Одит на сайт

Tuneful

New Member
Здравейте!
Нов съм, така че ако съм объркал категорията за въпроса си ме извинете и модератора да я премести в по-подходяща ако може :)

Казусът ми е следния - трябва ми фирма, която да извърши един вид одит на online магазин. Да го прегледа front-end като визия, код, интеграция със социални мрежи и т.н. и да изготви един вид доклад, съгласно "добрите практики" откъм ползваемост на сайта, с оценка какво липсва и/или е препоръчително да се добави и направи за да заприлича и заработи като "нормален" интернет магазин.
Един вид ни трябва второ мнение. Официално. Имаме проблем с фирма на която е поръчано направата на online магазин. Това, което са направили до момента е качено на демо адрес. Те твърдят, че всичко е направено и искат да приключваме проекта. Аз виждам и знам, че се опитват да ми пробутат едно голямо дърво... Търсим някой да прегледа какво е направено до момента и даде експертно мнение. Надявам се съм се изразил достатъчно ясно :)

Отделно моля за съвет за добър адвокат, който да е вещ точно в тази част на правото.
Благодаря предварително!
 
за какво ти е фирмата одитор, един вид като доказателство че не са свършили работата ли, ако си платил пари чрез съда да ти ги върнат за това ли става въпрос. иначе ако е за да свършиш работата прати адреса да го погледна, но съм сигурен че ако и самия ти виждаш проблеми просто им казваш че това и това не е направено и докато не го направят не можеш да приемеш проекта и това е. ако се правят значи и по легален начин трудно ще се разбереш с тях, взимаш каквото са направили и търсиш друг човек да го довърши или направи отново от 0лата но този път както трябва. има рискове в този бизнес и когато не си разработчик често се случват безкрайни разправии за да се довърши нещо
 
Здравейте!
Нов съм, така че ако съм объркал категорията за въпроса си ме извинете и модератора да я премести в по-подходяща ако може :)

Казусът ми е следния - трябва ми фирма, която да извърши един вид одит на online магазин. Да го прегледа front-end като визия, код, интеграция със социални мрежи и т.н. и да изготви един вид доклад, съгласно "добрите практики" откъм ползваемост на сайта, с оценка какво липсва и/или е препоръчително да се добави и направи за да заприлича и заработи като "нормален" интернет магазин.
Един вид ни трябва второ мнение. Официално. Имаме проблем с фирма на която е поръчано направата на online магазин. Това, което са направили до момента е качено на демо адрес. Те твърдят, че всичко е направено и искат да приключваме проекта. Аз виждам и знам, че се опитват да ми пробутат едно голямо дърво... Търсим някой да прегледа какво е направено до момента и даде експертно мнение. Надявам се съм се изразил достатъчно ясно :)

Отделно моля за съвет за добър адвокат, който да е вещ точно в тази част на правото.
Благодаря предварително!
По-скоро ти трябва фирма, която да направи техническа оценка за съотстветствие с техническото задание, което сте подали към фирмата при сключване на договора за изработка на софтуер. Иначе, всеки оценител ще ти каже различно, ако няма база за сравнение. Това второ мнение, което искаш няма да ти помогне много в съда, защото там ще искат експертна оценка от вещо лице и то ще иска точно това техническо задание. Единствено, ще дадеш едни пари на някой, да ти каже вече очевидното, ако действително положението е толкова зле и евентуално да го използваш като психологически лост при извънсъдебно споразумение.
 
Здравей и добре дошъл тук. :)

Ако искаш, ако не те притеснява разбира се, може да пуснеш сайта тук, и да получиш някакви начални коментари. Въпросът е от къде идват съмненията ти и минавал ли си го през някакъв онлайн тук, който е някакъв бейсик одит на авто машинно ниво. Чекни го там. Имаше някакви тулове, дори не са никак лоши. Ето ти един одит, другия е някой специалист да сподели. За какво ти е адвокат? В смисъл, имаш договор с тях, те са изпълнили всичко по него, а ти не мислиш, че е така ли?
 
Единствено, ще дадеш едни пари на някой, да ти каже вече очевидното, ако действително положението е толкова зле и евентуално да го използваш като психологически лост при извънсъдебно споразумение.
Да, като точка първа е да се опитаме с леко притискане да се разберем и да получим нещо сносно и работещо. Ако не стане по този начин ще ползваме дебелия край на тоягата - адвокати и съд.

Иначе положението е мнооооого страшно и много бих искал да мога да си позволя да пусна тук линк към така наречената демо версия за можем всички да се посмеем, но на този етап за съжаление не мога. Има договори, разни клаузи за конфиденциалност, пък и ако ги направя сега тук за смях определено няма да можем да се разберем...
Обещавам, че в един момент ако нещата се променят със сигурност ще пусна и името на фирмата и линк към това, което те са направили, не само да се посмеем ами да бъде и като предупреждение за другите да имат едно наум преди да се захващат с тази фирма. Предполагам, че тази фирма ще се окаже доста позната сред колегите :)
 
Да, като точка първа е да се опитаме с леко притискане да се разберем и да получим нещо сносно и работещо. Ако не стане по този начин ще ползваме дебелия край на тоягата - адвокати и съд.

