Онлайн магазините в България

От: Онлайн магазините в България

ДДС се налива обратно във фирмата вносител понеже тя все пак регистрира и разходи (заплати на работници и какво ли не още) така че не фактор който да се взема под особено внимание.

Правилно го спомена :|
 
От: От: Онлайн магазините в България

Тоя филм с физическите обекти не ми го проигравай на мен и на нито един онлайн търговец, щото ако си мислиш че 70k часовници си ги държа в кашонче в нас жестоко се лъжеш а реално наличността ми е няколко пъти отгоре, та моите наеми и соТ-ове са в пъти повече като разход от физическото ти магазинче. Като едвам излизат сметките няма да има момиче ами ще стоиш ти там и ще икономисаш 500 лева. Няма никаква причина цените във физическите магазини да са по - високи от тези в интернет. Аз плащам по 10 стотинки на всеки посетител в сайта ми, при 10 000 посестителя колко месечни наема съм дал само за днес? Да не говорим за шоу рума ми и физическите ми обекти, които трябва да имам по закон и те си имат същите разходи кат твоето обектче. Напротив ти си доста по - добре от мен, щото имаш магазинче дето изкарва пари и то, аз имам складове и офиси дето са само разход!

Заинтересован съм да ми дадеш координати за връзка на ЛС, че следващият път да се разходя до Пловдив и да заредя от теб.
 
От: Онлайн магазините в България

ДДС се налива обратно във фирмата вносител понеже тя все пак регистрира и разходи (заплати на работници и какво ли не още) така че не фактор който да се взема под особено внимание.
Въобще не знаеш какво говориш. Какво общо имат заплатите с ддс? ДДС се плаща, цялото ддс върху цената на стоката. Първо плащаш в митницата, после можеш да отидеш на възстановяване, но ако продаваш ти имаш да внасяш ддс върху всяка стока, която си продал и приспадаш вече внесеното, като внасяш ддс само върху печалбата. Но добре, че обръщаш внимание върху това, защото е важно. Значи коректните и легални търговци васяме и ддс върху всеки лев, който изкараме, а отделно плащаме данък печалба и дивидент, който е в размер на 15%. Значи печалбата се облага с 35% данъци. Разбираш, че няма как всичко да ти е разход и да печелиш ;)
 
От: Онлайн магазините в България

Изобщо не разбрах що трябва да се сравняваме с китайските магазини. Ми.. слагайте нещо, което го няма в китайските магазини и ще ги елиминирате като конкуренция.

Какво общо имат процентите тук, те са важни при съвсем други сметки. Също така, няма да се съглася и с платежоспобността. Какво общо има тя с онлайн пазаруването?
 
От: Онлайн магазините в България

Кое ли е това нещо дето го няма в китайските магазини но и го няма на българския пазар? А иначе в китайските магазини няма български чесън, дали ще го купуват китайците ако пробвам да им го продавам? :beer:
 
От: Онлайн магазините в България

Изобщо не разбрах що трябва да се сравняваме с китайските магазини. Ми.. слагайте нещо, което го няма в китайските магазини и ще ги елиминирате като конкуренция. Платежоспособността как да няма значение при каквото и да е пазаруване?

Какво общо имат процентите тук, те са важни при съвсем други сметки. Също така, няма да се съглася и с платежоспобността. Какво общо има тя с онлайн пазаруването?

В Китай не продават само корумпирани депутати. Това беше шега, разбира се, но ще е трудно да намериш такъв продукт. Ако произвеждаш е голям плюс. А платежоспособността как да не е фактор при каквото и де е пазаруване не мога да го разбера?
 
От: Онлайн магазините в България

Кое ли е това нещо дето го няма в китайските магазини но и го няма на българския пазар? А иначе в китайските магазини няма български чесън, дали ще го купуват китайците ако пробвам да им го продавам? :beer:
Ха ха!
Ти не знаеш ли, че 90% от чесъна по Българските пазари е китайско производство?
 
От: Онлайн магазините в България

Въобще не знаеш какво говориш. Какво общо имат заплатите с ддс? ДДС се плаща, цялото ддс върху цената на стоката. Първо плащаш в митницата, после можеш да отидеш на възстановяване, но ако продаваш ти имаш да внасяш ддс върху всяка стока, която си продал и приспадаш вече внесеното, като внасяш ддс само върху печалбата. Но добре, че обръщаш внимание върху това, защото е важно. Значи коректните и легални търговци васяме и ддс върху всеки лев, който изкараме, а отделно плащаме данък печалба и дивидент, който е в размер на 15%. Значи печалбата се облага с 35% данъци. Разбираш, че няма как всичко да ти е разход и да печелиш ;)

Колегата без наистина да е запознат имаше в предвид така наречения "данъчен кредит" при покупко-продажба между две фирми регестрирани по ддс. При внос от Китай как стоят нещата с тези 20%?
 
От: Онлайн магазините в България

Колегата без наистина да е запознат имаше в предвид така наречения "данъчен кредит" при покупко-продажба между две фирми регестрирани по ддс. При внос от Китай как стоят нещата с тези 20%?
Ами плащаш си ги на митницата. А ако частно лице си купи от алито продукт, то не плаща нито мито, нито ддс, щото китаеца лъже със стойността на фактурата.
 
