Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

първо,здравейте на всички,имам малко въпроси и ако някой може да отдели от времето си може да ми даде съвет.имам туристически сайт и по скоро сайт за хотели,вили,къщи за гости....смея да кажа че сайта е доста добре структуриран..не е изработен от мен аз съм просто собственик и не разбирам от дизайн,програмиране и.т.н,та въпросния сайт е на 6 месеца и за вили и къщи за гости върви доста добре но за хотели конкуренцията е обийствена,какво ли не съм пробвал,какво ли не съм изчел и и уж за google си има разни основни правила но доста сайтове не съ спазили никакви правила а са на първа страница-зле изглеждащи и неправилни мета тагове а се индексират доста добре от търсачките,вярно е че са по стари сайтове но това не ме топли особено:)) сайта е хотели-вили.ком,регистриран е в стотици дириктории,соц мрежи,блогове,търсачки и каталози,анализ на конкуренцията,мн добре подбрани мета тагове,информация има доста в сайта,няма празни страници абе където се вика не спя...постоянно правя нещо но не става и нестава:)))явно е доста трудно но от опита ми разбрах че и само с платена реклама не става,конкурентни сайтове дават доста пари за adwords и след това пак са на 15-20 стр,но спирам дотук,моля ако някой има желание да прегледа сайта и да си сподели мнението.......
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Meta таговете не са от толкова голямо значение много по важен е самия текст на страницата, който при теб липсва. Началната ти страница се състои само от линкове, което определено е голям минус. Това Градове/Курорти го махни от там(или го премести в лявата или дясната колона от страни) и на негово място сложи блок който да ти показва последно добавени хотели или вип хотели или каквото там решиш, само гледай да има някакъв текст който в твоя случай примерно ще е описанието на хотела.

На http://hoteli-vili.com/hotels също добави някакво описание към хотелите да имаш някакъв текст а не само връзки, няма нужда да е пълното описание а по скоро някакво по кратко.

Оправи си title-ите когато ключовата дума присъства повече от два пъти вече става прекалено примерно аз ако съм програмист в google това би ми изглеждало ненормално от 6 думи 3 са ти хотели което си е 50%
Хотели.Хотели в България.Резервация на Хотели.Настаняване. -> махни поне първата дума хотели.

Трябва да продължиш и да трупаш връзки към теб в такава конкурентна среда няма да ти е лесно ще ти трябват сателитки, ще трябва и да купиш силни линкове. Като купуването на линкове може да го оставиш на по заден план че там трябва да знаеш какво правиш за да не ти отидат парите на вятъра.
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

10 блога пръснати из web 2.0 properties с по 3 статии в тях, всяка статия + 10-те блога в 20 бг социалки = 800 линка. 8 от блоговете линкват сайта ти за хотели, останалите 2 регулярно линкват другите блогове, като статиите + titles са със същия keyword, с който анкориш сайта ти за хотели. Добавят се статии всяка седмица и се пълнят блоговете със качествено съдържание. Да видим пък дали няма да има ефект до 2 месеца.

Това е примерна схема...
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Съдържанието е от особено значение и специално при подобен тип сайт, тоест Вие трябва да вложите повече старание в описанията и подробностите като по мой лични наблюдения вървежна е лириката за описанието. Представете градовете, курортите, хотелите и всичко заобикалщо ги по възможно най-добър начин като се позовете само и единствено на фактологията няма смисъл да се изкривяват нещата с цел чиста реклама. Намерете плюсовете и минусите и ги коментирайте в статиите си за да спечелите поне отделено време за четене от страна на посетилите страниците ви. От гледна точка на оптимизацията не знам какво да ви кажа но си мисля, че тук има достатъчно компетентни персони, които да ви помогнат. Желая ви успех.
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

здравейте,смятам да обогатя сайта си със съдържание,и да добавя колкото се може линка на вътрешните си страници-това ще спомогне ли за оптимизиране на вътрешните ми страници-смисъл да добавям линкове от вътрешните си стр по директории,социални мрежи и.т.н-сайта ми е в високо конкурентна среда и заслужава ли си да създам 10 сателитки на същата теме зареди основния ми сайт-сайта е в сферата на туризма и повярвайте ми доста е трудно:))))
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Пробвай и скоростта на сайта :) като се опитах да вляза чаках повече, не знам на какво се дължи това но пуснах Fire Bug и той каза това: Page Speed Score: 62/100 :)
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Защо не виждам сайтемап?
Сравнявам моя с твоя сайт. С много неща не съм наясно, та и някой да ми се скара за тъп въпрос, само ще съм му благодарен. Поне ще разбера, че това което питам, не е съществено.
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

