Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Според вас това поредната зарибявка ли е или може да се изкарат добри пари?
Въпросът е да се печели без да се теглят заеми за покупка на продукти.
Възможно ли е?
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Доколкото знам печалба трудно се вади. Повечето се занимават с тея боклуци заради отстъпката която получават при продажба.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Три години бях представителка на Ейвън. В един момент си намерих по богати клиентки от които си докарвах по 60-70 лв на месец. С тези фирми е малко трудно, в смисъл тук е на принципа на убеждаването да си купят нещо от теб. Истината е, че не всички продукти са качествени и ако един път изнудиш някой да си купи шампоан, втори път няма да има. Спрях, когато ми писна да ходя да си търся парите от някои клиенти, които ги бавеха с месеци и трябваше да ги давам от себе си
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

В офертата, която получих по-скоро става въпрос за мрежов маркетинг. Затова питах дали дали не е пирамира. В общи линии това, което предлагат е или да си купиш продукти с намаление като представител, или привлечеш хора, които от своя страна да продават, печелиш от техните продажби. А може и да продаваш директно продуктите им онлайн, като има възможност за отложено плащане в срок от 14 дни. Веднъж правиш директни продажби, втори път привличаш още консултанти, които работят за теб. Всички клиенти се набират по стандартните начини за онлайн продажби - социални мрежи, мейл маркетинг, SEO, обяви.
Аз също преди години бях представител на Ейвън, но тогава всичко беше с даване на каталози. На моите клиенти им събирах парите предварително и после си получаваха стоката. Но ми бяха приятели. При непознати хора едва ли ще върви този метод.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Доколкото съм запозната орифлейм дават по-голяма отстъпка на дистрибутора и съответно неговата печалба е малко по-голяма. Сестра ми беше дистрибутор на Avon около 5-6 години и също се отказа, въпреки че имаше доста поръчки - просто в един момент нямаш никаква сметка да го правиш. Ползата от това да си дистрибутор на тия две фирми е, че с печалбата си купуваш нещо за теб, но ако търсиш някакъв доход, с който да се препитаваш - забрави.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

За мен работата с тях е загуба на време. В момента пазара е залят с всякаква козметика, бижута, чанти и всичко друго, което предлагат Ейвън и Орифлейм. Двете фирми бяха силни преди 15 г, сега не е така.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

или привлечеш хора, които от своя страна да продават, печелиш от техните продажби. .....втори път привличаш още консултанти, които работят за теб.

Аз не разбирам кои ще са тия, дето, вместо да работят сами за себе си ще го правят за теб? Каква е тяхната полза от тая работа? Ще им подсигуриш клиенти или...? А ако те имат сигурни клиенти, от които ти да печелиш - защо ще си делят печалбата с теб - нещо не ми е ясна тая схема.:)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Аз не разбирам кои ще са тия, дето, вместо да работят сами за себе си ще го правят за теб? Каква е тяхната полза от тая работа? Ще им подсигуриш клиенти или...? А ако те имат сигурни клиенти, от които ти да печелиш - защо ще си делят печалбата с теб - нещо не ми е ясна тая схема.:)

пирамида, вземат от теб, под твоето ниво са, затова
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Аз не разбирам кои ще са тия, дето, вместо да работят сами за себе си ще го правят за теб? Каква е тяхната полза от тая работа? Ще им подсигуриш клиенти или...? А ако те имат сигурни клиенти, от които ти да печелиш - защо ще си делят печалбата с теб - нещо не ми е ясна тая схема.:)
Този вид маркетинг леко ми намирисва на схемата на Понци, но с друго име. А и четох някъде, че предлагат обучения до определен период. После започват да те уговарят да си купиш продукти с много голяма отстъпка и да си направиш собствен магазин. Незнам доколко е вярно това?
 
