Онлайн магазин - доставки за София и страната

От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да, успях да изчисля, че "най-лошият" случай, в смисъл на най-скъпа доставка, би бил пакет от 3кг, който клиента иска да бъде доставен до вратата. Цената е 10.49лв, което дори с въпросната отстъпка от 30% си е 7.34лв. Не е като да не е малко, имайки предвид, че някои от продуктите ми с това тегло/3кг/, трябва да ги продавам с 20-25лв надценка, за да съм конкурентен на пазара. Но както са казали някои мъдри хора "на който му друса, да слиза.."

От друга страна оптимален вариант е, ако някой иска нещо под 2кг, и предпочете то да бъде изпратено до Офис на Еконт. Тогава цената е 5.83лв - 30%= 4.08лв. Звучи по-приемливо, но колко ли от случаите реално ще са в този оптимален вариант?

Смятам, че не съм сгрешил като не съм калкулирал въобще "такса наложен платеж", тъй като тя реално ще се поема винаги от клиента и е 1.2% от стойността на поръчката /ще избера наложен платеж по банков път с пощенски запис, където освен всичко изглежда и процентът е по-нисък/.

Също така, доколкото разбирам от този калкулатор, горе посочените от мен цени се отнасят и за доставка в София /от офис в София до врата в София/. Нали така?

Смятам, че е удачно да не го включвам този наложен платеж към разходите си по доставка, тъй като аз просто мисля на изхода на количката да имам три реда:
Цена на стоката: 60лв.
Цена на доставката: 0лв.
Такса наложен платеж: 0.72лв /1.2%, да кажем че ще използвам услугата за наложен платеж по банков превод с пощенски запис, където мисля това е процента/.
ТОТАЛ: Събират се горните три реда и така клиента има ясна представа точно колко ще плати в деня на доставката, а няма да е изненадан с "такса наложен платеж".

Така ги виждам аз нещата...дано да изглежда достатъчно прегледно и ясно за всеки.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да но така мисля че трябва да им дадеш опция да ти платят и по друг начин банка или epay защото за 200 лв. наложен и им хакнеш 2.40 лв. такса някой може и да не загледа толкова че доставката е 0 да се ядоса и да приключи.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да се включа и аз :) Тъй като въпросът бе и какво ползваме - аз съм с Европът. Малки, но с достатъчно офиси да покрият страната. Пратките при мен, както и при теб често са 5,6, а дори и над 10кг (говоря за камерите). При тях схемата е проста - отиваш и искаш договор и отстъпки, казваш какво очакваш като тегло относно пратките и те ти дават цена. обикновено без много пазарлък може и -20% да вземеш. Ще ти кажа аз какво направих:
На мен ми трябваше добра цена до 1кг, и в границите до 10кг. Това исках и това получих. Процента наложен е 1,2% ако го вземеш в брой или по-малко ако превеждат по сметка. Давам пример: 12,5кг с наложен 1100 го смятах около 26лв при 1,2% върху наложения. Тук ще се върна към онова, което ти си чел в темата за касовият апарат - замислих се следното - ако пращам по 5 пратки на месец над 1000лв и ми превеждат по банка % е 30лв, а не 60. При цена на касов около 300лв, по тази схема за 10 месеца ти се е избил. Ами ако не пращам по 5 такива, а 10 на месец? Нали магазина не е приключение за 3 месеца?
Идеята ми е, че е важно да се мисли не само за теглото, но и наложеният като сума, защото както виждаш по-горе да имаш касов не е чак толкова лош шариант предвид парите, които иначе ще се вземат от клиента. т.е теб.
Друг плюс на Европът е, че имат един тип доставка - до 24ч. Управлявам пратките тръгващи от различни точки в БГ през един акаунт без да се налага схема от типа от доставчик до мен - от мен - до клиент.
Както казах по-горе - това е ок за мен предвид теглото на моите пратки и тяхната стойност. В твоят случай може да не е така.
Разбира се, винаги можеш да комбинираш 2 куриера - за по-тежки и по-леки пратки.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да Европът също са добро решение особено за София и по-големите градове. Аз съм доволен от тях до колкото съм имал вземане-даване.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да, успях да изчисля, че "най-лошият" случай, в смисъл на най-скъпа доставка, би бил пакет от 3кг, който клиента иска да бъде доставен до вратата. Цената е 10.49лв, което дори с въпросната отстъпка от 30% си е 7.34лв. Не е като да не е малко, имайки предвид, че някои от продуктите ми с това тегло/3кг/, трябва да ги продавам с 20-25лв надценка, за да съм конкурентен на пазара. Но както са казали някои мъдри хора "на който му друса, да слиза.."

