Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Само да допълня нещо, което скоро не е споменавано в темата.

Клиент си купува нещо от вас. Иска фактура. Плаща ви с ППП. Вие сте му издали фактура, но не му чукате касов бон, а клиентът прикрепя разписката от ППП към фактурата (все едно е касов бон). Как си обяснявате този феномен?
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

За какъв точно феномен говорим тук, като при мен е практика от 2 години насам и не съм срещал никакви проблеми. Това не е феномен а начин на работа който е голямо улеснение при онлайн търговията защото:
Представете си следната ситуация-- пращате 100 пратки днес с касов бон и 30 от тях са отказани от клиентите. Пратките се връщат при вас и започва голямото сторниране. А ако бяха с ППП просто си отпада плащането и пратката ви се връща при вас и забравяте за сторниране, касови книги , дневни отчети и т.н.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

За какъв точно феномен говорим тук, като при мен е практика от 2 години насам и не съм срещал никакви проблеми. Това не е феномен а начин на работа който е голямо улеснение при онлайн търговията защото:
Представете си следната ситуация-- пращате 100 пратки днес с касов бон и 30 от тях са отказани от клиентите. Пратките се връщат при вас и започва голямото сторниране. А ако бяха с ППП просто си отпада плащането и пратката ви се връща при вас и забравяте за сторниране, касови книги , дневни отчети и т.н.
Бузикам се Кокович, напълно си прав. Предполагам, че дървеният философ обаче сторнира, анулира фактури и се е затрупал с бумащина :-o
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Само да допълня нещо, което скоро не е споменавано в темата.

Клиент си купува нещо от вас. Иска фактура. Плаща ви с ППП. Вие сте му издали фактура, но не му чукате касов бон, а клиентът прикрепя разписката от ППП към фактурата (все едно е касов бон). Как си обяснявате този феномен?

това е същото като да си платя през епей фирмена сметка и да си прикрепя разписката към фактурата.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

аз мисля че отдавна не говорим за касовия апарат и касови бонове, ами за фактура с начин на плащане - пощенски запис.
аз приключвам с темата, който както иска да си работи.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Още не си цитирал закона или наредбата, в който пише че си задължен да издаваш фактури за всеки ППП, който получиш. То няма и да го направиш де, та освен да ти пожелая приятно издаване на безсмислени фактури и през новата година :p:lol:
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

за счетоводството издаваш протокол за продажбата, после банковото извлечение и всичко е точно и законно.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Миглен/а имаш 10 коментара "Много благодаря!!!" Стига си спамил вече.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Здравейте,
нека да споделя и аз моето мнение относно тази "вратичка" на Еконт и не само тях.
Благодареине на тази вратичка с която онлайн магазините са освободени от издаването на касови бележки, мога да кажа че сивата икономика процъфтява и ще обясня защо?
Имам 4 приятели който притежват онлайн магазини и за 1 година правят от 120 до 230 хил лева. Имат сключени договори с еконт спиди и още няколко куриестски фирми чрез фирмите си, но отделно от това имат и профилчета на самите тях като частни лица и какво се получава. Всеки лев влязал в сметката на фирмата се отчита за приход на фирмата следователно се дължът данъци, но по интересното е какво става с парите постъпили по профилите на самите тях ( клиента няма как да подаде жалба за това, че не е получил касов бон тъй заради "вратичката на еконт" и търговеца си е вързал гащите от всякъде :) ) така на кратко на името на фирмата може да има приходи за 48 хил лв. , но на частният си профил ( или на този на жена му или някой познат още 200 хил лв. за който не се плащат данъци разбира се ) НАП спят но буквално! Дебант само фирмите а какво става с другите .. ? :) Да живее сивата икономика :)
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ако държавата беше създала нужните условия, сива икономика нямаше да има. На никой не му се занимава със схеми, всеки иска да бачка легално и без да се притеснява. Ама когато избора е или в сивото или в киреча.... кво правим?



Здравейте,
нека да споделя и аз моето мнение относно тази "вратичка" на Еконт и не само тях.
Благодареине на тази вратичка с която онлайн магазините са освободени от издаването на касови бележки, мога да кажа че сивата икономика процъфтява и ще обясня защо?
Имам 4 приятели който притежват онлайн магазини и за 1 година правят от 120 до 230 хил лева. Имат сключени договори с еконт спиди и още няколко куриестски фирми чрез фирмите си, но отделно от това имат и профилчета на самите тях като частни лица и какво се получава. Всеки лев влязал в сметката на фирмата се отчита за приход на фирмата следователно се дължът данъци, но по интересното е какво става с парите постъпили по профилите на самите тях ( клиента няма как да подаде жалба за това, че не е получил касов бон тъй заради "вратичката на еконт" и търговеца си е вързал гащите от всякъде :) ) така на кратко на името на фирмата може да има приходи за 48 хил лв. , но на частният си профил ( или на този на жена му или някой познат още 200 хил лв. за който не се плащат данъци разбира се ) НАП спят но буквално! Дебант само фирмите а какво става с другите .. ? :) Да живее сивата икономика :)
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ако правят такива обороти, въпрос на време е да ги изловят и тогава ще им се е*е мамито. Има вече такива случаи.

