Одит на сайт

Трябва да го видиш в темата за Ваксините. :)
И от инвестиции в акции на компании и пазари разбира. ;)

Иначе по темата - аз имах подобен проблем със сайта на жената и изпълнителя по него. Въпросните ни взеха една торба пари и се покриха в дън земя след това. :)

Бих казал да си спестиш нервите, които ще погубиш да се занимаваш с адвокати. Дай парите на няколко едри циганина и ги остави те да се оправят, а вие си работете по оправянето на мазалото.
 
Последно редактирано:
И от инвестиции в акции на компании и пазари разбира. ;)
Там не му следя шедьоврите, ама аз съм му в бан листа.

Колкото до автора на темата, вземи щом на нас не можеш да го покаже този невероятен сайт, попитай близки до теб, такива които пазаруват. Как им се вижда сайта. Те ще са ти горе долу мерител на това, какво си мисли обикновения потребител, влизайки на сайта ти. ;)
 
Там не му следя шедьоврите, ама аз съм му в бан листа.

Колкото до автора на темата, вземи щом на нас не можеш да го покаже този невероятен сайт, попитай близки до теб, такива които пазаруват. Как им се вижда сайта. Те ще са ти горе долу мерител на това, какво си мисли обикновения потребител, влизайки на сайта ти. ;)

Момчета и момичета, не ме разбирайте погрешно - много бих искал да пусна линка тук и да се позабавляваме заедно. Много бих искал да осветля и фирмата, виновна за този пост, но засега не мога поради няколко причини. Първо, но не на първо място - от известно време няма достъп до адреса с демо версията на магазина. Първоначално реших, че имат някакви временни проблеми. Като минаха 2-3 дена им звъннах и обяснението беше, че имали някаква реорганизация на сървърите си и в най-скоро време нещата щели да се оправят... и така до сега... За себе си съм убеден, че това е номер да ни притискат. Втората причина засега да не мога да пусна нито адреса нито името на фирмата е, че собственика на фирмата не ми е разрешил да го направя. Той иска първо да се консултира с адвокат и тогава да реши какво и как да прави. Адреса не мога да пусна и по друга причина - по самия адрес много лесно се разбира коя е фирмата тарикат :)
Идеята с фирма за одит на сайта е, че все пак когато работим професионално и със заплащане ще можем да разчитаме, че няма да изтече информация по-рано от необходимото... Това е положението.

Все пак да се върна към първоначалния си пост - трябва ми фирма, която да може да свърши тази работа и да изготви някакъв доклад или заключение. Друг е проблема както казах, че в момента и ние нямаме достъп до прословутия сайт, но се надявам, че ще успеем да преодолеем скоро тази пречка.
 
Фирмата препоръчана ли е или е целене във въздуха? Не, че вече има някакво значение след като сте влезли в такъв сценарии. Значи какъв точно одит търсиш като самия ти не намираш сайта за нещо сериозно, по-скоро искаш да забавляваш аудиторията тук с него. Това или е някакъв вид предубеждение, или положението е наистина ЗЛЕ.

В много случаи това, което получаваш е това, което си платил. Не знам финансовия аспект на нещата, но и това може да е причина нещата да са стигнали до тук. Пиша, това е само предположение. В моята практика какви ли не грозотии съм гледал, но след като съм разбрал и за какви пари са им ги направили, вече намирам логика защо.

Но ако си далял не малко пари, ако въобще е било предплатено нещо де, то тогава явно си попаднал на аматьори, което честно казано честно се случва в този бранш. Всякакви цъкари на CMS-и са се взели на сериозно. А реално правят шитни, които на практика много хора взимат и се кефят, защото идват със смешния бюджет и големите очаквания. ;)

Пак казвам, по-скоро пиша, не знам твоя случай дали пада в някой от горните ми примери.

Колкото до фирма, която да погледне какво реално са ти направили - няколко потребителя от тук могат да го направят. Знам със сигурност 2-3ма, които вече дори писаха в темата, но е нужно и да дадеш малко повече инфо какво представлява системата. И ако стигнете до някакво споразумение, веднага мести, не искай нищо повече от тях и ресетвай паролите навсякъде. ;)
 
С тези фирми полза няма никаква да ти правят одит, щото една вафла не са продали онлайн. Прати ми сайта да го видя, ако искаш. Продавам онлайн от 13 години.
 