От друга страна оптимален вариант е, ако някой иска нещо под 2кг, и предпочете то да бъде изпратено до Офис на Еконт. Тогава цената е 5.83лв - 30%= 4.08лв. Звучи по-приемливо, но колко ли от случаите реално ще са в този оптимален вариант?

Смятам, че не съм сгрешил като не съм калкулирал въобще "такса наложен платеж", тъй като тя реално ще се поема винаги от клиента и е 1.2% от стойността на поръчката /ще избера наложен платеж по банков път с пощенски запис, където освен всичко изглежда и процентът е по-нисък/.

Също така, доколкото разбирам от този калкулатор, горе посочените от мен цени се отнасят и за доставка в София /от офис в София до врата в София/. Нали така?

Смятам, че е удачно да не го включвам този наложен платеж към разходите си по доставка, тъй като аз просто мисля на изхода на количката да имам три реда:
Цена на стоката: 60лв.
Цена на доставката: 0лв.
Такса наложен платеж: 0.72лв /1.2%, да кажем че ще използвам услугата за наложен платеж по банков превод с пощенски запис, където мисля това е процента/.
ТОТАЛ: Събират се горните три реда и така клиента има ясна представа точно колко ще плати в деня на доставката, а няма да е изненадан с "такса наложен платеж".

Така ги виждам аз нещата...дано да изглежда достатъчно прегледно и ясно за всеки.

Да, цените не се променят от това дали е до София или до Варна. Не бях обърнал внимание за теглото на продуктите ти. В процеса на работата ще намериш оптималния начин за доставка, нищо не става за един ден :)
% наложен платеж е 1,2 % по банков път и 2.4 % при плащане на ръка в Еконт. Тези такси по добре не ги показвай на клиента в количката, а си ги калкулирай в цените
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

lqllqlq, благодаря за изчерпателния отговор. Не знам дали на мен ми обягва нещо, но цените на Европът не ми се сториха ниски изобщо. За пратки 3-5кг, София, офис-врата, цената е 9.60лв. Дори и с евентуална отстъпка от 20%, пак е почти 8лв. Не вреди да се обадя и на тях, и да видим какво точно могат да предложат, но впечатленията ми, че трябва да се отиде до офис. Служителките на тези телефонни линии не звучат особено компетентни.

СТАН, благодаря за включването пак.

Крумов, да теглото е най-често в границата 2-5кг., но все пак Еконт изглеждат добра алтернатива, ако се договори отстъпка от 25-30%, както ти твърдиш, че е възможно. Все пак, предполагам, че използвайки тях, процентът на тези, които ще предпочетат доставка до офиса ще е доста по-висок. С тази мрежа, не знам дали има някой, който да не минава покрай офис на еконт всеки ден - било то на път за работа или някъде другаде. Моите размишления и предположения, просто.. А колкото до тази такса за наложен платеж, тя не се ли плаща на място при доставката т.е. задължително от купувача или мога и аз да я поема? При почти всичките ми конкуренти в "Доставка" е обяснено, че тя е безплатна над, примерно, 50лв и че не зависимо от сумата на поръчката се дължи такса "наложен платеж" от 1.2% /примерно/.

Колкото, до "включването в цената", което предлагаш, при мен просто не е особено приложимо. Нишата е много конкурентна, с няколко ясно изразени лидера. Ще формирам цените си главно на база техните - еднакви или процент-два по-ниски. Например, най-ниската цена на пазара от конкурента е 95лв, аз го пускам или за 95 или за 93.99. Сравнил съм цените и почти за всички стоки ще мога да предложа или такива като на конкурента с най-ниски или дори по-ниски от него. Друг е въпросът обаче, че брутната печалба от една такава стока за 95лв е примерно 20лв. Това са около 25%, което си е сравнително ниско. Това е и причината да търся оптималният вариант за доставка. Не мога при продукт с тегло 2.5кг да дам 10лв за доставка при положение, че печеля 20лв. от него...
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Честно да ти кажа дори с по-високи цени от тези на конкурентите си може да правиш добри продажби. Просто трябва да убедиш клиента колко си по-добър от тях, което е напълно възможно. Едно от нещата е бързата доставка възможно за най-кратък срок 24-48 часа.

За съжаление повечето е-магазини в БГ нямат нищо налично на склад. И се почва едно звънене да проверят в склада, на митница, на летището...... Поддържай някакви наличности винаги при теб за да реагираш бързо.

Измисли си нещо от рода Ние Ви предлагаме ............................. с няколко изречения да се обосновеш защо си най-най :) хвали се смело само от полза е. Хубавото на онлайн магазните е, че можеш да сменяш цените ежедневно. Забелзал съм относно цените следното: ниска или прекалнео ниска цена отблъсква българите като цяло мнго пути са ме питали за някой продукт това защое толкова евтино да не би да му има нещо :lol:

Нахвърлям ти някой идей, не ги приемай за даденост. Бизнеса е твой и си познаваш нишата най-добре. С времето ще се нагодиш към пазара
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Доставка до 24ч, офис - врата
До 1кг - 4,80лв
1-2кг - 6,00лв
2-5кг - 7,80лв
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Това за София или междуградски : ?

