Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

mantaman

Well-Known Member
След поредната изцепка на правителството в подкрепа на едрият бизнес - всички трябваше да си сменят за пореден път касовите апарати.
От Еконт обаче са му намерили цаката - така че да не се налага да купувате нови касови апарати - предполагам и другите подобни фирми ще са направили същото. Ето и линк към сайта на Еконт с повече инфо
http://www.econt.com/2012/02/cod/
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Правилно, касов апарат се изисква само, ако получавате пари кеш. Аз лично нямам и не мисля да имам такъв апарат :)
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Това и до сега беше възможно, не само през Еконт. Добре е, че мислят и за магазините. Това си е и в тяхна полза, част от оборота им е.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

До сегашни вариант който беше с наложен платеж ИЗИСКВАШЕ издаването на фискален бон ! Вчера и аз видях съобщението им това е хубава новина. Но от еконт от новия месец отново увеличиха цените си... с тази измишльотина за цената на бензина стана малко кофти...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Процента за цената на бензина не е от сега има го от месеци но вероятно сега са го увеличили и е 5% лятото когато последно съм го гледал беше около 2-3% това означава че се е увеличила цената с 2% тоест около 10ст на дребните пратки.
Или може би имаш в предвид някакво друго увеличение на цената което не съм видял
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Пощенския запис не е измислен от Еконт, същества си от поне 150 години. Просто са се сетили да го рекламират първи по случай наближаващия срок за въвеждане на новите касови апарати.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

пощенският запис не е фискален бон - тоест човекът който е получил документ за пратката ако към пратката нямаше и приложена фактура с касова бележка не можеше да го отчете като разход
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

И какво се прави в този случай? Ако иска човека фактура? Аз веднъж поръчах някакви неща рекламни и ми ги пратиха - платих кеш , а фактура ми пратиха отделно след поискване по куриер...явно и те са били по някакви такива параграфи
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Пощенския запис не е измислен от Еконт, същества си от поне 150 години. Просто са се сетили да го рекламират първи по случай наближаващия срок за въвеждане на новите касови апарати.
Само гледай как да седмица 2 всички куриери, вкл. и Български пощи, ще предложат същата услуга.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

И след 6 месеца как ще изменят закона...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Не, че съм голям фен на касовите апарати, даже напротив, обаче ако се замислите малко (и посмятате) ще разберете, че това с еконт и въобще с пощенските запсии не е добра идея. Просто не е изгодно - разхода за касов апарат е еднократен и не е толкова много (250-300лв.), а ако правите сериозен бизнес ставате абонат на еконт и той ви става съдружник - постоянно имате да му давате нещо. Изчислено за дълъг период и за сериозен бизнес е неизгодно.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Тук основното е за малките бизнеси, примерно такива дето имат пратки по 15 на месец, и са някаква странична дейност или хоби. Това ако си голям бизнес винаги има лесно. Ако си малък никой не го интересува изисквания са същите - лиценз за тур агенция с 1 човек и 1000 човека персонал е един и също, това важи и за много други неща, като например изискванията за трудова медицина и тем подобни простотии..на инспекцията по труда...направо се стъписах колко безмислици имат...и всичко е някакъв ташак и подигравка...не им е идеята да пазят и помагат на работниците ами да видят аджеба кой документ не е точно както трябва за да си приберат процентите после от глобите ...лешояди....да правя график за отпуски на фирма с 3ма души персонал..простотия до шия.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Акаунт-БГ - от това твое изказване оставам с впечатление че нямаш представа на какъв принцип работят онлайн магазините с Еконт предполагам и с другите куриери не е по различно.
Първо дали имаш или нямаш касов апарат доставката на стоките все някой трябва да я направи - в случаят Еконт
Второ куриерската услуга се формира в най общи линии от цената на самата куриерска услуга и % от наложеният платеж
Процента на наложеният платеж е различен в зависимост от това дали парите ще ги получаваш кеш в офисът на Еконт или по банков път - по спомен при получаване по банков път процента е наполовината спрямо това ако ги получаваш кеш.
Почти съм убеден че тази услуга ще се предлага само ако имаш сключен договор с тях да ти превеждат сумата по банков път (точно и за това отпада необходимостта да имаш касов апарат) от което следва че даже и ще си на далавера.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

С грешна представа си останал. Те така работят с еконт или други куриери и офлайн магазините. Онлайн магазините не са открили топлата вода. Даже твърдя, че съм малко по-запознат.
И до сега куриерите събираха парите с наложен платеж и ако искаш ти ги носят в брой, ако искаш ти ги превеждат по банка. Само дето ако ти ги превеждат по банка, това не се счита за банково плащане и не те освобождава от задължението да издаваш касов бон. Касов бон не се издава само в следните случаи:

огато плащането се извършва чрез кредитен превод, директен дебит или чрез наличен паричен превод или пощенски паричен превод
това е цитат от наредба 18. Ако някой се интересува какво означават горните видове плащания - има си наредба на БНБ за плащанията - там е обяснено.
Та до сега куриерите само събираха парите от твое име и за товя сметка. Как ти ги превеждат куруерите на теб няма никакво значение и не определя начина на плащане.
В момента еконт рекламират принципно нов начин на плащане - ПОЩЕНСКИ ПАРИЧЕН ПРЕВОД - това е принципно различен начин на плащне от преди практикувания "наложен платеж" и за разлика от предишния начин, този позволява да се правят продажби с дистанционна доставка БЕЗ ДА Е НЕОБХОДИМО издаването на касов бон. И за тази екстра естествено събират някаква такса, отделна от другата.
Надявам се да стана видно, че съм съвсем наясно с практиката на куриерските служби.

