Оптимизация на сайт

От: Оптимизация на сайт

Браво колега, добре ти се получава сайтчето за часовници ;)
И една критика... това лого долу дето си го сложил, не му е там мястото, удължава ти страницата допълнително надолу а това според мен не трябва да е така. Махни логото и остави само текста ;)
Разбира се, това е просто мое мнение не целя да давам акъли :)
 
От: Оптимизация на сайт

Браво колега, добре ти се получава сайтчето за часовници ;)
И една критика... това лого долу дето си го сложил, не му е там мястото, удължава ти страницата допълнително надолу а това според мен не трябва да е така. Махни логото и остави само текста ;)
Разбира се, това е просто мое мнение не целя да давам акъли :)

Мястото му е горе между хедъра и топ бара.. обаче не намирам време да си пограя с фотошопа да го смаля малко и да го забия там :)
А долу го сложих за тест и така и остана не съм се занимавал да го преправям :)
Ще си го запиша като задачка. тнкс

Поздрави, :)
 
От: Оптимизация на сайт

Хареса ми как се е получил с новия темплейт. Бравос!
А относно оптимизацията, въпреки че всеки нов сайт получава лека преднина в началото при класирането, не мога да не споделя очеизвадната разлика в класирането и скоростта, с която бай Гошо папка линковете...Сравнявам единият магазин с малкото текст като описание на категории, а и на продуктите, с другият, които ми спря тока от писане, но пък при него нещата се случват в пъти по-бързо...
 
От: Оптимизация на сайт

Нали :)
хах и аз тук всеки ден пиша нещо новичко :)) и е факт, че съм на 13-та позиция :) и от няколко дни се държа там, но не това ми е целта :)

Поздрави,
 
От: Оптимизация на сайт

Продължаваме напред на 6 ключови думи съм на първа страница и в общи линии денся 1-2 -> 2-1 страница :) което е добър знак според Blinky, че ще се закова на първа страница много скоро с часовници :)

Поздрави,
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Продължаваме напред на 6 ключови думи съм на първа страница и в общи линии денся 1-2 -> 2-1 страница :) което е добър знак според Blinky, че ще се закова на първа страница много скоро с часовници :)

Поздрави,
Мда, денса околко определени позиции говори за това, къде реално си се позиционирал. Както ти писах, карай го леко, че резултатите са вече по-чувствителни от тези, който са били на задни позиции. Лично аз, тук вече препоръчвам много силни и качествени линкове. Те обикновено са от сайтове с голям тръст ранк. Има много добри блогове, от които може да договориш някой друга статия с линк. Блогове за часовници, я които може да договориш някой друг линк за статия или нещо подобно. Може и символична сума. Важното е да не го играеш като някои от конкурентите ти, да купуваш безмислени блогрол линкове или да спамиш чрез глупави коментари, или по-лошо - да заливаш с линкове форуми и какви ли не социални сайтове. Виждал съм да се класират, но реално това е пропуск на Google. Реално не мога да кажа, че имат някакво бъдеще, но това ще стане ясно след едит, бил той под формата на ъпдейт или някой едитор. :)

Добре си се ориентирал към гест блогинг. Ако се сетищ за някой друг добър линк, ползвай го и него. Развий си добре и социалните профили. 3те най-основни. ;) Виж в кой друг форума за часовници или нещо такова може да дадеш добри постове, с линче в подписа. Но както казах, гледай никога да не гониш количество, не за друго, а защото има опасност да падне качеството. ;) А ние не искаме това.

Вярвам, че скоро ще се заковеш на първа страница. А когато стигнеш до там, ще ползваме вече тежката артилерия - добри RP материали, но оптимизирания, ревюта по хубави сайтове и подобни, за да стигнеш и надминеш всички твои конкуренти. Ще си поговорим и за засилване чрез добри и качествени сателитки. Мои колега спомена, че е не е важно колко са качествени, а колко са като количество. Естествено не коментираме IP и C класа, както и локацията на сървъра. Но аз бих казал, че това работи вече само, ако не се засича. А то не се засича, при положение, че изглежда, че се е наливало в него време, ресурси. Никой вече няма да ви пусне да му играете по първите страници (за постоянно) с някакви наспамени сателити, които реално биха заблудили само бота. Има такива хора, но вижте тези стабилните, те са вече на едно много по-качествено ниво. За това схемата "много, набързо", не бих заложил на нея в перспектива.