Иначе положението е мнооооого страшно и много бих искал да мога да си позволя да пусна тук линк към така наречената демо версия за можем всички да се посмеем, но на този етап за съжаление не мога. Има договори, разни клаузи за конфиденциалност, пък и ако ги направя сега тук за смях определено няма да можем да се разберем...
Обещавам, че в един момент ако нещата се променят със сигурност ще пусна и името на фирмата и линк към това, което те са направили, не само да се посмеем ами да бъде и като предупреждение за другите да имат едно наум преди да се захващат с тази фирма. Предполагам, че тази фирма ще се окаже доста позната сред колегите :)
Клаузата за конфиденциалност не важи ако:
1. Не е изрично описано, че освен информацията в договора, не можеш да оповестяваш публично и информация получена по време на изпълнението.
2. Ако url адреса не е посочен изрично в договора
3. Ако фирмата изпълнител са пропуснали да "заключат" демо версията поне с Basic HTTP Auth и тя вече е публична в Интернет

Тази писта, дето си я хванал сега е много хлъзгава, дано си добър скиор.
 
Аз да стрелям напосоки - сайта за който писах във Вайбър ли е?
Ако е той директно бой и да връщат
 
Наистина ли си вярваш, че с този спам помагаш по някакъв начин?
Не мога да помогна, а и никой няма да може да ти помогне, когато настройката ти е толкова негативна.
 
Здравей и добре дошъл тук. :)

Ако искаш, ако не те притеснява разбира се, може да пуснеш сайта тук, и да получиш някакви начални коментари. Въпросът е от къде идват съмненията ти и минавал ли си го през някакъв онлайн тук, който е някакъв бейсик одит на авто машинно ниво. Чекни го там. Имаше някакви тулове, дори не са никак лоши. Ето ти един одит, другия е някой специалист да сподели. За какво ти е адвокат? В смисъл, имаш договор с тях, те са изпълнили всичко по него, а ти не мислиш, че е така ли?
С няколко думи - аз започвам да се занимавам с този проект и сайт при заварено положение. Подписан договор и платени някакви пари по него, фирмата е започнала работа и е представила някаква демо версия, която е най-голямото дърво, ще бъда по-точен - най-голямото ла*но, което съм виждал до този момент, после поради причини, които са удовлетворявали и двете страни временно е прекратена работа по сайта. Сега идвам аз и моята фирма иска да приключим проекта и да си получим магазина за започнем да го ползваме. От отсрещната страна получаваме само увъртания, обещания без изпълнение на обещаното, неспазване на срокове поети от тях самите и т.н. Да не говорим, че самия договор е много кофти и общо написан, но там няма какво да направя - заварено положение. Затова и адвокат ще гледа договора.
 
Аз да стрелям напосоки - сайта за който писах във Вайбър ли е?
Ако е той директно бой и да връщат
Здравей,
Не те разбрах за Вайбър? Къде и на кого си писал във Вайбър?
 
.. самия договор е много кофти и общо написан ...
То май тоягата е за този, който е подписал "кофти и общо написания договор". В съда, дебелата страна на тоягата ще го изядете вие, ако нямте конкротно техническо задание.
 
Последно редактирано:
Въпросът е доколко ще си заслужава "гоненето" на въпросната фирма-изпълнител.

Щом го считат за готов и не ви съвпадат критериите за "свършена работа', вероятно няма смисъл да се очаква от тях изведнъж да си вдигнат нивото. Евентуално да се иска връщане на пари, обаче все пак щом са направили нещо работещо, нещата стават сложни...
 
Въпросът е доколко ще си заслужава "гоненето" на въпросната фирма-изпълнител.

Щом го считат за готов и не ви съвпадат критериите за "свършена работа', вероятно няма смисъл да се очаква от тях изведнъж да си вдигнат нивото. Евентуално да се иска връщане на пари, обаче все пак щом са направили нещо работещо, нещата стават сложни...
Не само, и бюджета отделен за това. Но ако реши да го сподели, всеки ще си каже какво мисли. Предполагам са си спазили всяка точка по договора, вече дали е на минимума е въпрос на разбиране. Като преди време в една обществена поръчка имаше:

Сайт - 1 бр. и ходи после обяснявай, че по договор няма сайт. .:) Имаше ли техническо задание, и ако да изпълнено ли е.
 
То май тоягата е за този, който е подписал "кофти и общо написания договор". В съда, дебелата страна на тоягата ще го изядете вие, ако нямте конкротно техническо задание.
Там е работата, че и дори този "кофти" договор не е изпълнен от тяхна страна. Иначе съм съгласен с теб - моите хора са подписали договор и проектна документация, които са много общи. Колко са общи може да реши предполагам само съда.
Затова първо ми трябва консултация с фирма, която извършва подобен род услуги и след това и адвокат запознат точно с тази част на правото.
 
Последно редактирано:
Там е работата, че и дори този "кофти" договор не е изпълнен от тяхна страна.
Значи си имате пълното основание да си изисквате, въпросът също е в кои точки от договора се срещат разногласия от двете страни.
Аз да стрелям напосоки - сайта за който писах във Вайбър ли е?
Ако е той директно бой и да връщат
Как пък успя да разбереш? :) Ей, опасен си, брат. :)
 
Значи си имате пълното основание да си изисквате, въпросът също е в кои точки от договора се срещат разногласия от двете страни.

Как пък успя да разбереш? :) Ей, опасен си, брат. :)
Друг е случая явно, надявам се случая за който имах предвид да се развият добре нещата и човека да няма такива проблеми.
 
Прати ми го на ЛС тоя адрес, до като още не е заключен. Ще ти направя безплатно мини одит относно система, функционалност, екстри и тн в т.ч. вкаран приблизително труд, пък от там насетне ти си преценяваш дали ще се бориш или няма смисъл да се бориш.
Аз съм от малкото тук необвързани с каквото и да е и с който и да е, тей че малко нескромно, но в момента съм ти оферта ;)
 

Горе