Класическо MLM, което видях да работи доста добре преди има няма (както каза anibani) преди 10-15 години. Дори щом момчета от училище бяха представители, които зарибяваха момичетата, явно е било силно. Имаше големи бонуси, но и имаше много на къде да се прави нещо. Не знам дали все още е в същите си сили, но мисля, че малко е позатихнала тази сфера, най-вече с тези две фирми. Наблюденията ми са изцяло потребителски. Някой от кухнята може да каже нещо повече, разбира се. :)

Тук си има два модела - продаваш продуктите и/или развиваш мрежа под теб. Винаги е имало по-голям смисъл от второто, ако трябва да се избира де. Иначе и двете е хубава да ти вървят като канали за печелене, но пък и губиш фокуса в някакъв момент. Правят се семинари (наскоро бях на един такъв, който беше зарибявката на века - нещо в травела) и там се сформират групи, които реално в близко бъдеще ще станат продавачи или бизнесмени под теб. И така. Но като всяка пирамидална структура, отгоре е най-добре. ;)

П.П: Преместих темата в Инвестиране / Оффлине бизнес. :)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Изтината е че в момента е късно да се захващаш с тези две фирми. Пазара е наситен, дистрибуторите си ги има и е невъзможно да пробиеш, така че да изкарваш пари.
Хората се ориентираха към покупки от нета или по големите магазини, така от ръка на ръка не ми се струва актуално вече.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Изтината е че в момента е късно да се захващаш с тези две фирми. Пазара е наситен, дистрибуторите си ги има и е невъзможно да пробиеш, така че да изкарваш пари.
Хората се ориентираха към покупки от нета или по големите магазини, така от ръка на ръка не ми се струва актуално вече.

Да не говорим, че цените на някои техни продукти (орифлейм; ейвън) гонят марки, като лореал и мейбълин, а разликата в качеството е огромна. При положение, че можеш още днес да влезеш в магазин и да си купиш спирала на мейбълин за 8-10 лв, понеже е намалена този месец, какъв е смисълът да купуваш такава на Avon за 12-15лв и да чакаш седмици наред, докато я получиш? И пак уточнявам, че разликата в качеството е на светлинни години. Аз вече една година ползвам спирала на Лореал (ежедневна употреба - няма празен ден), докато тези на ейвън след 2 месеца изсъхват, ронят се и не покриват - да не говорим, че ужасно слепват миглите.:) Този вид търговия няма големи предимства и затова се сви така техния пазар.
 
От: Re: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Класическо MLM, което видях да работи доста добре преди има няма (както каза anibani) преди 10-15 години. Дори щом момчета от училище бяха представители, които зарибяваха момичетата, явно е било силно. Имаше големи бонуси, но и имаше много на къде да се прави нещо. Не знам дали все още е в същите си сили, но мисля, че малко е позатихнала тази сфера, най-вече с тези две фирми. Наблюденията ми са изцяло потребителски. Някой от кухнята може да каже нещо повече, разбира се. :)

Тук си има два модела - продаваш продуктите и/или развиваш мрежа под теб. Винаги е имало по-голям смисъл от второто, ако трябва да се избира де. Иначе и двете е хубава да ти вървят като канали за печелене, но пък и губиш фокуса в някакъв момент. Правят се семинари (наскоро бях на един такъв, който беше зарибявката на века - нещо в травела) и там се сформират групи, които реално в близко бъдеще ще станат продавачи или бизнесмени под теб. И така. Но като всяка пирамидална структура, отгоре е най-добре. ;)

П.П: Преместих темата в Инвестиране / Оффлине бизнес. :)

Те те уговарят не толкова да пазаруваш, а да се регистрираш под някой и да си направиш своя група, от която да печелиш.

Няма проблем, аз не прецених къде да сложа темата.:)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Да не говорим, че цените на някои техни продукти (орифлейм; ейвън) гонят марки, като лореал и мейбълин, а разликата в качеството е огромна. При положение, че можеш още днес да влезеш в магазин и да си купиш спирала на мейбълин за 8-10 лв, понеже е намалена този месец, какъв е смисълът да купуваш такава на Avon за 12-15лв и да чакаш седмици наред, докато я получиш? И пак уточнявам, че разликата в качеството е на светлинни години. Аз вече една година ползвам спирала на Лореал (ежедневна употреба - няма празен ден), докато тези на ейвън след 2 месеца изсъхват, ронят се и не покриват - да не говорим, че ужасно слепват миглите.:) Този вид търговия няма големи предимства и затова се сви така техния пазар.

