Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

И понеже не мога да се стърпя да не попитам: В крайна сметка колко струва оптимизация на сайт и по какви критерии се определя цената? На мен ще ми е полезна една такава информация, колкото и обща да е, защото поне може да се ползва като отправна точка като ми се наложи да си искам аз цени.

Имам друг въпрос също: В пазара има оферти за събмит, оптимизация и тн на доста привлекателни цени. Няколко човека, които ги предлагат получават от повечето от вас, които също ползвате техните услуги изключително позитивни отзиви както за работата си, така и за резултата от нея. И тука малко ми се губи - как хем сте доволни, хем резултата е супер, хем казвате, че ниската цена значи ниско качество?

Няма ли кой да отговори на това по-горе? Наистина е интересно колко струва, и защо след като евтиното е скъпо, то услуги по 10-40$ получават толкова позитивни коментари при това и от вас? $30 - 45лв...а хвалебствията са едно след друго

Някой като иска сайт за ~200 лв а също и имало хора за по 100 лв щели да им направят , им казвам че взимам по 50 лв на час работа и да си правят сметката другите какво ще им направят за 100 лв.

Бачкаш, ако има кой да ти ги плати. С всичко е така. Едно нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него. Като видиш зор ще си преразгледаш ценовата много бързо. В друга тема се натрупаха доста питания като: Ами като търсиш услуга тук, какъв документ искаш при тези ниски цени? и тн. Аз тук малко хора съм видял да застанат с фирмата си и да предлагат услуга. Тях мога да ги разбера, защо имат санитарен минимум, под който не могат да паднат. Останалите обявяват цена и разчитат на "виж ми рейтинга" да я приемеш. А когато става дума за пари рейтинга тук е ориентир, но и не аргумент за цената. Щото както казах по-горе - гурута да искаш! Оптимизатори, разбирачи, писачи и какво ли не.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Привет на всички :)

Надявам се с този пост няма за си добавя към зелената Великденска салата и малко червени репички :p ...

Ето това е темата която цитира колегата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41852 и в нея си пише какво търся ... нищо претенциозно, и най - важното
не ангажирам никой с конкретни резултати ;)


С такъв бюджет разполагам и си питам кой иска да ги вземе тия парици, и най важното какво предлага в замяна. Не виждам нищо лошо аз да си преценя какво давам и какво искам да взема в замяна.

Искам да обърна внимание , че само един човек се обърна с конкретни предложения и цена. Беше погледнал и съдържанието на сайта и предложи съответна стратегия. Доста изчерпателно и насочено
описа какво ще направи и за колко пари.

Имаше и съобщения от типа - "ще ти струва поне 400 лв на месец".

Когато някой иска такава сума трябва да е наясно с няколко неща:

- Магазин с оборот от 0 лв и печалба с отрицателен знак , може ли да задели 400 лева за оптимизация на месец?
- За колко време гарантираш възвръщане на вложената сума ? След като предлагаш такава услуга - трябва да гарантираш резултати.

Примерно за твоите 400 лева за оптимизация , трябва да се осигури минимум 4000 оборот на магазина за да мога да ги изплатя,при това без други разходи по него - като заплата на персонал и реклама.

Ако някой се ангажира с резултат при който печалбата ще е поне 2 пъти по - висока от цената за оптимизация която предлага да заповяда , ще работим заедно :)
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Привет на всички :)

Надявам се с този пост няма за си добавя към зелената Великденска салата и малко червени репички :p ...

Ето това е темата която цитира колегата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41852 и в нея си пише какво търся ... нищо претенциозно, и най - важното
не ангажирам никой с конкретни резултати ;)


С такъв бюджет разполагам и си питам кой иска да ги вземе тия парици, и най важното какво предлага в замяна. Не виждам нищо лошо аз да си преценя какво давам и какво искам да взема в замяна.

Искам да обърна внимание , че само един човек се обърна с конкретни предложения и цена. Беше погледнал и съдържанието на сайта и предложи съответна стратегия. Доста изчерпателно и насочено
описа какво ще направи и за колко пари.

Имаше и съобщения от типа - "ще ти струва поне 400 лв на месец".

Когато някой иска такава сума трябва да е наясно с няколко неща:

- Магазин с оборот от 0 лв и печалба с отрицателен знак , може ли да задели 400 лева за оптимизация на месец?
- За колко време гарантираш възвръщане на вложената сума ? След като предлагаш такава услуга - трябва да гарантираш резултати.