специално за сайтмап съм питал и мненията са противоречиви,аз мисля да наблегна на качествен текс със статии и обогатяване на текста си в самия сайт,и ако някой знае как е по добре да си създам сателитки,единия вариант е да използвам blogspot,blog.bg а другия е да си ги направя на самосточтелни домейни-някой може ли да ми даде съвет как е по добре
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Всякакви мнения може да са празни като миналогодишна тиква, забравена на полето.
Искаш класиране нагоре? Класирането го правят търсачките. Чети и изпълнявай какво ХАРЕСВАТ търсачките! От тях зависиш, а не от кръчмарски мнения.
И CSS валидация не минаваш, стига да не си оправил вече двете грешки. На мен доста време ми показваше грешка, въпреки че бях я оправил. Щото ме домързя да валидирам наново - сайта си работеше...
От домейн с екзакт мач за сателит по-добро не знам.
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

първо,здравейте на всички,имам малко въпроси и ако някой може да отдели от времето си може да ми даде съвет.имам туристически сайт и по скоро сайт за хотели,вили,къщи за гости....смея да кажа че сайта е доста добре структуриран..не е изработен от мен аз съм просто собственик и не разбирам от дизайн,програмиране и.т.н,та въпросния сайт е на 6 месеца и за вили и къщи за гости върви доста добре но за хотели конкуренцията е обийствена,какво ли не съм пробвал,какво ли не съм изчел и и уж за google си има разни основни правила но доста сайтове не съ спазили никакви правила а са на първа страница-зле изглеждащи и неправилни мета тагове а се индексират доста добре от търсачките,вярно е че са по стари сайтове но това не ме топли особено:)) сайта е хотели-вили.ком,регистриран е в стотици дириктории,соц мрежи,блогове,търсачки и каталози,анализ на конкуренцията,мн добре подбрани мета тагове,информация има доста в сайта,няма празни страници абе където се вика не спя...постоянно правя нещо но не става и нестава:)))явно е доста трудно но от опита ми разбрах че и само с платена реклама не става,конкурентни сайтове дават доста пари за adwords и след това пак са на 15-20 стр,но спирам дотук,моля ако някой има желание да прегледа сайта и да си сподели мнението.......
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Прав си, нишата наистина е доста конкурентна, но какво от това. Важното е да си силен и да се буташ. Няма безсмислени неща на този свят.

Така почвам по темата направо:

Контент - много е важен, гледай да го оптимизираш както за района, така и за забележителностите в него. Важно е да хващаш трафика, който търси много тясно таргетиранта дума. Като например: Хубави плажове в Албена. Или нещо подобно, според зависи от местността и какво хората ще търсят там. Ще започнеш да събираш наистина качествен трафик, защото има хора търсещи не само хотели, хижи, къщи, но и местностти и забележителностти. Аз лично бих пробвал и в тази насока, освен всичко друго де.

Допълвай със статии за дадени събития, абе направи го така, че освен да генерира трафик, да кара хората да искат да отидат там - мястото, за което се ровят. Нещо като ревю, но в стила на научно-приключеснки стил. Ако им създадеш усещането за това, те са твой. Статии за обичайте на самите райони. Не мислете, че хората обикалят страната само заради това да са из природата, повечето иска и да видят нещо, да станат част от нещо. За това и сайтове със социална насоченост, даващи тези емоции успяват. Или казано малко по така - социализирай, даже отвори форум, фен страница, някъде където ти да си притегляща сила. Малко конкуренти го правят, да не кажа никакви. Имат там нещо си, но като цяло гонят идеята за продаване на реклама на агенции и туроператори. Сори, но винаги съм бил на мнение, че един сайт и/или успешен онлай бизнес се ражда от идеята за даване, а ако стане голяма работеща бизнесмашина - идва момента за взимане. Обратното търпи често провал. Фокусирай се върху community характера му. Това ще ти гарантира силно присъствие, а линковете - това ще дойде чрез обосовяването и затвърждаването на всичко приложено - линк байт.

Говоря като мечтанетл, може би, но искам да се знае, че днес, в тази силна и конкуретна пазарна икономика, се изисква повече от това да си просто нещо си някъде, което по нищо не се отличава от другите. Това на практика не само ще е загуба на време е ресурси, но и в повечето случаи стигне ли до едно положение, ще изисква нещо друго, за да дръпне и да се открои. В общи линии това, което споменах горе.

