Онлайн магазин и неговото развитие

От: Онлайн магазин и неговото развитие

поздравления за темата и успех с начинанието.

един въпрос - как ще организираш гаранцията на продуктите?
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

поздравления за темата и успех с начинанието.

един въпрос - как ще организираш гаранцията на продуктите?



Самия човек от който взимам стоката предлага гаранция от 6 месеца и при евентуална повреда, продавача връща стоката на адреса на моя доставчик, но все пак ще се свърже и с мен през сайта ми :)
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

въпроса е че ако доставчика ти е от китай, а си продал стоката в щатите кой ще плати транспорта обратно до китай?

как стои въпроса с гаранциите в щатите и англия. за българия трябва да предоставиш 2 години гаранция по закон.
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

В сайта предварително ще си бъде спомената кой продукт с колко гаранция си е и ще си пише, че продуктите се доставят директно от Китай. А за поемането на доставката и различно, аз като съм връщал стока повечето пъти съм си плащал доставка, но за продукти на стойност 400 долара ще изисквам от продавачите някакъв документ за гаранция, а за refurbished продуктите си също имам гарантирана гаранция от 6 месеца, като там продуктите са с цени 100-200 долара по ниски само заради това че продуктите са refurbished, но са без никакви проблеми и дефекти и драскоти, направо нови. Но все пак споменах, че в сайта ще си има категория специално за refurbished продуктите, за да не си помисли някой че смятам да продавам refurbished продукти като нови и на цената на нови :D
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

И аз имам един въпрос, от юридическа гледна точка как стоят нещата?
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

И аз имам един въпрос, от юридическа гледна точка как стоят нещата?

Понеже проекта е сайт за дропшипинг за въпроси от този тип може да се прочете тази тема, препоръчвам да се изчете цялата, защото е пълна с полезна информация благодарение на E-Business и другите потребители писали в темата :)

DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Така вече намерих пакетчета за оптимизация от BHW, от един пич с който бях работил преди, за момента няма да споделям линк (може и да е добра услугата, но може и да не е), но още при стартирането на първите пакети ще споделя информация за резултатите.


Сега следват няколко мои въпроса към по запознатите потребители на форума.
Въпрос 1
Понеже конкурентите ми по първата страница в серпа, както се вижда от изображенията по горе са все сайтове с домейни на 12-18 годишна възраст. Добра идея ли е да закупя домейн от expireddomains.net, където първата регистрация да е от поне 10 години ?

Въпрос 2
Добавям си продукта, съответно с неговото име и описание вътре и стандартните неща. Сега пакета за оптимизация ми е интересно директно към тази страница ли да си го насочвам, да оптимизирам думата (името) на продукта си, но все пак това не е статия или някакво ревю, а просто едно заглавие на продукта последвано от неговите характеристики + изображения + видео. Правилно ли е да насочвам пакетите за оптимизация към всеки продукт.
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Данко преди да си почнал за да си спестиш много главоболия за в бъдеще - направи си магазина на Зенкарт или Опенкарт и в никакъв случай на УП

за тези дето ще искат да се обосновавам предварително да им кажа че нямам такова намерение - ако искаш слушай ако искаш недей

от мен Успех
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Аз до сега се държах да не го кажа. Но моето скромно мнение е че онлайн магазин се прави на платформа за онлайн магазин, не на платформа за блог.


Данко преди да си почнал за да си спестиш много главоболия за в бъдеще - направи си магазина на Зенкарт или Опенкарт и в никакъв случай на УП

за тези дето ще искат да се обосновавам предварително да им кажа че нямам такова намерение - ако искаш слушай ако искаш недей

от мен Успех
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Аз до сега се държах да не го кажа. Но моето скромно мнение е че онлайн магазин се прави на платформа за онлайн магазин, не на платформа за блог.

Аз също не исках да се мешам в избора му, но в много други теми съм се обосновавал защо не трябва да се ползва WP за магазин.
 
Re: От: Онлайн магазин и неговото развитие

Данко преди да си почнал за да си спестиш много главоболия за в бъдеще - направи си магазина на Зенкарт или Опенкарт и в никакъв случай на УП

за тези дето ще искат да се обосновавам предварително да им кажа че нямам такова намерение - ако искаш слушай ако искаш недей

от мен Успех


Той влиза в подниша на електрониката която по принцип е тежка и със стари авторитетни сайтове.... авторите на шопинг картове грам идея си нямат от сео за да се постингне онпейдж ефетка който с урдпресс се постига с плъгин и съвсем малко барване... са нужни доста пари и пренаписване на почти цялата количка /тема или става практически неъпгрейдваемо...