Примерно за твоите 400 лева за оптимизация , трябва да се осигури минимум 4000 оборот на магазина за да мога да ги изплатя,при това без други разходи по него - като заплата на персонал и реклама.

Ако някой се ангажира с резултат при който печалбата ще е поне 2 пъти по - висока от цената за оптимизация която предлага да заповяда , ще работим заедно :)

Здравей,

аз няма да дам червени репички :). Най-вече защото съм съгласен с една част от поста ти. А именно - всеки може да пита някой доставчик на услуга може ли да направи нещо за Х пари. Доставчика си преценя може ли и какво точно ще направи. Ако позициите се срещнат, ще има сделка.

Обаче, към края на поста има неща, с които не съм съгласен. Да уточня, че допирните ми точки до оптимизация и правене на сайт, са ползването на тези услуги.

Оптимизацията е част от маркетинга ти. Няма инструмент или средство за реклама, която да ти гарантира, че ще получиш Х пари оборот в края на кампанията. Причините са много. Целта на кампаниите е да покажеш на повече хора своята оферта, своя продукт, своите услуги, своята промоция и т.нат.

И така - плащаш за 5 билборда по 300 лв за две седмици. На база проучвания знаеш, че за периода ще ги видят 50 000 човека. Някои по няколко пъти. Накрая може да си с 50 лв оборот. Защото не се интересуват от твоя продукт. Или офертата ти е скапана. Примери в тази насока много.

С оптимизацията е същото - ще те изкара и на първо място. Но ако имаш кофти обслужване или други кофти неща и посетителите не купуват от теб, оптимизатора не е виновен за малкото оборот.

Друг е въпроса оптимизатора на коя позиция ще те закара. След анализ на ситуацията би трябвало да те ориентира горе долу за позициите, които ще достигне. Всеки ще ти каже, че няма гаранция. За да не си излъгана, проучи си оптимизатора, други негови сайтове къде са и прочие.

Един съвет - щом предприемаш нещо (магазин), предвиди малко пари за популяризиране на нещото. Ако трябва, няколко месеца. Магазин без да го знае никой, ще си остане с 0 лв обороти и - печалба завинаги.

Ако трябва задели за адуърдс. Там поне плащаш за реален трафик от първия миг. И ако няма продажби вече ще мислиш за промяна на офертата. Оптимизацията не се знае кога ще ти докара трафик, а дотогава плащаш.

Добре е да имаш микс - не само адуърдс или оптимизация. Или билборди :). В началото може само едно да избереш, но трябва да почнеш с някакъв вариант. Един съвет - забрави с 60 лв да правиш нещо. Няма такъв филм. Само ще ги харчиш тези пари.

Ще приема, че за втората част от поста не знаеш някои неща и ти помагам да ги научиш. Другите съфорумци също може да помогнат.

За първата дори ще дам зелена репичка :).
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Привет на всички :)

Надявам се с този пост няма за си добавя към зелената Великденска салата и малко червени репички :p ...

Ето това е темата която цитира колегата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41852 и в нея си пише какво търся ... нищо претенциозно, и най - важното
не ангажирам никой с конкретни резултати ;)


С такъв бюджет разполагам и си питам кой иска да ги вземе тия парици, и най важното какво предлага в замяна. Не виждам нищо лошо аз да си преценя какво давам и какво искам да взема в замяна.

Искам да обърна внимание , че само един човек се обърна с конкретни предложения и цена. Беше погледнал и съдържанието на сайта и предложи съответна стратегия. Доста изчерпателно и насочено
описа какво ще направи и за колко пари.

Имаше и съобщения от типа - "ще ти струва поне 400 лв на месец".

Когато някой иска такава сума трябва да е наясно с няколко неща:

- Магазин с оборот от 0 лв и печалба с отрицателен знак , може ли да задели 400 лева за оптимизация на месец?
- За колко време гарантираш възвръщане на вложената сума ? След като предлагаш такава услуга - трябва да гарантираш резултати.

Примерно за твоите 400 лева за оптимизация , трябва да се осигури минимум 4000 оборот на магазина за да мога да ги изплатя,при това без други разходи по него - като заплата на персонал и реклама.