Успехи и само напред бате. Ако има нещо, пиши. ;)
 
От: Оптимизация на сайт

Като прочетох за основни социални профили и се сетих - в Г+ много бързо захапва снимките от споделени в страницата там линкове, което в твоят случай мисля, че е приложимо. Все пак не са малко тези които търсят часовник и гледат снимките от изображения (аз го правя:) ), а после проверяват сайта, в който е тя. Пък и да не са милиони юзъри, пак е местенце, в което се съмнявам много собственици на подобни магазини да ровят и да са се досетили да се загнездят.
Честно казано не съм убеден, че масовите търсения са по 1 дума. Може би за часовниците не е така, но аз си направих експеримент с магазина за видеонаблюдение и за 5-6 дни беше почнал да изпълзява на 2ра страница, но по изрази от 2 или 3 думи. Възможно е да е поради по-малката конкуренция за изрази, но като гледам продължава да катери, което за сайт на 2 седмици си е повече от добре...
А когато стигнеш топ 5 или 3 как задържаш позиция? Нали знаете какво казват - лесно се става 1ви, защото гониш някой, който налага темпо, но после идва сложното... :)
 
От: Оптимизация на сайт

А ми аз много гледах фразите за онлайн магазин за часовници .. и продължавам да ги гледам тук не са много изразите да ти кажа.. по голямо търсене има с по 1 дума, а изразите с 2-3 пак ги има но няма чак такова търсене по 200-2000 търсения месечно и според мен не си заслужава да се бориш за тях :)
А иначе ако стига в топ 5-3-1 ще действам както до сега линкове и статии :) Ако някой може да добави нещо да казва :)

Поздрави,
 
Re: От: Оптимизация на сайт

А иначе ако стига в топ 5-3-1 ще действам както до сега линкове и статии :) Ако някой може да добави нещо да казва :)
Мда, има за добавяне. Аз писах - развиване на добри и живи социални профили. И минете на едно по-горно ниво с линкове от други медийни канали, като YouTube, MetCafe и др. А за социалните медии, вижте тези, които в момента заливат БГ пространството. Или казано на друг език - най-популярните социални сайтове в България. Говоря за тези чуждестраните, които имат силен % дял тук. А това са, както всички знаем: Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Pinteres (последно време гледам доста хора ме прибавят там), klout. Сещам се за още доста и имам профили там, но от това, кой ме прибавя във всяка отделна, следя и колко е актуална и популярна, както тук, така и в световен мащаб. ;)

Виж кой са хубави PR сайтове, нещо. За бг е ясно, че това може да се играе и от главните медии, но има и тръст сайтове, които пак са добро поле за изява на такъв тип материали, и е хубаво да е рилейтед контента или както се вика да има секция, за твоите неща. Не спирай с прибавянето на качествено и уникално съдържание, даже вече цели се линк байта, демек - качественото съдържание да стига до хората, чрез вече изградените потребители. Виж какво би било ценно за тях в твоята ниша. Какви разкази и съвети може да кажеш. Мисля, че статия от рода на "Часовника определя характера" може да даде нагледен пример какво точно имам предвид.

@lqllqlq, снимките и контента добре се захапва, но най-вече снимките. Ако трябва да бъда честен, почти никой не се рови там за инфо и както и да е. Говоря за Google+, аз лично имам профили поради 2 основни причини - по-добре ме възприема търсачката Google, защото си е негова рожба и да игнорираш, не върви. И защото ми трябва още един канал, освен другите 4-5. Пък и на не ми пречи да го създам, там е може би от най-лесните ми създавания на профил.
 
От: Оптимизация на сайт

Имам следното питане - до скоро нямах описателен текст по категориите, които от няколко дни започнах да добавям, а в последствие ще разширявам и описанията на самите продукти. Имам опция ако е правена промяна по магазина с чистене на кашето да се регенерира и сайтмап-а. Та питането ми е в този случай как е по-добре: след това да оставя Г сам да си мине и евентуално да хване текстовете или да му ресъбмитна ръчно сайтмап за да го изръчкам да провери?
 
От: Оптимизация на сайт

Имам следното питане - до скоро нямах описателен текст по категориите, които от няколко дни започнах да добавям, а в последствие ще разширявам и описанията на самите продукти. Имам опция ако е правена промяна по магазина с чистене на кашето да се регенерира и сайтмап-а. Та питането ми е в този случай как е по-добре: след това да оставя Г сам да си мине и евентуално да хване текстовете или да му ресъбмитна ръчно сайтмап за да го изръчкам да провери?

Според мен по-добре г. сам да мине, но всеки си има различно виждане.
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Според мен по-добре г. сам да мине, но всеки си има различно виждане.
И аз бих направил така. Да оставя Google сам да види промените при следващо кролиране на сайта, но и другото не е грешно. Някой използват ресъбмита, защото са правили малки промени и се притесняват дали ще бъдат намерени, а други спестяват време като го викат със сайтмапа, ръчно. Аз лично вярвам, че е достатъчно интелигентен да мине и сам да си намери промените. Всеки си има собствен стил. ;)
 
От: Оптимизация на сайт

Мерси за отговорите, ще пробвам да го оставя сам да си чете. И аз ще имам време плавно да си правя промените.
 
