Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

lqllqlq пита за това колко би струвало сео-то на един сайт, но при така зададен въпрос е нормален отговора на колегата.

аз искам да попитам колко ще струва и за колко време може да се изпълни оптимизирането на един нов магазин (2 месеца) по думите "подарък" и "подаръци", които думи са в една от може би най-конкурентните ниши в момента, така че да влезе в топ 5?
за разглежданата задача магазина разполага с 6 уникални продукта за пазара, но иска да бъде класифициран по "подарък" и "подаръци".

мисля че мога да добавя и второ условие на въпроса, така че да може да се сравнят различните цени: колко пари и време ще отнеме оптимизирането на сайт на стар домейн (2-3 годишен) по израза "пътна помощ", като и тук целта е топ 5
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Ролята на оптимизатора е да ти класира сайта по желани от теб думи. А трафика си е божа работа.
А ако клиента си няма представа, че тези негови желани думи се търсят 5 пъти месечено, то оптимизатора си затваря очите и прибира парите, така ли:)
 
От: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

А ако клиента си няма представа, че тези негови желани думи се търсят 5 пъти месечено, то оптимизатора си затваря очите и прибира парите, така ли:)

Не. Нито е морално, нито е етично. Работа на оптимизатора е обосновано да помогне в избора на думи. Но това не означава трафик. Може да има свръх конкурентна фраза, с безумно висока конверсия, която да има 1000 търсения месечно.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

lqllqlq пита за това колко би струвало сео-то на един сайт, но при така зададен въпрос е нормален отговора на колегата.

аз искам да попитам колко ще струва и за колко време може да се изпълни оптимизирането на един нов магазин (2 месеца) по думите "подарък" и "подаръци", които думи са в една от може би най-конкурентните ниши в момента, така че да влезе в топ 5?
за разглежданата задача магазина разполага с 6 уникални продукта за пазара, но иска да бъде класифициран по "подарък" и "подаръци".

мисля че мога да добавя и второ условие на въпроса, така че да може да се сравнят различните цени: колко пари и време ще отнеме оптимизирането на сайт на стар домейн (2-3 годишен) по израза "пътна помощ", като и тук целта е топ 5

За пътната помощ не знам, но за подарьците имам поглед и ти трябва пефектен сайт, много сериозно подчинен семантично на термините. Няма да ти излезе евтинко.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Аз като гледам колкото занимаващи се с оптимизиране, толкова различни мнения. Това пък рефлектира върху ценообразуването, което пък води и до разликите...
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

За пътната помощ не знам, но за подарьците имам поглед и ти трябва пефектен сайт, много сериозно подчинен семантично на термините. Няма да ти излезе евтинко.

мисля че не си ме разбрал. аз не търся кой да свърши работата, а имам тези примери в ежедневието си и тъй като темата се разви в тази посока реших, че ако допълня въпроса на

lqllqlq колко струва оптимизирането, може да се получи една добра дискусия. например ти би могъл да кажеш че това което се иска за подаръците ще струва според теб Х пари и Х време. изразът евтинко не ми говори нищо :)

след като се изкажат повече колеги ще можем да обобщим приблизителна цена на оптимизацията...
 
ооо нишата подаръци :) ще разместваме четворки, петици и няколко торйки не съм правил подробен анализ на линковете на топ 5 (обикновено топ 10-30) защото ще ми отнеме часове или повече от ден до няколко дни ако прегледам всичко което мога да открия... след това ще погледна всички данни от уебмастър тулса на двумесечния сайт и няколко ако собственика е зависим да изкара бързи пари бих препоръчал лонг теил оптимизация на конкретен подарък по подарък а после ще видим :)

що годе уайт :)
значи аз бих го отговорил така с едно сео състезание + силен онпейдж вероятно ще се наместиш там нещо от рода на 8-10 хилки за 6 месеца поне 5 за награда за да има интерес и 3 -5 за оптимизаторите и допълнителен тутнинг

блек :)
Иначе след пълен анализ след подробен анализ на нишата ще мога да изкажа мнение колко е нужно за стратегия с купуване на линкове като ще обясняване на всички рискове вероятно това ще излезе по евтино... ама пак няма да е евтино като преди защото трябва да се купят тройно линкове отколкото се купуваха преди пингвина

тотално уайт:)
медийно представяне на новия сайт като най доброто място за подаръци в българския интернет - не искам и да си помислям колко ще излезе... виж Продавалник как се наместиха в нишата на обявите и изместиха доста стари играчи като базар и аукционен играч като аукро това с добавка яко адурдс - а и ней добре да се започне да се работи един месец преди коледното пазаруване за да е активна кампанията докато хората търсят...
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Друг отговор няма и да получиш, преди да се даде сайта. Не знам защо, всеки си мисли, че получи оферта след като каже една ключова дума. Че половината оптимизация е на сайта.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Прочетох няколко мнения и изводът ми е следния: един български онлайн/офлайн магазин трудно може да си позволи разходи за добра оптимизация. Защото пазарът е малък и трудно се слага надценка, която ще оправдае разходите за SEO. Клиентът може да отиде в най-близкия голям магазин и да си купи каквото му трябва на цена, която е по-изгодна от тази на някой онлайн търговец. Освен за някои уникални стоки, трудно се прави онлайн магазин, защото разходите за изграждането и оптимизацията му ще бъдат съизмерими с разходите за наема на физически магазин.

