Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

От съдебни дела за снимки се печелят много пари!

Даже някои собственици на авторски/издателски права на снимки нарочно разпространяват снимките си с цел някой заблуден да ги открадне. Когато някой "крадец" се хване в капана започват да го съдят и от това печелят сериозни суми! Нарочно не защитават снимките си с "воден знак" или други подобни методи.

webmoney каза:
веднъж им предложих да сложа "воден знак" на всички авторски фотоси на сървъра, след което така здраво ме нагрухаха, че получих комплекс за инфантилизъм някъв - оказа се че фотографиите нарочно не са защитени от download, понеже от едно дело срещу туроператор примерно те изкарвали по 500-600 хиляди рубли, което няма да изкарат и от милион продадени снимки (а снимки изобщо никой не купуваше), така че техните мениджъри от сутрин до вечер рекламираха "безплатното сирене" и изкупуваха всички туристически и др. списания за да следят наличието на свалена снимка, в кое да е от тях.
 
  • Like
Реакции: spy
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

незнам какво е кайт сърф ама днес тъкмо си поръчах един каяк от англия
и си резервирах за юни месец една вила
та ще ходя да греба малко :) да вляза във форма че цяла зима се залежах...

но все още си търся вила и за септември трябва си променя подписа
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

От съдебни дела за снимки се печелят много пари!

Даже някои собственици на авторски/издателски права на снимки нарочно разпространяват снимките си с цел някой заблуден да ги открадне. Когато някой "крадец" се хване в капана започват да го съдят и от това печелят сериозни суми! Нарочно не защитават снимките си с "воден знак" или други подобни методи.

Прав си, happy. Утре тъкмо това ще коментираме с адвокатите - дали да предприемем действия целящи само премахване на крадените снимки, описания, статии и дизайн или направо да се тръгне на дело за $$$
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Изчерпахме всички извънсъдебни възможности.

Наглия крадец се похвали в разговор с адвоката ми, че е син на софийски съдия (което според него май му дава някакъв вид имунитет).
Явно освен нагъл е и тъп и не е разбрал, че времената се смениха.

Следваща стъпка - съд!
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Следваща стъпка - съд!
Щом е отворен, да го яде дървото, бате. ;)

Голям пич, баща му събям, майка му депутат.......дано да го осъдят. Нещастник.
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

В тези времена на Красьо Черничкия и непрекъснати скандали в съдебната система, това че баща му е съдия е по-скоро недостатък за него. Особено в това дело с предизвестен край - има много прецеденти, а доказването на собствеността сърху откраднатото е детска игра!
 
Баща му ако вземе да се меси трябва да го направим известен значи. Ще му помогне много за кариерата.
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Не бил толковеа смел на тати синчето - махна снимките, но все още статиите ми са там. Сега чакам Гуг да го индексира и веднага рипортвам за спам (дублирано съдържание).
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Не бил толковеа смел на тати синчето - махна снимките, но все още статиите ми са там. Сега чакам Гуг да го индексира и веднага рипортвам за спам (дублирано съдържание).

ккупих си днес оборудване :)
КАЙТ + ДЪСКА
през седмицата ши ходя за коланче и неопренче :)
 
От: Re: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Бро, железен си... Сега ти трябва само вятър :)

Колко квадрата е кайта?
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Само да намери и вила някъде около Арапя (хем вятър, хем не дърпа, хем не се спъваш у морни телеса) и е готов за лятото. Макар че на островчетата в Турция вятър и спокойствие - колкото щеш.

С махнатите снимки ми е интересен казусът какво и дали ще го приемат за доказателство.
 
Re: От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

С махнатите снимки ми е интересен казусът какво и дали ще го приемат за доказателство.

Spy каза, че са ги разпечатали при нотаиуса. Обикновено се принтира сайта там на хартия и му слагат печати и подписи. Така че дали ги е махнал вече няма значение, малко късно се е сетил.
 
