Оптимизация

Devastion

New Member
Здравейте! Съжалявам, ако съществува подобна тема. Искам да ви попитам как да си оптимизирам Wordpress-а и да намаля page load-а? Защото зарежда доста бавно (2 сек. мисля, че е бавно за wp).
 
От: Оптимизация

читав хост и по-малко активирани плугини.Всички плугини ги местиш във футъра!И си готов!


добавено специално за nortrant:Във футъра слагай всички жава и глупости, за да не ти се зареждат първи.Май не си бил в час по този урок.И ша ми свирнеш на хуъо с тази репичка.
Галфон!Вземи попрочети!

JavaScript to Footer - прехвърля всички javascript-ове от добавките ви от head в footer-а на темплейта ви. По този начин сайта ви се рендва няколко пъти по-бързо, поради липсата на забавяне, докато се теглят скриптовете, които така или иначе не са нужни при първоначално зареждане на страницата. Имайте предвид, че някои добавки правят проблем с това и работят некоректно или не работят, за това трябва да добавите тези скриптове в списъка с иключените от прехвърляне скриптове.
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация

Здравей! Мерси за коментара, но как да преместя plugin-ите във footer-а? За първи път го чувам това. Четох из интернет и не попаднах на подобно нещо. А за JS to Footer - използвам го :).
 
От: Оптимизация

Здравей! Мерси за коментара, но как да преместя plugin-ите във footer-а? За първи път го чувам това. Четох из интернет и не попаднах на подобно нещо. А за JS to Footer - използвам го :).

жавите имах предвид, доста от плугинс имат жави
 
От: Оптимизация

@dalas- баце и аз не можах да стопля кво е това жава в първия момент. Помислих, че нещо си объркал думите хаха - жавите хаха
 
От: Оптимизация

Благодаря на всички! Сега малко по-бързо зарежда :). Друго по въпроса може ли да се направи? Или вече от хоста зависи.
 
От: Оптимизация

ми изразявай се правилно, бе
аз да не съм врачка да видя какво мислиш?

Е затова сте теснолинейно поколение! Ако ти напиша 36 трябва да знаеш, че корен от 6 прави 36 ! Мисли мащабно!Точно имах предвид плугините, но за неразбралите писах java/жава/ - при някои племена се рука ДЖАВА . Тва е!
И друго винаги оптимизирай снимките си. Ако имаш няколко мб хедър или снимки - естествено, ще пречат на зареждането!
 
От: Оптимизация

Четох, но не разбрах какво трябва да направя с картинките в index-а при нови публикации. Извинявам се за нахалството, но някой може ли да ми обясни по-подробно?
 

Горе