Ако някой се ангажира с резултат при който печалбата ще е поне 2 пъти по - висока от цената за оптимизация която предлага да заповяда , ще работим заедно :)

Еленка, и те са в грешка, ама и ти си в грешка. Ще почна от оптимизаторите.
И аз съм питал и аз съм получавал отговор "Ми някъде към 350-400лв като начало на месец, поне 3-6 месеца" и толкова. Господа, научете се да си предлагате офертите и да си защитавате цените. Като предлагаш на битака, ще ти се пазарят като на битака и цените трябва да са ти като там. Мен сърцето ми пее като видя цени по няколко стотин лева, "щото съм оптимизатор". Ама какво си направил, какво постигна като резултат, на кои фирми си работил по сайтовете, какво смяташ, че е работещо като стратегия - няма такъв филм! Толкова пари и точка. Ако има нужда, дайте да пуснем една тема "Как да направя оферта и да си защитя цената?" и да приключи тая драма.

Еленка, както виждаш имам забележки и към тях, но няма как някой да ти гарантира оборот след оптимизация. Това е твоята част от работата. Оптимизатора не му е работа да ти прави качествени снимки, да ти ги настройва големи и красиви за потребителското око, да ти търси най-добрата цена/качество на продукта, да ти дава акъл за промоции и стратегии на продажба. Всичко това са твой задачи. На него не му е нито работа, нито е редно да знае каква е твоята печалба та да седне и да кълве по калкулатора колко повече ще спечелиш. Той трябва да ти оправи сайта технически, така че да е по-симпатичен на търсачката.
Същото е при строитеството - имаш инвеститор, строител и екип, който се занимава с документите и сметките. Инвеститора в случая си ти. Ти избираш изпълнителя – това е или програмиста, който ти пише системата или готовата такава, която ще ползваш. След това имаш под-изпълнител, който ти качва продуктите, прави хубавите снимки и тн. Ти си това, или някой друг, на който плащаш. Тук се намесва оптимизатора (в идеалният случай) и започва да казва как като структура да се пише описанието, какво да се направи със снимките, какво да се промени по работата на изпълнителя и системата, която е направил за да е по-добра. И накрая почва разпродаването на нещата. Дали, за да продължа с паралела със строителството, ти сама ще разпродаваш апартаментите или ще го прави агенция срещу комисион е твое решение. Оптимизатора нито му е работа, нито му пука ти на каква цена си купила тухлите и на колко ти излиза квадрата площ.
Та събрано в няколко думи - те трябва да се стегнат и да предлагат както трябва, след като имат претенция да са професионалисти. Това значи добре изглеждаща и аргументирана оферта, защита на цената, описания по услуги включени в цената.
Ти трябва малко да слезеш на земята и да си оправиш критериите, кое на кой е работа и от кого какво можеш да изискваш. Иначе няма шанс да се срещнете.
Ти губиш и те губят, нищо че и двете страни се правите много на ербап и как не ви пука. По добре 5лв в джоба днес, от колкото 6 ама някои ден...
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Lqllqlq рядко се намира човек (оптимизатор), дето детайлно да обясни, какво не е наред в сайта. А обикновено работата там е месец-два. След това офпейджа е различен за всеки. И се характеризира с лично ноу-хау.
Иначе съм сьгласен - трябва доказателство за постигнати резултати.

Относно бъдещия оборот на магазина (дето се иска от Еленка) - ако това е целта, няма да се хвана с воденичния камък "пишман партньор". В 90/100 стоката ще си я намеря сам.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Без лоши чувства към оптимизаторите тук дето слагат цени от 400лв, но как човек да е сигурен, че като плати тези пари ще получи някакви резултати. Сигурен съм че както във всички други професии си има и некадърници, но при другите места се вижда резила веднага, докато при сео-то я има я няма.

Винаги съм бил резервиран към даването пари за сео, виж да си плата за линкове да, но да платя за сео услуга тц...
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

СЕО-то е малко като секса. За 400 си с мадама, за 60 - забърсваш магистралка. А за без пари - ръкоделие. На вско ниво си има и виртуози, и бълхарници :D
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Всички знаем какви са средните цени - за 60 лв спокойно могат да се напишат около 10 seo статии (300-400 думи) , да се качат в качествени директории и споделят в социалките (ако оптимизаторът има силни сайтове - още по-добре) , и евентуално да се добавят в 20-30 директории за сайтове. Това е работа за 5-6 часа. Повече за тия пари не може да се направи.


Впрочем да ви дам един пример - преди около 5 месеца някъде хванах един проект за SEO на стойност около 1500 лв - направих супер оптимизация на човека, посещенията му се вдигнаха 3 пъти, обаче продажбите не бяха кой знае колко - може би защото магазинът не беше с професионален дизайн.

