Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на стока

w8in4u

New Member
МОЛЯ ТЕМАТА ДА БЪДЕ ИЗТРИТА

МОЛЯ ТЕМАТА ДА БЪДЕ ИЗТРИТА
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Сайта не продава :) продават хората зад него. Ако успеете да разберете това и първо това да изградите - сайта ще ви е жокер в една нестихваща печалба - приход за вас....
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Браво за желанието да си "100% изряден търговец" , но това далеч не е гаранция за спокоен бизнес.
При условие , че вече толкова хора научиха сами да си поръчват от Китай, а за тези които не могат -Продавалник и ФБ са пълни със стока , която вероятно ще е по-евтина от твоята, защото не е минала митница, ДДС, плащане на данъци, ос-ки и т.н. трябва много добре да си направиш сметката.
Иначе физическа фирма незнам какво е, вариантът ЕООД е по-добър, може и без касов апарат, ако стоката ти минава през даден куриер.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

При условие , че вече толкова хора научиха сами да си поръчват от Китай, а за тези които не могат -Продавалник и ФБ са пълни със стока , която вероятно ще е по-евтина от твоята, защото не е минала митница, ДДС, плащане на данъци, ос-ки и т.н.

Аз също съм поръчвала от там, но единични артикули. Как се поръчва по-голямо количество без да минава митница, без да се начислява ддс или да се плащат данъци? Освен това тези фейсбук магазини не са ли напълно незаконни? Предполагам, че 90% от хората, които продават нямат регистрирана фирма .. как тогава спокойно продават?
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

ами аз разбрах , че искаш да си 100 процента изрядна?!
Как и защо - те си знаят. Ти си изясни от кой сектор на икономиката искаш да си :)
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

На кое викате фейсбук магазини?
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

В момента работя в немска фирма за iGaming

Моя съвет е, не се хвърляй веднага в дълбокото. Започни от там, където имаш знания. Направи някакъв сайта за афилиейт програми за сайтовете за залози, защото 100% имаш там опит и ще можеш да пишеш съдържание, а ще се запознаеш в това време как се администрира сайт, как се печели трафик, онлайн маркетинг, SEO и т.н, като инвестицията ти ще е сведена до минимум.
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

ами аз разбрах , че искаш да си 100 процента изрядна?!
Как и защо - те си знаят. Ти си изясни от кой сектор на икономиката искаш да си :)

Както казах - искам да съм изрядна, за да нямам излишни ядове и притеснения. Това не означава, че не съм любопитна да разбера как се случват нещата от другата страна.

На кое викате фейсбук магазини?

Аз поне на фейсбук страниците, създадени само и единствено с цел да се продават някакви артикули.

Моя съвет е, не се хвърляй веднага в дълбокото. Започни от там, където имаш знания. Направи някакъв сайта за афилиейт програми за сайтовете за залози, защото 100% имаш там опит и ще можеш да пишеш съдържание, а ще се запознаеш в това време как се администрира сайт, как се печели трафик, онлайн маркетинг, SEO и т.н, като инвестицията ти ще е сведена до минимум.

С това се занимавам на работа. Честно казано, ако ми беше чак толкова интересно, нямаше да мисля за други алтернативи :)
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Ами аз казвам как се прави, за да не се разочароваш, защото много хора хвърлят ей така едни пари и после си казват - интернет бизнеса не е за мен. Щом си решила да правиш магазин, поне виж темата тук във форума за дропшипинг, там поне не инвестираш в стока, логистика и т.н. и пак имаш възможност да натрупаш опит със сравнително малка инвестиция. Въпреки че, вярвай ми дори в темата за дропшипинга има толкова детайли, че човек има материал за магистърска теза.
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

От изряден в неизряден се става по собствено желание - това не се учи. Защото има много специфики и не го препоръчвам на Чираци - това е може би само за Майстори. Щото аз до сега Калфа не съм видял, който е готов да плаща глоби - да води дела срещу глоби и да върви напред в бизнеса без да му пука от проблемите, които сам си е създал...

Докато майсторите са готови да убият фирма и да отворят нова ако се налага......... :)
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Аз също съм поръчвала от там, но единични артикули. Как се поръчва по-голямо количество без да минава митница, без да се начислява ддс или да се плащат данъци? Освен това тези фейсбук магазини не са ли напълно незаконни? Предполагам, че 90% от хората, които продават нямат регистрирана фирма .. как тогава спокойно продават?

За какво ми е фирма като продавам от мен на човек. Не от фирма на човек. Все едно да искате фирма в продавалника - е има и такива, но за какво ми е като там аз съм човек, не фирма/магазин. Сайтовете като продавалника са идеална пералня...

За другото - стоката ти трябва да мине през държава, която има примерно 8% ДДС или още по-ниско. Или просто през фирма, която е в такава държава - тя не ти издава фактура за стоката и тука не плащаш ДДС имаше и още врътки, ама това са тънки неща и не се знае тука има ли хора на НАП или НСБОП.
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Досега мисля, че няма нито едно мнение по конкретните ми въпроси. Ако исках да ме откажете от това да правя нещо, щях да се изразя по-друг начин. Не искам да се занимавам с афилиейт програми, с дропшипинг или каквото и да е друго от това, което съм споделила. Затова моля, който има отношения по темата /по същество/, да пише.
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Добре ли сте. Като задавате въпроси - пресметнете колко време трябва да загубя за да ви отговоря. И поне да кажете:

- Плащам 100 лв за отговора.........

Аз съм давал 30 лв само за да ме допуснат да си задам въпроса :)

Не ви искам парите - ама някои въпроси са на стойност 1к.... други на стойност 50 лв. Ако вие не знаете стойността на парите - за какво ви е да правите бизнес.........

Оффффффффффф не знам как да ви обяснявам, че за да получа отговор на мои въпроси съм купулав и уискита и резервни гуми............. само и само да се докопам до отговори.

Да не говорим за подаръците, които съм пращал.

Стегнете се - седнете на земята - оцапайте се малко - похарчете пари - обявете оферта - наемете екип - изтеглете кредит..................

Това тука не е банка за кръводаряване, която дори плаща кръвта................. ако сте РЯДКА............
 
От: Онлайн магазин - изясняване на основни въпроси - регистрация на фирма, внос на ст

Мненията са точно по съществото на въпросите ти, това, че ти не можеш да го разбереш си е твой проблем.
Наистина - пооцапай се малко, може пък тогава се сетиш за думите ни.
никой не те отказва, просто там , на където си тръгнала, хората отдавна са се върнали и перфектно знаят за какво става въпрос.
И може би е писано тези дни тук- пропуснала съм, но напоследък в митницата има доста струпани хора , чакащи за пратките си от по 2-3 долара.... хазната трябва да се понапълни.
 

Горе