Оправи си кода и всичко, но като гледам си го пипал и опредлено си го оптимизирал. Сега е времето не само на контента, но и на оптимизирания контент. Гледай да го направиш на някои места леко wiki, демек да интерлинкваш от страница към страница. Например: Тук друга голяма забележителност е пещерата Бачо Киро, една от най-известните пещери в Бъглария. Интерлинк на "най-известните пещери в Бъглария" към статия с тема "най-известните пещери в Бъглария". Иска се много контент, но ще е по-добре за трафика, няма спор. Това реално ще те направи не самом мини тур портал, но ще може да градиш и нагоре - форум, бюлетин, rss. Вече сам определи кое ще ти свърши повече работа тук (ако си без CMS), блог, статични статии.....

Помисли за лого. :) В интерес на истината какво целиш. В смисъл какъв стил гониш. Прилича ми на каталог, като на всяка локация имаш хотели, хижи, квартира, апартаменти, бунгала, къщи и други. Излез малко от общите рамки, няма да сбъркаш. ;)

След време сложи едно DE, ES, а защо не и RU. Но като се разрастнеш.

Писах по темата, сега и малко за сателити:

Може да почнеш със сателити на общите блог платформи (wordpress, blogger, blogsome...), както и легове. После мини на твои домейни, но като цяло гледай да линкваш от контент, все едно е спонсор пост, а не paid link. Има значение. :)

За сателитите мога силно да ти препоръчам да следват определена схема, да бъдат подредени логично, а не хаотично. Или всеки линква към главния или всеки линква към един от сателитите, а той към теб. Има и други схеми, но е важното да има пордеденост. Всячко нелогично свързано звено може да обърка не само теб, но и бота.

Гледай да имаш контент. Както се вика поне да е пълно с леки описания на града, селото или местността. Все пак няма как да се конкурираш при празни страници.

Ако се сетя друго, ще ти пиша. При някакви идей, драсни и ти, за да ги коментираме. :) Ще е интересно, защото има доста хора, четящи форума и едновременно притежатели на сайтове за туризъм. :)
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Опппп, забравих да ти кажа, да си напшравиш канал в YouTube & Vbox7. Идеята тук е да пообиколиш и да направиш едни хубави видеа. Знам, че е малко инвестиране на пари, но го възприемай повече като почивка, на която ще направиш 2-3 кадъра. Избери ги така, че като ги гледаш и ти да искаш да отидеш. :)

Ще се включвам пак. И 100% ще ти дадем съвети да си №1 в бранша. ;)
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Благодаря за изчерпателния отговор,смятам още малко да се образовам за да си спестя евентуални грешки,изчел съм доста за сео оптимизация и смятам да почета още малко и се захващам за яка работа,много работа ме чака но целта оправдава средствата:)))))ако се сетя нещо ще питам а и също ако имам някакво наблюдение ще го споделя,но все пак има доста зле изглеждащи сайтове без качествено съдържание които са напред в търсачките,не знам на какво се дължи но сигурно има нещо зареди което са напред в гугъл,но щом те са напред с повече воля,четене и усилия смятам да успея:)))))
 
От: оптимизация на сайт за високо конкурентна среда!!!

Благодаря за изчерпателния отговор,смятам още малко да се образовам за да си спестя евентуални грешки,изчел съм доста за сео оптимизация и смятам да почета още малко и се захващам за яка работа,много работа ме чака но целта оправдава средствата:)))))ако се сетя нещо ще питам а и също ако имам някакво наблюдение ще го споделя,но все пак има доста зле изглеждащи сайтове без качествено съдържание които са напред в търсачките,не знам на какво се дължи но сигурно има нещо зареди което са напред в гугъл,но щом те са напред с повече воля,четене и усилия смятам да успея:)))))