Тоест в много случаи бизнес модела "плащам си за SEO вместо за реклама" не работи (когато става въпрос за български сайтове и количеството на клиентите е доста ограничено).
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Относно кой каква роля играе в оптимизацията на един онлайн магазин. SEO специалиста спомага за класирането по дума или фраза на определен сайт (желани от собственика му), но продажбите са грижа на последния. Конкурентни цени, добро представяне с перфектно съдържание, дизайн, снимков материал и подобни екстри са главните "виновници" за реализиране на продажби. Предполагам ако имате оффлайн магазин някъде във вашия град и "SEO специалист" един вид, ви води всеки ден по 1000 реални потребители, които са заинтересовани от вашите продукти, но в крайна сметка си тръгват без да купят нищо, няма да си мислите, че той има вина за случващото се, а ще търсите вината в себе си. 60 лева е интересна цена. Може би ще стигне за консултацията по телефона ...
 
От: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Прочетох няколко мнения и изводът ми е следния: един български онлайн/офлайн магазин трудно може да си позволи разходи за добра оптимизация. Защото пазарът е малък и трудно се слага надценка, която ще оправдае разходите за SEO. Клиентът може да отиде в най-близкия голям магазин и да си купи каквото му трябва на цена, която е по-изгодна от тази на някой онлайн търговец. Освен за някои уникални стоки, трудно се прави онлайн магазин, защото разходите за изграждането и оптимизацията му ще бъдат съизмерими с разходите за наема на физически магазин.

Тоест в много случаи бизнес модела "плащам си за SEO вместо за реклама" не работи (когато става въпрос за български сайтове и количеството на клиентите е доста ограничено).

Прав си, не работи. И мога да ти кажа защо. Когато ти искат 400лв/месец и поне за 6 месеца напред, а ти с 100-150лв/месец за реклама се справяш е нормално да питаш и очакваш нещо повече от услуга за 400лв, нали? Ама сайта ти може би ще е на 1ва страница. Еми той си е там, та дори в топ 3 с 150лв реклама. Следва другото - пак при рекламата с малки корекции можеш да контролираш къде си, а за 400лв дори не ти казват какви са ти шансовете за топ 10.
Ама като е оптимизиран това е инвестиция и резултатите идват след поне 6-12 месеца. А ако не дойдат? И какви точно резултати чакаме?
До тук не видях нищо конкретно.
Щяло да има писане на статии, събмит, линкове. Хубаво, ама колко статии на месец? Колко събмита и в какво? В социалки? В директории? Линкове, ама от къде? Колко?
А ако така нареченият оптимизатор се омаже и набие кофти линкове и прецака сайта, той каква отговорност носи? А финансови последици за лошо свършена работа?
Оптимизатора има разходи. ОК. Нокои дава ли цена толкова за събмит, толкова за писане, толкова за линкове и толкова за това, че знае как и къде? И такава оферта не съм видял.
Тези въпроси са част от защитата на цената, а до тук никои не се ангажира с нещо конкретно. Това за мен е меко казано несериозно. Как се очаква някой да ти плати и гласува доверие за строеж на пясъчна кула? Ако ми платиш, ще оптимизирам. Ако оптимизирам, ще има резултати ама след година. Ако има резултати ще се класираш добре. Може би и на 1ва страница. Ако си на първа страница ще трябва пак да платиш, та да оптимизираме още да стигнеш до топ 5. Ама то може да стане след 6 месеца. и ей така се гради описание на услугата и като в точка 1 "ще оптимизирам" се окаже, че не е направено нещо както трябва и цялата кула пада.
Не става просто да кажеш "Ей тва е цената, щото толкова казвам аз, а и другите", защото не можеш без конкретно посочени причини да се самоналагаш като фактор.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Съветвам ви най-сърдечно такива индивиди като горното същество да избягвате при всякакви seo задачи.
Щяло да има писане на статии, събмит, линкове. Хубаво, ама колко статии на месец? Колко събмита и в какво? В социалки? В директории? Линкове, ама от къде? Колко? Оптимизатора има разходи. ОК. Нокои дава ли цена толкова за събмит, толкова за писане, толкова за линкове и толкова за това, че знае как и къде? И такава оферта не съм видял.

Такива, се познават много лесно - още от самото начало се опитват да ти извадят душичката с въглен. Обезценяват труда и опита и знанията на максимум.




Оптимизатора има разходи. ОК. Нокои дава ли цена толкова за събмит, толкова за писане, толкова за линкове и толкова за това, че знае как и къде? И такава оферта не съм видял.
Няма и да видиш, нормално.
 