Аз като цяло не разбрах дали демо средата е достъпна в момента. От написаното стигам до извода, че не е. А ако все още не е доснъпна не виждам всички желаещи какво ще одитират и преглеждат. Но пък сиирджии не липсват :D
 
С тези фирми полза няма никаква да ти правят одит, щото една вафла не са продали онлайн. Прати ми сайта да го видя, ако искаш. Продавам онлайн от 13 години.

Не искам да се заяждам, още повече да съм пръв.., но ПРЕКАЛЯВАШ вече! Мен не ме касае, щото съм продал 200К фафли минимум, ама нз що яко се дразня от постоянните ти изказвания. Човек остава с вчепатление, че или имаш някакъв проблем или някаква лична драма тук с някой/и. Освен това, дали някой е продал или не е продал, не означава, че не може да се изкаже акуратно по темата, най-малкото защото дизайнерите и девчетата принципно не са длъжни въобще да имат опит с продаване :) А колкото до дизайни и тн, ТО БРАТ по-добре си погледни двата сайта в подписа.. май по-добре е тях да коментираме ;)

Напиши в гугъл "щото една вафла не са продали онлайн" и ще се хванеш за главата.. ;) Великата ти фраза се повтаря на найсе и пет места в предприемач :D Стига излагация вече! Имаш някаква дразга тук с разни пищенгяси, вече съм убеден.. НО ти падаш още по-ниско с тая вечна крилата фраза :love:
 
Не искам да се заяждам, още повече да съм пръв.., но ПРЕКАЛЯВАШ вече! Мен не ме касае, щото съм продал 200К фафли минимум, ама нз що яко се дразня от постоянните ти изказвания. Човек остава с вчепатление, че или имаш някакъв проблем или някаква лична драма тук с някой/и. Освен това, дали някой е продал или не е продал, не означава, че не може да се изкаже акуратно по темата, най-малкото защото дизайнерите и девчетата принципно не са длъжни въобще да имат опит с продаване :) А колкото до дизайни и тн, ТО БРАТ по-добре си погледни двата сайта в подписа.. май по-добре е тях да коментираме ;)

Напиши в гугъл "щото една вафла не са продали онлайн" и ще се хванеш за главата.. ;) Великата ти фраза се повтаря на найсе и пет места в предприемач :D Стига излагация вече! Имаш някаква дразга тук с разни пищенгяси, вече съм убеден.. НО ти падаш още по-ниско с тая вечна крилата фраза :love:а

Явно имаш някакъв проблем с мен. Аз нямам с теб. Но имам не малко оплаквания на клиенти, които са ползвали услугите на фирми, дето правят одити. Не ме интересува твоето мнение за мен и за сайтовете ми. Успех!
 
Трябва ли да имам проблем, за да направя забележка? А и в случая - уместна! Просто го чета за 27ми път (и всеки път е като вид спам) и всеки път съм се въздържал, до сега..
Не, нямам проблем с теб, ни те знам, ни те познавам. НО пък твоята забележка е бая полезна. - Много ясно показва, че тук мненията са ИЗЦЯЛО базирани на шуробаджанашки калибристики - гъзолизане, клакьорство, УЖАСНО ЛИЦЕМЕРИЕ и въобще всичките анти-бизнес и анти-предприемачески качества ;)
Аз нз, на улицата ако така се гъзите, нема вариант в който да не ви отпердашат :D:D:D
 
Аз като цяло не разбрах дали демо средата е достъпна в момента. От написаното стигам до извода, че не е. А ако все още не е доснъпна не виждам всички желаещи какво ще одитират и преглеждат. Но пък сиирджии не липсват :D

Хем си админ, хем юристче - нема по-подходящ от тебе за тая работа тъй че давай, не прави пози острани като свенлива мома.
 
Хем си админ, хем юристче - нема по-подходящ от тебе за тая работа тъй че давай, не прави пози острани като свенлива мома.
Може би един от хората, които ще му кажат "затваряй" и ще е прав. @s1yf0x каквото е казал е така. ;) Не е от хората, които говори ей така за спорта. Гарантирам за него. ;)

@Noke , ти трябва да се бутнеш в тия кандидати да прегледат какво са му сглобили. От това, което чета от теб, мисля, че ще можеш да ми удариш рамо. Лошото е, че инфото и тук е много малко и дори не знаме от какъв точно специалист има нужда, WP, Opencart, Custom.
 
А, немам амбиции към тая работа отвъд това да си изплякам безплатното мнение ако се покаже сайтят.

Е-комерс специалист (почти всички тука сме такива) му трябва, не софтуерист.
 