Това е до коя да е точка в България, без значение от коя точка тръгва...
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да, така звучи доста по-добре с включените -20%. Ще ги разгледам по-обстойно и тях. Благодаря ти!
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

От моя онлайн магазин- 60% използват Еконт, 30 Спиди, и само 10% бг пощи, като съм с идея да спра тази функция , защото тия от бг пощи, първо искат ти да заплатиш всичко,след това клиента като заплати ,тогава можеш да си вземеш парите, а на всичкото отгоре и попълваш 435435 документа и тъпотиии и по 1 час правя пратка
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Аз пък съм на мнение, че цените на Еконт са убийствено високи.
Ето пример с Интерлогистика:
до 2кг. 6лв - остъпка 15% =5,20лв.
до 5кг. 9лв. - отстъпка 15% =7,65лв.
до 10кг. 12лв. - отстъпка 15% =10,20лв.
Това при договорена отстъпка, пратките ти се взимат от адрес и се доставят до адрес в цяла БГ. Звънят преди доставка след вписване в товарителницата. Няма такси гориво и всякакви други измислени такси. Освен това предлагат и ниски цени за международни пратки. Цените, които съм посочила са същите без оскъпяване и за градски куриер, като при пратки пуснати до 12 часа, се доставят още същия ден...без да ти взимат двойни и тройни цени за експресна доставка...Моето наблюдение е, че повечето наши клиенти желаят да си получат пратката до килимчето пред вратата им и нищо друго не ги касае и не желаят да се затормозяват с трафик и т.н. За мен пък е особено важно пратките да се вземат от офиса ми, вместо аз да се лутам да ги карам до някъде, вместо през това време да обработя още няколко пратки... И не на последно място супер грозно стоят из сайтовете тез еконтски огромни модули...искайте им комисионна за тях и за рекламата, която им правите :)
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Аз пък съм на мнение, че цените на Еконт са убийствено високи.
Ето пример с Интерлогистика:
до 2кг. 6лв - остъпка 15% =5,20лв.
до 5кг. 9лв. - отстъпка 15% =7,65лв.
до 10кг. 12лв. - отстъпка 15% =10,20лв.
Това при договорена отстъпка, пратките ти се взимат от адрес и се доставят до адрес в цяла БГ. Звънят преди доставка след вписване в товарителницата. Няма такси гориво и всякакви други измислени такси. Освен това предлагат и ниски цени за международни пратки. Цените, които съм посочила са същите без оскъпяване и за градски куриер, като при пратки пуснати до 12 часа, се доставят още същия ден...без да ти взимат двойни и тройни цени за експресна доставка...Моето наблюдение е, че повечето наши клиенти желаят да си получат пратката до килимчето пред вратата им и нищо друго не ги касае и не желаят да се затормозяват с трафик и т.н. За мен пък е особено важно пратките да се вземат от офиса ми, вместо аз да се лутам да ги карам до някъде, вместо през това време да обработя още няколко пратки... И не на последно място супер грозно стоят из сайтовете тез еконтски огромни модули...искайте им комисионна за тях и за рекламата, която им правите :)


Опитай същите цени с 20 % и 30 % да видиш разликата. Това да ми идва куриер на място е малко ненужно. Офисите на еконт в Сф не са толкова разпръснати има в почти всеки квартал .
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Да, но на Еконт цените не са същите...освен това, аз предпочитам да обработвам поръчки и куриера да мине в 20 часа през нас да ги вземе, вместо аз да се класирам в 19ч. в офис на Еконт...
Цените на Еконт за същата услуга са:

Врата-Врата
до 2кг. 9,30лв - остъпка 20%/30% =7,44лв./6,51лв. при 5,20лв.
до 5кг. 11,40лв. - отстъпка 20% /30%=9,12лв./7.98лв при 7,65лв.
до 10кг. 16,50лв. - отстъпка 20%/30% =13,20лв./11,55лв. при 10,20лв.

Офис-Врата
до 2кг. 7,80лв - остъпка 20%/30% =6,24лв./5,46лв. при 5,20лв.
до 5кг. 9,90лв. - отстъпка 20%/30% =7,92лв./6,93лв. при 7,65лв.
до 10кг. 14,70лв. - отстъпка 20%/30%=11,76лв./10,29лв. при 10,20лв.

