЕ е изкуствена сълза. Той няма смазващите и предпазни агенти...има само сол и вода. Т.е. има го в тялото, но не е еквивалент на сълзата ( за сълзите си има жлези).
 
От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

KISS , Като човекът, който е писал статията се радвам, че си я прочел. Иначе искам да подчертая, че Визина е опасен! Това не са изкуствени сълзи! Действат като адреналина - свиват кръвоносните съдове в окото и оттам идва избистрянето. Прилагането му продължително време може да доведе до неприятни последици като повишаване на вътреочното налягане и т.н. Най - добре са целуозните съединения ...напоследък се котира и хиалуроновата киселина, но на мен лично не ми се отразява добре. Физиологичният разтвор НЕ е изкуствена сълза. Той няма смазващите и предпазни агенти...има само сол и вода. Т.е. има го в тялото, но не е еквивалент на сълзата ( за сълзите си има жлези).
Бравооо!Мислех си същото , но твойто е аргументирано:clap:
 

Горе