Но пък вземете другия вариант - имате супер дизайн, супер оптимизация и накрая продажбите са малко - може пък причината да е във високите цени на продуктите.

Аз имам познат, който прави между 6-7000 лв месечен оборот без никакво SEO, но SEO-то винаги помага - просто нишата му е много специфична, но в момента, в който се появи конкурент със SEO, тогава със сигурност той ще загуби клиенти, ако не се включи в битката.

Ако дамата няма възможност да плати наведнъж за добра оптимизация по-добре да я прави на малки стъпки - по този начин процесите по оптимизация на услугите на магазина и посещенията ще вървят паралелно. Не е нужно да се инвестират големи пари, ако бизнесът е в самото начало
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

СЕО-то е малко като секса. За 400 си с мадама, за 60 - забърсваш магистралка. А за без пари - ръкоделие. На вско ниво си има и виртуози, и бълхарници :D

Да, но след магистралката следва и венерически проблеми (наказания, пингвини, панди), което пак те мята на варианта - мадама, но преди това малко повечко пари за коктейли. Добро оприличаване на този тип услуга. ;)
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Да, но след магистралката следва и венерически проблеми (наказания, пингвини, панди), което пак те мята на варианта - мадама, но преди това малко повечко пари за коктейли. Добро оприличаване на този тип услуга. ;)

Стига де :)

Смятам, че за 60 лв не можеш да получиш пълноценна услуга,

но и за по-малко можеш да имаш пълноценна мадама :) :) :).
 
Re: От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

И понеже не мога да се стърпя да не попитам: В крайна сметка колко струва оптимизация на сайт и по какви критерии се определя цената? На мен ще ми е полезна една такава информация, колкото и обща да е, защото поне може да се ползва като отправна точка като ми се наложи да си искам аз цени.

Имам друг въпрос също: В пазара има оферти за събмит, оптимизация и тн на доста привлекателни цени. Няколко човека, които ги предлагат получават от повечето от вас, които също ползвате техните услуги изключително позитивни отзиви както за работата си, така и за резултата от нея. И тука малко ми се губи - как хем сте доволни, хем резултата е супер, хем казвате, че ниската цена значи ниско качество?

На първия въпрос цената се определя от трудността на нашита (необходими ресурси) + добавка за труд + добавка за ноу хауто на оптимизатора
* понеже чух че някои клиенти се отказвали като няма резултата на първия месец.... гледам че от топ оптимизатори за бг пазара са обявили твърда цена и от никак ниска за онпейджа когато става дума за магазини (вкарват ноу хау) и след това се работи офпейдж

За втория да може да ползваш някаква услуга за събмит въпроса е на какво точно ще ползва и в какво количество и как се вписва във цялостната стратегия за да не накажат сайта тук е въпрос на опит....

и една добавка да вадиш наказан сайт има 20 пъти повече нерви (поне за мен) отколкот да започнеш с нов не наказан
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Lqllqlq рядко се намира човек (оптимизатор), дето детайлно да обясни, какво не е наред в сайта. А обикновено работата там е месец-два. След това офпейджа е различен за всеки. И се характеризира с лично ноу-хау.
Иначе съм съгласен - трябва доказателство за постигнати резултати.

Съгласен съм с теб, но и не очаквам до най-малкият детайл. Цитирах какви отговори получавам при запитване, както и какви оферти получи мой приятел, когато си пусна запитвания към фирми занимаващи се с това. Само, че като идеш на доктор той не ти цитира латинските наименования на органи и болести, а ти казва : Гърлото е възпалено, пий чай! И ти разбираш защо те боли и какво да направиш за да спре да те боли.
Казвал съм ти го друг път по отношение на статиите по тема оптимизация, които са два типа (ще импровизирам, думите са случайно подбрани):
1 вариант: След появата на Пингвин и новите алгоритми, оптимизацията в МЛМ по екзакт мач е вече различна. Сега е нужен разнороден микс както от бек, така и други линкове, като не пропускайте да миксвате и анкорите, като е допустимо да се ползват котви, но не бива да се прекалява с основните ключови думи. Вече с тулове за снифинг, както и с мас събмит не става. Иска си микс, директно урл за да е по-натурално. За повече тежест използвайте и социалния микс.