Градски куриер....
до 2кг. 9,30лв - остъпка 20%/30% =7,44лв./6,51лв. при 5,20лв.
до 5кг. 9,90лв. - отстъпка 20%/30% =7,92лв./6,93лв. при 7,65лв.
до 10кг. 14,70лв. - отстъпка 20%/30%=11,76лв./10,29лв. при 10,20лв. като доставката не е същия ден, ае на следващия.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Всеки решава за себе разбира се. Идването на куриер оскъпява услугата. Цената за доставка извън СФ същата ли остава при Интерлогистика?
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Аз не мога да разбера нещо....

Всички се оплакват "Криза е, пари и клиенти нямаме!", а днес от Еконт ми скриха топката за пореден път...

Първо им пиша мейл миналата седмица с въпрос каква отстъпка ще мога да получа без да ползвам боклучавите им модули за интеграция и не получавам отговор.
След като пратих втори мейл някаква кукумявка сърдита ме прозвъня и се почна:
-"Добре, говорите за някаква отстъпка, каква отстъпка?"
Викам -"Еми от цената ви"
- Имаме опция за интеграция в магазин за -20%.
- Добре, но не искам, защото (тук мои мисли, които не я засягат, хубаво постарали са се да въведат нещо, но аз не искам да го ползвам, нито скапаните им виртуални офиси, нито модули, нищо. Ще сложа Еконт логото до радиобутона и това е. Не искам клиента ми да въвежда по 15 пъти адрес, или ако я няма тази улица в системата на Еконт да загубя потенциална поръчка) ще си подготвям сам товарителниците и ще си ги нося сам в офиса им - същото е за тях (като изключим безплатната реклама в сайта ми!). Като си подготвям аз товарителницата проверявам за сбъркан телефон, адрес, имена, често трябва да се пипне нещо, отделно артикулите ми не всички са с въведено тегло. За количеството работа което имам не ми е проблем просто и ми е удобно.
- Добре, колко поръчки очаквате и какви?
- Такива и такива, не искам да ви лъжа сега почвам, пазара ми е малък, това е...
- За такива количества не мога да ви предложа нищо?
- Нищо?
- Е нали сам си подготвяте товарителницата - имате 3%
- /на ум/Е МЕРСИ ЗА ТЕЯ 3% ЩЕ СЪБЕРА АВЕРИ И ЩЕ ПОЧЕРПЯ, ЧЕ УДАРИХ КЬОРАВОТО!/на ум/ Добре, благодаря ви, разбирам че съм малък клиент и т.н. Ще може ли да подпишем договор за изплащане на наложен платеж поне?
- Да, изпратете ми реквизитите и минете да го подпишете в офис на еконт. (друга компания си пращат техните куриери с документите напред назад, само и само да подпишеш)
- Добре, до чуване

*В редовете на мацката са добавена много голяма доза съпричастност към моя проблем и ТИРове заинтересованост, които отсъстваха иначе*

Днес се натутвам и отивам в офиса (в който до сега не съм имал 1 забележка от към обслужване или нещо!) и договор няма изпратен!

Писах и да видим какво ще се случи утре...
--------------------------------------

Кажете колеги, това нормално ли е? С едни от най-високите цени, с най-популярният може би бранд, с може би втората по големина мрежа и да рекетират малките търговци да им правят безплатна реклама (и то за срок от 3 месеца, ако не си ДОСТОЕН за техен сътрудник с обема си на работа)? Е па нема да си сложа модула ви! И доста ще се замисля, ако въобще успея да сключа договор утре дали да продължа да работя с тях и просто да ходя до офиса на другата фирма.

Много съм разочарован... Ако некой весел от Еконт чете тва - чети....
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

Ама и ти си късметлия. Аз се обадих с подобно запитване и получих отговор "до 24ч ще се свържат с Вас". Това беше преди 5 месеца, но и аз отчитам като моя грешка, че не попитах до кои точно 24ч ще се свържат с мен... :)
Между другото Спииди са абсолютно същите - и тях ги чакам вече доста време.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

При мен се получи обратното. Един ден звъни тела на пожар ( международно някак ми звъни от Русе ) Вдигам и: Така и така аз съм еди кой си мениджър онлайн дрън-дрън, ала-бала в Еконт Екпрес. Искате ли бл-бла-бла модул, %-ти. Искам значи казвам аз. На другия ден договар топъл, топъл чака в офиса. Това беше преди около1 година. За съжаление съшият този служител го преместиха на друга длъжност някакво шефче стана и от тогава нещата кусат в комуникацията ни с ЕЕ. Но като цяло не мога да се оплача. За сега ползите са ми повече сравнени с ядовете.
 
От: Онлайн магазин - доставки за София и страната

И на мен след емейл снощи днес докато съм на гробищата 3 пъти ми звъня някой. След второто затваряне явно си ангажиран...

По-късно ми звъни някаква друга мацка и вика "Договора е тук, но колегите не знаели за мейла, съжаляваме" Еми аз ли да знам за мейла?
 

Горе