с шопинг карт имаш шанс където конкуренцията ползва същото... danko6 да си провери имали сайт с някой от популярните скриптове за магазини до трета страница ранкнат за думичките му и може да каже


хоствам няколко woocomerce сайта - темите ги правят да изглеждат изключително скъпи и професионални магазини, по хубаво от повечето 95% от магазините който съм виждал и както казах онпейдж сеото е на много високо ниво ... по добре може да е само ако се направят страниците на чист html (което е най-доброто) и шопинг карта независимо кой да е само бекенд без роля за сео
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Данко преди да си почнал за да си спестиш много главоболия за в бъдеще - направи си магазина на Зенкарт или Опенкарт и в никакъв случай на УП

за тези дето ще искат да се обосновавам предварително да им кажа че нямам такова намерение - ако искаш слушай ако искаш недей

от мен Успех
Аз до сега се държах да не го кажа. Но моето скромно мнение е че онлайн магазин се прави на платформа за онлайн магазин, не на платформа за блог.
Аз също не исках да се мешам в избора му, но в много други теми съм се обосновавал защо не трябва да се ползва WP за магазин.


В интерес на истината и аз съм 50 на 50 за платформата. За предния магазин CTAH ми помогна ужасно много откъм инсталация и оправяне на тема и всичко останало. Но понеже работата ми с тези системи е нищожен и затова някак си се наведох на мисълта да го разработя на WP, защото там където гръмне нещо и знам къде да го пипна веднага. Но пък сега като погледна нещата от друга страна, не мога винаги да се ограничавам да една система само защото съм си запознат с нея и за самия мен би ми било интересно да изуча и една нова платформа, както си трябва. Предварително си бях харесал и няколко теми за Опенкарт, понеже бях 50 на 50. Както казах този проект искам да го изградя качествено и няма как просто да не взема в предвид мнението на 3-ма човека, занимаващи се с такива сайтове доста преди мен ;)

Тези дни ще прочета и ще разгледам разни неща относно инсталацията и поддръжката на тази система и следва нов-проект, нова система, нови знания :D.
Момчета може ли някой от вас само да каже, как стои въпроса със SEO-то от към даден продукт (въпроса с пакетите в предния ми пост) при тази система, има ли някакви разлики или нещо друго, което трябва да знам предварително :).
 
  • Like
Реакции: CTAH
виж какво ти написах да видиш че писахме заедно - виж дали има някоя популярна шопинг карт система и къде е ранкната и как и е онпейджа

и си помисли можеш ли лесно да го направиш по добре

това с домейните незнам колко ще мине едно време съм правил всякакви такива неща но после взеха лесно да ги режат ...
 
От: Re: От: Онлайн магазин и неговото развитие

Той влиза в подниша на електрониката която по принцип е тежка и със стари авторитетни сайтове.... авторите на шопинг картове грам идея си нямат от сео за да се постингне онпейдж ефетка който с урдпресс се постига с плъгин и съвсем малко барване... са нужни доста пари и пренаписване на почти цялата количка /тема или става практически неъпгрейдваемо...

с шопинг карт имаш шанс където конкуренцията ползва същото... danko6 да си провери имали сайт с някой от популярните скриптове за магазини до трета страница ранкнат за думичките му и може да каже


хоствам няколко woocomerce сайта - темите ги правят да изглеждат изключително скъпи и професионални магазини, по хубаво от повечето 95% от магазините който съм виждал и както казах онпейдж сеото е на много високо ниво ... по добре може да е само ако се направят страниците на чист html (което е най-доброто) и шопинг карта независимо кой да е само бекенд без роля за сео


Тук си доста прав, темата която съм си подготвил за WP е изключително професионално направена и на мен ми изглежда 100 пъти по красива от множеството еднакви магазини на опенкарт които засичам. Също така като преглеждах конкуренцията и аз останах точно с тези убеждения, че почти всичките ми конкуренти по първите страници, като изключа големите като AMAZON и BEST BUY, нямат никаква оптимизация на страниците си с продуктите. Как така за продукт който има 40 000 търсения месечно ти оставяш на първа страница да се класират 2-3 youtube клипа, също без оптимизация и няколко от големите риби, които разчитат на дългогодишните си сайтове и затова смятам, че от към WP, би било по лесно да дръпна пред тях.
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Аз пак ще помагам!