От: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Имаше един оптимизатор от тукашните, питаше за цени за свой клиент за ВЧ (имоти) на руския пазар. Казах му сравнително по-евтини, той пък скочи, че това било невъзможно скъпо и съм си ги бил измислял. От което последва съвсем резонният ми съвет да се откаже от сео-то и да почне някоя по-печеливша работа, например като шлосер. Той пък се обиди.

Каквито цените, такова и сеото. Безплатен спам по социалки и форуми, купища безполезни линкове и много мъка после за клиента. Щото наврат ли му сайта на кучето в ...., после и най-добрият оптимизатор няма да може да поправи стореното поне година.

аз бях тоя дето те пита. но пропускаш да кажеш че цените дето ми ги даде на месечна база бяха над цената на адсенса.
не, че искам да ти омаловажавам труда, но адсенса е конкуренция на сео-то, която е по-качествена. а когато е и по-евтина търговските ти предложения стават меко казано смешни.
 
От: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

аз бях тоя дето те пита. но пропускаш да кажеш че цените дето ми ги даде на месечна база бяха над цената на адсенса.
не, че искам да ти омаловажавам труда, но адсенса е конкуренция на сео-то, която е по-качествена. а когато е и по-евтина търговските ти предложения стават меко казано смешни.

Кой ти каза, че има такава зависимост????
 
От: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Съветвам ви най-сърдечно такива индивиди като горното същество да избягвате при всякакви seo задачи.

Такива, се познават много лесно - още от самото начало се опитват да ти извадят душичката с въглен. Обезценяват труда и опита и знанията на максимум.

И това защо? Аз виждам, че си сред онези, които не са свикнали да защитават цена и да се изисква от тях, разчитайки на мистичното "Аз съм оптимизатор", защото ако не бе така нямаше да го приемаш толкова вътрешно. Та като сме подхванали разговора в тази насока: Ти можеш ли да си защитиш цента по разбираем начин и правиш ли го?
Питам за да знам ако не можеш, защото аз отбягвам такива :)
Три страници тема, и само 1-2 отговориха малко по-конкретно. ReminD, защо го вземаш така вътрешно? Аз ако съм убеден в работата си не се притеснявам да обоснова по-високата си цена, която давам.
Ако ви затруднява или плаши някои да ви пита нещата, които аз питам то за мен е загадка как изобщо оферирате услугите си?!
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Защото не обичам да ми вадят душичката с въглен, ако ме разбираш какво имам предвид, а репорти винаги си давам и резултати недоволни не съм чул да има при мен.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Ама защо да е вадене на душа? Това са логични въпроси. Като продаваш услуга трябва да можеш да я продадеш. Това се отнася за всяка продажба. Отиваш за застраховка на дома и питаш какво получаваш срещу парите си, защо не сот, а застраховка кражба и тн. И никой не ти отговаря, защото е застраховател и издава полици, а клиентите са доволни понеже не са ги обрали...
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Ама защо да е вадене на душа? Това са логични въпроси. Като продаваш услуга трябва да можеш да я продадеш. Това се отнася за всяка продажба. Отиваш за застраховка на дома и питаш какво получаваш срещу парите си, защо не сот, а застраховка кражба и тн. И никой не ти отговаря, защото е застраховател и издава полици, а клиентите са доволни понеже не са ги обрали...

Защото правя комплексно SEO, хем си слагал главата за X думи, хем давам съвети и помагам по други направления.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Защото правя комплексно SEO, хем си слагал главата за X думи, хем давам съвети и помагам по други направления.

Ама наистина 3 страници и само чесане на езици. Хубаво де, аз не разбирам нещо. Ако съм един клиент, как очаквате да дам Х сума пари за нещо, като след толкова мнения пак не разбрах за какво точно ще ги дам.

@ReminD, ти хубаво извършваш такъв тип услуги и до колкото чета, не страдаш от липса на клиенти. Ясно е, че крайната цена е строго индивидуална за всеки сайт, който ще оптимизираш. Какво пречи да се даде малко повече информация, пък било то и примерна. Например, от тези 400 лева пакет, 100 отиват за еди какво си, 50 за другото, ще направя това и това, ще ти дам такъв и такъв съвет. Аз преди време бях писал една тема за едни оферти, та и тук положението е същото.

Събирах си аз информация за СЕО на един сайт от уж водещите и топ оптимизатори и какво стана? Отговори с по едно изречение, като и тука, без конкретика, без ясно направление, без нищо. Всичките искат само пари и никой не се ангажира с това да обясни как и при какви условия ще изкара сайта до уговорените позиции. В крайна сметка парите, заделени за това все още си седят и от лакомия никой не все поръчката.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Ами аз винаги обяснявам къде отиват парите когато си говорим за бюджет, не съм казвал, че си крия линковете и не давам репорти. Имал съм случай ей сега преди 2 месеца един клиент, който преди това месец бил при една от водещите seo фирми, и там какъв ад беше - не му даваха да види линковете ( такива нямаше ) - а обясняваха, че правили линкбилдинг. И такива неща....
 

Горе