От: От: Онлайн магазините в България

Български книги. Не съм ги срещал в алибаба и в никоя от производните му. Не съм срещал грънци, освен някакви невероятни ментета. Не съм срещал носии и подобни. Няма и храни, не може и да има. Няма и custom продукти, щото няма как. Мисля, че достатъчно неща няма, и достатъчно неща са останали за нас.
А, няма и поддръжка, нито реална гаранция.

А платежоспособността как да не е фактор при каквото и де е пазаруване не мога да го разбера?
Как точно е фактор при онлайн пазаруването? Ако съм беден, няма да си купя часовник от 500 лв, а такъв от 10. Тази логика Е факт. Ако съм беден обаче, мога да си купя часовника и от сергия, и онлайн. Това няма никаква връзка с материалното ми състояние.
 
От: Онлайн магазините в България

Затова и казах още в началото на темата, че olx vs онлайн магазини са с 3:0 резултат - препродават без да плащат данъците. Написа по-горе плюсове за пазаруване от магазините, може би няма да е зле да се пополяризират пред потребителите със статии. Дано да се развива бизнеса онлайн все по-добре. Изчезвам да пия една бира. Лека вечер на всички! :)
 
От: От: Онлайн магазините в България

Стига де човек, това наистина ли го написа!?
Ако наистина го мислиш, за твое добро е да прочетеш малко повече по темата...

...Ако съм беден обаче, мога да си купя часовника и от сергия, и онлайн. Това няма никаква връзка с материалното ми състояние.
 
От: Онлайн магазините в България

Наистина го написах. Ще ми разясниш ли какво имаш предвид? Защото аз имам достатъчно евтини продукти в сайта си, и продавам на хора със всякакво материално състояние. И купуват от мен, защото им излиза по-евтино от това да го купят от офлайн магазин. Т.е., дори лошото материално състояние работи в моя полза.
 
От: Онлайн магазините в България

Имам предвид, че платежоспособността играе почти еднаква важност и при офлайн и при онлайн тъговията. При ниска такава - лошо и за двата вида.
 
От: Онлайн магазините в България

Абе аз си мислех че темата е по глобална, пак извъртяхме всичко аз това, аз онова ....
То всеки случай си е уникален и частен. Общо погледнато за пазара да коментираме.
Ясно е че има и изключения ....
 
От: Онлайн магазините в България

Въобще не знаеш какво говориш. Какво общо имат заплатите с ддс? ДДС се плаща, цялото ддс върху цената на стоката. Първо плащаш в митницата, после можеш да отидеш на възстановяване, но ако продаваш ти имаш да внасяш ддс върху всяка стока, която си продал и приспадаш вече внесеното, като внасяш ддс само върху печалбата. Но добре, че обръщаш внимание върху това, защото е важно. Значи коректните и легални търговци васяме и ддс върху всеки лев, който изкараме, а отделно плащаме данък печалба и дивидент, който е в размер на 15%. Значи печалбата се облага с 35% данъци. Разбираш, че няма как всичко да ти е разход и да печелиш ;)

И да обесняваш никои няма да е разбере щот тука 99% са в сивия сектор и не са чували за ДДС и мито. Първо едно 90% от фирмите не са регистрирани по ДДС, масово хората правят по няколко фирми без ДДС регистрация и така си карат. Тези които са по ДДС не са луди да излезнат на възтановяване, щот тогава данъчните им ебават майката, след това счетоводителя ти казва да си търсиш нов. Всяка стотинка платен данък ти е реален разход на фирмата, друг е въпроса че при продажба можеш да икономисаш малко данъци на база платени, но в никои случай не намаляш разходите.
 
От: Онлайн магазините в България

Уф, ДДС да си се плаща, както си му е реда. Там шега не бива. Държавата си гони най-големия приход. Ако ще се правят тарикатлъци, трябва здрав "батко" на подходяща позиция.

Темата е за магазините, т.е. търговия. Не знам защо се бяга от ДДС?!? Вероятно, защото стоката идва без документи и плащане на ДДС.

При услугите има смисъл да се бяга от регистрация по ДДС, че основния разход е човешкият труд. Тогава обаче се губят клиенти, които си търсят фирма по ДДС.

Абе кой е казал, че да си гледаш бизнеса е лесно :) :).
 
От: Онлайн магазините в България

прост пример с ддс и проблема - внасяш стока за 100к лв, плащаш 20к ддс веднага. вкарваш пари за реклама в фб и гугъл - разход без ддс, за 3 месеца продаваш стока за 24к лв и държавата е длъжна да ти възстанови ддс в размер на 16к. е тук почват мъките с ддс-то...
 
От: Онлайн магазините в България

Абе аз си мислех че темата е по глобална, пак извъртяхме всичко аз това, аз онова ....
То всеки случай си е уникален и частен. Общо погледнато за пазара да коментираме.
Ясно е че има и изключения ....

Да, в глобален мащаб беше темата. Да се види докъде е стигнал бизнеса онлайн в България. С това "аз" се раздвои темата, но все пак всеки пише от собствен опит... Важното е да се взимат поуки.
 

Горе