Онлайн фактуриране

Ползвате ли софтуер за фактуриране (и други документи)

  • Да

    Votes: 10 76.9%
  • Не, но сериозно обмислям да започна

    Votes: 2 15.4%
  • Не

    Votes: 1 7.7%

  • Общо гласове
    13

website

Member
Интересно колко от потребителите ползват софтуер за фактуриране (имам предвид услуга на която сте абонати, а не прото да имате някакъв ексел темплейт и секи път да си променяте в него като издавате фактура :))
 
От: Онлайн фактуриране

Ползвам безплатната версия на Микроинвест.
 
От: Онлайн фактуриране

Само онлайн ли? Аз ползвам локална складово-счетоводна програма.
 
От: Онлайн фактуриране

Аз използвам собствен CRM, който покрай следенето на лицензи, платен абонамент итн. издава и фактури.
 
От: Онлайн фактуриране

Не, но мисля скоро да почна и тъкмо се чудя каква е разликата между тези, които са платени и безплатните?
 
От: Онлайн фактуриране

Не, но мисля скоро да почна и тъкмо се чудя каква е разликата между тези, които са платени и безплатните?

Обикновено - функционалността. Безплатните версии дават ограничена функционалност. В моя например има модули за производство, връзка с онлайн магазин и подобни, които аз не ползвам.
 
От: Онлайн фактуриране

да, ама своя сме си направили. дори клиентите ни, които искат ни плащат абонамент
 
От: Онлайн фактуриране

Аз не мога без онлайн фактуриране.
Няколко години бях на много красивата и функционална inv.bg, но в един момент реших, че тези пари се дават излишно(над 100 лв./година).
Минах уж пробно на една много изгодна и й свикнах - fakturirane.bg на БулМар.
Макар че е доста дървена и има липси във функционалността, за които им се обадих, но те ми казаха: Ами тогава не ползвайте нашите услуги.

За мен решението е да си направиш собствена, но аз нямам тези умения, нито ми се занимава да поръчам на някого.
 
От: Онлайн фактуриране

Не разбрах какво имаш предвид, но относно Фактуриране бг:
- Не можеш да изтриеш цяла фактура, освен, ако не е последна (примерно не искам да я редактирам, а на нейно място да приспадна друг номер)
- Не можеш да сменяш реда/номера на фактура, а винаги са подред. Ще кажете, че така трябва да е, защото не може да се прескача, но ми се случва.
- С това, че не можеш да сменяш номера, ако искаш да размениш местата на 2 фактури(заради датата), не можеш.
- Пропуснал си да издадш фактура по банково плащане напр. от 01.02 и виждаш, че трябва да има фактура чак на 10.02. Няма как да я вмъкнеш със задна дата и да избуташ номерата на следващите. Тук говорим за повече частни лица, които не им трябва фактура и затова можеш да въртиш номер и дата, но си задължен да издадеш фактура.
И цялата платформа е дървена, но върши работа.

Всичко това ме научи на нещо добро: създавай си фактурите на момента, после няма мърдане :)
 
От: Онлайн фактуриране

Ясно, мерси за инфото. (просто в момента работя по такава платформа и са добре дошли всякакви идеи, иначе това сме го предвидили за което говориш :) )
 
От: Онлайн фактуриране

По принцип не е редно да се прескачат номера, но често се налага да се издават напред или да искам да изтрия. Просто като започнеш да работиш с фактури виждаш тези неща.

Успех :)
 
От: Онлайн фактуриране

А каква е идеята да се ползва онлайн система, вместо настолна такава?
 
От: Онлайн фактуриране

По принцип не е редно да се прескачат номера, но често се налага да се издават напред или да искам да изтрия. Просто като започнеш да работиш с фактури виждаш тези неща.

Успех :)

И аз мисля, че трябва да е гъвкаво. Даваш възможността на човека да прави квото си иска, пък той да си се грижи за това дали е верно или не. В смисъл то по тази логика да земем и сумите да му проверяваме, да земем да му казваме и правописна грешка като има, па случайно ако добави компютър като услуга а не артикул - да земем и това да не му дадем :).... Трябва системата да е гъвкава, човека да може да направи каквото пожелае, пък от там нататък той си носи отговорност за данните.

А каква е идеята да се ползва онлайн система, вместо настолна такава?

Имаш достъп от всякъде (както място така и устройство), не е нужно ти да се грижиш за съхранение, бекъп и т.н., не е нужно да принтираш пращаш и т.н...
 
От: Онлайн фактуриране

Аз от години ползвам Бизнес Навигатор - разбира се, недостатък е това че е платен.
Иначе съм много доволен.
 
Още седем линка и отново един некадърен линкбилдър :D
@Blinky
 

Горе