Проблемът нямаше да съществува, ако две неща бяха в сила:

- преди да купиш си плащаш, както е на много други места по света.
- държавата защитава срещу измамници.

Не е чак толкова сложно. В момента държавата стимулира сивата икономика, а подобни продавачи от лични профили преебават всеки човек, който се мъчи да продава по правилата.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ако правят такива обороти, въпрос на време е да ги изловят и тогава ще им се е*е мамито. Има вече такива случаи.

Проблемът нямаше да съществува, ако две неща бяха в сила:

- преди да купиш си плащаш, както е на много други места по света.
- държавата защитава срещу измамници.

Не е чак толкова сложно. В момента държавата стимулира сивата икономика, а подобни продавачи от лични профили преебават всеки човек, който се мъчи да продава по правилата.

Много си прав! Ситуацията те ПРИНУЖДАВА да мислиш за глупости.


Здравейте,
нека да споделя и аз моето мнение относно тази "вратичка" на Еконт и не само тях.
Благодареине на тази вратичка с която онлайн магазините са освободени от издаването на касови бележки, мога да кажа че сивата икономика процъфтява и ще обясня защо?
Имам 4 приятели който притежват онлайн магазини и за 1 година правят от 120 до 230 хил лева. Имат сключени договори с еконт спиди и още няколко куриестски фирми чрез фирмите си, но отделно от това имат и профилчета на самите тях като частни лица и какво се получава. Всеки лев влязал в сметката на фирмата се отчита за приход на фирмата следователно се дължът данъци, но по интересното е какво става с парите постъпили по профилите на самите тях ( клиента няма как да подаде жалба за това, че не е получил касов бон тъй заради "вратичката на еконт" и търговеца си е вързал гащите от всякъде :) ) така на кратко на името на фирмата може да има приходи за 48 хил лв. , но на частният си профил ( или на този на жена му или някой познат още 200 хил лв. за който не се плащат данъци разбира се ) НАП спят но буквално! Дебант само фирмите а какво става с другите .. ? :) Да живее сивата икономика :)

Повярвай, не спят така дълбоко както си мислиш. Рано или късно ще им грейнат. Разликата е колко ще боли, тоест за колко оборот по този начин ще ги изпържат.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Не знам дали спят или не, но тази праткита не е от 1 или 2 години. Друг парадокс е, че познавам човек който притежва сайт за дрехи и точно заради тази "вратичка" на Еконт няма дори и фирма :) колкото и парадоксално да прозвучи и продължава да си работи вече 4 или 5 година.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ами, нали се сещаш, че данъчните престъпления имат давност 5 години (ако не се лъжа). Така че, ако те хванат накрая, ще ти се реве не, ами...ще си платиш всичко с лихвите. Аз лично не бих продавал така, освен ако не намеря банда орки, които да пускат практите от свое име. Но ако ще правя такава организация, не виждам защо да не си продавам през фирма.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Отговора е много лесен спестяваш данъци, за бандата от орки :) хахахах и този модел съм го виждал :) но с пълномощно извадено на бай мангал да се продават стотици да не кажа хиляди ментета на парфюми ( преди години когато това беше на мода тук ) Съгласен съмс теб защото подобни хора вредят на още поне 10-15 сайта най-малко който работят легално плащат данъци, офис, заплати, осигуровки и прочие .. просто им "изяждат хляба" по този начин а БГ пазара не е чак толкова голям. Според данни от Gogle е около 600 -650 мил. лева. ( но това е без директните продажби по телефона )
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

'Вратичката' за която говорите въобще не е вратичка а си е законен начин на плащане. Описан е в наредба 18 и е цитиран поне 100 пъти в тази тема. Ако това е вратичка, означава,че БГ пощи също я ползват, защото техния пощенски запис по нищо не се различава от паричния превод на Еконт. Тоест излиза ,че БГ пощи са мошеници както еконт защото предлагат незаконна услуга. И не се издават касови бележки защото не е нужно. Всичката информация ежемесечно се подава към агенцията. Месечния праг при който се проверяват физ. лица е висок и за това не са ги привикали още. Абсолютната давност при нарушение е 10 години. Всеки има глава на раменете. Не обръщайте "Вратичката" в тема за спор , защото няма нищо за спорене. Това е законен начин на плащане.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Исках да кажа, че поради тази вратичка това е един много удобен начин за укриване на данъци. Знам много добре че подават справки всеки месец към НАП, но тъй като ти самият каза, че прага е висок ( аз не знам колко е, но колкото и да е не би ли трябвало всяко частно лице да декларира всеки 1 лев?) дава възмогжност за този вид търговия.
 

Горе