Не съм ползвала продуктите на Орифлейм, но от Ейвън имах проблеми от някои неща. В общи линии, отстъпката я ползвах да си купувам за мен и семейството. Случвало се е от лак за нокти да ми пожълтеят ноктите или да не мога да махна спиралата.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Не съм ползвала продуктите на Орифлейм, но от Ейвън имах проблеми от някои неща. В общи линии, отстъпката я ползвах да си купувам за мен и семейството. Случвало се е от лак за нокти да ми пожълтеят ноктите или да не мога да махна спиралата.

Аз ползвам неща и на двете марки - има такива, от които съм доволна и ползвам редовно, но те са предимно кремове и измиващи препарати за лице, както и някои парфюми, когато са намалени. Гримовете и лаковете им са скъп и не са добри, наистина. А за тенекиените им бижута и цените на чанти от мушама - няма смисъл да говорим.:)
 
Re: От: Re: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Те те уговарят не толкова да пазаруваш, а да се регистрираш под някой и да си направиш своя група, от която да печелиш.

Да ти каче честно, да, така е - следват си модела на MLM, който си е и основа за техния бизнес. Те така или иначе ще стигнат до крайия потребител. Но на тези срещи освен, че учат да правиш дърво под теб, така и в по-следващ момент - да организираш групи, които да продават пред определена аудитория. Или учат теб, за да научиш другите под теб да го правят. Все пак трябва и да се продават, нали? Не само да се сформира пирамидална схема. :)
 
От: Re: От: Re: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Да ти каче честно, да, така е - следват си модела на MLM, който си е и основа за техния бизнес. Те така или иначе ще стигнат до крайия потребител. Но на тези срещи освен, че учат да правиш дърво под теб, така и в по-следващ момент - да организираш групи, които да продават пред определена аудитория. Или учат теб, за да научиш другите под теб да го правят. Все пак трябва и да се продават, нали? Не само да се сформира пирамидална схема. :)
Да, Blinky,
Съгласна съм. Те все пак трябва да си продават и стоката.
В общи линии, за да печелиш трябва да си ловиш шаранчета, които да работят за теб, като набират нови консултанти и продават продуктите.
Колкото повече се увеличава групата и твоите "подчинени" набират свои групи, печелиш.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Re: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Да, Blinky,
Съгласна съм. Те все пак трябва да си продават и стоката.
В общи линии, за да печелиш трябва да си ловиш шаранчета, които да работят за теб, като набират нови консултанти и продават продуктите.

Да, това е правилния модел, който всеки иска след като стане част от компанията. :)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Блинки направи 1 тема за МЛМ-лите в България - аз лично за 1 месец бях офертиран от 4 ,в форума незнам да ли има тема за МЛМ - и то качествена, ето ти още една идея ;)
 
Re: От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Блинки направи 1 тема за МЛМ-лите в България - аз лично за 1 месец бях офертиран от 4 ,в форума незнам да ли има тема за МЛМ - и то качествена, ето ти още една идея ;)

Има теми, дори мисля, че са и в тази секция. Но като цяло съм забелязал, че потребителите тук не гледат с добро око на подобен тип бизнес модел, а това е така поради многото такива "добронамерени" фирми, които се опитват да те вкарат в някакви системи, от които няма измъкване. За съжаление от това, което съм видял, за малко мога да кажа, че стават. Имаше дори и страница във Facebook, спаси приятел - не препоръчвай MLM или нещо такова беше. И дори ма беше за конкретна компания. :)

Аз нямам опит, за мое щастие може би, но някой, който има поглед отвътре, ще се радвам да драсне някоя друга тема по този повод. Естествено, ще се радвам ако дава и утвърдени бизнеси за пример, а не някакви пирамиди, които последно време нон стоп изкачат. Аз бях офертиран от една за тази година. :)
 

Горе