Онлайн магазин - доставки за София и страната

shuttle

New Member
Здравейте,

Нямам опит с онлайн магазините, тъй като никога не съм се занимавал с подобно нещо. Изчетох много от темите тук - достатъчно, за да ми стане ясно, че повечето от хората тук са със сериозен опит и умения.

Малко или много, вече имам изградена концепция за магазина, но това, което е от голяма важност за мен е да направя добър избор, касаещ доставчика т.е. куриерската фирма. Какви са Вашите впечатления и кой бихте ми препоръчали? Предполагам ще е полезно да кажа, че повечето от стоките са с тегло до 3кг, рядко - до 5кг.

Свързах се с няколко фирми и за София, мисля че най-изгодна е офертата на Рапидо - ок. 4лв за 3кг, икономична досктавка /врата-врата/. Имате ли някакви впечатления от тях?

А за страната, изгодни ми изглеждат цените на Интерлогистика - 6лв. до всеки град, до 2кг /врата-врата/. При тях обаче за 3кг, доставката вече е 9лв за страната, което е много, а немалка част от продуктите, които ще предлагам са с тегло малко под 3кг.

От друга страна обаче горните две не предлагат услугата на Еконт "наложен платеж с пощенски запис", която може да ти спести закупуването на касов апарат. И честно казано предпочитам тези 300лв да ги налея в рекламата, отколкото за нещо, без което евентуално ще мога в началото. На Еконт, от друга страна обаче, цените офис-врата не са им никак ниски, дори и за София. "Офис-офис" са далеч по приемливи, но какви са вашите впечатления на база собствените ви продажби? Какво предпочитат повечето хора - доставка до вратата или до офиса?


Всякаква информация и съвети са добре дошли!
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Стан, благодаря за препоръката ти.

Това, което виждам в тарифите на Еконт обаче е 9.90лв за пратки "офис-врата", от 2кг до 5кг. А може би над половината от моите продукти са с тегло в тази категория. Дори да се възползвам от 20%-ната им отстъпка, което доколкото разбирам не е особено трудно, огромен процент от печалбата от една поръчка би бил загубен за покриването на доставката. При цените, които съм споменал по-горе, не са ли Еконт твръде скъпи или аз се бъркам нещо с тарифите...?
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Прочети и м хубаво условията сключи договор и получаваш 20 % отстъпка, ако сложиш техен банер още 5 ако предплащаш доставката с ваучер имаш още 5 и тогава вече се връзват нещата.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Както каза СТАН Еконт Експрес са най-доброто в момента за доставки в страната. При 20% или 30% отступка от цената на куриерската услуга достигаш цени 3.50-4 лв офис-офис, офис-врата 5-6 лв. Ще мръднеш до най0близкия им офис, не ги викай при теб това оскъпява
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Препоръчвам Еконт само за пощенски пратки.
Ако е офис-врата, купувачът ако не си вземе пратката, както стана при мен. Ще трябва да заплатите 2йно, отиване и връщане. При мен излезна 12лв., за предмет който струва 4лв..
И все пак ти го препоръчвам Еконт, в момента са най-добрата куриерска фирма в България.

ПС: Ако подпишеш договор за триъгълна логистика, можеш да ползваш 20% отстъпка от услугите им за куриерски пратки.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Много полезна информация, благодаря!

Веселине, а какво имаш предвид под "да не си вземе пратката", да го няма вкъщи или да я отвори, да не му хареса и да я върне? Ако е второто, предполагам, че това ще са единични случаи и си заслужава "риска".
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Има ги всякакви случаи, на мен ми се случи, клиентът да каже "не съм поръчвал такава пратка". После му звънях няколко дена, но винаги не вдигаше. :)
Много полезна информация, благодаря!

Веселине, а какво имаш предвид под "да не си вземе пратката", да го няма вкъщи или да я отвори, да не му хареса и да я върне? Ако е второто, предполагам, че това ще са единични случаи и си заслужава "риска".
 
