Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

seven

New Member
Докато моя сайт с прогнози за спортни залагания имам известен успех с главните ключови думи за тази ниша, в прогнозите за отделните мачове ме няма никакъв в резултатите на гугъл за разлика от сайтове като bettingexpert.com

Да вземем например тази страница от конкурентния сайт - http://www.bettingexpert.com/tip/185898-Spartak-Moscow-Celtic Ревюто за същия мач в моя сайт е три пъти по-дълго и въпреки това като напишеш Spartak Moscow - Celtic в гугъл, bettingexpert са на 2-ра страница а мен изобщо ме няма в първите 10 страници. Да не говорим че има много сайтове за прогнози които за въпросният мач имат просто една празна страница в която има само въпросният мач и коефициентите за него, без никакъв контент и въпреки това излизат на първа страница в гугъл.

Някакви идеи на какво се дължи това?
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Вече неактуален анализ!
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Сбъркан тайтъл - заглавието е едно, а в тайтъла е друго.
Нямаш Description.
Сбъркани тагове H. Наличие на два H1. Неправилна подредба на h-таговете.
Неправилно написан отбор - в заглавието и съответно в тайтъла си написал: "Spartak Moscow", а в статията пишеш за "Spartak Moskva".

Това са недопустими грешки, вследствие на което онпейдж seo-то ти е много слабо.

Не знам английски и не мога да преценя дали в статията има и други правописни грешки, ако има - това оказва влияние. Но като съдя по неправилното изписване на Спартак Москва - вероятно ще има и други правописни грешки.
Как искаш да се класираш, след като сайта ти не е наред?

Между другото при мен излизаш на 3-4 страница.

Ти добър анализ направи, ама май на грешния сайт:)
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Хаха :)

Сайта който съм посочил е само като пример :) Всъщност bettingexpert.com се индексира МНОГО МНОГО добре... въпреки многото кусури дето му намерихте.

Иначе за моят сайт мога да ви кажа, че правописните грешки не се допускат, заглавията са каквито трябва да са, ИМА desrcribtion и най-важното, много по дълго и подробно ревю за всеки мач и въпреки това съм на светлинни години от bettingexpert.com дето му намерихте толкова много кусури :)

ПП. промених малко първият пост. Може би е бил подвеждащ в началото. Отново да кажа, bettingexpert.com не е моят сайт, а е един от топ сайтовете в моята ниша и затова ви го давам като пример.
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

ПП. промених малко първият пост. Може би е бил подвеждащ в началото. Отново да кажа, bettingexpert.com не е моят сайт, а е един от топ сайтовете в моята ниша и затова ви го давам като пример.

Мдааа, извинявам се за това, че не съм погледнал по-добре. Ако искаш дай да погледна сайта ти, ако мислиш, че всичко е наред - значи има други фактори, които влияят.
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Хаха :)

Сайта който съм посочил е само като пример :) Всъщност bettingexpert.com се индексира МНОГО МНОГО добре... въпреки многото кусури дето му намерихте.

хахах, ти ако искаш му подръжавай :mrgreen: и тогава ще разбереш, че не всичко е он-пейдж
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

хахах, ти ако искаш му подръжавай :mrgreen: и тогава ще разбереш, че не всичко е он-пейдж

:| :!:

Точно така, не всичко е он-пейдж.
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

хахах, ти ако искаш му подръжавай :mrgreen: и тогава ще разбереш, че не всичко е он-пейдж

Можеш ли да поясниш?
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Видях нещо интересно за въпросните страници (анализ и прогнози за отделни мачове) които ме интересуват. Очаквам вие да ми кажете дали е важно или не.

По принцип знам, че page titles се индексират първи от гугъл и са много важни. Това което ми направи впечатление че в page titles на bettingexpert.com а и на някои други от сайтовете с най- висок трафик, освен имената на отбора, имат и съответното първенство, от което е мача. Може би това прави информацията по relevant за гугъл и затова дава по добра позиция на страницата? Пример:

Моят сайт - <title>betting tips FC Zenit - Milan</title>
Bettingexpert.com - <title>Zenit Petersburg vs AC Milan Tip | Free Champions League Betting picks and predictions </title>

Общо взето освен разлика в тайтъла, не виждам друга разлика между моята и другите страници. Да не кажа и че моя контент е по-добър в повечето случаи...
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Можеш ли да поясниш?

Казах го заради това:
Не виждам какво смешно има в това което ти писа @Странникът.

Ако смяташ, че това което той каза не е вярно - подръжавай на другия сайт - но не очаквай същите ррезултати защото

не всичко е он-пейдж


Видях нещо интересно за въпросните страници (анализ и прогнози за отделни мачове) които ме интересуват. Очаквам вие да ми кажете дали е важно или не.

По принцип знам, че page titles се индексират първи от гугъл и са много важни. Това което ми направи впечатление че в page titles на bettingexpert.com а и на някои други от сайтовете с най- висок трафик, освен имената на отбора, имат и съответното първенство, от което е мача. Може би това прави информацията по relevant за гугъл и затова дава по добра позиция на страницата? Пример:

Моят сайт - <title>betting tips FC Zenit - Milan</title>
Bettingexpert.com - <title>Zenit Petersburg vs AC Milan Tip | Free Champions League Betting picks and predictions </title>

Общо взето освен разлика в тайтъла, не виждам друга разлика между моята и другите страници. Да не кажа и че моя контент е по-добър в повечето случаи...

Дам, според мен техния тайтъл е по-добър..въпреки, че навсякъде пише Free Champions League Betting picks and predictions но другото е различно
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Казах го заради това:

Не виждам какво смешно има в това което ти писа @Странникът.

Той реши че сайта който съм дал за пример е моят собствен и почна да вади грешки и кусури на конкуренцията... това е :) не твърдя че е казал нещо погрешно.
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Мисля да наблегна на разпространението на въпросните прогнози във фейсбук, за по-добри позиции в гугъл.

Имам един леко глупав въпрос обаче. С кой от двата начина е по-добре статиите да бъдат споделени от много хора във фейсбук, като се има предвид че с това гоня сео оптимизация - "share" или "like"?
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

Мисля да наблегна на разпространението на въпросните прогнози във фейсбук, за по-добри позиции в гугъл.

Имам един леко глупав въпрос обаче. С кой от двата начина е по-добре статиите да бъдат споделени от много хора във фейсбук, като се има предвид че с това гоня сео оптимизация - "share" или "like"?

Според мен по добре е share ,ама и по трудно се постига :)
 
От: Оптимизация на елементи на сайт за спортни залагания.

А има ли начин на "share" опцията да се избегне поп-ъп прозореца който излиза и на които трябва да дадеш потвърждение за споделяне и да стане като с "like" - кликваш го един път и лайкнатата статия ти е вече на стената, без изобщо да си отворил фейсбук?
 

Горе