Мисля, че вече са ти дали съвети, само се чудя що не ги изпълняваш, а темата е от преди повече от половин година. Самия ти казваш, че си чел - тогава прави това, което си прочел. А именно: редовно обновяване на сайта, което ще рече редовно да се пускат статии. Но не просто нещо написано набързо, а хубави,смислени статии. Тогава наистина ще привлечеш посетители, възможно е и линкове да си спечелиш по този начин, а съответно Гугъл ще види и разбере, че сайта е подържан. А доколкото знам а и от моя опит съдя, че на редовно поддържаните сайтове се дава известно предимство.
Не се втурвай да правиш разни сателити на сайта си. Препоръчвам ти само един блог, напълно подходящо е да е блог на платформата на Гугъл - блогспот.ком. Но не прави грешката този блог да го превърнеш в сателит - рано или късно Гугъл ще разбере,че го ползваш за сателит и ще са лошо последствията. Просто освен тематичните статии и линкове към твоя сайт пиши и различни неща, от време на време слагай линкове към други сайтове. Не ти препоръчвам писането в директории на статии - имат си своите предимства и недостатъци. Аз лично не ги харесвам, но все пак ако решиш да ги ползваш, потърси кои са хубави, смислени (има и такива) и само в тях публикувай.
Относно въпроса ти
"но все пак има доста зле изглеждащи сайтове без качествено съдържание които са напред в търсачките,не знам на какво се дължи но сигурно има нещо зареди което са напред в гугъл"
Тук си противоречиш. Казваш, че си чел "доста за сео оптимизация". Може би не си чел достатъчно, забравил си или не си обърнал внимание. Навсякъде в сеостатиите и сеосайтовете се казва едно и също - линкове. Линкбилдинг. С подходящо линкване можеш да изкараш на първо място и сайт който съдържа само 1-2 страници. Търси линкове от сайтове, линкове които са релевантни със сайта на твоята тематика. Защото релевантните линкове придават повече тежест, отколкото останалите.

Освен това - виждам, че преди повече от половин година AlanFort ти е дал добри съвети - ако ги беше изпълнил, щеше вече да си доста по-напред.

Също така погледни и си оправи кода в сайта, валидирай го. Да няма нещо счупено - Гугъл не харесва счупени кодировки на сайтове. Това, че браузерите Мозила, Хром, Опера, ИЕ отварят сайта не означава, че няма грешки - браузерите до известна степен могат да поправят счупени тагове в кодирането, но това не се отнася до роботите на Гугъл, които не прощават.
 
От: Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

Благодаря ти отново,да чел съм но изисква доста време това което си чел да ти се поизбистри в главата и да осъзнаеш и отсееш кое е добре да използваш и кое не,нужно е доста време за да ти се избистри цялата картинка,защото преди се чудих какви са тези статии и защо са ми нужни но от извесно време разбрах че могат да са много полезни,през тези 6 месеца не съм спирал да работя по сайта но явно съм работил в грешната посока:)))) и относно линковете някой казват че са най-важни но пък други твърдят обратното и казват че съдържанието е много по важно и се получава малко че всеки си мисли че той е по прав, но точната формула не се знае,аз мисля да опитам и двете неща за сайта си hoteli-vili.com
 
От: Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

и относно линковете някой казват че са най-важни но пък други твърдят обратното и казват че съдържанието е много по важно и се получава малко че всеки си мисли че той е по прав, но точната формула не се знае,аз мисля да опитам и двете неща за сайта си hoteli-vili.com

Тук не знам защо мислиш така, може би или не си разбрал все още или си попадал на погрешните хора. И едното е важно и другото. Съдържанието е много важно, след него идват и линкове. Примерно - с една много хубава, добре написана и по правилата статия може да влезеш в топ-10 или да кажем на 2 или 3 страница при съответното търсене в Гугъл. Ако статията е написана добре - то има голям шанс да си остане там. След това обаче за да я вдигнеш и да излезе на първа страница, на първо място - ти трябват линкове. Точно това е и съвета на AlanFort от преди половин година: изграждане на мрежа, която да линква сайта ти. Така по този начин получаваш и качествени линкове, получаваш и PR.
 
От: Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

още нещо да споделя от моите наблюдения,развитите сайтове си имат както блогове така и форуми и отделно примерно още един сайт на същата тематика като главния им сайт,като линкват както към главния сайт така и към този със тематичното съдържание,или блога линква към форума а форума линква към основния сайт,общо взето за мене е малко много тази информация като за начинаещ,но виждам че да развиеш основния си сайт трябва доста неща да изградиш:)))като идеята аз доколкото разбирам е с твоите си сайтове като(блогове,форуми) да си осигуриш качествени връзки
 
От: Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

Високо конкурентна среда туризъм, хотели, вили ???? Темата сериозна ли е или е шега ?
 
От: Оптимизация на сайт за високо конкурентна среда - туризъм!!!

You must spread some Reputation around before giving it to Blinky again. Всички са дали много полезни мнения и информация. Голямо благодарско, ще следя темата с интерес. Успех на jordan3214!
 

Горе