Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Предстои ми изграждане на онлайн бутик. Казвам бутик, а не магазин, защото стоките са hand made и ще са малко на брой и като артикули и като бройки.

Съответно идва въпроса за избор на платформа. Поради нулев опит с онлайн търговията не съм работил с нито едната от двете.

За WooCommerce плюса е, че се справям доста добре с WP и нямам проблеми, ако ми се наложи да си драсна някой плъгин да има точната функционалност, която ми трябва без да се товаря с една камара излишни екстри.
Освен това лесно ще се интегрира с останалата част от сайта, която ще представлява стандартните бози + блог.
Дали има минуси не съм задълбавал за сега.

Open Cart - съвсем тъмна Индия, не че няма да го разкостя за две три седмици, но заслужава ли си труда. Пак повтарям става въпрос за малко артикули, които така или иначе ще се вкарват на ръка.

Цялата галимация ще се търкаля на VPS, където има инсталиран varnish пред apache-то. Интересува ме дали има потенциални конфликти със системната конфигурация.
Според WOOTHEMES нещата са прости като конфигуриране. За Open Cart за сега не съм ровил.

Като (допълнителна - не знам дали не е стандартна) функционалност ще ми трябват промокодове с лимит на време за валидност. Евентуално в бъдеще ще ми трябва и multi language.

Ще съм благодарен на хора с опит да споделят предимствата на Open Cart спрямо WooCommerce и има ли в моя смисъл да задълбавам с Open Cart.

Това е, за което се сещам в момента, ако има други подводни камъни казвайте.
 
никой не е отговорил досега можеби защото никой няма опит и с двете да направи сравнение

Аз като хостър мога да кажа опънкарт е добре като се барне малко дори и с много продукти да е (едно куери броене на продуктите на всяка страница / категория го товари за страх има плъгин) и си е пълнофукционен без никакви платени неща

Като недостатък му броя трудния ъпгрейд между версиите особено ако пропуснеш някоя, и кеширащите плъгини са платени - поне тези който знам... (макар че ти ползваш варниш и това няма голямо значение....

Woocommerce си уедпресс плъгин - важи общото - настроен добре ще работи бързо и ще се ъпдейтва лесно и ще товари малко

Недостатък че всичко извън основните функции е платено и то доста дебело... НЕЗНАМ как ще работи с много продукти - не съм виждал никога натоварен шоп на woo - ама не съм и търсил За твоя случай трябва да е ок
 
От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Според мен за малък и не толкова комплексен магазин можеш да ползваш WooCommerce (спестява ти доста парички от към модули за СЕО, Модули за Блогване, За кеширане на информацията, шаблоните са на по достъпнци цени), но първо помисли какви начини на плащане и доставка ще исползаш.
 
От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Аз като хостър мога да кажа опънкарт е добре като се барне малко дори и с много продукти да е (едно куери броене на продуктите на всяка страница / категория го товари за страх има плъгин) и си е пълнофукционен без никакви платени неща

Като недостатък му броя трудния ъпгрейд между версиите особено ако пропуснеш някоя, и кеширащите плъгини са платени - поне тези който знам... (макар че ти ползваш варниш и това няма голямо значение....
Не мисля, че ще имам кой знае какво натоварване.
Едно от нещата, които ме спират за Open Cart е точно редицата теми във форума за помощ с изостанали стари версии.

Недостатък че всичко извън основните функции е платено и то доста дебело... НЕЗНАМ как ще работи с много продукти - не съм виждал никога натоварен шоп на woo - ама не съм и търсил За твоя случай трябва да е ок

С WP съм доста на ти и се надявам, ако ми се наложи нещо нестандартно да мога да си драсна и сам.

Според мен за малък и не толкова комплексен магазин можеш да ползваш WooCommerce (спестява ти доста парички от към модули за СЕО, Модули за Блогване, За кеширане на информацията, шаблоните са на по достъпнци цени), но първо помисли какви начини на плащане и доставка ще исползаш.
За плащане основно PayPal ми се върти в главата. За доставка тепърва ще пускам тема :D като начало искам да си изясня техническата част.
 
От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Според мен разгледай и административните секции на системите за да видиш с коя ще ти е по удобно да работиш. Преди близо 2 седмици излезе новата Prestashop 1.6, разгледай и нея (имам само положителни мнения към нея ).
 
От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Prestashop 1.6 вероятно е най-доброто в момента от безплатните платформи. Имам магазин на нея от момента в който беше достъпна за сваляне и няма никакви забележки
 
Re: От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Не мисля, че ще имам кой знае какво натоварване.
Едно от нещата, които ме спират за Open Cart е точно редицата теми във форума за помощ с изостанали стари версии.



С WP съм доста на ти и се надявам, ако ми се наложи нещо нестандартно да мога да си драсна и сам.


За плащане основно PayPal ми се върти в главата. За доставка тепърва ще пускам тема :D като начало искам да си изясня техническата част.

ами давай с wp щом ти е на сърце аз лично ми харесва идеята че всичко за фунционалност /сео на сайта извън Woo го има фрии, а про темите са доста и на добри цени, пеипал го поддържа, а за наложен платеж bill my later (незнам дали има woo comerce не съм си инсталирал от години- леле) но на някой от другите шоп плъгини точно така се казваше тази опция така че не може да го няма...
 
От: Онлайн бутик - WooCommerce vs. Open Cart

Скачай смело на Open Cart! Това мога да кажа аз, винаги е по-добре да си ползваш една система за каквото е писана а не да слагасх екстеншън да правиш блог на магазин. + това малкия бутик винаги може да се разрастне
 

Горе