От: От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Пощенската пратка е само офис-офис и без опция за преглед. Най-големите измами в онлайн търговията стават точно чрез пощенски пратки. Куриерска с опция за преглед и тест е най-удачно за доставка. А невзети или отказани пратки са част от работата и за момента трябва да се примирим с това. До като българина няма културата да заплаща предварително стоката и доставката.
 
От: От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Пощенската пратка е само офис-офис и без опция за преглед. Най-големите измами в онлайн търговията стават точно чрез пощенски пратки. Куриерска с опция за преглед и тест е най-удачно за доставка. А невзети или отказани пратки са част от работата и за момента трябва да се примирим с това. До като българина няма културата да заплаща предварително стоката и доставката.

Да, в това няма съмнение. Но това, което ме притеснява е как се процедира, когато купувачът например не е вкъщи, за да получи стоката си, а не я отказва. Смятам, че това би се случвало доста по-често от това някой да се направи на чукнат и да каже, че не е поръчвал нищо. Та еконт чукат на вратата и човека си го няма вкъщи точно в този момент. Стоката ми се връща и аз "изграям", така ли? Ако е така, то "офис-офис" изпращането ми се вижда доста по-удачно.
 
От: От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Имаш право на 3 безплатни опита за доставка до врата. 3 поредни дни
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Еконт имат огромна офис мрежа. Повече от половината ми клиенти казват "а до нас има офис на Еконт пуснете ми го до него" и както съм аз на договор клиентите ми ползват 20% отстъпка апък 8% се връщат пак примен и аз ги ползвам да плащам пратки когато по някаква причина ги пускам за моя сметка и така нещата вървят. Друг страшно изгоден вариант е Д енд Д експрес. Там ако ги запиташ за оферта врата-врата свалят до 3.15 лв. без ДДС. офис-офис не знам 1.50 лв. ли ще разнасят говорим за пратки под 0.500 кг. но моите пратки повечето са такива въпроса е че нямат толкова много офиси и като влезеш във втора категория скачаш от 3 на 7 лв. пак за тези 0.500 кг. което си е доста.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Понеже сага започваш да ти кажа какво да очакваш...
Всичко зависи от целевата ти аудитория но все пак. Опита показва че все по малко стават невзетите пратки.
По принцип щом човек си е направил труда да си попълни даните /да се регистрира/ се смята за сериозен.
Задължително потвърждаваш по телефон, оведомяваш го че на другия ден от 9-13 ч. ще дойде куриер, все пак да си е на мястото човека и да си носи пари в джоба.
Елеминираш и всякакви грешки с адреса, примерно писал си домашния адрес а той е на работа. Ще има объркани адреси не си знаят пощенския код, объркани телефони и емайли.
Ако не му е удобно може да го насочиш към офис. Може да коригираш поръчката и да я смениш или допълниш.
Имаш право на 3 разноса до адреса на клиента, ако я откаже поема пощенските разьоди. Ако откаже му казваш че тел разговора се записва и ще се обадиш на адвокатите си. Повярвай много е стимулиращо да си заплатят.
В някой райони няма офиси на куриерски фирми, тогава задължително е офис-офис, в други е с дни на посещение спира колата в центъра на селото примерно всеки четвъртък и звани на хората да дойдат да си вземат поръчката.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Еконт имат огромна офис мрежа. Повече от половината ми клиенти казват "а до нас има офис на Еконт пуснете ми го до него" и както съм аз на договор клиентите ми ползват 20% отстъпка апък 8% се връщат пак примен и аз ги ползвам да плащам пратки когато по някаква причина ги пускам за моя сметка и така нещата вървят. Друг страшно изгоден вариант е Д енд Д експрес. Там ако ги запиташ за оферта врата-врата свалят до 3.15 лв. без ДДС. офис-офис не знам 1.50 лв. ли ще разнасят говорим за пратки под 0.500 кг. но моите пратки повечето са такива въпроса е че нямат толкова много офиси и като влезеш във втора категория скачаш от 3 на 7 лв. пак за тези 0.500 кг. което си е доста.