1 вариант опция А за онлайн магазин и продукт: Описанието е редно да е поне 300 думи, като хубаво миксирайте тези с основна тежест, като редувайте в микса основните, но не повече от 3% в съдържанието. Помнете, че оптимизирате продукт, както онпейдж така и оф пейдж, но не пропускайте в микса социалния микс, защото алгоритмите се промениха, Избягвайте дупликат както и структурата при мета описанията. Често се пропуска да се работи с анкорите, както и хаш таговете.

А има хора, които пишат така: Проблем: Най-голямата трудност и предизвикателство в seo-то на всеки онлайн магазин е това, че е почти индентичен с този на конкуренцията – като съдържание, описание на продуктите, дори по използваните plugin-и ако щете. Както вече казахме, продуктът е такъв, какъвто излиза от завода. Вие не можете да си измислите неговите характеристики, а само да препишете това, което ви дава производителят. Винаги се стремете да предложите нещо ново.

Решение: Използвайте по-малко реклами на сайтът си от типа на „Купете сега” и т.н. Вместо това пишете относно приложението на продукта, качествата му и отговаряйте в сайтът на най-често задаваните въпроси. Така ще образовате потребителят и той ще е много по-склонен да направи поръчка. От оптимизационна гледна точка пък вие ще се сдобите с много уникално и качествено съдържание.

Разликата между вариант 1 и 2 е, че при 2рия ти разбираш какво трябва да се случи, въпреки че не е нужно да знаеш как точно да стане. Общото е, че най-вероятно и в двата се говори за едно и също, просто при първият трябва да си на ниво експерт, което изобщо изключва нуждата от този разговор.

И понеже леко се отклонихме да се върнем на основното, което мен, а и не само, ме интересува. Колко е нормалната цена за оптимизация? Какво би следвало да включва това? Колко време е нормално да се работи по един да кажем нов магазин, след колко време могат да се очакват резултати(не говоря за 1во място, а нещо, което като го видиш, че се случва и да знаеш, че е следствие на тази работа)?
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Впрочем SEO-то се прави за насочване на търсачките, маркетинга за потребителя:) Малко омазахме понятията в темата, но както и да е.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Привет на всички :)

Надявам се с този пост няма за си добавя към зелената Великденска салата и малко червени репички :p ...

Ето това е темата която цитира колегата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41852 и в нея си пише какво търся ... нищо претенциозно, и най - важното
не ангажирам никой с конкретни резултати ;)


С такъв бюджет разполагам и си питам кой иска да ги вземе тия парици, и най важното какво предлага в замяна. Не виждам нищо лошо аз да си преценя какво давам и какво искам да взема в замяна.

Искам да обърна внимание , че само един човек се обърна с конкретни предложения и цена. Беше погледнал и съдържанието на сайта и предложи съответна стратегия. Доста изчерпателно и насочено
описа какво ще направи и за колко пари.

Имаше и съобщения от типа - "ще ти струва поне 400 лв на месец".

Когато някой иска такава сума трябва да е наясно с няколко неща:

- Магазин с оборот от 0 лв и печалба с отрицателен знак , може ли да задели 400 лева за оптимизация на месец?
- За колко време гарантираш възвръщане на вложената сума ? След като предлагаш такава услуга - трябва да гарантираш резултати.

Примерно за твоите 400 лева за оптимизация , трябва да се осигури минимум 4000 оборот на магазина за да мога да ги изплатя,при това без други разходи по него - като заплата на персонал и реклама.

Ако някой се ангажира с резултат при който печалбата ще е поне 2 пъти по - висока от цената за оптимизация която предлага да заповяда , ще работим заедно :)

Да изразя и аз моето мнение.

Нека дам един пример. Когато отидеш в хранителния магазин, за да си купиш продукти, интересува ли те откъде е намерил собственика пари, за да зареди? Със сигурност не. Интересувате дали ги има брашното и яйцата, примерно.

По същия начин е и тук. SEO Оптимизатора не го интересува твоя бюджет. Той също има разходи, които трябва да покрие. Ти искаш услуга, той си изчислява разходите и приходите и ти прави оферта с въпросната цена. Толкова смята, че му струва труда.

Не е длъжен да ти прави например SEO за 50 лв, защото твоя магазин е на нула.

Не се обиждай, просто нещата са така не само в тази област, но и в много други.

Искаш услуга, определяш бюджет, търсиш изпълнител, който е ще се вмести в бюджета.

