Оптимизация на дума с грешка в нея

Така открих нещо интересно добро количество търсения на месец към дума с правописна грешка. Съответно няма абсолютно никаква конкуренция по нея и дава резултати по-подразбиране когато се напише и по тази логика би трябвало ако оптимизирам сайта си по нея да спре да дава резултат по-подразбиране.
Твърде много въпросителни има в тази ситуация, но според вас възможно ли е да стане ??? Не съм опитвал подобно нещо и в момента ми хрумна .......:D
 
От: Оптимизация на дума с грешка в нея

Ми пробвай, и на мен ще ми е интересно да репортнеш след 1 месец.
 
От: Оптимизация на дума с грешка в нея

Така открих нещо интересно добро количество търсения на месец към дума с правописна грешка. Съответно няма абсолютно никаква конкуренция по нея и дава резултати по-подразбиране когато се напише и по тази логика би трябвало ако оптимизирам сайта си по нея да спре да дава резултат по-подразбиране.
Твърде много въпросителни има в тази ситуация, но според вас възможно ли е да стане ??? Не съм опитвал подобно нещо и в момента ми хрумна .......:D
Някъде из форума имаше тема за твоя случай.Интересно дали наистина спира да дава резултат по подразбиране:)Някой ако е Икспериментирал да каже
 
От: Оптимизация на дума с грешка в нея

според мен зависи това колко добре е оптимизирана думата която е изписана правилно ...

например ако ще оптимизираш думата epau
доста трудно ще ти е до кота изчезне - Може би имахте предвид: epay
 
От: Оптимизация на дума с грешка в нея

Ама като напишеш gaypal гугъла му е ясно вече :D Няма Може би имахте предвид: :D
Така, че зависи от думата.
 
Ще има ефект и то голям. Аз като гледам от някои статистики виждам, че някои търсят името на продукта, но са изпуснали я буква, я към определението са сбъркали думичка, Примера, който ще дам е само аналог на това, което се случва при мен:

bleck jack = black jack = blackjack

друг пример за който се сещам е:

chep hosting = cheap hosting

Правописните грешки и недописването на дума, могат да съберат завиден трафик. Важното е да изглежда и юзър фриендли, че ако някой ви чете може и да ви тегли хикса. :) Аз лично като го правя, защото го правя все пак (малко конкуренция, а силно таргетиран трафик - нищо, че малко се е объркал при търсенето) използвам нещо, като:

.....this wonderful and effective product (also written as xxxxx) is on of the leading...

Може даже и един болт да му теглите, пък то ще ви разбере, че не е нарочно объркано. :) В тайтъл малко кофти ще седи. Но за h1, h2 може ида се набута. Важното е да се замаже, че не сте неграмотен или некомпетентен (това дърпа клиента) и грешката е умишлена, а не обратното. За това, когато се оптимизира така, гледайте да сте гъвкави. ;)
 
От: Re: Оптимизация на дума с грешка в нея

Ще има ефект и то голям. Аз като гледам от някои статистики виждам, че някои търсят името на продукта, но са изпуснали я буква, я към определението са сбъркали думичка, Примера, който ще дам е само аналог на това, което се случва при мен:

bleck jack = black jack = blackjack

друг пример за който се сещам е:

chep hosting = cheap hosting

Правописните грешки и недописването на дума, могат да съберат завиден трафик. Важното е да изглежда и юзър фриендли, че ако някой ви чете може и да ви тегли хикса. :) Аз лично като го правя, защото го правя все пак (малко конкуренция, а силно таргетиран трафик - нищо, че малко се е объркал при търсенето) използвам нещо, като:

.....this wonderful and effective product (also written as xxxxx) is on of the leading...

Може даже и един болт да му теглите, пък то ще ви разбере, че не е нарочно объркано. :) В тайтъл малко кофти ще седи. Но за h1, h2 може ида се набута. Важното е да се замаже, че не сте неграмотен или некомпетентен (това дърпа клиента) и грешката е умишлена, а не обратното. За това, когато се оптимизира така, гледайте да сте гъвкави. ;)


Chep Hosting (rofl)
 
Re: От: Re: Оптимизация на дума с грешка в нея

Chep Hosting (rofl)
Случвало се и cheep и ей такива тъпизни. Знам, че звучи нелогично, но като го погледнеш в статс-а и ти става ясно, че не са ти много ОК някои от потребителите. Но единственото, което може да се направи е да се възползваш от това им качество, за да имаш облаги. Дано не звуча като империалистическа свиня. :)

Ако някой друг го е прави (оптимизирал за "кофти" думички) нека сподели. Ще се радвам да стане интересна тема и да се извлече информация от повече места - хората с опит и идей.
 
Според мен, ще е трудно да се оптимизира подобна ключова дума, въпреки че отново си зависи от самата дума и конкуренцията. Според мен само един сайт няма да промени особено много положението и оптимизирания за тази дума ще остава извън резултатите, защото в резултатите ще има
Може би имахте предвид вярната дума
Показани са ви резултати за правилната дума
За да се избегне този момент, трябва да имаш конкуренция, а как да имаш конкуренция за грешна ключова дума? Създавай сателити и оптимизирай и тях, съответно от това резултатите в серпа ще се изменят, защото по тази дума ще има повече от 1-2 сайта които ще оптимизират и съответно алгоритъма ще сметне, че думата е вярна (поне така мисля).
Трудоемко ще е начинанието и не съм сигурен дали ще се получи точно така. След 2-3 седмици като се осведомя ще се опитам да направя един експеримент, защото и на мен са ми интересни резултатите от подобно нещо.
 

Горе