Но д апродължа - аз съм съвсем наясно, че ако правиш 1-2-3 доставки в месеца си на далавера да плащаш на еконт, а не за касов апарат, обаче ако живееш с мизерната идея, че вечно ще правиш по 1-2-3 продажби в месеца значи си приел идеята, че ще живееш в мизерия и никога няма да станеш ГОЛЯМ. Това е психологията на нещастника-бедняк. Винаги съм се чудел защо работят гора, които имат за цел да изкарат 100-200 лв. на месец. Аз винаги съм искал да изкарвам по 100К на месец и се опитвам, до сега не съм успял, имал съм месеци в живота си, когато и 100 лв. не съм успял да изкара, че съм бил и назад, но винаги съм имал за цел да изкарам много - според мен така се постига успех. А забелязвам, че много хора разсъждават обратно
За мен логика от типа: Няма да си купя касов апарат и затова ще правя 100 гимнастики, и ще си налагам самоограничения, и ще си усложнявам живота за дълго напред, но ще се кефя, че ще спестя 300 лв. е крайно погрешна.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

А, как става отчитането на плащането изобщо - ти даваш стоката на еконт, те ти дават парите после, не издаваш касов бон. Оттам нататък каква е връзката с отчетността. Сещаш се какво питам...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Бтв да прав си за мисленето на дребно, но да ти кажа тези глупави изисквания спъват много млади бизнеси...не може да ти искат 10000 документа и простотии ако почваш да работиш и имаш 1-2 служители, и даже не се знае дали ще правиш бизнес след месец...затова и е хубава тази опция, ти един месец не можеш да скалъпиш всички документи дето ти ги искат от Инспекцията по Труда...абсолютна бумащина и простотия, колко човеко часа се губят в тази глупост не е истина, това е време в което не работиш и не допринасяш за света и себе си, а особено първите месеци е фатално, затова приветствам възможноста от Еконт. Като кача от 2-3 продажби на месец до 20-30 ще си взема касов, винаги има как са си дадеш парите. Иначе после съм забелязал че касовите апарати ги изкупуват като фалираш, но на мизерни пари.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

От поста ти не разбрах с кое точно от написаното не си съгласен освен с това че мисля че не си наясно с работата на онлайн магазините с Еконт
Също така не разбрах сигурен ли си че за тази услуга ще бъде събирана допълнителна такса или просто гадаеш
Също така тук не става въпрос кой ще спести 300лв а как е по удобно да се работи - защото опцията която предлагат куриерските фирми има и други предимства - например ако получателят откаже да си получи пратката не се налага да сторнираш издадената вече касова бележка.
Също така разходът за касов апарат не приключва само с неговото закупуване - имаш такса за поддръжка - консумативи - годишна такса за ГСМ оператора + удоволствието, че може да откаже да работи точно когато най много ти трябва.

А размишлениятата ти на тема кой какъв цървул е щом не иска да си купи нов касов апарат са меко казани смехотворни като се има в предвид написаното от теб преди няколко месеца.
Аз си бракувах касовия апарат и вече работя без такъв в знак на протест срещу тези нововъведения. Който иска на етажа под мен има банка и там имам сметка. Който иска фактури го пращам в банката плаща ми по метката и получава фактура.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

А, как става отчитането на плащането изобщо - ти даваш стоката на еконт, те ти дават парите после, не издаваш касов бон. Оттам нататък каква е връзката с отчетността. Сещаш се какво питам...

"Отчитането" в този случай не става въобще, ако ме разбираш какво искам да ти кажа!
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Също така не разбрах сигурен ли си че за тази услуга ще бъде събирана допълнителна такса или просто гадаеш
Сигурен съм, да. Тази услуга (пощенски паричен превод) се предлага от еконт от доста време и я ползвам редовно, въпреки, че не я ползвам точно във връзка с някаква търговия, а за да изпращам пари на хора, на които искам да помогна (мои близки), които живеят на място където няма банка.

Също така тук не става въпрос кой ще спести 300лв а как е по удобно да се работи - защото опцията която предлагат куриерските фирми има и други предимства - например ако получателят откаже да си получи пратката не се налага да сторнираш издадената вече касова бележка.
Вярно е тази услуга предлага и някои удобства. Обаче от всички куриерски служби само еконт предлагат "пощенски паричен превод". Ако примерно клиентът ти поиска доставката да се извърши от друг куриер какво правиш - отказваш поръчката защото нямаш касов апарат?

А размишлениятата ти на тема кой какъв цървул е щом не иска да си купи нов касов апарат са меко казани смехотворни като се има в предвид написаното от теб преди няколко месеца.

Само да отбележа, че никъде не съм казал, че някой е цървул!

Моят бизнес е съвсем различен. Моят бизнес е извършване на счетоводни услуги на фирми занимаващи се със сериозен бизнес и плащащи ми редовен месечен хонорар. И за тях и за мен е по-удобно разплащането по банков път. Аз не работя с еднократни клиенти появяващи се инцидентно в офиса ми и държащи 10 лв. в ръка. Бизнесът ми е достатъчно стабилен за да мога да си позволя да избирам клиентите си и мога да си позволя лукса да отказвам работа.
 

Горе