Например, ако аз ти изготвям оферта, бих пресметнала като време, колко ще ми отнеме за написването на n-брой статии, OnPage SEO и OffPage - за събмита в социалки, линк билдинг, сателитки и т.н. и евентуално платени услуги, за да ти изведа сайта и ще добавя труда си. Пресмятам, че сумата е например 500лв. Не може да искаш от мен да махна едната нула, защото не магазина ти е нов.

Повечето фирми стартират с начален капитал и правят проучване колко струват услугите, за да не се получават подобни недоразумения. :)
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

darkenergy

Всички знаем какви са средните цени - за 60 лв спокойно могат да се напишат около 10 seo статии (300-400 думи) , да се качат в качествени директории и споделят в социалките (ако оптимизаторът има силни сайтове - още по-добре) , и евентуално да се добавят в 20-30 директории за сайтове. Това е работа за 5-6 часа. Повече за тия пари не може да се направи.

А пари за оптимизатора ще останат ли? :D Или той работи за благото на народа?

Иначе еленка и предлагам да се насочи към линкбилдинг услугите за по 3-4 долара - за 60 лева толкова - субмит в директории, 5 статии да си разхвърля по блогове, социал буукмаркинг, да чете 6 месеца и горе долу ще има някакви познания за нея си.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

"А пари за оптимизатора ще останат ли?"

Ако оптимизатора си прави всичко, да :)
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

"А пари за оптимизатора ще останат ли?"

Ако оптимизатора си прави всичко, да :)

E да де, но тя търси човек, не иска сама да го прави. Иначе блинки е прав - за 60 лева толкова, тоест нищо ще получи.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

Имам друг въпрос също: В пазара има оферти за събмит, оптимизация и тн на доста привлекателни цени. Няколко човека, които ги предлагат получават от повечето от вас, които също ползвате техните услуги изключително позитивни отзиви както за работата си, така и за резултата от нея. И тука малко ми се губи - как хем сте доволни, хем резултата е супер, хем казвате, че ниската цена значи ниско качество?


Няма ли кой да отговори на това по-горе? Наистина е интересно колко струва, и защо след като евтиното е скъпо, то услуги по 10-40$ получават толкова позитивни коментари при това и от вас? $30 - 45лв...а хвалебствията са едно след друго

Защото тук бъркаш нещата. SEO-то не е събмит за да кажем 10-50$. Понякога може да се окаже, че всичко е наред в сайта и само една подобна услуга от 10$ да използва и да ти вдигне сайта на желаните позиции, а в друг случай нещата да са зле и да са нужни месеци работа и много по-голяма сума, три или четирицифрена сума в $. Но макар и различни неща, едното и другото имат покритие. И също така опитния оптимизатор знае кога и от кого да поръча подобен събмит, ще даде параметри за това, ако е нужно пак ще го направи след време. Много повърхностно е казано това - "seo-тата поръчват събмити за 10$ и така ми вдигат сайта, ми че тогава защо да им давам тия пари, чакай да взема аз сам да си направя това." И после след това виждаме нова тема: "Сайта ми изпадна в серпа".

Не забравяйте, че знанието струва скъпо, то е най-скъпото нещо. Един знаещ човек ще направи нещата за малко време и ниски разходи, а друг незнаещ - ще свърши същата работа за много повече време и по-големи разходи. Но това не означава, че знаещия трябва да вземе по-малко пари, напротив, точно обратното е.

Но тук всеки се пазари за цени, иска да мине метър и да плаща по-евтино, ако може да е безплатно, като хиени чакат да излезе някое безплатно ревю и да го грабнат, а ако може най-добре и оптимизаторът да плати на собственика за това, че оптимизира сайта му. Впрочем забелязвам това във всички сфери - и в рекламата, и в правенето на сайтове, и в цените на дизайна, в каквото се сетите.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

За първи път чувам, че оптимизаторът трябва едва ли не да ти сметне за колко време ще си избиеш парите, които влагаш в оптимизация. Ролята на оптимизатора не е ли да ти докара трафик? А от посещение до продажба има ОГРОМНА разлика.
 
От: Оптимизация на месец за 60 лева???? Само в предприемач.ком....

За първи път чувам, че оптимизаторът трябва едва ли не да ти сметне за колко време ще си избиеш парите, които влагаш в оптимизация. Ролята на оптимизатора не е ли да ти докара трафик? А от посещение до продажба има ОГРОМНА разлика.

Ммм не. И това не е. Ролята на оптимизатора е да ти класира сайта по желани от теб думи. А трафика си е божа работа.
 

Горе