Да, това с Д енд Д би било добре, ако 90% от продуктите ми не бяха над 0.5кг. Явно Еконт наистина е най-добрата алтернатива. Още в началото на другата седмица ще говоря със служител в офиса им. Иначе аз не мисля да карам клиентите си да плащат допълнително за доставка над 50лв, което всъщност си е безплатна доставка за една огромна част от продуктите. А за тези, които са купили нещо под тази стойност, просто фиксирана сума от 5 или 6лв /в зависимост от офертата, която ще получа от Еконт/. Например: купувач А пазарува за 30лв + 5лв доставка = сумата по наложения платеж е 35лв. + процента за самата услуга, който е мин. 1.20лв т.е. 36.20лв се дължи от купувача. Пример2: Купувач Б пазарува за 100лв, безплатна доставка +1.20лв за наложен платеж = 101.20лв. Мисля, че е удачно, тъй като при повечето магазини изглежда нещата се случват така.

Стан, много синтезирано и полезно! Благодаря ти.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Стан, много синтезирано и полезно! Благодаря ти.
За нищо, ако мога с друго да съм полезен пиши.

ПП.
Като даваш безплатна доставка , сложи и тези 1,20 за наложения платеж
по-пригледно е :)
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Според мен фиксирана сума за доставка можеш да си позвилиш само е доста ниска тоест под 5 лв. Скоро войната между онлайн магазините ще бъде не за в цените на продуктите, а кой предлага най-ниска цена за доставка или безплатна
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Стан, благодаря за съветите. Много полезно!

Крумов, ами ще се опитам да го докарам до 5лв. фиксирано, но ще видим какво ще ми кажат от Еконт. Ако тези цени, които беше споменал в един от горните ти постове са постижими, то не би следвало да има проблем. Надявам се да разбера до Понеделник.

А между другото Еконт още предлагат услугата "плащане с наложен платеж чрез пощенски запис" или нещо такова. Видях го в една тема тук, пусната преди няколко месеца, и ми звучи доста добре. Надявам се още може да се възползваме от тази вратичка в закона.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Цените на ДНД и за по-тежките пратки са доста под Еконт. Поне с едно 40% са по-ниски. Ако гледаме цената за този клас пратки 3-5 кг. те са хората ако пратките са над 10 кг и са предимно врата врата Интерлогистика са супер изгодни. Дори без грам договорки дават доста добри цени.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

С Интерлогистика мога да твърдя, че съм горе-долу запознат. Там цените наистина са добри, особено за междуградските. Доколкото си спомням 6лв. за пратки до 2кг, и 9лв - за пратки до 5кг. Аз по-тежко от това нямам. Освен това, доколкото разбрах Интерлогистика не могат да предложат така популярната от Еконт услуга, която ти спестява касовия апарат.

ДНД обаче не ги бях разглеждал обстойно, само бях чувал за тях. Но това, което виждам като цени не ме впечатли особено. Не можах да намеря някаква обобщена информация за тарифата им, и трябваше да ползвам калкулатора. Изводите, които си извадих е, че от София за страната е 6.60 с ДДС до 2кг и 9лв. с ДДС до 5кг. А "София-София" калкулаторът отказва да ми изчисли "обадете се за повече информация..". Освен това не ми стана тези цени офис-врата ли са или врата-врата.

Изводът ми е, че ако тези цени, които Крумов беше посочил по-горе наистина могат да бъдат договорени с Еконт, несъмнено те са хората.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Ето малък пример

София-Варна ( офис-офис), наложен платеж - 15 лв, затраховка - 15 лв. Доставка - 5,72, - 20 % = 4.50, - 30 % = 4 лв. Ако обаче ти плащат по банков път става София-Варна ( офис-офис), затраховка - 15 лв Доставка - 5,34, - 20 % = 4.27, - 30 % = 3,74 лв. Ето калкулатора на Еконт дори и той е по-добър от посочените по-горе куриери
 

Горе