Последно редактирано:
А, немам амбиции към тая работа отвъд това да си изплякам безплатното мнение ако се покаже сайтят.

Е-комерс специалист (почти всички тука сме такива) му трябва, не софтуерист.
За това говорех най-вече. По-скоро одит в реално време тук. :) Както писах, хората от форума могат да дадат доста обективно мнение. И то от хора с различни позиции и специализации ;)
 
За това говорех най-вече. По-скоро одит в реално време тук. :) Както писах, хората от форума могат да дадат доста обективно мнение. И то от хора с различни позиции и специализации ;)
Банко, на човека му трябва офиц. доклад от доказана в бранша фирма, която да застане с бранда и авторитета си зад изложеното в доклада. Няма как да представи на изпълнителя, манджа с грозде от хейтърски мнения на незнайни герои от интернет форум и да очаква, някой да се впечатли. Няма такъв независим оценител, това си е нисша, която не е запълнена и дори при вещите лица към съда няма такива ентусиасти, които да я запълнят, поради липса на стандартизация на изпълнението на подобни проекти.
 
демо версия, която е най-голямото дърво, ще бъда по-точен - най-голямото ла*но, което съм виждал до този момент.

T.e. ако некоя рандом фирма ти каже, че шопчето е топ, дървото и лайоното ше отпаднат?

Щом го чустваш така, студената вода и инветираш кинти и време в нещо дето щА кефи, като следиш процеста от начало.

Не ти знам кво пише по договорите, ма вероятно може да "събереш екип от специалисти" (тия дето са писали над мен) и да обсъдите на лично, не публично, изработката до момента.
Проблема е, че няма да имаш офиц. документ, че направеното до момента е лайно... каквато мисля е целта на тоя "одит" къде го търсиш.
 
Не става така. Пича трябваше първо да сондира мнение, ама щом го е шубе - негова си работа. Официален "издържан" одит с идеята да хендри фирмата - чак след това, ако евентуално тук го светнат, че има смисъл.. Щото Неговата гледна точка е едно, а реалността и в т.ч. труда и галимацията от фирмата - съвсем друго. Сми, това, че него не му харесва, няма нищо общо с евентуалните му дерзания за разваляне на договора. Щото аз съм виждал тук дерзания отностно наистина пипнат сайт, но автора - "не искам, искам да е като емаг" :)
 
Банко, на човека му трябва офиц. доклад от доказана в бранша фирма, която да застане с бранда и авторитета си зад изложеното в доклада. Няма как да представи на изпълнителя, манджа с грозде от хейтърски мнения на незнайни герои от интернет форум и да очаква, някой да се впечатли. Няма такъв независим оценител, това си е нисша, която не е запълнена и дори при вещите лица към съда няма такива ентусиасти, които да я запълнят, поради липса на стандартизация на изпълнението на подобни проекти.
Колко официален да е този доклад? Не трябва ли да се от сертифициран човек, такъв с някакви сертификати в областта? Одити знам, че се правят мрежи, проекти, са сайтове има, но честно казано не съм попадал на такива фирми и специалисти. Според мен, което не е изпълнено или не е направено по приетите практики лесно може да се открие и опише, вече наистина трябва някой с тапия да застане след този одит. Тук ще се съглася. Както тия адовкатски кантори минаваха за одит фирмите, които били по GDPR.
 
Кюлев ще му направи най-добър одит на сайта.
 
Колко официален да е този доклад? Не трябва ли да се от сертифициран човек, такъв с някакви сертификати в областта? Одити знам, че се правят мрежи, проекти, са сайтове има, но честно казано не съм попадал на такива фирми и специалисти. Според мен, което не е изпълнено или не е направено по приетите практики лесно може да се открие и опише, вече наистина трябва някой с тапия да застане след този одит. Тук ще се съглася. Както тия адовкатски кантори минаваха за одит фирмите, които били по GDPR.
това точно е проблема, не може да има сертифициран одитор на нещо, което няма стандартизация - пример "Сертификат Коректна фирма"
 
това точно е проблема, не може да има сертифициран одитор на нещо, което няма стандартизация - пример "Сертификат Коректна фирма"
Сега е моментът да разберем какъв точно сертифициран специалист се търси в задачата. Малко разводнихме темата, но май и той трябва да знае какво се търси, ако не наясно вече. ;) Така ще стигнем до фирмата. Все пак търсим техникъл дали са изпълнени точките по заданието, не от към SEO, UX....
 

Горе