Оптимизация на сайт

Мне, няма да е. Но е хубаво регулярно да пипаш и стария проект. Неподдържан сайт по-лесно изпада. Все пак слабата актуализация е критерии за това колко е "жив" един сайт. За това разправям на всеки, който се съветва за сайт (корпоративен или на малка фирма), че е нужно да имат поне една малка секция за новини или новости. Не за друго, но като решат да покажат, че са живи, да имат възможност. Пък и партньорите и клиентите им са идея по-доволни, че фирмата, която го обслужва действа и й се случва нещо.

Скоро ще се закове така или в околността. Това си е знак, че си в правилната посока. :)
 
От: Оптимизация на сайт

Така така супер!
Е ми аз до 2-3 дни ще вдигна новата платформа и направо ще оптимизирам нея.
Ще пиша, ако имам въпроси :)

Поздрави,
ПП - Избери си един часовник и ми прати адрес ;)
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Така така супер!
Е ми аз до 2-3 дни ще вдигна новата платформа и направо ще оптимизирам нея.
Ще пиша, ако имам въпроси :)

Поздрави,
ПП - Избери си един часовник и ми прати адрес ;)
Пусни ми втория проект като го завършиш. Ако има нещо за правене и помагане, на среща сме всички. Ако искаш пиши да видим с какво можем да го оправим и него. ;)
 
От: Оптимизация на сайт

Здрасти колега :)
Гледам бориш сайт за часовници, браво! Тук конкуренцията е доста здрава, линкове си трябва... много линкове. Също така забелязах и че си се спрял на OpenCart, браво ;)
Моя часовникарски сайт (в подписа ми) също е на Опенкарта и като цяло съм доволен от него и от платформата като цяло. Сега след като сайта ти е готов, сядаш и почваш да пишеш много статии, уникални разбира се. Аз принципно гледам да не тряскам сега много линкове щото като нищо можеш да отнесеш някоя тесла, карай я бавно но славно.
 
И аз препоръчвам след достигане на добри позиции, да не се прекалява. Може леко поддържащи линкчета и то от много авторитетни сайтове. Лека полека, никакъв ръш. Това е най-вече поради факта, че на първите места (особено за висококонкурентни думички) класирането е много чувствително и всичко "над" нещата би могло да даде обратен резултат. Знам го защото съм го изпитвал на мой гръб. Не за БГ пазара, но е еквивалентно.
 
От: Re: Оптимизация на сайт

Добре, ще го имам в предвид.
Останаха ми още 2-3 категории с продукти да нацъкам и съм готов със снимките и артикулите.
До сега отстранявах разни бъгове и неща, които ме вбесяваха много :) Сега всичко е перфектно. За стаиите намерил съм копирайтър за целта с които съм договорил да пише статии от 300 до 500 думи.

Поздрави,
ПП - Блинки не издържах и отидох да купя един електронен подпис, че пред Търговския регистър с
 
Още малко имаш реално. А бъгове винаги има. Не знам защо, но никога и не минава по оригинален план всичко. Все нещо малко спира нещата или в началото или в края. :) Няма как, но се минава, това му е хубавото.

П.П: Аз имам, но така и не съм го ползвал по това предназначение. То тази седмица е лудница там. :)
 
От: Оптимизация на сайт

Снощи в 01.00 го пуснах отчета хаах и забравих една декларация да подам.. нищо. В момента се боря със сайт мап-а на новия магазин :) и превеждам аффилиейта :D
 
От: Re: Оптимизация на сайт

Има ли нещо ново за помагане или разработване? :)

Днес ще тествам афилиейта.
Добавих плащане с PP i ePay + банков трансфер за сега това :)
По-късно ще се регистрирам да разгледам другите аф.
 
От: Оптимизация на сайт

Хаха 2 дена се мъча да си спомня кой беше със синстор.еу и в същото време си чета тук как вървят нещата по оптимизацията белким крадна някоя идея, а то било под носа ми...
Добре съм, но ще се оправя! :)
 
От: Оптимизация на сайт

Хаха 2 дена се мъча да си спомня кой беше със синстор.еу и в същото време си чета тук как вървят нещата по оптимизацията белким крадна някоя идея, а то било под носа ми...
Добре съм, но ще се оправя! :)

Свой съм :)
Ако имаш въпроси питай отворен съм за нови идей.
Дизайна на сайта е готов изцяло почти ;)
Оправих някакъв бъг при афилиейт скрипта, които се появяваше при регистрация. ( И работи перфектно афф-а )
С оптимизация тамън тръгнах да се изкачвам и смених системата с опен карт и пак започнах да отивам назад.. Надявам се скоро да започна да се катеря пак на горе ;)

Хах ебати сайтмапа 12000 урл-та вътре :D :D ahahah
ПП - 18000 урл-та ?!?!? WTF :D
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на сайт

Абе мъчеше ме въпрос, ама снощи ми отговори вече :)
И да си ги наслагаш тия размери на корпуса, че си е мъка без тях :p
Защо имаш толкова много адреси в сайтмап не разбрах?
 