От: Re: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Бро, железен си... Сега ти трябва само вятър :)

Колко квадрата е кайта?

14 - ска кайта дъската 136
само трапец и жилетка трябва да си купя сега? дай магазин в софията?
и май месец заминавам да са утрепя разбрахме се с ламята да оставя в едно писмо пароли за карти и сметки и сичко преди да тръгна :)
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Трябва ти и неопрен. Аз пазарувам предимно от US и UK
Погледни този модел на O'Neill http://www.surfstore.co.uk/oneill-psycho-freak-p-681.html (разрови се из нета и за по-добра цена)

Аз карам wakeboard с такава жилетка http://www.h2oproshop.com/oneill-gooru-padded-vest.html ... не забравяй, че жилетката трябва да не ти пречи на трапеца.

strana, точно около Арапя мисля да водя фемилито и тази година :)

А колкото до крадеца - оставям го на адвоката, а някой от екипа ми ще следи изкъсо какви ги вършат по сайта (и ще докладва всяко дублирано съдържание пред Г.). Момчето е явен аматьор и копи-пейстър и никога няма да ми стане реален конкурент. Ако загубя пари заради сайтчето му, то ще е защото не си гледам ежедневните задачи свързани с моя бизнес.

Я нчкой да ме светне, дали Г. банва AdWords акаунт ако рекламирания сайт е с крадено съдържание?
 
От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Аз чакам само един слънчев ден с температури около 18 и вадя лодката, дъската, неопрена и бегом към някой язовир. Нека сезона на уейка започне!
 
От: От: Re: От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

И аз вадя сърфа другия месец 8) Вижте за вили на Крапец, за мен това е най-добрият плаж на българското черноморие..
П.С. Сори за офтопика... :rolleyes:



КРАПЕЦ МНОГО НА СЕВЕР БРЕ
АЗ ЗАМИНАВАМ НА СИНЕМОРЕЦ ЧЕ ПО ТОПЛО И НИ МИ ПУКА ... НА СИЛИСТАР ПРИМЕРНО МАЛИИИИИ ИЛИ НА ЛИПИТИИИИ
САМО ДА НЕ ДОЙДЕ ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ СЕ ЧУДЯ...

на Синеморец от 15 май водата вече става и без неопрени да влизаш
а насевер преди 15 юни... чепки

ако някога отидете на синеморец началото на лятото ще забравите за северното черноморие доживот...
такава природа такава бистра вода такова нещо .. аз мислех че не съм в бълхария ...
 
От: От: Re: От: Онлайн бизнес по български или "Наглите са навсякъде!"

Аз чакам само един слънчев ден с температури около 18 и вадя лодката, дъската, неопрена и бегом към някой язовир. Нека сезона на уейка започне!
Да и аз смятам да загрея първо на язовира, даже мисля, че до началото на май месец и без неопрен ще става.

КРАПЕЦ МНОГО НА СЕВЕР БРЕ
АЗ ЗАМИНАВАМ НА СИНЕМОРЕЦ ЧЕ ПО ТОПЛО И НИ МИ ПУКА ... НА СИЛИСТАР ПРИМЕРНО МАЛИИИИИ ИЛИ НА ЛИПИТИИИИ
САМО ДА НЕ ДОЙДЕ ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ СЕ ЧУДЯ...

на Синеморец от 15 май водата вече става и без неопрени да влизаш
а насевер преди 15 юни... чепки

ако някога отидете на синеморец началото на лятото ще забравите за северното черноморие доживот...
такава природа такава бистра вода такова нещо .. аз мислех че не съм в бълхария ...

И аз посетих Силистар преди 2 лета, къмпингът и плажът (лагуната) са про, въпреки че са и доста опасни - като излезе течение доста дърпа навътре...но все пак мен Крапец ме кефи, защото е на 1 час от Варна, плажът е необятен и редовно има силен вятър :)
 

Горе