От: Оптимизация на сайт

С какво следите промените по позициите? Някой безплатен туул или всички са си накупили софтуера? Ползвам за ориентация Free monitor for Google, но тъй като се забърках в пълно пренаписване на описанията на продуктите, както и увеличаване обема им ми се иска да следя някак какво и изобщо нещо случва ли се...Проблема с Free monitor for Google, че ми дава инфо само за 10-тина кл. думи и фрази. Да, възможно е да съм индексиран само по-тях, но на това положение са си нещата от няколко месеца, което е доста преди да подхвана пренаписването.
Другото, което също ме вълнува - за всяка категория/тип продукти съм си направил едно малко по-общо продуктово описание, което е в спин формат, след което добавям спинатият текст към всеки продукт за да не се получава едно и също за 15-20 продукта. Изобщо правилно ли е като подход ползването на спин описания за продукти и дали ще даде резултат?
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Аз ги следя ръчно всеки ден и си записвама.. но в общи линий денся по серпа :)
Както казах, сега е време да се замислиш за идея по тръстед линкове. Виж как може да се уредиш с нещо такова. Това е вече градене на стабилност. Малко да се заковеш на първа страница. Може да се вземе, но става с труд и договорки. Определено си струва, да знаеш. ;)
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт

Както казах, сега е време да се замислиш за идея по тръстед линкове. Виж как може да се уредиш с нещо такова. Това е вече градене на стабилност. Малко да се заковеш на първа страница. Може да се вземе, но става с труд и договорки. Определено си струва, да знаеш. ;)

Това правя от близо месец и половина :)
Към момента имам доста тристрани размени на линкове и платени такива, както и голям брой блог постове от high pr :)
 
От: Оптимизация на сайт

Според мен по-добре г. сам да мине, но всеки си има различно виждане.
Да споделя малко пресен опит.
Направих поддомейн, в който инсталирах Coppermine Photo Gallery. Исках да са на моя сайт снимките, които правя и показвам на различни места. Реших, че след като имам сайт, е тъпо да давам джус на снимка.бг и пикасауебалбум. Фантастико ми предлага три галерии - качих и трите, за да ги видя коя как работи. Доста проблеми и нехаресване се появи, докато накрая се спрях на тази. Качвах разни снимки, с водния знак доста време си поиграх. С Gimp-а не съм на ти. Поддомейна не съм го връзвал никъде в сайта ми, но някои снимки ги показах на различни места. Няма сайтмап.
В head няма никакви meta неща, освен тези, които си вървят с галерията.
Оказа се, че гошо си е индексирал всичко, без да го каня по никакъв начин. За има-няма седмица.
 
Re: От: Re: От: Оптимизация на сайт

Това правя от близо месец и половина :)
Към момента имам доста тристрани размени на линкове и платени такива, както и голям брой блог постове от high pr :)
Добре правиш, сега ако ми кажеш, че са и от релевантни сайтове, няма да имаш грешка. ;)

За блог постовете също. Или поне да са общи, лични както и алтернативни или прилежащи ниши. ;) Мисля, че това ще е от полза, а няма да е зле да има и леко да поразгледаш за нишови форумчета, за ганжетс или други такива.

И сега като Вискяр спомена, всичко каквото искате да скриете от Гошо, както каза той, го направете добре, чрез лог форми, скрити даже от потребителя, защото така си работиш по един демо сайт в затрита директория, към хубав сайт и по едно време, не знае никой как - плес - индексирало всичко. Трябва да е с user и pass, в това вече ще има повече сигурност. Даже забраните не го спряха. ;)

Така, че какво не го искате онлайн в индекса на Г, просто го махате, редикреквате или слагате логин. Може и да не съм прав, но аз да си кажа.
 
От: Оптимизация на сайт

Оказа се, че гошо си е индексирал всичко, без да го каня по никакъв начин. За има-няма седмица.

И ако мога да те допълня - от моя опит не е нужно да е поддомейн. Тъй като се замотах с качването на продукти преди време при секс шоп-а, все още имам 404 грешки в уебмастърс тулс на неща, които бях пуснал за тест с цел да пробвам различни подредби на продукти. И от тогава ми е като обица на ухото - когато качвах камерите за видеонаблюдение се счупих от бързане, защото гледах как без да съм го добавял никъде или пускал сайтмап аз качвам продукти, а Г върви с 20-30 мин закъснение през всичко, което съм качил. Вярно много зор си беше, но пък не мога да се оплача от летящият старт, които получи магазина. Много по-лесно след това с блог публикации, добавяне в директории се постигат видими резултати и промени в СЕРП-а.
Тука скоро попаднах на тема за индексиране по тагове/етикети - не знам добре ли е или не, но пък ми прави впечатление, че търсачката много ги харесва и първо тях четеше, а сега ги бута по-напред в резултатите. Лично аз нямам претенция щом се класира по-напред.
Така и никой не се изказа по това ми питане:
"Другото, което също ме вълнува - за всяка категория/тип продукти съм си направил едно малко по-общо продуктово описание, което е в спин формат, след което добавям спинатият текст към всеки продукт за да не се получава едно и също за 15-20 продукта. Изобщо правилно ли е като подход ползването на спин описания за продукти и дали ще даде резултат?"
 

Горе