От: Оптимизация на сайт

Абе мъчеше ме въпрос, ама снощи ми отговори вече :)
И да си ги наслагаш тия размери на корпуса, че си е мъка без тях :p
Защо имаш толкова много адреси в сайтмап не разбрах?

За кои размери на кои корпус говориш ?
А ми сайтмапа .. заради таговете 22000.. и се отказах да ги пускам в гугъла, заради кирилицата, че е излезнала ужасна :D
Там пуснах едни 500 :)
 
От: Оптимизация на сайт

За кои размери на кои корпус говориш ?
А ми сайтмапа .. заради таговете 22000.. и се отказах да ги пускам в гугъла, заради кирилицата, че е излезнала ужасна :D
Там пуснах едни 500 :)

Аааааааа загрях.. значи с теб се чухме снощи :)
Е ми да размерите.. трябва да ги измеря на ново всичките, защото забравих да ги копирам от стария сайт.. и а бе отварям си сам работа :)
Намерих читав модул за сайт мап сега ще събмитна да видя за какво иде реч :)
 
Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Днес ще тествам афилиейта.
Добавих плащане с PP i ePay + банков трансфер за сега това :)
По-късно ще се регистрирам да разгледам другите аф.
Това е достатъчно. Щях да предложа и чек, но това е за други случаи. За твоя тип афилиейт програма сегашните са супер добри и достатъчни.


Хаха 2 дена се мъча да си спомня кой беше със синстор.еу и в същото време си чета тук как вървят нещата по оптимизацията белким крадна някоя идея, а то било под носа ми...
Добре съм, но ще се оправя! :)


Абе не е нужно да крадеш, ние ще отговорим и коментираме и твоите въпроси. Все пак сме тук да си помагаме, нали? :) Иначе сайта му май набира популярност щом и хора от тук започнаха да се питат какви магии се случват.

И относно сайтмапа, гледай какво все пак е захапало. Не позволявай да има дублаж или някакви скапани индексации.
 
От: Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Абе не е нужно да крадеш, ние ще отговорим и коментираме и твоите въпроси. Все пак сме тук да си помагаме, нали? :) Иначе сайта му май набира популярност щом и хора от тук започнаха да се питат какви магии се случват.

Аз сега дерзая по забележките на Тео относно липсата на текст на главната, както и липсата на такъв по категории. Всъщност проблем с текста да бъде добавен няма, просто не ми допада как седи когато е текст + продукти + (евентуално) банери, но пък на Гошо не му дреме за моите естетически възгледи... :)
 
От: Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Аз сега дерзая по забележките на Тео относно липсата на текст на главната, както и липсата на такъв по категории. Всъщност проблем с текста да бъде добавен няма, просто не ми допада как седи когато е текст + продукти + (евентуално) банери, но пък на Гошо не му дреме за моите естетически възгледи... :)

Ще го нагласиш .. и на мен не ми харесва ама ще го направя ама на гугъла наистина не му пука за изгледа :D
 
Re: От: Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Аз сега дерзая по забележките на Тео относно липсата на текст на главната, както и липсата на такъв по категории. Всъщност проблем с текста да бъде добавен няма, просто не ми допада как седи когато е текст + продукти + (евентуално) банери, но пък на Гошо не му дреме за моите естетически възгледи... :)
Да, и на мен ми стана странно като разбрах, че повечето магазини от този тип се борят за първите места в Google за дадена думичка без текст на хоума. Може реално, но това е едно ново измерение на SEO-то. :)

Виждал съм доста сайтове, които го правят, но те разчитат на бранд и полезност, което води и го познаваемост. От там вече и става ясно, че са за това нещо и реално са си на челни позиции. Идеален пример за това е http://www.java.com. Там няма нищо, ама нищо. Но това не пречи да излиза на първо място за Java. Може би и примера да не е много добър, но все пак за него се сетих.

Да ти кажа честно, не се съобразявай кой знае колко с Google. Направи го за потребителите. Все пак едно добре обосновано интро за какво е сайта няма да навреди на никой, нито на теб, нито на потребителите, нито на бота. :)
 

Горе