В интерес на истината и аз съм 50 на 50 за платформата. За предния магазин CTAH ми помогна ужасно много откъм инсталация и оправяне на тема и всичко останало. Но понеже работата ми с тези системи е нищожен и затова някак си се наведох на мисълта да го разработя на WP, защото там където гръмне нещо и знам къде да го пипна веднага. Но пък сега като погледна нещата от друга страна, не мога винаги да се ограничавам да една система само защото съм си запознат с нея и за самия мен би ми било интересно да изуча и една нова платформа, както си трябва. Предварително си бях харесал и няколко теми за Опенкарт, понеже бях 50 на 50. Както казах този проект искам да го изградя качествено и няма как просто да не взема в предвид мнението на 3-ма човека, занимаващи се с такива сайтове доста преди мен ;)

Тези дни ще прочета и ще разгледам разни неща относно инсталацията и поддръжката на тази система и следва нов-проект, нова система, нови знания :D.
Момчета може ли някой от вас само да каже, как стои въпроса със SEO-то от към даден продукт (въпроса с пакетите в предния ми пост) при тази система, има ли някакви разлики или нещо друго, което трябва да знам предварително :).
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Любопитен ми е избора ти. И аз като колегите подкрепям мнението, че онлайн магазин се прави на платформа за онлайн магазини. Но не мога да не отбележа, че един от най - успешните магазини за мобилни телефони (супер конкурентнна ниша) е точно на WP. Говоря за Щепсела. Та с интерес следя темата и успех.
 
От: Re: От: Онлайн магазин и неговото развитие

хоствам няколко woocomerce сайта - темите ги правят да изглеждат изключително скъпи и професионални магазини, по хубаво от повечето 95% от магазините който съм виждал и както казах онпейдж сеото е на много високо ниво ... по добре може да е само ако се направят страниците на чист html (което е най-доброто) и шопинг карта независимо кой да е само бекенд без роля за сео
You must spread some Reputation around before giving it to coolice again.
Няма по-добро относно оптимизация от чист HTML.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Леле и сега пак съм 50 на 50 дали да си заложа на WP и по лесното оптимизиране или да е на Опенкарт което си е платформа за магазини, но сигурно не случайно конкурентите ми не са оптимизирали така както аз бих оптимизирал при WP..... Ще изчакам още някое мнение и съвет тези дни и ще реша понеже тази седмица ще закупувам домейна и темата за сайта и започвам работа по настройка на темата, категориите и тези неща от другата събота, затова трябва да измъдря първо коя ще е системата тези дни :D WP просто бих го оптимизирал по-добре, а и човека от който ще закупувам пакети за оптимизация също има богат опит предимно с оптимизация на WP сайтове...
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

Комбинирай opencart c WP ще ти дам модули за сео и ще го оптимизираме възможно най добре почти колкото WP / казвам почти, защото opencart за разлика от WP няма пинг/ Така ще съчетаеш двете платформи и ще извлечеш най-добрия ефект и от двете
 
От: Онлайн магазин и неговото развитие

За да не си помислите, че съм зарязал проекта реших да драсна :)


В крайна сметка се спрях на WP за магазина по няколко причини.
- човека който ще ми помогне за по бързо пускане на сайта следващата седмица е най на ти с WP
- още един човек до мен иска да наблюдава развитието на проекта понеже иска да навлезе в нашия форум и няма и един ден от ежедневието си свързан с програмирането или нещо от тази сфера, но има желание, във форума ни има място за още един човек, а на мен не ми пречи някой да седи на стол до мен и да ме разпитва, как се прави това или онова щом с това ще му помогна
- човека от който ще закупувам SEO пакетите също ме помоли, ако не съм направил сайта, да го направя на WP платформа за по добри резултати
- и другите 50 процента от мен самия


Сега имам няколко въпроса, утре ще купувам домейна и темата и искам да ви попитам два въпроса:
- как ви се струва трибуквен домейн за магазин нещо от сорта на bff, според мен лесно се помни, но дали кратките домейни всяват някакво доверие в потребителя (знам ли всичко се подозира от потребителите).
- споделете някой безплатен тул за проверка на позиции на ключови думи, но да показва и месечните търсения от adwords за самата дума (за да качвам и във форума по пълни статистики относно класиранията и трафика)
 

Горе